О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  30 апреля 2008 21:07:22

Журналісти - терористи?!

Моя історія почалася зовсім просто. На четвертому курсі, тобто тепер, я обрала тему курсової «Медіа-інформаційний тероризм», і відтоді все закрутилося. Цю статтю пишу тому, аби почути думки та коментарі журналістів цього сайту з приводу того, чи були в них у житті випадки, коли їм доводилося ставати медіа-інформаційними терористами? Запитаєте, чому саме так ставлю проблему? А хотілося б почути, наскільки кожен з нас визнає відповідальність за написане, і як часто усвідомлює, що його використали (!!!).

Для початку, два слова про медіа-тероризм, адже поняття все ж нове, може, хтось зі старших колег з ним ще не зіштовхувався. Отож, медіа-тероризм – це вплив на свідомість людини завдяки розповсюдженню певної інформації через ЗМІ, як правило, негативної. Така форма впливу використовується для того, аби викликати у людей паніку, страх чи спровокувати їх на певні дії.

Журналісти - терористи?!
Так, наприклад, коли у Москві сталися вибухи в метрополітені, усі російські ЗМІ кілька днів безперестанку демонстрували кадри вибуху, в країні виникла паніка, люди на три чверті рідше почали користуватися метро. Як ж назвати цей факт: журналісти оперативно і добре виконують свою роботу, чи грають на руку терористам. Інший приклад: у Італії загони ліворадикального угрупування «Червоні бригади» щоразу за 15 хвилин перед вчиненням терористичного акту повідомляють про нього ЗМІ. Цього часу якраз достатньо, аби до місця події добралися знімальні групи. Погодьтеся, що на такі гарячі новини обов’язково «клюнуть» усі ЗМІ, і акт буде висвітлено у найдрібніших деталях з широким описом, як все було, хто звідки стріляв, скільки жертв та скільки крові. Тому у мене знову ж виникає те саме запитання: «Журналісти стають ланкою терористичного акту?»

Журналісти - терористи?!
Особливо вразила книга науковця Віктора Циганкова, він взагалі вважає, що події 11 вересня – це перш за все медіа-інформаційний тероризм, а вже потім – фізична розправа над певною кількістю людей. Адже таран будинків-близнюків відбувався у прямому ефірі і навіть з кількох ракурсів. І ще одна закономірність – між першим і другим літаком було рівно 14 хвилин, і знову ж таки саме стільки часу необхідно для того, аби до місця події добралася ПТС (пересувна телестанція) ВВС чи СNN. Якщо головною задачею терористів є отримати якомога більший розголос від кожної конкретної акції, то головна ціль телекомпаній – завдяки цій акції отримати якомога більший рейтинг, а, відповідно, переконати рекламодавців у виправданості максимально високих цін за рекламні послуги, особливо в праймтайм.

Як приклад такого паталогічного «симбіозу» може служити той факт, що у США одне із найпопулярніших вечірніх шоу «Найтлайн» з’явилося в результаті необхідності давати в кінці кожного інформаційного випуску інформацію про 444-денну кризу, пов’язану із захопленням заручників у Тегерані в 1979-1980 роках. Якщо ж говорити про українські ЗМІ, то вони теж часто стають виконувачами медіа-терористичних актів, висвітлюючи певні події. Але тут вже йдеться не лише про негативні події, а про «особливе висвітлення» політичного життя (відразу наголошу, не буду брати до уваги замовні політичні сюжети та матеріали, що є окремою темою медіа-етики). Ось, наприклад, чи не можна вважати медіа-інформаційним тероризмом висвітлення українськими ЗМІ війни в Іраку? Мовляв, антитерористична коаліція – (як в кіно) – найгуманніша, найдемократичніша коаліція в світі, а араби і мусульмани – погані бородаті дяді, що наплювали на демократію. Погодьтеся, саме так це показують центральні ЗМІ, а де ж правда про економічні інтереси США, про те, що їм постійно потрібен «зовнішній ворог», що європейським країнам кудись треба збувати надлишок зброї? Ось вам і вплив на громадську думку.

