О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интервью  2 августа 2007 17:47:59

Ростислав Штинь повернувся в Україну. В кінці 80-х він займався Іриною Білик і «Скрябіном»

Ростислав Штинь в роздумах
Ростислав Штинь в роздумах
Продюсер Ростислав Штинь виїхав з УРСР в 1989 році. Повернувся в Україну після Помаранчевої революції. Його продюсерська агенція «Ростислав-шоу» робила перший альбом «Ето» Мертвого Півня і працювала зі «Скрябіном» та Іриною Білик. Зараз Штинь готується висунути якийсь проект на наступне Євробачення, але поки не зізнається, який. Крім того на радіо «Континент» стартувала авторська радіопрограма Ростислава «Східна ліга». Ми зустрілися в квартирі біля Голосіївського лісу, яку Ростислав знімає.

- За Горбачова вже були кооперативи. – каже Штинь. – тоді можна було займатись підприємництвом і шоу-бізнесом як бізнесом. Ми завжди грали музику, яка не була штампом системи. Але ще була цензура, деякі гурти працювали на систему, а деякі – ні. Ми усі зароблені гроші вкладали в апаратуру. А потім одного разу вночі перед концертом з Леонтьєвим впала пожежна завіса і нашу апаратуру залляло. Нічого навіть не відшкодували. Але ми все одно виступили. Ми були в першому відділі, а Леонтьєв у другому. Нам майже ніхто не аплодував, бо сиділи люди з мінкульту, вищі чини і все таке, а ми грали джаз-рок. І вдягнені не в українські костюми, а – як з вулиці.

Ростислав Штинь
Ростислав Штинь
Спочатку ви грали в «Ватрі»?

Так, ми були супер популярні, але не змогли переконати Ігоря Білозіра в потребі відійти від ВІА. Тому створили альтернативу «Ватрі» - «Жайвір». Записали першу рок-оперу «Стіна».

Як ви зробили перше агентство?

Розвалювалася «Мелодія». Я записав там для Альберта Ассадуліна альбом – він розійшовся тиражем більше мільйона примірників. А отримав я за неї двісті карбованців. Тому спочатку ми зробили з братом Юрієм Штинем власну студію «Голос». А потім вона вже переросла в продюсерську агенцію. Ми з братом тоді зробили проект «Струс Мозгу». Він був предтечею «Опального Принца». Українські музиканти на той час були нічим не гірші від «Роулінг Стоунз», але нас сприймали в союзі не зовсім адекватно. Один наш кліп взяв навіть «еМ-Ті-Ві».

Ростислав Штинь демонструє свої татуювання. Розповідати про них не хоче.
Ростислав Штинь демонструє свої татуювання. Розповідати про них не хоче.
Ви займалися одним з перших фестивалей?

Так, він називався «Нова українська хвиля». Ми запросили дуже серйозних німецьких спонсорів, але це було ще рано робити в Україні. Тоді, в 1992 році, тут був ще застій.

Чому ви виїхали після здобуття незалежності? Усе ж тільки починалось?

Ті, хто думають, що усе тільки починалося роблять велику помилку. Бо тоді усе закінчилося. У 1992 році Україна стала незалежною формально і випадково. Нічого ж не помінялося і усі ідеологи залишилися. І тільки за кілька років вони зрозуміли, яка фантастика їм до рук прийшла. І почали ділити її.

Повернулися, значить змінилось тепер?

Ні. Їду Києвом – скрізь плакати з Зібровим. Це нормально? Раніше він співав на партію, тепер на Україну. По першому національному – Білоножко. Це ж пластикова попса. Сьогодні все є шоу-бізнесом – і політика, і спорт. Зараз ми приїхали сюди вивчати ринок. Створюємо агенцію з розвитку інноваційних програм в сфері кіно, реклами і музики.

Ростислав заварює чорного чаю і ми продовжуємо розмову.

А де ви мешкали за кордоном?

- В Німеччині, Канаді, США, Латинській Америці, - розповідає Ростислав і дістає фотоальбом. – Ось це ми робили день України в Німеччині. До речі, робили і дні Німеччини в Україні, але нам перешкоджали, а німецький оркестр взагалі обікрали в київському оперному театрі. Я виїхав, але працював на Україну. Зі мною завжди була дружина Лідія, наступного року у нас буде 25 років спільного життя.

- А це ми з майором Мельниченко в мене дома в Німеччині, - показує фото. – а це в Білому домі в Америці з Кравчуком. Але ми про це говорити не будемо.

Але громадянство змінили?

Так, я є громадянином Канади. І я почуваю себе комфортно в будь-якому куточку світу. І я хочу, щоб кожен українець почував себе так само комфортно і захищено. Але поки що змінювати паспорт не збираюсь. Але внутрішньо, звісно, я є українцем.

