О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Интервью  13 сентября 2007 19:57:42

Автор: Алекс Брут

Київ та Крим - найбільш активні НЛО-регіони

Нерозпізнані об’єкти над Закарпаттям: в області діє унікальний клуб, що займається вивченням аномальних явищ

 

Призабута тема НЛО (неопізнаних літаючих об’єктів), сплеск публікацій навколо якої припав на початок 1990-х років, досі деяким не дає спокійно спати. Адже так вже закладено у людини - все невідоме, недосліджене викликає в нас неабиякий інтерес. Звісно більша частина населення ставиться до всяких «літаючих тарілочок» досить скептично. Хоча ті, хто хоча б раз у житті побачив у небі щось таке, що не піддається поясненню, ще довгий час не знайдуть собі спокій…

Виявляється, що і зараз поява НЛО – не рідкість. І свідчень очевидців вистачає. Щоправда деякі з них намагаються не розповідати про свої «зустрічі» навіть знайомим, і зрозуміло з яких саме причин… Бо вважається, що у суспільстві, а особливо в офіційній науці ця тема вважається просто абсурдною. Насправді це не так. Всі нерозпізнані об’єкти, що з’являються у навколоземній атмосфері або космосі справно фіксуються, але інформація про це не розголошується…

А люди продовжують собі гадати – що це було… Наприклад, поблизу с. Лісарня Мукачівського району великий предмет округлої форми, що світився спостерігали цього літа з десяток випадкових осіб. Той покружляв над галявиною і так само раптово зник. Пояснити це якоюсь масовою галюцинацією навряд чи можливо.

До речі, саме на Закарпатті вже кілька років діє унікальна організація, яка займається вивченням подібних загадкових явищ - клуб УФОДОС. Це добровільна неформальна організація, що об’єднує всіх зацікавлених осіб, які мають безпосереднє відношення до уфології (тобто науки про НЛО, англійською UFO). Це вчені, журналісти, письменники та просто ентузіасти-дослідники - всього близько 40 чоловік з різних куточків України. Вони вивчають та аналізують наявну інформацію, пов’язану з різними виявами НЛО та аномальних явищ, загадками Всесвіту та Людства. Для чого? По-перше, це просто цікаво. По-друге, більшість з членів організації неодноразово спостерігали за чимось незвичним у природі, на що не знайшли відповіді у інших фахівців.

Заснував цей клуб закарпатець Ярослав Сочка, який систематизував перший в Україні "Уфологічний словник-довідник".

Photo-1

 

На Закарпатті невідомі літаючі об’єкти вивчають серйозно

 

- Що таке НЛО на думку сучасних уфологів, і яка мета цих об’єктів, чому вони цікавляться землянами ?- Існує близько півсотні різноманітних гіпотез і припущень щодо цього загадкового явища. Єдиної робочої гіпотези не існує, та можна назвати кілька найбільш перспективних і дієздатних. Наприклад, що це "машина часу" (до нас подорожують нащадки з майбутнього), "польові форми життя" (життя не обов’язково на вуглецевій основі) та "інші світи" (життя у всесвіті багато і воно подорожує з місця на місце). Особливо популярним в уфологічних колах є останнє припущення, оскільки базується воно на новітніх астрономічних досягненнях (як, скажімо, відкриття води на Марсі, наявності інших планетних систем у інших зірок і т.д.). І звісно є відповіддю на одвічне інтригуюче питання: чи єдині ми у всесвіті?

 

Чи особисто я вважаю НЛО інопланетними космічними кораблями? Ствердна відповідь була б дуже простою... Факти говорять, що відповідь лежить трохи далі від наших сподівань. "Феномен НЛО" досить багатоликий і основна проблема у розв’язанні цього питання полягає якраз у тому, що ми поки що не можемо ідентифікувати його ні з чим нам відомим на даний час.

- Чому тема НЛО останнім часом перестала бути "актуальною"? Адже пам’ятаємо, був вибух публікацій на початку 1990-х. Тепер інтерес дещо вщух. Значить нерозпізнані об’єкти стали менше з’являтися?- Актуальною тема НЛО перестала бути для пересічного громадянина, хоча саму проблему так і не поховали і не відмінили. На сьогодні в Україні існують десятки об’єднань уфологів та анімалістів, які об’єднують тисячі ентузіастів. Виходять у світ уфологічні книги та газети, у телепросторі з’являються популярні документальні цикли, організовуються пошукові експедиції. Загалом, проблема існує і потребує вирішення - як зусиллями фахівців, так і великих ентузіастів своєї справи...

 

Щодо кількості нерозпізнаних об’єктів, то їх не стало менше з’являтися (хоча трохи впала кількість свідчень у архівах уфологів). Просто НЛО для людини сьогодення вже не "диво", а скоріш "загадка", вирішувати яку мають "компетентні" органи.

- Чому Ви почали займатися цією нестандартною темою? Наскільки мені відомо досить серйозно. Які вже маєте здобутки?- Спочатку уфологія була для мене просто юнацьким захопленням (космічні краєвиди, позаземне життя, одвічні питання...). Але пізніше я кілька разів на власні очі побачив те, у що колись просто вірив. Саме тоді життя без пояснення того, що мене вразило, втратило сенс. У 16 років я вже закінчив уфологічну школу у Москві. А у 1998 році заснував закарпатський уфологічний клуб. Зараз я представляю Східноєвропейську уфологічну асоціацію, всеросійське об’єднання "Космопошук", український центр досліджень аномальних явищ "Зонд". Серед власних здобутків - систематизація першого в Україні "Уфологічного словника-довідника", а також дослідження історичних витоків української уфології. Зараз я єдиний на теренах України програміст в сфері уфологічного програмного забезпечення.

 

Суттєвим здобутком роботи команди закарпатського клубу УФОДОС вважаю створення єдиної загальнонаціональної бази даних про спостереження нерозпізнаних літаючих об’єктів на території України (програма UFOBUA). Це єдиний у нас доступний архів по НЛО, яким можуть скористатися всі зацікавлені.

Найбільша активність НЛО зафіксована над великими містами

 

- Ярославе, ви неодноразово на власні очі спостерігали таємничі об’єкти. З чим це пов’язано?

- Треба частіше на небо дивитися (посміхається. – О.В.). Дійсно, НЛО я бачив десь 7 разів - частіше ніж того може допустити теорія ймовірності, та я якогось потаємного змісту в цьому не бачу. Саме ці власні спостереження і є для мене найбільшим стимулом бути уфологом. Тай узагалі, кожен 9 із 10 уфологів хоч раз у житті бачив НЛО.

- Розкажіть про власну найбільш пам’ятну зустріч з НЛО. Де саме це відбувалося, за яких обставин?- Найбільш пам’ятна зустріч, звичайно, перша. Було це зимою 1989/90 року (тоді мені було 12 років). Я поспішав до школи у селі Дубрівка Іршавського району і раптом побачив... повільно "пропливаючий" об’єкт (за формою нагадував Місяць, але тільки ріжками догори). Він летів низько, зі сходу на захід - на висоті до 200-х метрів, на відстані від мене 300-400 м. Колір об’єкта був яскраво-жовтий, політ прямолінійний, звуками і шумами не супроводжувався.

 

Але саме спостереження НЛО, як мені видається, не виглядає настільки дивним у порівнянні з тим, що відбулося пізніше. Вже наступного дня я геть чисто забув про побачене! Трихвилинний епізод того дня у всьому обсязі буквально викорінився з пам’яті. Довгий час я абсолютно нічого не пам’ятав про те, що трапилося. Але якось у серпні 1992 року мені в руки потрапив текст документального фільму "НЛО над "червоною країною". Підступні задуми Кремля", ... і я раптом згадав усе. Ось цитую фрагмент, що повернув мені пам’ять: "У листопаді 1979 року АН СРСР опублікувала доповідь з даними реєстрацій і статистичного аналізу аномальних явищ на території СРСР. У 6-ій главі наведені описи форм об’єктів (усього в Радянському Союзі на той час було зареєстровано 457 випадків появ НЛО). Найбільше часто з’являлися об’єкти серповидного типу - 24,5%. Такі об’єкти в інших країнах майже не спостерігалися".