Науковець Макаренко якось зазначив, що медіа-терористом можна вважати і Путіна, зокрема його яскраві заяви про газ, які неодноразово викликали неспокій серед українського населення. Медіа-терористом Макаренко вважає і журналіста Бузину, адже той, написавши про Тараса Шевченка, замахнувся на символ нації. Звичайно, ЗМІ не можуть просто заплющувати очі і не подавати певну інформацію, вважаючи її «некорисною для суспільства», адже це відразу знівелює всю свободу слова і незаангажованість. Інший «майже» вихід – дозувати хорошу і погану інформацію, але це не зовсім те.

Журналісти - терористи?!
Якщо ж говорити про кожного з нас, то мабуть якось таки доводилося, самим того не бажаючи, підсвідомо ставати втілювачем медіа-тероризму, пишучи про політичні події, міжнародні заходи чи новітні технології на теренах країни. З іншого боку, майже кожну подію можна вважати інформаційним замовленням, навіть якщо вона ним і не є. Що ж робити, питаю Вас, шановні колеги. Чи можливо боротися з медіа-інформаційним тероризмом, чи краще взагалі не виокремлювати таке явище?

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5359
delete
Леся Воронюк
Леся Воронюк, Черновцы, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +12
Всего комментариев: 39, Всего рецензий: 21
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:54 30/04/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Леся Воронюк Черновцы
дякую
00:06 01/05/08
22:57 30/04/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Отличная статья!
Впервые с интересной статистикой встретился в книге "Психология влияния" Роберта Чалдини. Автор приводит примеры, что количество авиакатастроф растет после публикации об очередном крушении самолета, такая же статистика наблюдается и с транспортом, убийствами и самоубийствами. Т.е. люди существа давольно-таки внушаемые, и последствия от статьи могут быть намного большими, чем описываемый сюжет. После этой книги я стараюсь не смотреть новости и читать подобные статьи в газетах... Впрочем выводы каждый делает для себя сам.
Потапов Киев
Цитата:
количество авиакатастроф растет после публикации об очередном крушении самолета,

Если бы это было правдой, то количество авиакатастроф росло бы лавинообразно и уже ни одного целого самолета не осталось бы ‘smile‘
23:04 30/04/08
Цитата:
Одно объяснение сразу же напрашивается само: те же самые социальные условия, которые заставляют некоторых людей совершать самоубийства, "заставляют" других умирать от несчастных случаев. Например, определенные индивиды, предрасположенные к самоубийству, могут реагировать на неблагоприятные социальные факторы (экономические спады, рост преступности, международную напряженность) уходом из жизни. Другие же будут реагировать на эти же самые факторы иначе; они могут становиться злыми, нетерпеливыми, нервными, рассеянными. И в таком состоянии люди в нашем обществе часто управляют машинами и самолетами или обслуживают их. Отсюда резкое увеличение числа воздушных катастроф и дорожно-транспортных происшествий.
Согласно этой точке зрения, одни и те же социальные факторы могут вызывать не только самоубийства, но и смерти от несчастных случаев. Поэтому мы видим такую тесную связь между рассказами о самоубийствах и фатальными крушениями. Но другие не менее любопытные статистические данные показывают, что это не совсем верное объяснение. Число транспортных катастроф существенно увеличивается только в тех регионах, где случаи самоубийства широко освещались в средствах массовой информации. В других областях, где социальные условия те же, но где газеты не публиковали рассказов о самоубийствах, резкого увеличения числа подобных катастроф не происходит. Более того, чем шире огласка, которую получает случай самоубийства, тем больше затем происходит крушений. Следовательно, социальные факторы сами по себе не вызывают, с одной стороны, самоубийства, а с другой — фатальные несчастные случаи. Именно публикации рассказов о самоубийствах приводят к авариям автомобилей и самолетов.