Як вам творчість Скрябіна та Іри Білик зараз?

Особливого розвитку або прогресу їхньої творчості я не помітив. Ми майже не спілкуємося. Тільки зідзвонювалися зі Скрябіном, коли я повернувся, а з Ірою Білик давно не чулися.

Інтерв’ю взяте для Газети по-українськи

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 12394
Отредактировано: 02-08-2007 [18:57]
Посмотреть оценки Посмотреть оценки
Фото: Євген Колесник для Газети по-українськи
delete
Богдан Логвиненко
Богдан Логвиненко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 22, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Якщо ці смайли означають те, що матеріял вам сподобався, то дякую ‘evil‘ ‘evil‘ ‘evil‘
18:20 02/08/07
Да понравился, понравился! Вообще ценю инревью!
5 ‘wink‘
18:33 02/08/07
...всі вони люблять Україну, особливо, коли з"являється можливість рубонути бабла...
18:36 02/08/07
Цитата:
всі вони люблять Україну, особливо, коли з"являється можливість рубонути бабла...

Стоп. А тепер поясни до чого ти це сказав в даному контексті???
Хто рубануть бабла хоче - Штинь? Він тут хоч щось має, що ти так кажеш? Чи в політику лізе?
18:39 02/08/07
...в контексті рубонути бабла...Штинь - альтруїст і великий патріот...?...висунути якийсь проект на наступне Євробачення - це він не хоче рубонути бабла...?
18:45 02/08/07
Цитата:
...в контексті рубонути бабла...Штинь - альтруїст і великий патріот...?

Так, я вважаю Штиня - патріотом.

Цитата:
...висунути якийсь проект на наступне Євробачення - це він не хоче рубонути бабла...?


А як ви хочете збудувати УКРАЇНУ без БАБЛА? ))))))))))))))))

Мені здається, Несторе, ви глибоко помиляєтеся, і або це якась прихована заздрість до заможньої людини або хрін зна що.

Але патріот не обов‘язково бідний, Несторе. Він робить УКРАЇНСЬКІ проекти, і в Німеччині робив УКРАЇНСЬКІ проекти, а ви... дурню мелете, пробачте.
18:48 02/08/07
...повторюся - ці "патріоти" з"являються, коли з"являється можливість...Україну роблять в Україні...Богдане, Україну чи на Україні - це дві різниці...
18:55 02/08/07
Ларисо, дякую ‘confused‘

Несторе, мені здається у вас якийсь комплекс меншовартості. Не якийсь, а дуже помітний збоку. Пояснюю - по-перше, робити бізнес в Україні українцю - це плюс. Крім того - Штинь не займається попсою, його цікавлять ЯКІСНІ проекти. По-друге, вкладати гроші в українців і українське - це протекціонізм. Він є похідним від патріотизму, чи із цим ви теж сперечатиметесь? ‘fool‘
По-третє, НА україні роблять бізнес такі підрюки, як зібров, бо вивозять вони це бабло до тієї ж росії.
19:08 02/08/07
...Богдане, коли здається, старі люди радять хреститися...крім того - що попса, а що не попса...?...Зварич теж патріот, чи Льоха Мерседес...?...протекціонізм - політика держави, що, з однієї сторони спрямована на захист внутрішнього ринку, з іншої - активне заохочення виходу національних компаній на зовнішні ринки...як сюди приплести Штиня...?...Богдане, якщо українець А робить в Україні бізнес на наркотиках, то це плюс...?
19:18 02/08/07
Цитата:
...Богдане, коли здається, старі люди радять хреститися...крім того - що попса, а що не попса...?...
ооо таааак, зараз будемо говорити ще на цю тему, авжеж. Несторе, в мене на це немає часу.

Цитата:
Зварич теж патріот, чи Льоха Мерседес...?...
Бляха, ну який Зварич? Штинь що, політик?


Цитата:
протекціонізм - політика держави, що, з однієї сторони спрямована на захист внутрішнього ринку, з іншої - активне заохочення виходу національних компаній на зовнішні ринки...як сюди приплести Штиня...?