- Згідно ваших досліджень, яка активність цих об’єктів у нашій області?

- За кількістю спостережень НЛО Закарпатська область є нейтральним полігоном для "літаючих тарілок". Ми далеко попереду, скажімо, Тернопільської, Рівненської, Хмельницької, Черкаської областей... та явно позаду Києва та Криму - найбільш активних НЛО-регіонів. Говорити про якісь впливові фактори на кількість спостережень за нерозпізнаними об’єктами у нашій області поки що важко.

- Де саме на Закарпатті (в яких районах) НЛО спостерігалися найчастіше? Чи існує якась певна версія - чому саме там?- В УФОДОС була створена карта активності НЛО на Закарпатті на основі півсотні свідчень з 1989 по 2000 рік. Найчастіше їх бачать в зоні так званої Закарпатської низовини, де власне більша густота населення. Це власне і пояснення - там де об’єкт, там і суб’єкт. Про якісь аномальні зони чи найбільш улюблені для НЛО місця - мені наразі невідомо. Photo-2

 

- Розкажіть, будь-ласка, про останні факти спостережень на НЛО на Закарпатті.- Ось кілька типових випадків з програми UFOBUA:

 

16 серпня 2001. У селі Чорний Потік три очевидці спостерігали проліт світних вогнів, згрупованих у трикутний лад. Трикутник був правильним, у нього можна було помістити диск повного Місяця. Швидкість мала. НЛО летів з південно-заходу на північний схід, по шляху пролетів у сузір’ї Кассіопея. Протягом усього польоту вогні не мигали, не було чутно ніяких звуків, не видно слідів.

5 липня 2005. Павло Володимирович Щерба з Берегова спостерігав НЛО приблизно о 23:30. Прийнявши НЛО за Венеру, здивувався, коли через кілька секунд об’єкт почав стрімко рухатися і згасати, поки зовсім не зник.

2 листопада 2006. У Мукачеві НЛО спостерігали з балкона третього поверху. Ось свідчення спостерігачів: "Раптом на небі з’явилася світла крапка. Вона рухалася з північного заходу на південний схід, потім почала змінювати траєкторію ривками. Потім перетворилася в короткий розчерк на небі і зникла". Тобто була зафіксована типова картина: незвична форма, світні вогні, незвичні траєкторії польоту...

При зустрічі – панікувати не слід

- Багато закарпатців бачили якісь незвичні об’єкти у вечірньому небі. Як порадите себе поводити при зустрічі з чимось аномальним ?- Якщо спостереження за НЛО віднести до розряду "дальніх", тобто коли відстань між вами перевищує 150 метрів, то порада прозаїчна - намагайтеся запам’ятати якомога більше деталей, бо, можливо, більше такого видовища не побачите ніколи. Та в будь якому випадку, будь-які агресивні дії по відношенню до нерозпізнаних об’єктів проявляти небажано. При відсутності явної загрози з боку НЛО необхідно вести себе стримано, належно, додержуючись нейтралітету. У складних випадках (контактах третього роду) проінформуйте місцеву владу, органи внутрішніх справ, пожежну охорону, медичні підрозділи, комісію з надзвичайних ситуацій, військових (все залежить від конкретних обставин та дій з боку НЛО). Бажано залучити до роботи по дослідженню обставин на місці цивільних та військових спеціалістів, а про результати експертиз проінформувати уфологічні організації.

 

- Чи існує якась закономірність між появою НЛО та природними явищами (землетрус, цунамі тощо)?- Так, існує, і це досить дивно. Наприклад, «фляпи» НЛО (тобто періоди активізації) співпадають з 11 річним циклом сонячної активності, в моменти наближення Марса до Землі, під час техногенних і природних катастроф. Навіть в різні пори роки активність НЛО має свої підйоми і спади. Достеменно пояснити ці закономірності ще нікому не вдалося. Хоча існує маса припущень, та всі вони між собою вступають у протиріччя.

 

- Чи можна стверджувати, що НЛО викрадали людей і здійснювали над ними якісь досліди? Адже за твердженням ужгородського лікаря Матьковського таких свідчень зібрано багато...- Звичайно, можна таке стверджувати, та мова скоріше йде не про фізичний контакт, а контакт у зміненому стані свідомості. Ще Станіслав Гроф експериментально довів, що такі переживання можна викликати штучно. Свідчення, які наводить зокрема пан Матьковський, здебільшого є прерогативою трансперсональної психології.

 

- Сучасна наука не сприймає уфологію, вважає всіх зацікавлених у дослідженнях шарлатанами. Чому?- Це хибна думка. Шарлатанами ніхто нікого не вважає. Ось кілька красномовних прикладів бажання "консервативної" науки (навіть вітчизняної) відкопати «зариту собаку».

 

Виявляється, що офіційні установи виявляли інтерес до подібних загадкових явищ ще в 1979 році. Наведу цитата з листа Українського управління гiдрометеорологiї та контролю за природним середовищем (№ ОПО-1104/3-М вiд 30.07.1979 року): "У разі спостереження надзвичайних явищ, а також їх впливу на навколишнє середовище i живі організми, iнформацiю надсилати одразу". В 1980 році з дозволу президента АН УРСР академіка Е.Патона була організована секція "Дослідження аномальних явищ у навколишньому середовищі" при Українському республіканському правленні НТО РЭС ім. А.С.Попова. В 1994 році Президент України Леонід Кравчук поручив дослідження проблем НЛО Національній Академії Наук України. А наказом міністра оборони України збір інформації про НЛО закріплений за Головним гідрометеорологічним центром Збройних Сил України, про що начальник цього центру Юрій Васильович Лунєв навіть заявив у пресі ("Дзеркало тижня" від 30.12.1995).А що далі? Пояснили хибні свідчення, а ті, що не змогли пояснити, так і залишилися непоясненими, звідси і термін "невпізнані". Взагалі "феномен НЛО" для своєї розв’язки потребує ревізії багатьох існуючих наукових "доктрин", а це для академічних кіл досить тривалий і гальмівний процес. Для прикладу, згадайте постулат Ейнштейна про незмінність швидкості світла, що був заперечений практично ще в 1970-х (не кажучи про сьогодні), хоча вчителя фізики в цьому так і не переконаєш.

 

Photo-3

Прототипи «літаючих тарілок» - на озброєнні супердержав

- Де можна навчатися уфології професійно? І прагматичне питання - чи можна за допомоги цього заробляти гроші?- Колись уфологічні школи існували у Києві, Москві, зараз, на жаль, тільки у Китаї, Швеції, тощо. Уфологія - неприбуткова справа, оскільки базується на ентузіазмі. Ясна річ, існують пройдисвіти (навіть серед уфологів), які заробляють гроші виготовленням фальшивих сенсаційних фото- та відеосвідчень, створенням релігійних культів на базі НЛО, тощо...

 

- Яку мету мають уфологи, окрім просто спостереження за НЛО?- Саме спостереження за НЛО - не є прямим обов’язком уфолога. Уфологи мають іншу мету - пояснити це невідоме явище. Для спостереженням за НЛО існують спеціальні уфологічні групи (наприклад, "Skywatchers"), чия основна діяльність якраз і полягає в спостереженні за небом з метою фіксації і реєстрації нерозпізнаних об’єктів.

 

- Існує версія про те, що НЛО – це таємні розробки спецслужб. Чи може це відповідати дійсності? Чому спецслужби намагаються засекретити будь-які відомості щодо НЛО?- У будь-якій армії світу НЛО сприймаються як ворожі секретні авіаційні розробки умовного противника. Власне тому всі ці відомості і підпадають під гриф "секретно". Тому військові завжди намагалися заволодіти невідомими технологіями. Не секрет, що існуючі прототипи НЛО є на озброєнні, наприклад, у Росії та США. Особисто я вважаю, що вони створюються не шляхом копіювання, а скоріш наслідування...