Роберт Чалдини "Психология влияния"
23:24 30/04/08
Потапов Киев
Сам факт, несомненно, имеет место. Однако я бі не стал его абсолютизировать. Экономические спады, рост преступности, международную напряженность - само по себе достаточные факторы для стрессов и последующих крушений. Так может, виновник крушений - это все-таки система, допускающая прямую зависимость человека от экономических спадов, международной напряженности и т.д., а не СМИ?
23:39 30/04/08
Согласен, что истинная причина в системе и при этом СМИ часто является спусковым крючком для тех людей у которых на сегодняшний день накопились проблемы... Вот и получается рост ДТП, авиакатастроф, самоубийств и пр.
Это законы психики человека. Люди могут сознательно сопротивляться информации, а подсознание дает тот последний толчек, который приводит к необратимым последствиям...
23:45 30/04/08
Леся Воронюк Черновцы
100 відсотків
00:05 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
не натрапляла ще на цю роботу, обов"язково треба почитати ‘best‘
00:05 01/05/08
23:08 30/04/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Потапов Киев
Хорошая статья.
А СМИ - это всего лишь средства массовой информации. И грамотный терроорист всегда сможет их использовать. Будь этим террористом леворадикальная группировка или реакционное государство. Собственно, если бы это было невозможно, терроризм утратил бы свое значение.
терроризм утратил бы свое значение. - стовідсотково ‘best‘
23:10 30/04/08
Леся Воронюк Черновцы
журналістом працюю вже кілька років, і так не хочеться почуватися використаним, хоча іноді сам розумієш - не треба писати, а мусиш, бо сенсація ‘sad‘
00:04 01/05/08
Тоді вам треба мати власну газету, яка мала б невичерпний резервний фонд, бо вона б інакше дуже швидко збанкрутувала. Є давно відомі технології популярності ЗМІ. Той, хто їх не використовує, приречений на провал. Вас будуть використовувати, бо саме для того вас і беруть на роботу, платять гроші. ЗМІ для того й купують та утримують, щоб впливати на громадську думку. Як саме впливати - вирішує власник, як і власник цього ось ресурсу, на якому ми з вами зустрілися. ‘smile‘
00:33 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
правдиво, я б навіть сказала фаталістично
00:37 01/05/08
Саме тому культура має підтримуватися державою, бо дикість може підтримувати сама себе. ‘smile‘
00:44 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
тут виникає риторичне запитання: людина від природи добра чи зла, якщо ми йдемо по стежці, куди нас більше тягне - до сонця чи до ночі?..
00:51 01/05/08
Суд же такий, що світло на світ прибуло, люди ж темряву більш полюбили, як світло, лихі бо були їхні вчинки! ‘smile‘
Знайома цитата? ‘smile‘
01:05 01/05/08
Потапов Киев
"Якби не темрява, ми б ніколи не побачили зірок. Світ бо спалює..."
А ця цитата Вам знайома? ‘smile‘ ‘wink‘
08:03 01/05/08
Щось нагнадує, але точно не памятаю... Екзюпері? ‘smile‘
09:31 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
це десь із Біблії
09:35 01/05/08
З Євангелії, слова Ісуса. ‘smile‘
09:39 01/05/08
23:14 30/04/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
23:41 30/04/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікава стаття! Добре висвітлена тема. Висновки: кожен людина мусить рахуватись з власними совістю, інтелектом та інтересами. І якщо інтереси є у кожного, то перші дві категорії не завжди в наявності у людей, які називають себе журналістами.
Леся Воронюк Черновцы
справді, тема журналістської етики - це ще одна глобальна проблема
00:02 01/05/08
01:11 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub Киев
Пресу, перш за все, найактивніше використовує влада. Потім спецслужби. Впливові бізнес-політкола. Кожна резонансна публікація має направлену дію, аби викликати у суспільстві. або його частини, певні емоції, чи висновки. Передусім - це телебачення. Потім масові газети. Інтернет, зокрема ХВ, не є засобом МАСОВОЇ інформації. Але, подібні ресурси читає журналістська спільнота і деякі політики. А це вже суттево! Ми викликаємо резонанс у них, вони через свої структури та масові ЗМІ, збурюють суспільство. Через те, подібні сайти знаходяться у постійному моніторингу. Новини по ТБ можете не дивитися - примітивний переспів глибинної оригінальної інфи з мережі.Як результат, спеціалізованих журналістів з мережі,що володіють темою,масово тягають у прямі ефіри, передруковують, беруть інтерв*ю... Ми - первинні.Терористи тут абсолютно ні до чого...
Пане Вікторе, я з вами не згоден, бо в Україні телеканали і радіостанції державі не належать, а тому ні держава ні її спецслужби ніякого значного впливу на громадську думку не мають. Мають його ті, хто володіє каналами і частотами реально, хто володіє газетами й журналами, хто володіє інтернетовии ресурсами. Ми з вами не платимо за цей ресурс прямо, а хтось платить. То інша річ, що він на нас може заробляти. Так само заробляють і на газетних, радіо і тележурналістах (хіба що їм більше платять). А власник формує громадську думку за образом і подобієм своїм та йде за побажаннями масового читача, бо від масовості залежить прибуток. ‘smile‘
01:30 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
хммм...
09:37 01/05/08
03:36 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
lavra Киев
Прекрасно висвітлена тема. Ви,молодець.
На цю тему можна писати і думати й писати.
Питання собі даю:Як боротися?
Дуже важлива і серйозна публікація. Удачі ,вам.
Леся Воронюк Черновцы
дякую
09:37 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
дякую
09:38 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
дякую
09:38 01/05/08
07:49 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
08:59 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Важлива тема, цікаве обговорення. Автор - молодець, що над цим замислюється.
10:23 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Матійченко Полтава
Проаналізовано досить цікаву тему. Я якось над цим і не замислювався.
Леся Воронюк Черновцы
отож бо, багато хто з журналістів до певного часу не замислюється, але рано чи пізно з цим зіштовхується, особливо якщо працюєш у 2 ЗМІ, особливо, якщо вивчаєш міжнародні відносини і політологію, занадто багато всього, що може спрямувати тебе на цю проблему ‘crazy‘
10:28 01/05/08
10:34 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Щодо Москви... Менше року тому там був. На кожній станції метра чергувало по 3-4 міліціонери!!!! Уявляєте! І скрізь плакати-попередження про тероризм
Леся Воронюк Черновцы
бідні люди, бідна їхня психіка, ‘dknown‘ тікати звідти треба в якусь глибинку
10:36 01/05/08
10:47 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
- Моя відповідь коротка -
Навіщо ти, сусіде, дверми гримаєш?
Затям собі в віках, доки живеш –
Наш тризуб, замість вилок - не отримаєш!
Наш прапор на онучі - не порвеш!
----------
Не має бути в людстві ворожнечі,
За мідний чи за золотий п’ятак.
Геть крадіїв ! – Всім зрозумілі речі!
Так ! – в Україні, та й в Росії – Так !
11:23 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тинькова Наталия Мариуполь
Сильная статья. Кстати, СМИ - один из лучших способов манипуляций. Ладно, есть люди, которые этих манипуляций могут избгать, но их - единицы, так как СМИ - это прежде всего рычаг воздействия на людей от различных людей, облачённых властью.
Леся Воронюк Черновцы
...а журналісти стають ланкою між тими, хто впливає та тими, на кого впливають
12:04 01/05/08
Журналісти - це всього лиш знаряддя. Ваш інтелект буде використовувати власник так, як йому вигідно. А ваш вибір - кому і за скільки продатися. Іншого вибору нема. Викиньте з голови, що журналіст сам щось робить так, як він хоче. Таке може бути лише у рамках, визначених власником.
Ви навели приклад атаки на хмародери. Чи помітили ви раптове зникнення трансляцій цієї видовищної картини з екранів і знімків з газет? Отаке раптове зникнення цього сюжету... Все у волі власників. Тепер варто було б зясувати, хто вони - власники українських ЗМІ. Оце було б цікаво... ‘smile‘ ‘smile‘ ‘smile‘ ‘smile‘ ‘smile‘ ‘smile‘
12:18 01/05/08
Так то відомо й так... ‘smile‘
12:23 01/05/08
Ні, пане Несторе, багатьом людям нічого не відомо. Вони за інерцією сприймають ЗМІ як офіційні чи державні органи, вони пишуть листи у газети замість того, щоб звертатися із заявами у суди, прокуратуру чи адміністрації. Скільки я таких листів перечитав!!!
Люди у масі своїй навіть не здогадуються про фактичних власників ЗМІїв. Хороше дослідження на цю тему аж ніяк не було б зайвим на ХВ ‘smile‘
12:30 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
"ЗМІїв"-хороше слово получилося ‘best‘
12:36 01/05/08
Як казав один з родоначальників промислового шпіонажу - до 85% інфи знаходиться у відкритих джерелах, її просто треба вміти шукати ‘smile‘ .
Хто має очі, той побачить, хто має вуха, той почує ‘smile‘
12:51 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
ооо, хороша тема для наступної статті,щось відкопаю, обіцяю! ‘read‘
12:26 01/05/08
Із задоволенням прочитаю, але після вихідних. Щасти!!! Успіхів ! ‘smile‘ ‘smile‘ ‘smile‘ ‘smile‘ ‘smile‘
12:35 01/05/08
Тетяна Крупа Харьков
Очень разумное замечание по теме. ‘bravo‘ ‘best‘

Кто платит - тот и даму танцует ‘wink‘
12:38 01/05/08
Та таке воно з тими дамами... Я ще раз загострюю увагу на власниках ЗМІїв. Вони і саме вони диктують журналістам як і що висвітлювати. Заплющити очі на це - бути їхнім спільником. ‘smile‘
19:12 05/05/08
А якже бути з реальністю, яку неможливо втиснути в шпальта газет.
Найбільше репетують про силу ЗМІ, самі ЗМІ, бо їм це вигідно. Але реальність інакша. Частково вони маніпулюють , але частково. До того ж, де гарантію, що ними не маніпулють?
12:30 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
"До того ж, де гарантію, що ними не маніпулють?" - ось одне з питань, яке я ставила у статті, нас досить часто використовують, і ми того не усвідомлюємо! ‘evil‘
12:37 01/05/08
Лесю, а що ми будемо розуміти, чи що ми будемо вкладати в поняття "використовують"?
12:43 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
от наприклад, зібрав нас на пресуху якийсь політик, аби заявити, який він правильний, і які інші погані, а журналісти і написали все дослівно, що той казав. Найчастіше ж пишуть саме те, що почули і що побачили, і ось ми донесли необхідну для політика інфо людям, ось нас і "використали". Нещодавно прочитала, що журналісти "Нью-Йорк таймс" відмовилися ходити до Буша на пресухи і на прийоми в Білий дім, аби не втратити довіру читача, мовляв газета надто часто буває на бенкетах у посадовців. Ото молодці журналюги
12:59 01/05/08
Лесю, коли Ющенко йшов у Президенти, скільки на нього виливали бруду всі найвпливовіші ЗМІ? Потрібний результат був отриманий? Відповідь Ви знаєте. І таких прикладів багато.
Якщо жити в закритому інфопросторі, то так, ЗМІ будуть повністю контролювати свідомість і не тільки її. Але на щастя, цього немає. Тому, на думку, не варто перебільшувати вплив ЗМІ.
13:07 01/05/08
12:09 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тетяна Крупа Харьков
Хорошая проблемная статья!
Можно ли с этим явлением бороться? Увы, пока это будет официальной линией - нет.
Леся Воронюк Черновцы
добре принаймні те, що журналісти уже визнають цю проблему
12:22 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
добре принаймні те, що журналісти уже визнають цю проблему
12:22 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
добре принаймні те, що журналісти уже визнають цю проблему
12:24 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
добре принаймні те, що журналісти уже визнають цю проблему
12:26 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
добре принаймні те, що журналісти уже визнають цю проблему
12:26 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
добре принаймні те, що журналісти уже визнають цю проблему
12:26 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
добре принаймні те, що журналісти уже визнають цю проблему
12:26 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
добре принаймні те, що журналісти уже визнають цю проблему
12:26 01/05/08
13:19 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Потрібна тема. Було б цікаво "звузити" погляд щодо України. Певний аналіз чому і про що пишуть, хоча це потрібна група, а не один автор.
Україна перебуває під натиском "негативу". На ХВ є свої приклади такої "роботи". Намагання зробити "поробленість". Відсутність цензури це своя "іграшка", оскільки цю роль виконують власники ЗМІ. І тут відоме виступає: хто замовлює музику. Хто є терористи, чому так висвитлюються одні події, а про інші взагалі майже не з"являється у ЗМІ інформація...
Леся Воронюк Черновцы
я б з радістю окремо і більш глибоко проаналізувала українські ЗМІ, та на це потрібен добрий місяць, треба ж кожну газету прочитати хоч по 5 випусків, з теленовинами впринципі простіше, було б цікавіше, як Ви зазначили, аби працювала група журналістів, наприклад, 4 журналісти узгодили б список обраних ЗМІ, а потім кожен опублікував би своє дослідження, та, чесно кажучи, поки тривають свята, цим не дуже хочеться займатися, бо робота таки дотошна і кропітка ‘clever‘
13:26 01/05/08
18:06 01/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Sveta Rybalko Харьков
Проблема порушена актуальна, але дещо декларативно викладена. Начеб-то є твердження двох науковців - але не має визначення поняття, немає аргументів, крім того, що 15 хвилин достатньо для виїзду телевізійників. Авторка ставить запитання читачам, чому би не навести коментарі журналістів? Взагалі, не зрозумілі й позиції авторки щодо журналістики.
Що мається піжд "журналістським тероризмом?" Здатність впливати? Впливає будь=яка інформація. То вже проблема споживача - як сприймати інформацію. Будь-які злочинці будь-якого гатунку використовують ті ресурси цівілізації, які є. Відмініть ТБ - звернуться до інших. Інтернетом до речі вони теж користуються, цілком самостійно. То може поставимо потиання про інтернет?
lavra Киев
Розумна думка. ‘best‘
18:19 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
не зрозумілі й позиції авторки щодо журналістики.- я сама єжурналістом, тому які можуть бути саме в цьому аспекті позиції, визначення поняття на самому початку статті, з цього приводу я написала цілу наукову роботу, але тут навмисне не "затягувала" тему, аби почути думки колег, це саме ті "коментарі журналістів", про які Ви запитували. Заувавжу, що йдеться не про здатність впливати, а про навмисну здатність впливати, а також про те, що журналіст стає знаряддям у руках терористів для висвітлення певної теми, якщо Вам цікаво, можу скинути цілу наукову, аби Ви глибше вникли в поняття і не плуталися ‘clever‘
18:55 01/05/08
Sveta Rybalko Харьков
Леся, я зрозуміла, що Ви написали роботу, я уважно прочитала статтю. Але щось з Вашого доробку до статті не потрапило, можливо - найважливішого. Було би цікаво ознайомитись з роботою, якщо можна приватом - висновки.
Щодо позиції - не розумію Вашого обурення.
З повагою.
19:47 01/05/08
08:52 02/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Интересна статья! Хорошо освещена тема. И правда: каждый человек не может не считаться с собственными совестью, интеллектом и интересами, а они весьма различны у людей, которые называют себя журналистами.
Леся Воронюк Черновцы
дякую
00:33 03/05/08
12:46 05/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Наталья РОСТОВА Мариуполь
Обратная сторона журналистики. Нас дейсвительно часто используют.
16:53 05/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Мендель Винница
тем более будут востребованы журналитсы временем, говорящие правду без предвзятости и подкупа http://h.ua/story/93877/ и http://h.ua/story/93950/
11:51 06/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Впечатляющий материал. Спасибо Вам за анализ проблемы.
Леся Воронюк Черновцы
дякую
18:57 06/05/08
16:33 08/05/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Яна Ярошук Луганск
Статья хорошая. Средства массовой информации на то и СМИ, чтобы информировать обо ВСЕХ важных событиях. Терракт - это важное событие, поэтому не стоит усматривать в стараниях журналистов донести оперативно новость, - медиа-терроризм.
Это их работа

