О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  15 мая 2008 12:25:25

"Міцна рука" -- міцна держава?

Міцна рука” – міцна держава?

Часто доводиться чути: щоб у державі був порядок – потрібно, щоб при владі була міцна рука, при цьому дехто з українців заздрісно поглядає на північно-східного сусіда...

Історія знає багато прикладів „міцних рук” на державному кермі, і всі вони мають одну спільну рису – уміння міцно триматися за владу, використовуючи для цього різні методи впливу на громадську думку. В арсеналі таких заходів найдієвіший – систематичне втовкмачування у свідомість громадян непогрішимості „міцної руки” і що її дії єдино правильні. А ще – пошук внутрішнього й зовнішнього ворога, який стоїть на заваді до всезагального благоденства. При цьому створюється така атмосфера стосунків між громадянами, що кожен вважає за краще помовчати і стримуватися від протесту, щоб не стати отим самим ворогом...

Із зовнішніми противниками, як правило, також проблем немає. Вони завжди знайдуться...

Ось результати досліджень, які проводилися в Росії напередодні Дня Перемоги: основними ворогами росіяни вважають: США (25%), Грузію (25%) та Україну (21%). Звісно, що таке ставлення – це результат відповідної політики „міцної руки”, направленої на відвертання уваги громадян від своїх внутрідержавних проблем, і демонстрування турботи „міцної руки” про захист своїх підданих від зовнішніх ворогів.

Але чи насправді: „міцна рука” – це порядок, добробут громадян і розвиток та процвітання держави? Всяка медаль, як відомо, має дві сторони... Отже, погляньмо на зворотну сторону „медалі” російського суспільства.

Інститут соціально-економічних досліджень Російської Академії Наук оприлюднив дані згідно яких в РФ налічується 4 млн. бомжів, 3 млн. жебраків, близько 5 млн. безпритульних дітей, 3 млн. вуличних і привокзальних повій, приблизно 1,5 млн. російських жінок працюють на панелі країн Європи й Азії. До того ж: ще 6 млн. російських громадян страждають психічними розладами, 5 млн. наркоманів і більше 6 млн. хворіють СНІДом.

Кількість дітей-сиріт (за словами директора Дитячого фонду А. Аліханова) перевищує показник, що був на кінець Великої Вітчизняної війни: у травні 1945 – 678 тис., а нині – 750 тис.

За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я кількість алкоголіків у Росії сягає приблизно 37-42 млн. осіб. Росіяни лідирують у світі по споживанню алкоголю на душу населення – в середньому 14 літрів на рік.

За чисельністю театрів РФ на 40 місці у світі, а рівень розвитку молоді ще нижчий – на 47 місці.

Як зазначив у своїй доповіді Генпрокурор РФ В. Устинов, щорічно в Росії чиниться близько 3 млн. злочинів, з яких 80 тис. убивств.

Середня тривалість життя в Росії 64,8 років. У США – 75, у Китаї – 71, 3 років.

За рівнем життя громадяни РФ займають 60 місце у світі, зате за кількістю мільярдерів на 7-9. І ці найбагатші люди платять найнижчі податки – 13%. Для порівняння: у Франції і Швеції – 57%, у Данії – 61%, в Італії – 66%. Півтора відсотка населення РФ володіє 50-ма відсотками національного багатства.

За словами колишнього Прем’єр-Міністра Росії Михайла Касьянова, за півроку відтік капіталу із країни становить приблизно 20 млрд. доларів. (Дані взяті із публікації http://narodna.pravda.com.ua/politics/48088c9f5f3cd/ )

Під час затвердження Державною Думою РФ В.Путіна Прем’єр-Міністром, лідер російських комуністів Г. Зюганов своїм виступом зробив спробу холодного душу на ейфорію „возрождения России”, котра останнім часом наполегливо й послідовно втовкмачується у свідомість пересічного росіянина. (Хоча, свого часу, комуністи промивали мозок населенню ще крутіше). Зокрема він зазначив, що РФ повністю залежить від імпорту продуктів, зношеність основних фондів перевищила у два рази амортизаційні терміни, країну залишили мільйони найкращих фахівців, а щонайгірше – Путіну таки вдалося остаточно закопати демократію в Росії, про що наочно показали останні президентські "вибори"...

