О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Путешествия  23 июня 2007 13:09:16

Чому варто приїхати на Борщівщину?

Останнім часом Борщівщину зайняла чільне місце у двох туристичних маршрутах – тур по тернопільських замках і тур у Кам’янець-Подільський. І зайняла по праву, адже на Борщівщину є багато пам’яток вартих уваги. Проблемою є лише слабка інфраструктура – мала кількість готелів і погані дороги. Але туристи все одно їдуть сюди, щоб насолодитися красивою природою і руїнами замків.

Зазвичай туристи в’їжджають на Борщівщину зі сторони Хмельницької області і перше, що вони бачать – річка Збруч, котра довгий час слугувала кордоном для західної та центральної України. Та мало хто знає, що спустившись біля моста у Скалі-Подільській можна ще й натрапити на джерело з цілющою водою. А тих, хто вирішив їхати через с. Окопи чекає ще й споглядання того, як Збруч впадає у Дністер.

Погляд з минулого у майбутнє. Руїни замку у Скалі-Подільській
Погляд з минулого у майбутнє. Руїни замку у Скалі-Подільській
Але зупинимось на Скалі-Подільській. У містечку достатньо хороших готелів і тут варто зупинитись. З історичних пам’яток у місті можна відмітити лише залишки замку і парк. Парк на перший погляд звичайний. Але це тільки на перший погляд – створений він був молодим шляхтичем для своєї коханої і носить її ім’я «Лєна»(від Єлена). Носить у буквальному смислі, адже з неба парк виглядає як саме ім’я. Ось такий маленький подарунок.

З Скали можна вирушити через Гермаківку у Кривче. В Гермаківці розташований найбільший на Україні дендропарк. Хоч він і занедбаний, але прогулянка по його хвойній алеї все ще приносить масу задоволення. Кривче ж становить особливий інтерес. При в’їзді у село стоїть невелика фортеця – частина Кам’янець-Подільської. У Кам’нець-Подільській фортеці безліч підземних ходів, один з яких виходить саме у Кривчі і має протяжність більш як 50 кілометрів.

с. Кривче...
с. Кривче...

Ну і перлина Борщівщини й всієї України – печера Кришталева. Одна з найкрасивіших у світі печер. Протяжність її невелика(трохи більше ніж 25 км. і 2 км. туристичного маршруту), але стіни вражають. Голова буйвола, дельфіна, лабіринт скелета, зал Комин, лабіринт Кам’яних квітів та інше вражають на все життя. Варто відмітити три речі – температура у печері завжди 11 градусів, у печері можна попити води і через багато років у вас всередині утвориться кристал, у одному з коридорів виключають світло – будьте готові.

З Кривча через Сапогів(тут знаходиться дерев’яна церква 1777 року) можна доїхати до Борщева. В Борщеві особливих історичних пам’яток немає – можна просто прогулятись по центру міста, подивитись на костел і народний дім, сходити у краєзнавчий музей. Також в Борщеві можна знайти декілька готелів. Хто бажає може зупинитись у Лаванді – внутрішнє наповнення не дуже, але сам мотель знаходиться у лісі та ще й біля ставка. З Лаванди можна побачити башту замку в с. Висічка.

Башта у с.Висічка
Башта у с.Висічка
Башта височить над дорогою, що виглядає дуже красиво. З Висічки можна вирушити у Стрілківці та Королівку, де знаходяться найдовші у Європі(і практично у світі) печери – Оптимістична(214км.) і Озерна(115км.). Але якщо ви не спелеолог, то плекати особливі надії з приводу вашого перебування у печерах не варто – маршрути дуже складні.

Варто також відвідати Озеряни, де знаходяться декілька церков і костел 19 століття. Ну і звичайно Більче-Золоте. В Більче ви можете приїхати підлікуватись – там хороший санаторій і подивитись на одне з чудес України. Саме печеру Веребу оргкомітет «7 чудес» України вніс у список ста претендентів. Унікальна вона тим, що у ній розкопано поселення трипільської і черняхівської культур і поховання раньоскіфської доби. Повірте, коли йдете по печері і рядом бачите побут і залишки людей, котрим більше тисячі років то враження залишаються надовго.

Біля Більча знаходиться село Міжгір’я. Підніматись в село потрібно довго, але воно того варте. Знаходиться там одразу три культові споруди, і всі різного часу – недавно побудована церква, монастир Василіан 17-18ст. і язичницький храм 8 ст.

Язичницький храм у Міжгір’і
Язичницький храм у Міжгір’і
Останній якраз вражає найбільше. Біля нього знаходиться величезний камінь для жертвоприношень, який за легендою підняв лише Олекса Довбуш. Сам храм розташований так, що єдиний вихід для жертви – прірва у річку Серет. До речі вид на Серет дуже красивий. До речі річки – це ще одна принада на Борщівщині. Збурч і Серет впадають у Дністер, котрий утворює надзвичайно красивий каньйон. Тож прижайте і любуйтесь природою і історією. Тут вам завжди раді!