Комментарии

"Чи можливо боротися з медіа-інформаційним тероризмом, чи краще взагалі не виокремлювати таке явище?" - не вдасться. Залищається лише контр-інформація про правду... ‘dknown‘
22:37 30/04/08
Леся Воронюк Черновцы
так, це напевно єдиний вихід, але часто контрінформація вже не діє, бо факт відбувся. Це як ви застукаєте жінку з якимось чоловіком і вже зненацька щось вчините, аж потім вона Вам пояснить, що то був справді сантехнік
00:10 01/05/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Отличная работа!!!
22:58 30/04/08
Леся Воронюк Черновцы
дякую ‘confused‘
00:08 01/05/08
плеханов Киев
Какой терроризм? Вот один журналист с ХВ помочился на Кремлевскую Стену и на Лувр. А это что? ‘sad‘
23:30 30/04/08
Леся Воронюк Черновцы
от те, що ви цей факт розголошуєте уже є признаком медіа-тероризму ‘smile‘
00:07 01/05/08
плеханов Киев
С больной головы на здоровую. Этот факт Франчук сам "розголосил"."Своя рубаха ближе к телу" ‘evil‘ ‘evil‘
10:47 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
значить обидва займаєтеся медіа-тероризмом, ну, звичайно, я трохи гіперболізую, не сприйміть це за якесь там офіційне звинувачення ‘crazy‘
10:56 01/05/08
В тему. Дивлюсь сьогодні російське ТБ. Бойова нагорода знайшла ветерана аж через 65 років.

