О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Разное [репортаж]  26 августа 2007 12:35:33

Всесвітньо відомий Manneken Pis в Брюсселі відсвяткував День Незалежності України

Все фото Показать все 9 фото
Український національний костюм складався зі справжної лляної сорочки з мережкою, синіх шовкових шароварів, червоного поясу і чобітків, мішечка для грошей та чорної смушевої шапки. На обличчі - козацькі вуса :) Вбрання було вдягнене о 11 годині ранку, і "Пісяючий хлопчик" простояв у ньому до пізнього вечора. Його побачили сотні туристів Святкування Дня Незалежності України в Брюсселі розпочалося з урочистого прийому в мерії міста з нагоди вдягання символу Брюсселя - "Manneken Pis" в український національний одяг Організатор святкування, керівник Європейської Асоціації Українців в Брюсселі Олексій Толкачов привітав присутніх з Днем Незалежності України

В столиці Європейського Союзу місті Брюсселі відбулися святкові заходи з нагоди Дня Незалежності України. Символ Брюсселя – всесвітньо відомий “Manneken Pis” (Пісяючий хлопчик) одягнувся в український націоднальний одяг. Таким чином українці взяли участь у стародавній почесній традиції одягання “Manneken Pis”, яка триває вже 300 років.

Святкування в Брюсселі зібрало велику кількість українців та розпочалося з урочистого прийому в мерії Брюсселя. У старовинній ратуші на Гранд Плац українців зустрів заступник мера Брюсселя спільно з головою товариства „Друзі “Manneken Pis”.

З 11.00 під час урочистого прийому в муніципалітеті Брюсселя голова Правління Європейської Асоціації Українців Олексій Толкачов передав представникам Брюсселя український національний костюм для “Manneken Pis”, спеціально пошитий до Дня Незалежності України. Разом з костюмом було передано Дарчу грамоту від Європейської Асоціації Українців, в якій зазначається, „що костюм для “Manneken Pis” є виявом волі Українського Народу до міжнаціонального діалогу та європейської інтеграції”.

Заступник мера Брюсселя привітав українську громаду з Днем Незалежності України. Представник товариства „Друзі “Manneken Pis” відзначив, що для „Пісяючого Хлопчика” це велика радість – отримати українське національне вбрання. Представники муніципалітету вручили Європейській Асоціації Українців Почесну грамоту, що засвідчує вдягання “Manneken Pis”. З нагоди Дня Незалежності України в ратуші Брюсселя український хор студентів з Ганновера виконав українські народні пісні, що створило неповторний святковий настрій.

О 11.30 представник мерії Брюсселя повідомив присутніх в ратуші українців, що “Manneken Pis” вже одягнув український козацький костюм та запросив усіх присутніх пройти до пам’ятника-фонтана.

Українці в супроводі посадовців муніципалітету вирушили пішою ходою до пам’ятника “Manneken Pis”.

Біля пам’ятника українців зустріли близько 300 туристів, які очікували відкриття хлопчика-фонтана в українському костюмі. Після виконання Гімну України голова Правління Європейської Асоціації Укранців спільно з заступником мера Брюсселя, потягнувши за мотузочку, зняли прапор Брюсселя, яким був прикритий вдягнений “Manneken Pis”. Присутніх також привітали представники Посольства України у Брюсселі.

“Manneken Pis” був одягнений в білу лляну вишиванку з білою мережкою за технікою „ляхівка”, сині шовкові шаровари, червоні шкіряні чобітки. На обличчі були помітні декоративні козацькі вуса, а на голові – чорна смушева шапка. За спиною у “Manneken Pis” висів український блакитно-жовтий прапор.

Присутні біля “Manneken Pis” співали українських пісень та бельгійську пісню про “Manneken Pis”. Під час акції українська художниця в Бельгії Оксана Бадьо намалювала картину „Європейська Україна” – на великому полотні перехожі европейці залишали свої кольорові відбитки долонь на фоні карти України.

Брюссель відсвяткував День Незалежності України. Український костюм на “Manneken Pis” був одягнений о 11.30 і до пізнього вечора залишиться на „Пісяючому хлопчику”. Під час відкриття “Manneken Pis” Олексій Толкачов відзначив, що „українці святкують День Незаленості України в Брюсселі, і це засвідчує прорив України в Європу”

В розповсюдженому прес-релізі організатори акції відзначають важливий внесок в організацію акції Президента Європейської Асоціації Українців Михайла Кузьміна, секретаря Асоціації Сергія Михайлова, директора з розвитку Асоціації Світлани Тимченко. Окрема подяка Союзу Українських Студентів у Німеччині (СУСН), а також Надії Бойченко, Ірині Кравчук і Оксані Бадьо. Особливу подяку Організатори висловлюють Анатолію Забеліну, Еліссі Борисенко і Тетяні Руйгене, без яких акція б не відбулася.

Організатори святкування Дня Незалежності України в Брюсселі відзначають важливу роль генерального перевізника – Міжнародних Авіаліній України, які на свої крилах принесли свято в столицю Європи.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 3241
Отредактировано: 26-08-2007 [23:31]
Посмотреть оценки Посмотреть оценки
delete
Сергей Шмига, Брюссель, свободный журналист "ХайВей"

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 7, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Все чекав на фото. А нічого, лихо дзюрить. От тільки чорненький дуже, такий собі засмаглий козачок, мабуть з вихрещених
12:40 26/08/07
Сергей Шмига Брюссель
Друзі, не сваріться щодо національних питань! Як учасник події в Брюсселі, можу сказати, що навіть представники російської громади в Брюсселі святкували подію і навіть допомагали в її проведенні ;)
10:55 27/08/07
5! Хай би там що не казали кнурі, які воліють бачити усюди червоні та російські прапори, подія чудова! Навіть красномовний Сергій не знайшов слів прокоментувати матеріал в стилі "всеодно то хохляцтво, а під росіянами краще".
13:22 26/08/07
Симпатично! 5!
13:34 26/08/07
Цитата: Галушка. какого хрена. При чем тут красное знамя? Вы уже не знаете как мне ещё приписать чего по любому случаю. По-перше, підбирайте слова... А взагалі, хіба не так? Все українське провокує Вас на написання нікчемно-критичних, подекуди ганебних коментів. Ви ненавидите країну, у якій живете. Ідіть собі у "Комуніст", читачі цього видання вже звикли до маразматичних закликів і критики. Нащо псувать відмінний матеріал своїм "скавчанням"???
14:04 26/08/07
Сергей Шмига Брюссель
Цитата: Сергей Камшилин: кстати, не очень похоже на украинскую одежду. Только флаг и не даст ошибиться Сергію, всі теж вважали, що вишиванка має бути з червоною вишивкою на грудях. але костюм розробляли не організатори, а зверталися до Музею українського народного прикладного мистецтва, які і зробили те, що Ви бачите. (якщо не вважати, що Світалана Тимченко з Ассоціації його перешила, щоб він на статую сів)Музейні експерти наполягали, що на сорочка має бути з мережкою блим по білому, бо це саме і є реконструкція козацького одягу 17-18 століття, коли ще носили шаровари. Кольорова вишивка пішла в моду в 19 столітті, коли вже від шаровари вже рідше носили.
10:53 27/08/07
Sveta Rybalko Харьков
Сергію, дуже дякую за репортаж, тепер і ми побачили, як се було...
10:43 28/08/07

Live

............

5 час. назад

ivp_paster рекомендует материал \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

5 час. назад

ivp_paster рекомендует материал Ректор НМАУ віддав премії студентам!

.........

12 час. назад

viktor trigub публикует статью Планетарний бас Анатолій Кочерга отримав звання Почесного професора НМАУ

...

13 час. назад

Влочега рекомендует материал Ректор НМАУ віддав премії студентам!

13 час. назад

Влочега рекомендует материал Реальнiсть....

14 час. назад

Влочега рекомендует материал Рiзноманiття осенi

14 час. назад

Влочега рекомендует материал Украiна i я.....

14 час. назад

Влочега рекомендует материал ВТОМЛЕНИЙ ДЕНЬ...

14 час. назад

Влочега рекомендует материал \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

...

16 час. назад

Горбатюк Микола публикует статью Мої передвиборчі обіцянки на уявних \"Біг-мордах\":

17 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

19 час. назад

viktor trigub публикует статью Ректор НМАУ віддав премії студентам!

...

1 дн. назад

Вікторія Івченко публикует статью \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"