О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  9 ноября 2018 12:44:50

ХТО Ж ТАКИ БРЕШЕ: ЧИ САМ МІНІСТР ОБОРОНИ УКРАЇНИ, ЧИ ЙОГО ПІДЛЕГЛІ?..

                                                МІНІСТРУ ОБОРОНИ УКРАЇНИ             

 

                                              Від громадянина України

                                                ТКАЧ  ОЛЕКСАНДРА  ІВАНОВИЧА,   22. 10. 1956 р. н.

                                                Мешкаю:  Донецька область, м. Костянтинівка,

                                                Пенсіонер

                                           Голова ГО «Костянтинівський Центр Учасників Бойових Дій

                                               І Волонтерів АТО»

                                                                                

 

 

                                          ЗВЕРНЕННЯ.

 

                                               ШАНОВНИЙ ПАНЕ МІНІСТР ОБОРОНИ УКРАЇНИ!

 

         І знову вимушений звертатися до Вас. І знову з приводу свого становища в теперішній час, в яке (становище) мене «загнали» чиновники Міністерства Оборони України.

 

         Пробачте на слові, але навіщо у відповіді мені, на Звернення саме до Вас, за підписом заступника начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ паном ДОВГАШОВИМ Г.В. – так відверто, цинічно і нахабно БРЕХАТИ? (Копію відповіді додаю).

 

         Звертався я саме до Вас пане Міністр Оборони України, як до Міністра Оборони України, аби Ви, своїми повноваженнями на законному рівні, врегулювали спірні питання у підпорядкованих Вам структурних підрозділах, згідно Конституції України (а саме: вимоги статті 124 Конституції України), Законів України (а саме: вимоги п. 20 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), Ваших-же Наказів (а саме: вимоги п. 15 Наказу № 200 від 07 травня 2015 року)

         Я звертався саме до Вас, пане Міністр Оборони України, з великою надією, що силою своїх повноважень, Ви зможете перебороти той бюрократично-безграмотний лад, який утворився у Міністерстві Оборони України та штабах ЗСУ.

 

         Я аргументую такі свої претензії, але спочатку нагадаю предтечу подій:

 

         27 серпня 2014 року, після звільнення свого міста Костянтинівка Донецької області від  озброєних банд місцевих сепаратистів і російських загарбників, я, незважаючи на свій вік, добровільно пішов захищати свою Батьківщину – Україну від загарбників і їх посібників місцевих сепаратистів.

         Так, як у той час місцевий воєнкомат у місті не працював з приводу тимчасової окупації і тільки-но звільнення, то я пішов зразу в окопи з добровольцями 34 батальйону територіальної оборони «КІРОВОГРАД» («БАТЬКІВЩИНА»), яким командував комбат КРАСИЛЬНИКОВ Д.С., які і визволяли місто.

         Ніс службу і виконував військові прикази на блокпосту № 3, розташованого в той час біля шахти «Південна» м. Торецька  Донецької області під Горлівкою, яка і на цей час окупована загарбниками.

         Так як я прийшов батальйон БЕЗ реєстрації і обліку у міському військовому комісаріаті (з події його відсутності в той час), - то я з наказу керівництва батальйону зібрав самостійно необхідні документи (копії військового квитка, паспорта, тощо…), і передав їх у штаб батальйону.

         У кінці жовтня 2014 року мені сповістили про те, що я зарахований в батальйон.

 

         В той період уже почалося переформування 34 батальйону територіальної оборони «КІРОВОГРАД» («БАТЬКІВЩИНА»), в військову частину Збройних Сил України п/п В5509.

         Підтвердження моєї служби на блокпосту № 3 є в серії репортажів телеканалу «1+1»: «Хоробрі серця», - серія «Волонтери» № 5.

 

         У місцевому, Костянтинівському міськвійськоматі Донецької області підтвердження того, що в період з 27 серпня по 01 листопада 2014 року я захищав цілісність і незалежність України від озброєних сепаратистів і російських загарбників у складі 34 батальйону територіальної оборони «КІРОВОГРАД» (БАТЬКІВЩИНА»), - я получити не можу, так як захищати Батьківщину я йшов прямо в окопи батальйону, а НЕ через військомат, з причини його відсутності в той час.

         Вийти на Військову Частину п/п В5509, - можливості не було…

 

         Я вимушений був звернутися до суду. І Рішенням суду, попри усі перепони відомчої комісії Збройних Сил України по визнанню учасників бойових дій, яка так не хотіла визнавати добровольця захисником Вітчизни, - був таки встановлений і підтверджений юридичний факт моєї участі в захисті цілісності і незалежності України в період з 27 серпня по перше листопада 2014 року у складі 34 батальйону територіальної оборони «КІРОВОГРАД» («БАТЬКІВЩИНА»).