Бо, у свій час у газеті неправильно вказали, здається частину, в якій він служив. З цього почалась перевірка... і документи про нагородження в результаті загубились. Бо, кажуть, у ті часи друкованому слову вірили, це був свого роду документ.

Путін взяв Росію у крепку "мультимедійну руку". Це його головна заслуга. ЗМІ наповнені соціально необхідною інформацією. Цензура. Люди задоволені. А це головне.
23:51 30/04/08
Леся Воронюк Черновцы
з іншого боку я б не хотіла працювати за умов цензури, повірте!
00:08 01/05/08
Я теж! Але, якщо мої батьки не писали зі мною домашні завдання і не перевіряли, то це не значить, що з іншими дітьми можна було так само поступити. ‘LOL‘ А дехто то ще й ремінця потребував... а потім і дякував... ‘LOL‘
00:27 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
м-да, переконливе порівняння, я про таке не думала!
00:31 01/05/08
плеханов Киев
Думаю, что каждому свое. Отвратительна государственная монополия на "истину".
11:05 01/05/08
Медиа тероризм был всегда. Во всяком случае, после выхода СМИ как таковых. Как элемент информационной войны им профессионально и целенаправлено начали заниматься сразу же после отечественной войны. Парадокс заключается в том, что наибольшее развитие теория методов информационной войны получила в США и СССР. Даже мы были во многом впереди. Но, просчет заключался в том, что в основном СССР рассчитывал на свою активную роль. Мало кто верил, что придется защищаться. И конечно сработали деньги. СССР просто убили долларом. Более конкретнее именно тогда были разработаны принципы работы с отдельными жрналистами.Дплеко не все знают, что многие журналисты, веря, сто работают на благо своей родины, на самом деле являются откровенными террористами. Опять таки эти методики были разработаны давным давно. Что касается цензуры, то она есть везде и не следует говорить, что вот у них есть а других нет. Даже совершенно наоборот. Поговорите с теми же западными журналистами в доверительной беседе за рюмочкой чая. И они очень многое вам расскажут. В тех же США цензура намного жестче чем у нас. Я собираюсь написать цикл материалов на эту тему. Сдерживает, как всегда недостаток времени. А что касается чисто статьи, то прекрасный нужный материал.
01:37 01/05/08
В Україні нема ніякої цензури, окрім вказівок власників. Добрий редактор (поганого тримати не будуть) знає, чого саме хоче власник. ‘smile‘
01:44 01/05/08
Цитата:
нема ніякої цензури, окрім вказівок власників.
А хто власники ЗМІ... Колись вже звертав Вашу увагу...
Хто замовлює музику. Доречі, приклади у статті - під цим кутом зору - дають свої відповіді. Які автор чи не побачила, чи ...
13:11 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
та вже сама холодна війна стала прикладом медіа-тероризму
09:33 01/05/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Прекрасный нужный материал. Хотя бы для того чтобы расшевелить наше болото.
01:37 01/05/08
Леся Воронюк Черновцы
дякую за рекомендацію ‘confused‘
09:34 01/05/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Рекомендую
10:25 01/05/08
Тетяна Крупа Харьков
Рекомендує цей матеріал
12:09 01/05/08
Ulas Samovyd Новоархангельск
Люди пишуть у кілька видань, щоб мати хоч якусь можливість заробляти шматок хліба подалі від брехні, а увечері ведуть гурток, щоб хоч наступне покоління вміло і мало можливість бути правдивішими. В цьому питанні революції не буде, треба пройти довгий шлях кожному особисто, його колективу і його країні. Прикладів - багато, ось один: поет-шістдесятник Володимир Підпалий. У ЗМІ своя специфіка, але принцип можна запозичити.
Бажаю успіхів!
18:38 01/05/08
Леся Киев
Ну от я сьогодні фотографувала 1 травня для стрічки новин ХВ (матеріал там уже висить), і, прочитавши вашу статтю, подумала, що наклацала багато радикалів, намагалася зробити "колоритні" знімки, щоб народ подивився і сказав ОГО! хоча, звісно, не всі, щоб не так понуро було. Мабуть, якби я зробила матеріал у руслі "1 Травня - день радикальних рухів. Наступ на Київ" і розмістила лише фото лисуватих - це щось би було на кшталт розповсюдження неспокою. А так, думаю, що поки що я не терорист ‘LOL‘
00:29 02/05/08
Рекомендує цей матеріал
16:43 05/05/08
Леся Киев
Рекомендує цей матеріал
Чому? Це треба знати усім, хто має справу зі ЗМІ. Дуже толковий матеріал
00:33 02/05/08
Леся Воронюк Черновцы
дякую
00:32 03/05/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? рекомендую, бо щиро іголовне, зі світлий і відвертий оцінюючий погляд на світ. бажаю успіхів, а ще білльше -- не втратити те, що маєте.
09:54 06/05/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? Свята правда! Ні совісті, ні честі, ні душевності в сучасній журналістиці не лишилося. Запозичені західні формати українських теле- і радіоканалів вихолостили саму суть журналістики. Залишивши їй продажність власнику та рекламодавцю, гонитву за довгим доларом чи євро. Сучасна журналістика морально і психологічно вбиває у людини все людське.
11:00 05/05/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? дуже актуально!
15:53 08/05/08
Рекомендує цей матеріал
Чому? бо це істинна правда...Як не прикро, але й самій на початках роботи у пресі доволі часто доводилося переживати відчуття використаності...щоправда з роками, навчилася відрізняти те, де хочуть допомогти читачам довідатися правду, а де просто хочуть використати працю журналіста...Втім , матеріал дуже професійний. Поставила б усі "5"
11:43 05/05/08
Лесю, я нагадую вам про ваше зобовязання - написати про власників ЗМІїв. нещодавно у "Просвіті" відбувся "круглий стіл" чи конференція на згадану тему. Прошу поцікавитися, взяти інтервю у Павла Мовчана. ‘smile‘
16:09 08/05/08
а я через це вже придлизно рік не дивлюся телевізор і не читаю новини.. оскільки окрім депресії вони мені нічого не дають.... хтось може вважати мене відсталою людиною))) але мені моя психіка доржча!!
12:09 05/05/08
Наталья РОСТОВА Мариуполь
Рекомендує цей матеріал
Чому? Журналист - не всегда друг читателя.
12:55 05/05/08
Леся Воронюк Черновцы
Я отримую "Слово Просвіти" ‘smile‘ . Ммм, який ж Ви уважний, своє зобов"язання пам"ятаю, але от натрапила на один російський фільм про голодомор, напишу рецензію і одну цікаву зсилку, Ви такого ще не бачили, це не просто медіа-тероризм, а промивання мозгів усій російській нації (маю на увазі громадян Росії, це просто жах. Потерпіть трошки ‘wink‘
16:17 08/05/08
леся воронюк
дякую
18:52 06/05/08
Леся Воронюк Черновцы
ви вже не перший, хто це каже, і чим далі, тим більше я в цьому переконуюся ‘crazy‘
16:03 08/05/08
Andriy Voloshyn Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Цікавий матеріал
13:27 24/08/13

