О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Спорт  13 мая 2008 19:56:01

Автор: norths

Zona_Ultras

Ви легко впізнаєте їх на стадіоні серед тисяч інших уболівальників. Вони підтримують свою команду за будь-яких умов, взимку і влітку, в холод і в спеку, при грі з грандами і з аутсайдерами. Вірний 12-ий гравець, незмовкаюча стихія, ті, кому футболісти присвячують перемоги і заради кого грають. Вони - ультрас, на стадіоні і поза ним футбол для них - справа усього життя

Zona_Ultras
Декілька слів про... Ультрас - це активні фани, які об"єдналися в організовані угрупування. Вони займаються всім, що пов"язане з підтримкою команди : атрибутикою, квитками, організацією шоу на трибунах, виїзними матчами. Ні в якому разі не можна плутати ультрас з хуліганами, адже для останніх першочерговим пріорітетом є фізичні розправи над потенційними ворогами, а вже потім підтримка клубу. В той час як ультрас - це НЕнасильство та повна аполітичність. Хаос і безладдя на фан-трибуні, якщо і виникає, то найчастіше з вини саме хуліганів, так як одним із завдань справжніх ультрас є дотримання порядку на секторі, організоване вболівання. Вони перетворюють кожну гру на незабутнє шоу. Вони ніколи не атакують першими і завжди допоможуть у біді дружньому ультрас. Поодинці вони різні, кожен має свої вподобання та антипатії, але разом вони складають єдине ціле. Недарма кажуть, що фан-сектор - то окремий світ, світ, де один за всіх і всі за одного не лише на словах, де неважливо яку музику ти слухаєш чи за яку партію голосуєш, важливо лише те, за кого ти вболіваєш, кому готовий віддати останню краплину власного життя.

Основними рисами ультрас-культури є мінімум атрибутики, обов"язковим елементом є хіба що шарф, так звана роза. Розфарбовані обличчя, крислаті клубні капелюхи, а тим паче дудки - це все не має анінайменшого відношення до ультрас.

Zona_Ultras

Ось чотири пункти менталілету ультрас:

1. Не переставати співати і заряджати, незважаючи на хід гри і рахунок.

2. Не сідати під час матчу.

3. Відвідувати всі можливі матчі свого клубу, недивлячись на ціни і відстань.

4. Вірність Трибуні (постійному місці на секторах, де перебуває та чи інша ультрас-група).

Минуле та сьогодення. Батьківщиною ультрас прийнято вважати Італію. Саме у Мілана в 60-х роках минулого століття виникли перші ознаки організованого вболівання, з"явилися люди, які, на той час, незвично активно і палко підтримували свої команди. Звісно тодішні ультрас були далекі від нинішніх у багатьох аспектах, не мали ніяких привілегій, контактів з керівництвом клубу, фактично це були аматори, які за влашний кошт намагалися всіми можливими методами організувати команді достойну підтримку. Поступово ультрас-рух набував усе більшої популярності. Наразі практично кожна професійна команда має певну групу постійних ультрас-фанів. Створюються фан-клуби, організовуються зустрічі з гравцями і тренерами, виїзні матчі за символічними цінами, різноманітні акції, всі ультрас групуються на фан-секторах.

Zona_Ultras
НАШЕ. Ультрас в Україні. З періоду розпаду Радянського Союзу до 1998 року український фан-рух перебував у депресії, викликаній припиненням регулярних зустрічей з потужними радянськими клубами. Ще за часів СРСР активно діяли угрупування клубів "Динамо” (Київ),“Металіст” (Харків), “Чорноморець” (Одеса), “Дніпро” (Дніпропетровськ), “Карпати” (Львів), “Шахтар” (Донецьк). На сьогоднішній день мало що змінилось:
Zona_Ultras
найчисельніших ультрас мають вищезгадані команди. Ультрас можуть дружити або, навпаки, ворогувати клубами. Наприклад фани "Динамо" дружать з уболівальниками "Дніпра" та "Карпат" і разом ворогують проти "Шахтаря" та "Чорноморця". Також саме динамівські фани разом із львівянами вважаються найнаціоналістичнішими, протягом гри майже завжди співають гімн України та скандують "Слава Україні - героям слава; слава нації - смерть ворогам; Україна - понад усе". Частенько, щоби підняти настрій, на фан-секторах влаштовуються слеми - масову штовханину - але вони завжди організовані, існує спеціальний заряд, який "передвіщує" слем, тому всі небажаючі взяти в ньому участь можуть відійти подалі. Стихійні слеми бувають лише після забитого командою голу, і тут вже справді можна отримати пару стусанів, це в переважній більшості випадків не стосується лише дівчат, яких ні за яких обставин не чіпають. Взагалі представниць прекрасної статі серед ультрас вистачає, і відношення до дівчини-ультрас можна охарактеризувати лише як дуже і дуже позитивне. Значна частина усіх банерів та розтяжок, що з"являються на фан-секторі - дівчачої роботи: перспектива сколоти всі пальці голкою хлопців не дуже привертає. Не наша, мовляв, робота : шити та сшивати:)

Zona_Ultras
Ультрас у світі. Осередком фанів є Європа. Найбільш відомі англійські та італійські ультрас, перші своєю неймовірною підтримкою та завзяттям, другі рішучими настроями та недисциплінованістю. Саме через це чемпіони світу позбавились можливості приймати у себе фінал Євро-2012. Взагалі в таких країнах як Англія, Італія, Іспанія, Німеччина футбол займає в суспільно-політичному житті значно вищі позиції ніж у країнах СНД. Це пояснюється високим професійним рівнем клубів, значними капіталовкладеннями у розвиток цього виду спорту.

Zona_Ultras
Количество просмотров: 3554
Отредактировано: 28-06-2008 [08:28]
delete
norths
norths, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

15:42 14/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Матійченко Полтава
Цікава замітка. Давно хотів почитати про ультрас-рух. Ви роз‘яснили мені деякі тонкощі, які я хотів дізнатися.
17:25 14/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Никогда не слышала про такие группировки... но прочитала с интересом...
18:19 14/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Мало знаком с такими группировками - статья яркая, хорошо написанная...
21:33 14/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікава стаття! Тема досить повно розкрита.

Комментарии

Вова Ровно
Тобі чи мені?
13:17 15/05/08
Вова Ровно
мені байдуже
14:14 15/05/08
norths Киев
прошу вибачення за деякі "ляпси" )
20:07 14/05/08
Павло Петренко Днепропетровск
"Хаос і безладдя на фан-трибуні, якщо і виникає, то найчастіше з вини саме хуліганів, так як одним із завдань справжніх ультрас є дотримання порядку на секторі..." это далеко не так.
"фани "Динамо" дружать з уболівальниками "Дніпра"..." ‘bravo‘ ‘bravo‘ ‘best‘
"Найбільш відомі англійські....ультрас" ?????
00:15 11/07/08
Вова Ровно
1
09:25 14/05/08
norths Киев
то є добре чи погано?
13:03 15/05/08
norths Киев
ее ну я ж не для себе писала, то мабуть тобі ‘dknown‘
13:23 15/05/08
norths Киев
На рахунок хаосу саме так.

Киев-Днепр - алкоголь ‘smile‘

А англійські ультра і справді є найвідомішими
12:19 11/07/08

Live