О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

История  22 декабря 2007 23:05:37

Автор: Миро Продум

Знайди хоч один доказ, що Ісус не був українцем

Ісус Хрестос, Син Божий
Ісус Хрестос, Син Божий
Уявіть собі людину, яка народилася на чужині, але з дитинства розмовляє українською мовою, належить до притаманного українцям антропологічного типу, а її предки з усім родом походять з України. Чи є вона українцем?

Звісно, що так! Без жодних сумнівів. Наприклад, генерал-губернатор Канади (1990—1995) Роман Гнатишин народився 16 березня 1934 року в Саскатуні. Його предки походять із буковинського містечка Вашківці. Він розмовляв українською мовою. Коли в жовтні 1992 роки відвідав Україну, то розчулений до сліз теплим прийомом земляків, сказав: «Я ніби завжди жив тут, з вами, дорогі моєму серцю буковинці...» Українці прийняли його за свого — з великою повагою і любов’ю. Спробуйте заперечити українськість Романа Гнатишина, якщо в нього наявні всі три чинники національної ідентичності: «земля» (походження предків з України), «кров» (раса, антропологічний тип), мова (ментальність, культура). І все це підтверджене любов’ю до нього з боку його українських земляків.

Такі ж самі чинники української ідентичності має Ісус, Син Божий.

«ЗЕМЛЯ» (ТЕРИТОРІАЛЬНЕ ПОХОДЖЕННЯ)

Ісус народився 25 грудня 1 р. до н. е. (за 6 днів до початку нової ери) в батьківській хаті в галілейському Назареті, тому його називали Ісусом з Назарета. Сам же він називав себе Сином людським, — щоб підкреслити, що йому притаманне все, що притаманне людині, в тому числі й національність. Для позначення національності його називали «Ісус Галілеянин» (подібно як «Леся Українка» чи «Вальтер Скотт», тобто «шотландець»).

Галілеяни — це південна гілка суперетносу галлів-кельтів-кіммерійців. Цей суперетнос (тобто сім’я етносів-братів, що виокремилася з первинного материнського етносу) народився у 12 ст. до н. е. в Україні. Звідси під різними племінними назвами він розселився на величезній території від Прип’яті до Іспанії та Палестини. Достеменно відомо, що в 11 ст. до н. е. південні галли («филистимляни») завоювали Палестину («пал-стан», тобто «воїнський табір»). Євреї в цей час населяли напівпустельні Іудейські гори між південною Палестиною і Мертвим морем. Північну Палестину, яка з огляду на родючі ґрунти була найбільше подібною до України, гали-филистимляни назвали словом Галлія—Гальлея—Галілея, тобто «край галлів». Так вони робили завжди — опановану землю називали іменем свого племені-етносу (Бельгія, Британія, Скотланд) або іменем всього суперетносу (Галичина, Галатія, Галісія). Своїй новій батьківщині галли дали власні гідроніми й топоніми: річки Ярдана («яра вода») і Яргон, гора Ярмак («яра маківка», сучасна Мерон), міста Магадан («могутня вода»), Скіфополь (столиця Десятимістя, «місто союзу», від «скіфія—скуфія—скупщина»), Рама («хрест»), Каня («яструб»). Галілеяни були прямими нащадками цих південних галлів — вихідців з України. Всі родичі Ісуса і всі апостоли, за винятком Іуди, були галілеянами. З погляду чинника «землі» (походження) Ісус був українцем.

«КРОВ» (РАСА, АНТРОПОЛОГІЧНИЙ ТИП)

Характерною особливістю галів-кельтів були високий зріст, біла шкіра, розвинені м’язи. Вони були відчутно вищими в порівнянні з іудеями: за даними археології, зріст тодішніх іудеїв не перевищував 160 см. Всюди підкреслюється, що в галів розкішне русяве волосся, яке чоловіки часто носили розпущеним.

Згідно з відомими словесними описами зовнішності Діви Марії, вона була шляхетною красунею високого зросту, мала овальне обличчя, блакитні очі, волосся кольору пшениці, довгі й тонкі пальці рук. Ісус був дуже подібний до Своєї матері — був високого зросту, мав тонкий прямий ніс, довге волосся кольору стиглого лісового горіха, бороду темно-пшеничного кольору, світлі очі. Правдивість цих описів через 2 тисячоліття підтверджена Туринською плащаницею, яка зберегла фотографію Ісуса в момент його воскресіння. Згідно з нею, Ісус був людиною європейського типу з атлетичною статурою, зростом 180 см, світлокаштановим волоссям і шляхетним виразом обличчя. З погляду чинника «крові» (раси) Ісус був українцем.

«МОВА» (КУЛЬТУРА, СВІТОГЛЯД, ЗВИЧАЇ)

Культурно-світоглядна спадкоємність між галами-филистимлянами і галілеянами є безперечною: самоназва («галілеяни»), рід занять (хліборобство, садівництво, свинарство, рибальство, бджолярство, льонарство), воїнська традиція (і галли 12 ст. до н. е. , і галілеяни 1—2 ст. н. е. були чудовими воїнами), культ честі та слави (прислів’я «галілеянин любить честь, а іудей — гроші»), символіка (від трипільських розписів кераміки филистимлян до трипільської мозаїки найдавнішого хрестиянського храму в галілейському Мегіддо).

Ім’я Ісус (Іес-ус) — це гелленський варіант імені Яс, що означає «ясний», «світлий», «сонячний». Гелленське слово «хрестос» означає «найкращий, шляхетний, боголюдина». Це слово має синонім — «син Божий»: «Озвався Симон Петро і заявляє: Ти хрестос — син Бога живого. Тоді Він наказав учням, щоб вони нікому не казали, що Він хрестос» (Матвій 16.16, 20). Давнє слово «хрестос» не треба плутати з новотвором «хрістос», яке зустрічається лише в новозавітних текстах і означає «помазаника», «месію» — законного іудейського земного царя, який відновить Іудейську державу і підкорить всі народи світу.

Про звичаї галілеян свідчать ритуали, описані в Євангелії. Наприклад, обряд святкування Нового року, більше відомий як «Таємна вечеря», що відбувся в Єрусалимі на весняне рівнодення в четвер 22 березня 31 року. Ісус з апостолами по колу випили з однієї чаші виноградне вино, здійснили обряд ломання короваю, «і, проспівавши славлення, вони вийшли на Оливну гору» (Матвій 26.30). «Славлення» або «славень» — це урочиста пісня, гімн. Описаний ритуал донині виконується в українських громадах, особливо в селах. Характерно, що згаданий вище ранньохрестиянський храм в Мегіддо не мав жертовника, зате мав великий стіл — вочевидь, для здійснення описаного вище ритуалу.

Населення Галілеї постійно підживлювалося галльськими переселенцями з півночі. Ісус належав до тієї хвилі галлів, які ще зберегли материнську мову, що нею розмовляли мешканці тодішньої України. Ця внутрішня мова в них існувала як «хатня» — нею «новоприбулі» галілеяни спілкувалися між собою, з дітьми. Саме цією мовою Ісус промовив свої останні слова: «А коло дев’ятої години Ісус скрикнув сильним голосом, кажучи: Елі Елі лема савахтані» (Мт 27.46), тобто «Лельо, Лельо, лем з мя ся остані». Для іудеїв, які прийшли подивитися на розп’яття Ісуса, ці слова були загадкою. Натомість вони не потребують перекладу навіть для теперішніх українців карпатського краю, звідки галілеяни переселилися в Палестину. Дослівно ця фраза перекладається «Тату, Тату — лише зі мною останься». Але треба розуміти, що Ісус вмирав, у нього згасала свідомість, а в таких ситуаціях залишаються лише інстинктивні дії, вигуки і усталені словесні формули, що виголошують автоматично, наприклад: «Ой!», «Ого!», «Мамо!», «А щоб тобі!»… Тож найвірогідніше, що Ісус промовив усталений вираз (фразеологічний зворот, ідіому). Тому його не можна перекладати буквально — подібно до фразеологізмів «як з неба на голову» (тобто несподівано), «впало в око» (привернуло увагу), «з’їсти зуби» (мати великий досвід) тощо.

Сенс цього галльського фразеологізму — «Тату, Тату, тепер лише на Тебе моя надія», коротше — «Тату, допомагай!» Правильність саме такого перекладу тут же підтверджує євангеліст Лука, який в паралельному місці дає його гелленський еквівалент: «Отче, у Твої руки віддаю дух Мій!» (Лк 23.46), тобто «Тату, тепер все у Твоїх руках!» або «з Богом!» Так кажуть, коли починають ризиковану справу: йдуть на іспит, стрибають з великої висоти, починають хірургічну операцію тощо. В найважчий момент свого життя, переживаючи невимовний фізичний біль, втрачаючи свідомість і стрімко входячи у стан смерті, Ісус заговорив тією мовою, якою він думав, якою розмовляв з матір’ю і Творцем Всесвіту — своїм небесним Татом. Це була його рідна мова, що прорвалась назовні в «момент істини».

Існує помилковий стереотип, неначе Ісус перед смертю почав цитувати арамейською мовою «Псалом Давида» № 22: «Боже мій, Боже мій, нащо мене Ти покинув?» Це повний абсурд, адже Ісус ніколи не втрачав зв’язок з Творцем, а на смерть пішов цілком свідомо, з власної волі — для того, щоб третього дня воскреснути і якнайяскравіше продемонструвати боголюдський потенціал Людини.

Окрім того, якби ці слова були сказані арамейською, то навколишні іудеї їх би добре зрозуміли, натомість «деякі з тих, що там стояли, почувши те, казали: Он, Іліяху кличе!» (Марко 15.35). Так само останні слова Ісуса не були сказані гебрейською, гелленською чи латинською, оскільки поряд стояли первосвященики і фарисейська старшина, які знали ці мови. Але ніхто з них не зрозумів сказану Ісусом фразу, яка на слух сприйнялася як «Елі Елі лема савахтані». Вона була промовлена з дещо невиразною артикуляцією, адже в Ісуса було розбите обличчя і він вмирав. Євангеліст Лука, повторимо, тут же дає гелленський еквівалент цього галльського фразеологізму. Це вже не перший випадок, коли один євангеліст наводить звучання слів в оригіналі, а Лука їх перекладає. Наприклад, сказані арамейською мовою слова «Таліта, кум!» (Марко 5.41) перекладаються як «Дитинко, пробудися!» (Лука 8.54).

Нарешті, існує гарантований спосіб дізнатися, якою мовою говорив Ісус. Це елементарно: просто знайдіть того, хто її зрозуміє — це і буде мова Ісуса! Тож якщо її розуміють навіть сучасні українці карпатського краю (де збереглися дуже архаїчні звичаї та говірки), значить Ісус говорив саме цією мовою — мовою Карпат, тобто карпатським діалектом української мови. Культурологи стверджують, що Лельом українці називали Бога-Творця (Яра, Сварога), якого вважали своїм небесним Батьком. З погляду мови та звичаїв Ісус був українцем.

ВИЗНАННЯ УКРАЇНЦЯМИ

Українці надзвичайно люблять і поважають Ісуса — не дивлячись на двотисячолітню інформаційну війну проти нього, спроби підмінити його сонячне боголюдське вчення іудохристиянською єрессю «рабів божих», фальсифікацію Євангелія, перекручення історії, заглушування Доброї Новини всіляким інформаційним шумом. Українці підсвідомо сприймають Ісуса як свого, рідного. Всенародний авторитет Ісуса незмірно вищий за авторитет будь-якого іншого Великого Українця. І цей авторитет дедалі зростатиме по мірі знайомства українців зі справжнім Ісусом та його Посланням — Доброю новиною Ісуса Хреста, Сина Божого. Хай Буде!

Див. обґрунтування цієї статті з ілюстраціями і посиланнями на джерела

Дискусія "Ісус молився українською"

Цар Давид танцював гопак

Салимон, арійський цар Ізраїля

Клавдія, дружина Понтія Пилата

 

 

* * * * * * *

Анна Малахова

ДИВНА ДАВНЯ ЛЕГЕНДА

В Карпатських гОрах, скрізь поміж народом,

Відомим з давніх пір, як галичани,

Ще пам’ятають жінку свого роду –

Її Марією назвали й величали.

Вона жила в прадавній Галілеї,

Де той народ так звав свою країну,

Пісні співала мовою своєю,

І з молоком передала ту мову сину...

Про кого йдеться, то невже ж не здогадався?

І цю історію від нас давно ховали,

Наш слід заплутали та „склабами” назвали,

Щоб кожен з нас осліп і запродався

Чужинцю підлому, облудливому татю,

Якому байдуже, чи ллється наша мова,

Чи почали її, сердешну, виганяти

Із храму пам’яті та світлої любові...

Та слід залишився, - жива допоки мова,

І до історії ключі вона тримає,

І рідним словом, невмирущим вічним словом

До нас Євангеліє нині промовляє.

Там, бач, залишились такі слова Хрестові,

Що ні один тлумач ще їх не втямив,

Бо прозвучало, сповнене любові:

„О, лельо, лельо, лем з мя ся остані!”

Перекладати галичанам слів не треба –

Там батько лельом споконвіку називався,

То син Маріїн очі звів свої до неба,

Сказав, що лиш Отець із ним остався...

Незрозуміле розпинателям те слово, -

Вони і досі на свій лад його тлумачать,

Марія ж дивиться на нас і досі плаче,

Не забувати нас благає рідну мову!

 

5 вересня 2004 року

Діва Марія з маленьким Ісусом
Діва Марія з маленьким Ісусом

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 13585
Отредактировано: 24-12-2007 [23:12]
delete
Миро Продум
Миро Продум, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 38, Всего рецензий: 8
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

13:15 23/12/07
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Слава Україні!!!
13:30 23/12/07
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тетяна Крупа Харьков
Выглядит красиво, а по-сути - подтасовка фактов. И не более. Таких публикаций было море в начале 90-гг ХХ в.
14:12 23/12/07
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Текст написаний майстерно, легко читається, викликає зацікавлення як у тих, хто пишається, що є українцем, так і в тих, хто "глибоко сумує" з цього приводу. У графі "загальне враження" ставлю четвірку, бо не все сприймаю й розумію :) Але вдячна автору за ту роботу, яку він робить уже багато років.
14:19 23/12/07
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
14:26 23/12/07
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Хай Буде!
20:56 23/12/07
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Миро, я тоже очень люблю Украину, но не надо называть украинцами всех и каждого. Давайте идти дальше. Если Иисус был украинцем, значит, и Отец его принадлежал к Украине. С того следует, что и все человечество...
По почему тогда евреев называют божьим народом? А только потому что Христос был евреем. Не переписывайте Библию.

Давайте еще припишем к украинской нации Вергилия, Мать Терезу и Принцессу Диану. Что там уже терять?
Но написано хорошо. Оценка за талант журналиста - 5. Почему суть подачи и впечатление оценено столь низко я донесла.
02:24 24/12/07
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
21:44 22/02/08
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Молодець. Людину, тобто Ісуса Христа, яку не визнала власна нація, то хай буде, що його визнає як своїм громадянином українська нація, як галичанина, що є спорідненим з галілеянином..

Комментарии

Каха Афилу Днепропетровск
Вот, нашёл...http://anomalia.kulichki.ru/news5/427.htm
ИИсус был грузином... ‘LOL‘
13:39 23/12/07
Каха Афилу Днепропетровск
И ещё:http://talk.slavnazi.com/index.php?s=c2ce998bb2c891f63d4a0d92bd12d9da&act=Post&CODE=02&f=22&t=7429&qpid=73011
13:46 23/12/07
Визнання Ісуса Найвеличнішим Українцем не заважає іншим націям, що причетні до суперетносу галлів-кіммерійців, визнати Ісуса Великим Італійцем, Великим Португальцем, Великим Ірландцем, Великим Шотландцем, Великим Грузином тощо.

Визнання Ісуса за свого — рідного і близького — може стати духовним фундаментом світового братерства народів, що відкрилися до сприйняття сили і слави Сина Божого.

Навіть якщо іудеї визнають Ісуса Великим Іудеєм - вони також стануть нашими духовними братами.
14:05 23/12/07
Очень верная Идея.
Чем больше людей признают Иисуса не только за Единого Духовного Бога, но за своего Кровного Божественного Брата - тем быстрее створится Единое Чело-божество...
Кто-то этому прцессу, раньше или позже, должен был дать ход.
И если все это началось с Украины - то что, оно теперь для нас не имеет значимости и веры? Нет пророка в своем отестве?
Когда на поле Нового Мира, к Одному Воину присоединяются его духовные братья - нет силы, способной одолеть их.
Миро, записывай меня добровольцем в защиту Света!
Насмешки бывают до тех пор, пока объект критики не становится субъектом власти.... ‘smile‘
14:18 23/12/07
Аркадий Хайфа
Насмешки бывают до тех пор, пока объект критики не становится субъектом власти....

И другой такой страны не будет,
Где так вольно дышит человек! ‘sad‘
15:23 23/12/07
У
Молодец, Аркадий! Лучшего комментария и не придумать! ‘best‘
22:52 23/12/07
Аркадий Хайфа
вони також стануть нашими духовними братами.

А Миро Продум, им всем будет батькою!
15:21 23/12/07
Духовним батьком іудеїв буде Ісус Хрестос - якщо вони його визнають Великим Іудеєм.
23:02 23/12/07
Аркадий Хайфа
Пока-что признают психопатом, да и то только некоторые. ‘fool‘
23:14 23/12/07
Поле для роботи величезне.
10:22 24/12/07
Було б цікаво познайомитися з аргументами Герман Пацація, депутата грузинського парламента. Можливо, у нього є якийсь фактаж.

Проте грузини можуть визнати Ісуса Великим Грузином навіть лише на основі духовної єдності, любові та поваги, прагнення наслідувати Його в думках і діях.
14:13 23/12/07
Рекомендує цей матеріал
Чому? Хай Буде Право Бігу! Біг є Прав-де.
14:28 23/12/07
Аркадий Хайфа
Знайди хоч один доказ, що Ісус не був українцем

Сначала знайди хоч один доказ, що Ісус був . ‘wink‘
15:16 23/12/07
Єлізда Киев
Класно сказано.!!! ‘wink‘

от всы зараз говорять:бог в помыч, бог все бачить ы тому подыбне. то постаэ питання де він, коли його допомога так потрібна?. І на мою думку, люди просто видумали його щоб на когось перекинути свої проблеми. наприклад: я не достиг задуманої цілі, у мене нее вийшло купити якусь річ, ну і тому подібне. і відповідб на все це одна - не все воля божа. просто люди звикли бути аморфними і плисти за течією. ось так, і ніякий бог у цьому не винен. ‘LOL‘
15:34 23/12/07
‘LOL‘ Умора, класс!
15:44 23/12/07
Люблю, коли люди радіють. ‘smile‘
Радій, Наталю!
21:11 23/12/07
Тут http://observer.sd.org.ua/news.php?id=13101 наведені докази з погляду "землі" (територіального походження галілеян з України), "крові" (антропологічного типу Ісуса), "мови" (Ісус розмовляв з Творцем на давньоукраїнській мові).
21:09 23/12/07
Да что ж люди... Люди все теми же остались. Хотя, казалось бы, прошло две тысячи лет, а они так и повторяют свое: какие есть доказательства... Так и не увидели... Даже после того, как прошли через время прозрения Словом. Люди как люди так и остались. А ЧАС уже исчерпан.
21:09 23/12/07
Спочатку підітри носа, а потім юродствуй ‘cool‘
21:14 23/12/07
Простите, а Вы не с проекта "Великі українці"? ‘LOL‘
20:50 23/12/07
До проекту "Великі Українці" не маю прямого відношення. Але вдячний "Інтеру" і Савіку Шустеру, що підштовхнув мене до проведення історчного дослідження щодо національності Ісуса http://observer.sd.org.ua/news.php?id=13101
21:13 23/12/07
Никита Катков Новая Каховка
Это не статья, а диагноз. По части Камшилина. Кстати, он уже выразился словами Анны Ахматовой про маразм. Я человек не грубый, терпимый, но надо же и меру знать. Про изобретателей колеса и первую прирученную свинью я еще могу с трудом понять.Все-таки вещи земные, бытовуха. А тут уж совсем явный комплекс ущербности. В какой палате у нас Наполеон и Прокурор? Белый-белый, слушай, совсем горячий.
21:08 23/12/07
Наведіть хоч один аргумент, що Ісус не був українцем.
21:19 23/12/07
Никита Катков Новая Каховка
У Вас вопрос некорректный с точки зрения формальной логики. Примерно такую логику я слышал недавно в одном Голливудском историческом фильме: шайка средневековых отморозков похитила принцессу, ехавшую на собственную свадьбу в соседнее государство. Ну, натурально, всем скопом ее и отшкварили. А она, дура, кричит: вы думаете - это вы меня изнасиловали? Это я вас всех оттрахала.
Еще от древних греков такой стиль убеждения или спора называется софистикой.
А вообще забавно читать такие изыски. Если был невыдержан в первом комментарии - прошу прощения.
21:31 23/12/07
Свої цілком раціональні аргументи (з посиланням на істориків та археологічні знахідки) я виклав у статті http://observer.sd.org.ua/news.php?id=13101
Ви можете навести свої контраргумети, якщо у вас вони є. Тоді це буде продуктивна дискусія, в ході якої ми зможемо відкрити для себе дещо нове і взаємно збагатитися.
Хіба не так?
22:20 23/12/07
... козак
22:21 23/12/07
... нє, це Янукович щось про козлів згадував ‘dknown‘
12:45 24/12/07
Konstantin
АФФтар талпаеп!!!
12:35 24/12/07
Команда опонентів посилена ще одним "штиком"
12:57 24/12/07
гость
Миро Продум, уверен, что Вы серъезный человек и тоже, как и другие, воспринимаете статью, как первоапрельскую шутку.
Вы все требуете аргументов - извольте
Украина и украинцы официально появились на свет Божий в 1917 году! после победы большевиков.
О каких украинцах 2000 лет назад Вы шепчете?
21:24 09/02/09
Цитата:
Тетяна Крупа 13:30 23/12/07
Выглядит красиво, а по-сути - подтасовка фактов. И не более. Таких публикаций было море в начале 90-гг ХХ в.


Якщо це у вас не пусті слова, то прошу навести хоча б один факт підтасовки.

Наявність публікацій на згадану тему - не аргумент.
12:59 24/12/07
Гiсть
Пока не обьяснят акт геноциду против свиней-не поверю! Не мог украинец столько сала утопить! Не мог. Если не верите-найдите такого, что своей волей утопит хрюшек в море! Не бывает! Так, что пока сей акт геноцида проив сала не получит обьяснения-остальные аргументы-фигня.
08:53 23/01/08
DN_sith
Иисус не был украинцем по 2м причинам:

1)В описании Тайной Вечери нет ни слова о том, что Он вкушал свинину вообще либо сало в-частности, а так как свинина с точки зрения иудеев нечистый продукт - если б ели - было бы отмечено.