Live

8 час. назад

Koshka комментирует материал Интервью с шариком

8 час. назад

Koshka удаляет комментарий к материалу Интервью с шариком от Koshka

8 час. назад

Сергей Геращенко публикует статью Сон пирамид

8 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

8 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал ПІШОВ ХАЗЯЇН – МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ

8 час. назад

Наталія Безсонова пишет рецензию на публикацию В Запорожье восьмиклассник намерен на заводе деда стать главным инженером

8 час. назад

Наталія Безсонова пишет рецензию на публикацию День металлурга в лицах: в Запорожье внуки продолжили династию кочегара паровоза

9 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию День металлурга в лицах: в Запорожье внуки продолжили династию кочегара паровоза

9 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию В Запорожье восьмиклассник намерен на заводе деда стать главным инженером

9 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

9 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

9 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

9 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

10 час. назад

Khomiaklit комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

10 час. назад

Khomiaklit комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

10 час. назад

antov рекомендует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

10 час. назад

antov пишет рецензию на публикацию Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

10 час. назад

antov комментирует материал ПІШОВ ХАЗЯЇН – МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ

11 час. назад

Альпас рекомендует материал Загадка Трампа и уход Путина

12 час. назад

Наталія Безсонова публикует статью Від роду до роду. Стрільці

13 час. назад

Марина Шамсутдинова рекомендует материал Интервью с шариком

13 час. назад

Марина Шамсутдинова комментирует материал Интервью с шариком