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 9351
Посмотреть оценки Посмотреть оценки
delete
Андрій Назарук
Андрій Назарук, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 16, Всего рецензий: 0
Читайте также

Євросоюз готує план дій на випадок безладного виходу Британії з ЄСЄвросоюз готує план дій на випадок безладного виходу Британії з ЄС

Європейський Союз готує план дій на випадок безладного виходу Великобританії з ЄС, який може статися після краху уряду Терези Мей і провалу офіційних ...

Трампу будут рекомендовать выделить Украине почти $50 млн на летальное оружиеТрампу будут рекомендовать выделить Украине почти $50 млн на летальное оружие

Совет национальной безопасности США будет рекомендовать президенту страны Дональду Трампу выделить украинским властям $47 млн на закупку американского ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Sveta Rybalko Харьков
Гарні поради тим, хто збирається у відпустку...Скільки ще краси в Україні!
13:18 23/06/07
Никогда не был, прочитал статью и захотелось съездить
13:33 23/06/07
Бах Винница
Останні два рядки викинула б. Це щось на зразок реклами. та і помилка: не прижайте а ПРИЇЗДІЬ. А так -- цікаво пізнавати щось нове. Дякую.
14:56 23/06/07
К сожалению многие интересные места погрязли в пластиковых бутылках, салфетках, одноразовой посуде и прочим туристическим хламом... Так что дорогие туристы - едьте ка лучше в Болгарию, Грецию... Да хоть на Майами... сделайте хоть что-то для Украины!
15:40 23/06/07


Цікава інформація
19:47 23/06/07
Цитата:
К сожалению многие интересные места погрязли в пластиковых бутылках, салфетках, одноразовой посуде и прочим туристическим хламом... Так что дорогие туристы - едьте ка лучше в Болгарию, Грецию... Да хоть на Майами... сделайте хоть что-то для Украины!

Что так то так. Но лучше ехать к нам и не сметить...
00:12 24/06/07
Остік Шрайбер Черновцы
"...єдиний вихід для жертви – прірва у річку Серет. До речі вид на Серет дуже красивий..."
Автор сам пробував бути у ролі жертви?

А якщо серйозно, то цікавий матеріал.
А Кривчі, до речі, на фортеці досі висить таблиця про те, що це пам*ятка, яка охороняється неіснуючою державою (СРСР). Принаймні, минулого літа таке там було.
Все одно, на Борщівщину їхати варто!
11:39 25/06/07
Автор був у ролі жертви! Я коли заліз у відділення для бранців і подивився вниз на Серет то аж в голові закрутилось. А рядом з монастирем камінь для жертвоприношень - 4Х2. Там де має бути голова жертви ямка і від неї жолобки для крові. Кров до цих пір можна побачити. І я там полежав...
все перевірено на особистому досвіді
22:01 25/06/07
Алёна Росицки Винница
да автор по жизни жертва!это я еще марсианам идейку подкину чтоб на борщивщину приехали!
22:06 25/06/07
Найчастіше жертвами були жінки... Росіцкі продовжувати?
22:15 25/06/07
Алёна Росицки Винница
это угроза???????????
22:30 25/06/07
Алёна Росицки Винница
Андрей, учти они не дремлют- ты знаешь о ком я!Тем более публичная угроза - расстрелом попахивает!
14:22 26/06/07
Ірина Мадзій
Сообщение скрыто.
11:21 08/04/08
Прямая
23:20 25/06/07

Live

1 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Прощай, Рождество Московское?

1 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал "Заказали убийство Евгения Щербаня - самые богатые люди Донецка и Кунцевские.., Кобзона"

5 час. назад

antov комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 10

8 час. назад

viktor trigub публикует новость Майданівець повертається до Музею в Пирогові!

9 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Еліта...хто це?

10 час. назад

Андрей Андре комментирует материал Еліта...хто це?

10 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Заложники выгодны всем

11 час. назад

sheriff комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

11 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

11 час. назад

ivp_paster комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 10

11 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 10

12 час. назад

viktor trigub публикует статью Правда про секс-таємниці Катерини ІІ

12 час. назад

Вікторія Івченко комментирует материал "Цинік, донощик та ідеологічний шахрай: ким насправді був Карл Маркс" - недавня публікація у газеті "Україна молода"

12 час. назад

Вікторія Івченко удаляет комментарий к материалу "Цинік, донощик та ідеологічний шахрай: ким насправді був Карл Маркс" - недавня публікація у газеті "Україна молода" от Вікторія Івченко

12 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Еліта...хто це?

12 час. назад

Андрей Андре комментирует материал Еліта...хто це?

13 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

13 час. назад

sheriff комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

13 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

14 час. назад

sheriff комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии