О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интервью  13 сентября 2007 20:57:42

Автор: Алекс Брут

Київ та Крим - найбільш активні НЛО-регіони

Нерозпізнані об’єкти над Закарпаттям: в області діє унікальний клуб, що займається вивченням аномальних явищ

 

Призабута тема НЛО (неопізнаних літаючих об’єктів), сплеск публікацій навколо якої припав на початок 1990-х років, досі деяким не дає спокійно спати. Адже так вже закладено у людини - все невідоме, недосліджене викликає в нас неабиякий інтерес. Звісно більша частина населення ставиться до всяких «літаючих тарілочок» досить скептично. Хоча ті, хто хоча б раз у житті побачив у небі щось таке, що не піддається поясненню, ще довгий час не знайдуть собі спокій…

Виявляється, що і зараз поява НЛО – не рідкість. І свідчень очевидців вистачає. Щоправда деякі з них намагаються не розповідати про свої «зустрічі» навіть знайомим, і зрозуміло з яких саме причин… Бо вважається, що у суспільстві, а особливо в офіційній науці ця тема вважається просто абсурдною. Насправді це не так. Всі нерозпізнані об’єкти, що з’являються у навколоземній атмосфері або космосі справно фіксуються, але інформація про це не розголошується…

А люди продовжують собі гадати – що це було… Наприклад, поблизу с. Лісарня Мукачівського району великий предмет округлої форми, що світився спостерігали цього літа з десяток випадкових осіб. Той покружляв над галявиною і так само раптово зник. Пояснити це якоюсь масовою галюцинацією навряд чи можливо.

До речі, саме на Закарпатті вже кілька років діє унікальна організація, яка займається вивченням подібних загадкових явищ - клуб УФОДОС. Це добровільна неформальна організація, що об’єднує всіх зацікавлених осіб, які мають безпосереднє відношення до уфології (тобто науки про НЛО, англійською UFO). Це вчені, журналісти, письменники та просто ентузіасти-дослідники - всього близько 40 чоловік з різних куточків України. Вони вивчають та аналізують наявну інформацію, пов’язану з різними виявами НЛО та аномальних явищ, загадками Всесвіту та Людства. Для чого? По-перше, це просто цікаво. По-друге, більшість з членів організації неодноразово спостерігали за чимось незвичним у природі, на що не знайшли відповіді у інших фахівців.

Заснував цей клуб закарпатець Ярослав Сочка, який систематизував перший в Україні "Уфологічний словник-довідник".

Ярослав Сочка із Закарпаття - дослідник загадкових явищ у природі
Ярослав Сочка із Закарпаття - дослідник загадкових явищ у природі

 

На Закарпатті невідомі літаючі об’єкти вивчають серйозно

 

- Що таке НЛО на думку сучасних уфологів, і яка мета цих об’єктів, чому вони цікавляться землянами ?- Існує близько півсотні різноманітних гіпотез і припущень щодо цього загадкового явища. Єдиної робочої гіпотези не існує, та можна назвати кілька найбільш перспективних і дієздатних. Наприклад, що це "машина часу" (до нас подорожують нащадки з майбутнього), "польові форми життя" (життя не обов’язково на вуглецевій основі) та "інші світи" (життя у всесвіті багато і воно подорожує з місця на місце). Особливо популярним в уфологічних колах є останнє припущення, оскільки базується воно на новітніх астрономічних досягненнях (як, скажімо, відкриття води на Марсі, наявності інших планетних систем у інших зірок і т.д.). І звісно є відповіддю на одвічне інтригуюче питання: чи єдині ми у всесвіті?

 

Чи особисто я вважаю НЛО інопланетними космічними кораблями? Ствердна відповідь була б дуже простою... Факти говорять, що відповідь лежить трохи далі від наших сподівань. "Феномен НЛО" досить багатоликий і основна проблема у розв’язанні цього питання полягає якраз у тому, що ми поки що не можемо ідентифікувати його ні з чим нам відомим на даний час.

- Чому тема НЛО останнім часом перестала бути "актуальною"? Адже пам’ятаємо, був вибух публікацій на початку 1990-х. Тепер інтерес дещо вщух. Значить нерозпізнані об’єкти стали менше з’являтися?- Актуальною тема НЛО перестала бути для пересічного громадянина, хоча саму проблему так і не поховали і не відмінили. На сьогодні в Україні існують десятки об’єднань уфологів та анімалістів, які об’єднують тисячі ентузіастів. Виходять у світ уфологічні книги та газети, у телепросторі з’являються популярні документальні цикли, організовуються пошукові експедиції. Загалом, проблема існує і потребує вирішення - як зусиллями фахівців, так і великих ентузіастів своєї справи...

 

Щодо кількості нерозпізнаних об’єктів, то їх не стало менше з’являтися (хоча трохи впала кількість свідчень у архівах уфологів). Просто НЛО для людини сьогодення вже не "диво", а скоріш "загадка", вирішувати яку мають "компетентні" органи.

- Чому Ви почали займатися цією нестандартною темою? Наскільки мені відомо досить серйозно. Які вже маєте здобутки?- Спочатку уфологія була для мене просто юнацьким захопленням (космічні краєвиди, позаземне життя, одвічні питання...). Але пізніше я кілька разів на власні очі побачив те, у що колись просто вірив. Саме тоді життя без пояснення того, що мене вразило, втратило сенс. У 16 років я вже закінчив уфологічну школу у Москві. А у 1998 році заснував закарпатський уфологічний клуб. Зараз я представляю Східноєвропейську уфологічну асоціацію, всеросійське об’єднання "Космопошук", український центр досліджень аномальних явищ "Зонд". Серед власних здобутків - систематизація першого в Україні "Уфологічного словника-довідника", а також дослідження історичних витоків української уфології. Зараз я єдиний на теренах України програміст в сфері уфологічного програмного забезпечення.

 

Суттєвим здобутком роботи команди закарпатського клубу УФОДОС вважаю створення єдиної загальнонаціональної бази даних про спостереження нерозпізнаних літаючих об’єктів на території України (програма UFOBUA). Це єдиний у нас доступний архів по НЛО, яким можуть скористатися всі зацікавлені.

Найбільша активність НЛО зафіксована над великими містами

 

- Ярославе, ви неодноразово на власні очі спостерігали таємничі об’єкти. З чим це пов’язано?

- Треба частіше на небо дивитися (посміхається. – О.В.). Дійсно, НЛО я бачив десь 7 разів - частіше ніж того може допустити теорія ймовірності, та я якогось потаємного змісту в цьому не бачу. Саме ці власні спостереження і є для мене найбільшим стимулом бути уфологом. Тай узагалі, кожен 9 із 10 уфологів хоч раз у житті бачив НЛО.

- Розкажіть про власну найбільш пам’ятну зустріч з НЛО. Де саме це відбувалося, за яких обставин?- Найбільш пам’ятна зустріч, звичайно, перша. Було це зимою 1989/90 року (тоді мені було 12 років). Я поспішав до школи у селі Дубрівка Іршавського району і раптом побачив... повільно "пропливаючий" об’єкт (за формою нагадував Місяць, але тільки ріжками догори). Він летів низько, зі сходу на захід - на висоті до 200-х метрів, на відстані від мене 300-400 м. Колір об’єкта був яскраво-жовтий, політ прямолінійний, звуками і шумами не супроводжувався.

 

Але саме спостереження НЛО, як мені видається, не виглядає настільки дивним у порівнянні з тим, що відбулося пізніше. Вже наступного дня я геть чисто забув про побачене! Трихвилинний епізод того дня у всьому обсязі буквально викорінився з пам’яті. Довгий час я абсолютно нічого не пам’ятав про те, що трапилося. Але якось у серпні 1992 року мені в руки потрапив текст документального фільму "НЛО над "червоною країною". Підступні задуми Кремля", ... і я раптом згадав усе. Ось цитую фрагмент, що повернув мені пам’ять: "У листопаді 1979 року АН СРСР опублікувала доповідь з даними реєстрацій і статистичного аналізу аномальних явищ на території СРСР. У 6-ій главі наведені описи форм об’єктів (усього в Радянському Союзі на той час було зареєстровано 457 випадків появ НЛО). Найбільше часто з’являлися об’єкти серповидного типу - 24,5%. Такі об’єкти в інших країнах майже не спостерігалися".

- Згідно ваших досліджень, яка активність цих об’єктів у нашій області?

- За кількістю спостережень НЛО Закарпатська область є нейтральним полігоном для "літаючих тарілок". Ми далеко попереду, скажімо, Тернопільської, Рівненської, Хмельницької, Черкаської областей... та явно позаду Києва та Криму - найбільш активних НЛО-регіонів. Говорити про якісь впливові фактори на кількість спостережень за нерозпізнаними об’єктами у нашій області поки що важко.

- Де саме на Закарпатті (в яких районах) НЛО спостерігалися найчастіше? Чи існує якась певна версія - чому саме там?- В УФОДОС була створена карта активності НЛО на Закарпатті на основі півсотні свідчень з 1989 по 2000 рік. Найчастіше їх бачать в зоні так званої Закарпатської низовини, де власне більша густота населення. Це власне і пояснення - там де об’єкт, там і суб’єкт. Про якісь аномальні зони чи найбільш улюблені для НЛО місця - мені наразі невідомо.

Схема активності НЛО на території Закарпаття
Схема активності НЛО на території Закарпаття

 

- Розкажіть, будь-ласка, про останні факти спостережень на НЛО на Закарпатті.- Ось кілька типових випадків з програми UFOBUA:

 

16 серпня 2001. У селі Чорний Потік три очевидці спостерігали проліт світних вогнів, згрупованих у трикутний лад. Трикутник був правильним, у нього можна було помістити диск повного Місяця. Швидкість мала. НЛО летів з південно-заходу на північний схід, по шляху пролетів у сузір’ї Кассіопея. Протягом усього польоту вогні не мигали, не було чутно ніяких звуків, не видно слідів.

5 липня 2005. Павло Володимирович Щерба з Берегова спостерігав НЛО приблизно о 23:30. Прийнявши НЛО за Венеру, здивувався, коли через кілька секунд об’єкт почав стрімко рухатися і згасати, поки зовсім не зник.

2 листопада 2006. У Мукачеві НЛО спостерігали з балкона третього поверху. Ось свідчення спостерігачів: "Раптом на небі з’явилася світла крапка. Вона рухалася з північного заходу на південний схід, потім почала змінювати траєкторію ривками. Потім перетворилася в короткий розчерк на небі і зникла". Тобто була зафіксована типова картина: незвична форма, світні вогні, незвичні траєкторії польоту...

При зустрічі – панікувати не слід

- Багато закарпатців бачили якісь незвичні об’єкти у вечірньому небі. Як порадите себе поводити при зустрічі з чимось аномальним ?- Якщо спостереження за НЛО віднести до розряду "дальніх", тобто коли відстань між вами перевищує 150 метрів, то порада прозаїчна - намагайтеся запам’ятати якомога більше деталей, бо, можливо, більше такого видовища не побачите ніколи. Та в будь якому випадку, будь-які агресивні дії по відношенню до нерозпізнаних об’єктів проявляти небажано. При відсутності явної загрози з боку НЛО необхідно вести себе стримано, належно, додержуючись нейтралітету. У складних випадках (контактах третього роду) проінформуйте місцеву владу, органи внутрішніх справ, пожежну охорону, медичні підрозділи, комісію з надзвичайних ситуацій, військових (все залежить від конкретних обставин та дій з боку НЛО). Бажано залучити до роботи по дослідженню обставин на місці цивільних та військових спеціалістів, а про результати експертиз проінформувати уфологічні організації.

 

- Чи існує якась закономірність між появою НЛО та природними явищами (землетрус, цунамі тощо)?- Так, існує, і це досить дивно. Наприклад, «фляпи» НЛО (тобто періоди активізації) співпадають з 11 річним циклом сонячної активності, в моменти наближення Марса до Землі, під час техногенних і природних катастроф. Навіть в різні пори роки активність НЛО має свої підйоми і спади. Достеменно пояснити ці закономірності ще нікому не вдалося. Хоча існує маса припущень, та всі вони між собою вступають у протиріччя.

 

- Чи можна стверджувати, що НЛО викрадали людей і здійснювали над ними якісь досліди? Адже за твердженням ужгородського лікаря Матьковського таких свідчень зібрано багато...- Звичайно, можна таке стверджувати, та мова скоріше йде не про фізичний контакт, а контакт у зміненому стані свідомості. Ще Станіслав Гроф експериментально довів, що такі переживання можна викликати штучно. Свідчення, які наводить зокрема пан Матьковський, здебільшого є прерогативою трансперсональної психології.

 

- Сучасна наука не сприймає уфологію, вважає всіх зацікавлених у дослідженнях шарлатанами. Чому?- Це хибна думка. Шарлатанами ніхто нікого не вважає. Ось кілька красномовних прикладів бажання "консервативної" науки (навіть вітчизняної) відкопати «зариту собаку».

 

Виявляється, що офіційні установи виявляли інтерес до подібних загадкових явищ ще в 1979 році. Наведу цитата з листа Українського управління гiдрометеорологiї та контролю за природним середовищем (№ ОПО-1104/3-М вiд 30.07.1979 року): "У разі спостереження надзвичайних явищ, а також їх впливу на навколишнє середовище i живі організми, iнформацiю надсилати одразу". В 1980 році з дозволу президента АН УРСР академіка Е.Патона була організована секція "Дослідження аномальних явищ у навколишньому середовищі" при Українському республіканському правленні НТО РЭС ім. А.С.Попова. В 1994 році Президент України Леонід Кравчук поручив дослідження проблем НЛО Національній Академії Наук України. А наказом міністра оборони України збір інформації про НЛО закріплений за Головним гідрометеорологічним центром Збройних Сил України, про що начальник цього центру Юрій Васильович Лунєв навіть заявив у пресі ("Дзеркало тижня" від 30.12.1995).А що далі? Пояснили хибні свідчення, а ті, що не змогли пояснити, так і залишилися непоясненими, звідси і термін "невпізнані". Взагалі "феномен НЛО" для своєї розв’язки потребує ревізії багатьох існуючих наукових "доктрин", а це для академічних кіл досить тривалий і гальмівний процес. Для прикладу, згадайте постулат Ейнштейна про незмінність швидкості світла, що був заперечений практично ще в 1970-х (не кажучи про сьогодні), хоча вчителя фізики в цьому так і не переконаєш.

 

малюнок з сайту http://zhelezi.narod.ru
малюнок з сайту http://zhelezi.narod.ru

Прототипи «літаючих тарілок» - на озброєнні супердержав

- Де можна навчатися уфології професійно? І прагматичне питання - чи можна за допомоги цього заробляти гроші?- Колись уфологічні школи існували у Києві, Москві, зараз, на жаль, тільки у Китаї, Швеції, тощо. Уфологія - неприбуткова справа, оскільки базується на ентузіазмі. Ясна річ, існують пройдисвіти (навіть серед уфологів), які заробляють гроші виготовленням фальшивих сенсаційних фото- та відеосвідчень, створенням релігійних культів на базі НЛО, тощо...

 

- Яку мету мають уфологи, окрім просто спостереження за НЛО?- Саме спостереження за НЛО - не є прямим обов’язком уфолога. Уфологи мають іншу мету - пояснити це невідоме явище. Для спостереженням за НЛО існують спеціальні уфологічні групи (наприклад, "Skywatchers"), чия основна діяльність якраз і полягає в спостереженні за небом з метою фіксації і реєстрації нерозпізнаних об’єктів.

 

- Існує версія про те, що НЛО – це таємні розробки спецслужб. Чи може це відповідати дійсності? Чому спецслужби намагаються засекретити будь-які відомості щодо НЛО?- У будь-якій армії світу НЛО сприймаються як ворожі секретні авіаційні розробки умовного противника. Власне тому всі ці відомості і підпадають під гриф "секретно". Тому військові завжди намагалися заволодіти невідомими технологіями. Не секрет, що існуючі прототипи НЛО є на озброєнні, наприклад, у Росії та США. Особисто я вважаю, що вони створюються не шляхом копіювання, а скоріш наслідування...

 

- Чи здатні вже люди вийти на контакт з інопланетними цивілізаціями (якщо такі снують)? Чи потрібно це взагалі робити?- Здебільшого це філософське питання. Сучасна астрономія не виключає існування кілька мільйонів інопланетних цивілізацій лише в нашій галактиці. Та досі актуальний парадокс італійського фізика Енріко Фермі, або як його ще називають «Астросоціологічний парадокс» - у сучасному розумінні. Суть його полягає ось у чому: діаметр нашої галактики складає близько 100 000 світлових років і якщо в ній існує хоча б одна цивілізація, яка здатна пересуватися між зірками зі швидкістю навіть у 1000 разів меншої швидкості світла, то за 100 млн. років ця цивілізація поширилася б по всій Галактиці. У формулюванні Фермі питання: "якщо вони є, то де ж хоч хто-небудь?".

 

Цей парадокс науковці вирішували по-різному: від припущення, що у Всесвіті немає "братів по розуму", до заключення, що у цих "братів" і без нас багато роботи. І справді подивіться, чи дуже цивілізований світ переймається, наприклад, проблемами африканських племен?..

Спілкувався Олександр Ворошилов

Опубліковано в газеті "Старий Замок Паланок"

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 11594
Посмотреть оценки Посмотреть оценки
delete
Алекс Брут
Алекс Брут, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 19, Всего рецензий: 0
Читайте также

Астронавти показали поведінку спіннера в невагомостіАстронавти показали поведінку спіннера в невагомості

Відео виклали на офіційному каналі Космічного центру імені Ліндона Джонсона. ...

Законопроект про Службу фінрозслідувань необхідно ухвалити в листопаді, - ГройсманЗаконопроект про Службу фінрозслідувань необхідно ухвалити в листопаді, - Гройсман

Верховна Рада України (ВРУ) повинна прийняти законопроект про Службу фінансових розслідувань в листопаді. Про це заявив прем'єр-міністр України Во ...

Суперматч "Тоттенхэм" - "Ливерпуль" и другие матч 9 тура чемпионата АнглииСуперматч "Тоттенхэм" - "Ливерпуль" и другие матч 9 тура чемпионата Англии

Расписание и результаты 9 тура английской Премьер-лиги, турнирная таблица ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

‘read‘ ‘best‘ 5
11:51 14/09/07
Sveta Rybalko Харьков
‘read‘ 5
17:46 14/09/07
Tanja Киев
супер!!!!
в мене знайомий досліджує НЛО...скільки їх на Україні - жах!
5
22:13 14/09/07
Александров
Чудове iнтервью! Приемно почути позитивно налаштовану людину! Нi консерваторам! ‘bravo‘
04:12 27/10/07
Гость
Да невірю!!!!!!
20:17 10/02/09
Гость

Класно 

10:34 30/06/09
Krapka
Вчора десь 12.30 ночі я з другом побачили дивний напівпрозорий трикутний літаючий обєкт.
Підскажіть що це могло бути ми нерозумієм?
15:02 25/07/09
Krapka
Це було в Ужгороді
15:04 25/07/09
Гость
Все верно. Если мы существуем,значит есть еще такие,как мы, или на нас похожие. А ,может,и совсем другие.Я не понимаю тех людей, которые отрицают в существовании разумной жизни на других планетах. Мы не уникальны в космосе.
20:39 30/10/09
Гость
Хуйня
21:00 18/08/09
Гость
а знает кто номер телефона каких-то центров по изучению нло
14:28 30/07/10
Гость
Что за НЛО?
11:53 29/03/11
Женя

Ось уфологічна карта http://ufobua.org.ua де позначаються місця появи НЛО над Україною. Переконайтеся скільки багато свідоцтв. 

15:47 05/04/11
spam
03:07 21/09/09
Гость

Телефонна лінія УФОДОС-Київ:


(063) 49-600-45 


можна повідомити про НЛО над Киевом чи більше дізнатися про контакти з уфологами

15:49 05/04/11

Live

1 мин. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Давно такого не було

2 мин. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Давно такого не було

4 мин. назад

Марк Львович комментирует материал Давно такого не було

8 мин. назад

Марк Львович комментирует материал Давно такого не було

10 мин. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Чому Росія знову пішла на військову ескалацію

11 мин. назад

Марк Львович комментирует материал Давно такого не було

12 мин. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Давно такого не було

13 мин. назад

Ltna Prikolova комментирует материал В замку Шарля Кастельмора...

18 мин. назад

Писатель77 комментирует материал Давно такого не було

19 мин. назад

Ltna Prikolova комментирует материал "Паны веселятся и хвастают"

28 мин. назад

Ltna Prikolova комментирует материал ПАРОДІЙНЕ: Пісенька трьох американських банкірів (переклад з англійської і навпаки)

30 мин. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Зірка

37 мин. назад

sdv публикует статью Чому Росія знову пішла на військову ескалацію

42 мин. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Давно такого не було

52 мин. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Давно такого не було

53 мин. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Давно такого не було

54 мин. назад

Марк Львович комментирует материал Давно такого не було

57 мин. назад

Марк Львович комментирует материал Давно такого не було

58 мин. назад

Александр Самарский рекомендует материал Я начинаю свой рассвет

1 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Давно такого не було

1 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Давно такого не було

1 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Давно такого не було

1 час. назад

Писатель77 комментирует материал Давно такого не було