В Україні немає „міцної руки” на кшталт російської, але й демократії також немає. В Україні – ілюзія демократії, бо політичні партії, що одержують перемогу на виборах – це проекти великого капіталу, і у Верховній Раді вони піклуються про свої інтереси, а не про загальносуспільні, і людина – виробник матеріальних благ, брутально відкинута за рівень, за яким починається деградація.

Тому, якщо подивитися на українську „демократичну” дійсність за вищенаведеною статистикою, пропорційно до чисельності населення, то вона не краща російської, бо і в їхньої „міцної руки”, і в нас, є одне спільне: закони, за якими живе суспільство, створені в інтересах вузько корпоративних інтересів, а решті – що дістанеться...

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2993
delete
Олекса Косар
Олекса Косар, Чернигов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 4, Всего рецензий: 11
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

13:07 15/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Чітко, грамотно, аргументовано. Наша псевдодемократія в усьому дорівнює їхній "міцній руці". І не задля блага народу.
13:22 15/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
є одне спільне: закони, за якими живе суспільство, створені в інтересах вузько корпоративних інтересів, а решті – що дістанеться...

Така біда у всьому світі. То стосується не тільки Росії та України. ТНК давно взяли політичні важелі у свої руки. І, навіть, у Італії, де податки високі, багаті собі роблять масу дирок у законах. Для себе та своїх.
Олекса Косар Чернигов
А що ж його робити?))) ‘smile‘
22:23 15/05/08
13:52 15/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Слушна інформація... Хоча автор звужує уЯвлення щодо питань уПравління суспільством (форми Правління та принципи) темою лише за варіантом "міцна рука". Схоже ця плітанина йде від уЯвлень самого автора матеріалу - не визначився для себе...
Тому питання для роздУмів: Ви собі уЯвляете корабель, який управляється за "демократичною системою", підприємство чи фірма, яка не те що не має авторитетного керівника, а взагалі у неї "три директора"... Проаналізуйте принципи сучасного менеджменту... Українська сучасна система влади - це колективна безвідповідальність. А має бути, що називаю, Аватарний солідаризм... Якщо на рівні визначення, без пояснень.
Олекса Косар Чернигов
Авторитетний керівник і „міцна рука” – це не одне й те саме. Авторитет – поважають. „Міцну руку” бояться, ненавидять, дехто лиже її, ненавидячи ще більше тих, хто її боїться...
22:43 15/05/08
Ви праві. Саме про це і зауваження було.
У Вашій статті якраз не вистачає цього протиставлення образу "міцна рука". Тим більше зараз люблять легко кидатись, наче це однакові поняття "тотолітарний, авторитарний..."
Якраз авторитарний базується на поняттях авторитет-Автор... звідси і Аватар. Між іншим - принципи гетьманського устрою є найближчий варіант, з відомих в історії, державних систем, де саме системно забезпечується впровадження як "влада найкращих". Те, що в Греції, за часів Сократа мало назву "аристократія".
Напевно Вам відомо, що одним з пунктів смертного вироку Сократу було те, що він виступав проти "демократії".
09:12 16/05/08
14:02 15/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
А добре написали...
Олекса Косар Чернигов
дякую ‘smile‘
22:28 15/05/08
14:22 15/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
19:59 15/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub Киев
закони, за якими живе суспільство, створені в інтересах вузько корпоративних інтересів, а решті – що дістанеться...
20:13 15/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
тільки 5.
21:08 15/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Аврора Киев
В Україні дійсно таки немає міцної руки, яка би стиснула всіх вискочок для блага держави...
00:10 16/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Marchuk Nadia Чернигов
Чітко, аргументовано, логічно.
00:14 16/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
В Україні – ілюзія демократії, бо політичні партії, що одержують перемогу на виборах – це проекти великого капіталу, і у Верховній Раді вони піклуються про свої інтереси, а не про загальносуспільні, і людина – виробник матеріальних благ, брутально відкинута за рівень, за яким починається деградація.
04:30 18/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Питання є важливе. Чому? Це наслідки перебудови які тягнуть дію до сьогоднішнього дня. Чому? Нема елементарного порядку персоніфікаціїї відповідальності з Дня Перебудови.Чому? Не відомо,хто ж за що відповідає?
Наслідки Дня перебудови:розвал соціальної сфери,закриття дитячих садків,відсутність ліків у лікарнях,невиплата зарплат,і всі інші ознаки сьогоднішнього життя.Ось один із цих проблем,наприклад:
Особливо злободенним є сьогодні завдання легалізації тіньового сектора економіки,повернення вивезених за кордон коштів різними способами.Якщо через тверді переконливі гарантії держави легалізувати тіньовий капітал,тіньову економіку- у країні може бути не тільки економічне відродження,а і своєрідний економічний бум,який є сьогодні і який ми спостерігаємо в наших сусідів:у Польщі,в Угорщтні,Чехії.
Коротше кажучи,писані закони не діють:життя,на жаль іде в іншому режимі.
Країну руйнували, будувати важко.
Легше натравити народ на народ,релігіями,мовами і націями. Ви сваріться , а ми з Дня Перебудови думаєм так:КоТ ВАСЬКА СЛУШАЕТ ,ДА ЕСТ
І все ж таки,надіюсь на мудрість НАРОДУ і політиків.
Це моя особиста думка.