 

- Чи здатні вже люди вийти на контакт з інопланетними цивілізаціями (якщо такі снують)? Чи потрібно це взагалі робити?- Здебільшого це філософське питання. Сучасна астрономія не виключає існування кілька мільйонів інопланетних цивілізацій лише в нашій галактиці. Та досі актуальний парадокс італійського фізика Енріко Фермі, або як його ще називають «Астросоціологічний парадокс» - у сучасному розумінні. Суть його полягає ось у чому: діаметр нашої галактики складає близько 100 000 світлових років і якщо в ній існує хоча б одна цивілізація, яка здатна пересуватися між зірками зі швидкістю навіть у 1000 разів меншої швидкості світла, то за 100 млн. років ця цивілізація поширилася б по всій Галактиці. У формулюванні Фермі питання: "якщо вони є, то де ж хоч хто-небудь?".

 

Цей парадокс науковці вирішували по-різному: від припущення, що у Всесвіті немає "братів по розуму", до заключення, що у цих "братів" і без нас багато роботи. І справді подивіться, чи дуже цивілізований світ переймається, наприклад, проблемами африканських племен?..

Спілкувався Олександр Ворошилов

Опубліковано в газеті "Старий Замок Паланок"

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 11902
Посмотреть оценки Посмотреть оценки
delete
Алекс Брут
Алекс Брут, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 19, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

08:47 14/09/07
5
10:51 14/09/07
5
12:06 14/09/07
Sveta Rybalko Харьков
5
16:46 14/09/07
Tanja Киев
супер!!!!в мене знайомий досліджує НЛО...скільки їх на Україні - жах!5
21:13 14/09/07
Александров
Чудове iнтервью! Приемно почути позитивно налаштовану людину! Нi консерваторам!
03:12 27/10/07
Гость
Да невірю!!!!!!
19:17 10/02/09
Гость
Класно 
09:34 30/06/09
Krapka
Вчора десь 12.30 ночі я з другом побачили дивний напівпрозорий трикутний літаючий обєкт.
Підскажіть що це могло бути ми нерозумієм?
14:02 25/07/09
http://index1.24eblya.ru
http://24eblya.ru
http://index2.24eblya.ru
02:11 21/09/09
Krapka
Це було в Ужгороді
14:04 25/07/09
http://sextors2.adult-host.ru/index1.html
http://sextors2.adult-host.ru/index2.html
19:42 13/10/09
Гость
Все верно. Если мы существуем,значит есть еще такие,как мы, или на нас похожие. А ,может,и совсем другие.Я не понимаю тех людей, которые отрицают в существовании разумной жизни на других планетах. Мы не уникальны в космосе.
19:39 30/10/09
Гость
Хуйня
20:00 18/08/09
Гость
а знает кто номер телефона каких-то центров по изучению нло
13:28 30/07/10
Гость
Что за НЛО?
10:53 29/03/11
Женя
Ось уфологічна карта http://ufobua.org.ua де позначаються місця появи НЛО над Україною. Переконайтеся скільки багато свідоцтв. 
14:47 05/04/11
spam
02:07 21/09/09
Гость
Телефонна лінія УФОДОС-Київ:
(063) 49-600-45 
можна повідомити про НЛО над Киевом чи більше дізнатися про контакти з уфологами
14:49 05/04/11

Live

...

1 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Не найшвидший, але найстійкіший от Бат Кешет

...............

11 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Не найшвидший, але найстійкіший

12 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Лучше по-честному

...............

1 дн. назад

Kanareyka публикует статью Сбыть или не сбыть: судьба предприятий ОРДЛО

1 дн. назад

Алекс Скиталец публикует статью Поразмышлял о "томосе" в письме другу Сергею Лебедеву

......

1 дн. назад

Вікторія Івченко публикует статью ВЕЗУВІЙ НАРОДНОГО ГНІВУ

......