2)Все нации мира сформировались в промежуток с конца 17го по начало 20го века. Украинская нация сформировалась к концу 18го-середине 19го века. Во времена Христа украинцев не было в принципе. Как и русских, если у Вас опять болезнь взыграет.
14:11 15/12/09
zardz
Начнем с того, что Иисус народился в Вифлееме возле Иерусалима, а не в Галилее, в Галилее он лишь провел свое детство и отрочество, он иудей по происхождению. Прочтите вначале Библию, прежде чем публиковать эту глупость. Даже смешно читать...
01:37 26/10/10
Цитата:
Яна Атискова 20:56 23/12/07
Миро, я тоже очень люблю Украину, но не надо называть украинцами всех и каждого. Давайте идти дальше. Если Иисус был украинцем, значит, и Отец его принадлежал к Украине. С того следует, что и все человечество...


Ісус був боголюдиною, тому в ньому нерозривно поєднані божественне і людське. Як божественна сутність Ісус не мав національності, а як людина — мав. Тому-то сучасники називали його Галілеянином. Це ж національність! Так само як у Лесі Українки чи Вальтера Скотта ("шотландця"). Заперечення людського начала Ісуса — це єресь докетизму, категорично засуджена Церквою. Навіть "розкопали" славетну формулу святого Іринея Ліонського (2 ст. н. е.): "Господь наш Ісус Хрестос став Сином Людським для того, щоб людина зробилася сином Божим". На її основі святий Григорій Богослов запропонував свій афоризм: "Станьмо подібними до Хреста, бо він став подібний до нас. Зробімося богами задля нього, бо він став людиною задля нас".

Цитата:
По почему тогда евреев называют божьим народом? А только потому что Христос был евреем. Не переписывайте Библию.


Євреї назвали себе вибраним народом ще за 5 століть до Ісуса. Читайте Тору.

Цитата:
Давайте еще припишем к украинской нации Вергилия, Мать Терезу и Принцессу Диану. Что там уже терять?


Якщо у вас є аргументи - сформулюйте концепцію і вперед! Бжаю успіхів!

Визнання Ісуса Найвеличнішим Українцем не заважає іншим націям, особливо причетним до суперетносу галлів-кіммерійців, визнати Ісуса Великим Італійцем, Великим Португальцем, Великим Ірландцем, Великим Шотландцем, Великим Грузином тощо.

Так само ніхто не заважає нам визнати Вергілія "почесним українцем" - в духовному сенсі. Це піде тільки на користь українцям, оскільки у Вергілія можна дуже багато чому навчитися.
13:12 24/12/07
DN_sith
А за язык перед смертью - это санскрит.)
14:12 15/12/09

Live

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ЛИСТИК

2 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Садюга

2 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Садюга

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Садюга

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Град Поля не Екатерины весь

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Перундень

2 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Страх перед місяцем... - там були подарунки від богів

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Страх перед місяцем... - там були подарунки від богів

2 час. назад

Ишак Мельник комментирует материал Первый снег рукой скупой нам брошен

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Первый снег рукой скупой нам брошен

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Две вершины

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Она была весны красивей

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Ах, сколько дураков на свете этом

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Правильність висновків...

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Англійська народна пісенька про Павучка Ітсі-Бітсі. ПЕРЕКЛАД З ВАРІАЦІЯМИ НА ТЕМУ

2 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал ЛИСТИК

4 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ЛИСТИК

11 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью Англійська народна пісенька про Павучка Ітсі-Бітсі. ПЕРЕКЛАД З ВАРІАЦІЯМИ НА ТЕМУ

12 час. назад

Евгений Вермут комментирует материал ЛИСТИК

12 час. назад

Белка Белкина комментирует материал ЛИСТИК

12 час. назад

Евгений Вермут комментирует материал ЛИСТИК

12 час. назад

Евгений Вермут комментирует материал ЛИСТИК