Комментарии

Рекомендує цей матеріал
Чому? І вічне питання: хто винен і що робити?
13:08 15/05/08
Олександр Марков Мелитополь
Дуже гарний і лаконічний матеріал. Звісно, політика Путіна сприймається більшістю росіян позитивно, бо саме ця маса електорату зовсім не розбирається у політиці і все зводиться до банального: "Якщо не Путін, то хто тоді?" Щоб краще орієнтуватися в темі, наведу цей сатиричний лінк: http://www.shender.ru/syrok/?date=20080510

Звісно, в кожного своя думка, але, гадаю, це варто знати. ‘read‘
За статтю 5.
13:19 15/05/08
Олександр Марков Мелитополь
Рекомендує цей матеріал
Чому? Бо все по ділу, без "води".
13:20 15/05/08

Live

5 мин. назад

Наша Версия публикует статью Олег Володарський: «Анна Позднякова не зламається, бо смуток і розпач над нею не владні, не зрадить себе заради грошей або влади»

26 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Как Нашей ракетой сбить Наш самолет вместо Нашего

43 мин. назад

Геннадий Балашов публикует статью Контролёр контролёров Южанина

1 час. назад

Ева Адамовна рекомендует материал "Перевернувся білий світ..."

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Допрос

1 час. назад

Ева Адамовна рекомендует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

1 час. назад

Ева Адамовна комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

1 час. назад

Отхожий комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

1 час. назад

Отхожий комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

1 час. назад

Отхожий рекомендует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

1 час. назад

Лина Гербер рекомендует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Как Нашей ракетой сбить Наш самолет вместо Нашего

2 час. назад

Ирина Жарикова комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

2 час. назад

Ирина Жарикова рекомендует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Допрос

4 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

4 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

4 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Кто скажет, что сей Змий подлец?

6 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Израиль проклял Медведчука, Червоненко и Рабиновича

6 час. назад

Александр Шмыго публикует статью Кто скажет, что сей Змий подлец?

12 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики

12 час. назад

изобретатель наждачки от геморроя Либерман рекомендует материал Лимерики