Несторе, мені що, як в дитячому садочку на пальчиках пояснювати, що те, що ви взяли з вікіпедії - не обов‘язково є стовідсотково достовірною інформацією. Націоналізм, комунізм, соціалізм, лібералізм - теж може бути політикою держави, але при цьому є комуністи, є ліберали, є націоналісти. І це не обов‘язково політика держави, це вибір кожного, це світогляд, НЕСТОРЕ.
Цитата:

...Богдане, якщо українець А робить в Україні бізнес на наркотиках, то це плюс...?
НУ ДО ЧОГО ТУТ ЦЕ??????? ВИ ПРИ ЗДОРОВОМУ ГЛУЗДІ? ‘crazy‘ ‘crazy‘ ‘crazy‘
19:28 02/08/07
...Богдане, окрім вікіпедії є безліч місць, де можна взяти інфу...що ви так всі на ній зациклились...якщо немає часу, не кидайтеся пустими словами...робити бізнес в Україні українцю - це плюс - хіба не ваші слова...?...тобто, те, що говорите ви є стовідсотковою достовірною інфою...?
19:34 02/08/07
гг))) Несторе, я не остання інстанція, але я не даю вам визначень, та? а ви мені дали)))матеріяли, які я публікую є не з неба взятими, а те, що ви кажете, не знаючи цю людину, може бути образливим людині, яка працює на благо нашої з вами країни.

Прикро, що людей, які виїжджають, українці і не згадують, а тих відважних, які повертаються - можуть і брудом облити. за це вам має бути соромно. хочете робити бізнес в америці - дай боже, зареєстрував і пахай. КРАЇНА ВЕЛИКИХ МОЖЛИВОСТЕЙ

ХТО ВАМ СКАЗАВ, ЩО В УКРАЇНІ З‘ЯВИЛАСЬ МОЖЛИВІСТЬ ЩОСЬ РОБИТИ, НЕСТОР??? В даному разі можу ваші слова порівняти хіба що з безкінечною маячнею з уст іншого Нестора. Теж українця, між іншим.

Ви сходіть в податкову спочатку, спробуйте відкрити фірму, а тоді подивимось, який ви патріотик будете після цього ‘LOL‘ ‘LOL‘ ‘LOL‘
19:43 02/08/07
Микола Степовий
Думаю, шановний Петре, Ви досить сильно помиляєтесь. Простим заробітчанством Ростислава важко звинуватити. Думаю, у Вас просто поганий настрій. Добре, коли люди повертаються. Їхні мотиви повернення - це не наша з Вами справа.
20:09 25/08/07
...Богдане, відкрити фірму не є проблемою...відважні - ‘LOL‘ ...з вами все зрозуміло, отож більше не буду марнувати ні свого, ні вашого часу...
19:47 02/08/07
Що зі мною зрозуміло? ))) а я от зовсім не розумію досі, до чого ви оте на самому початку ляпнули, та ще й обґрунтувати не можете, говорите про зварича і наркотики))))))))))))))))

Не є проблемою??? А це ви так думаєте. Ви є Приватним Підприємцем??? Ви це проходили? ЦЕ катування??? Без зв‘язків - нікуди. Якщо вам доведеться реєструвати, я вам не заздрю і ви ще пригадаєте мої слова.
19:49 02/08/07
Віка
Найбільш загадкова особистість українського шоубізу. МАйже якийсь міф. Слухала його першу програму Східна Ліга зі Ступкою про МТВ Україна. Здається, що це добре продумана рекламна стратегія каналу. Не здивуюсь, коли дізнаюсь, що Штинь має щось до МТВ. Хоча інсайд інформація про це мовчить. А для чого йому Євробачення, він же сказав, що то для домогосподинь?
14:14 06/08/07
Цитата:
А для чого йому Євробачення, він же сказав, що то для домогосподинь?

Я думаю, треба на чомусь виїхати ж :)
10:59 18/08/07
Віка
А взагалі правда, що Євробачення може бути гарною нагодою для цікавого проекту засвітитись. Особливо в Україні. З нетерпінням буду чекати і бажаю успіху Ростиславу і його команді!
15:05 19/08/07
Ну, звичайна заздрість, що тут скажеш...
10:38 26/08/07
Петро Гайовий
Напевно бабло закордоном закінчилося ось і повернувся. Так колись на початку 90-х памятаю...дійсно був такий.У нього доречі тоді був перший на Україні "Оберхайм".Підхопив Іру и Кузьму.Заробив бабла і покинув їх у тому ж напіврозкрученому стані...Заробітчани повертаються !
17:13 22/08/07

Live

4 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

15 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

23 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

3 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

3 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

3 час. назад

Khomiaklit пишет рецензию на публикацию ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

3 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал ЖИТТЯ НЕ ДЛЯ ВКРАЇНИ

4 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

4 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

4 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

4 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

5 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Достижения «Запорожстали» вошли в Книгу рекордов Украины

5 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Комбинат «Запорожсталь» подтвердил соответствие международным стандартам

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал стих Сергея Лебедева и Юрия Мельника "К нам Ангелы Бога на помощь спешат"

5 час. назад

Ганка Гличка публикует статью Йде листопадова пора

5 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Запорожские дети поздравили металлургов с юбилеем «Запорожстали»

5 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Ростислав Шурма поздравил ветеранов с 85-летием «Запорожстали»