         І Рішення це набрало чинності 25 січня 2018 року.

 

         Зібравши усі необхідні документи, потрібні для надання статусу учасника бойових дій, а головне, дві Ухвали судів (Ухвалу суду першої інстанції про визнання факту моєї участі мене в бойових діях, та Ухвалу суду Апеляційної інстанції, де остаточно визнано, що Ухвала суду про визнання факту моєї участі в бойових діях, набрала чинності 25 січня 2018 року), - я, у лютому місяці 2018 року через Костянтинівський військомат звернувся до Комісії Донецького обласного військового комісаріату з питань розгляду матеріалів, пов’язаних із визначенням учасників бойових дій, з проханням розглянути мої документи для надання мені статусу учасника бойових дій.

 

         Звернувся згідно пункту 15 «Положення про комісії Міністерства Оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій» затвердженого Наказом Міністра Оборони України 07.05. 2015 року № 200, п. 15, в якому зазначено, що у разі звернення особи до суду стосовно встановлення факту участі у бойових діях, чи інших подіях які дають право на визнання його учасником бойових дій, і прийняття судом відповідного позитивного рішення, таке Рішення суду визнається як документ, що підтверджує право громадянина на визнання його учасником бойових дій. Копія такого Рішення підлягає зберіганню разом з іншими документами.

 

         Після деяких бюрократичних затримок, я був змушений звернутися до Міністра Оборони України. Звертався з Зверненням про затримки у розгляді моїх документів, електронною поштою 03 березня 2018 року.

 

         Після Вашого втручання, пане Міністр Оборони, Комісією Донецького обласного військового комісаріату по розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечували її проведення, - 30.03. 2018 року, Протоколом № 7/3 ПОСТАНОВИЛА:

Згідно з рішенням Костянтинівського міськрайонного суду від 13.11. 2017 року, справа № 233/2929/17 щодо встановлення факту участі у бойових (забезпечення участі та антитерористична операція), начальнику відділу соціального забезпечення встановленим порядком оформити та видати Посвідчення Учасника Бойових Дій, листи талонів з 50%знижкою для проїзду по території України, нагрудний знак «Ветеран війни – учасник бойових дій».

         Рішення суду, в якому юридично встановлено факт моєї участі в захисті суверенітету, цілісності і незалежності України і Ухвала суду про юридично встановлений факт з цього приводу, були виконані, і мені був наданий Статус УБД.

 

         Але в червні 2018 року Статус УБД з мене скасували. І наполягли аби я повернув назад Посвідчення УБД, нагрудний знак, та талони на пільговий проїзд.

         Я, повернув.

 

         Дуже прикро мені стало за таке відношення до себе. У місті Костянтинівці мене знають як патріота, який одним з найперших пішов до лав захисників Вітчизни, не по призову пішов, а добровільно, по зову серця, згідно своїх внутрішніх переконань. Пішов не по штабах, а зразу в окопи. І не завадою мені для цього був мені мій вік. Я був на рівних з своїми побратимами на передовій, і кожний з них може це підтвердити. Знають мене як громадського діяча, творчу людину. Наші ветерани вибрали мене Головою ГО «Костянтинівського Центру Учасників Бойових Дій і Волонтерів АТО»…

 

         А тут таке…  Згідно лише одного листа Директора Департаменту, порушується стаття 124 Конституції України, порушується Наказ Міністра Оборони України за 200, і цинічно «плюється» мені в душуПРИКРО!

 

         Як альтернативу, мені запропонували звернутися до Державної Служби України у Справах Ветеранів Війни та Учасників Антитерористичної Операції. Мовляв, це їх парафія.

         Слово честі, - не хотів! Але побратими, товариші наполягли…

         Ну і що?..

         Не буду передавати зміст відповіді від цієї Державної Служби,  але висновок звучить так:

«…На сьогодні законодавством не передбачено надання статусу учасника бойових дій іншим категоріям осіб (о так, я вже в іншій категорії осіб!), які приймали участь в антитерористичній операції… Враховуючи вищевикладене, повертаємо документи, додані до Вашої заяви без розгляду».

 

         Навіщо шити мене в дурні?

 

         Я, і не тільки я один, починаємо розуміти, що подібне відношення до добровольців схоже на цинічну програму, яка забороняє надавати їм Статус УБД, всупереч Українському законодавству, ТАК?

 

         Але це суперечить Конституції України, - головному Закону країни. І таке не може бути державною програмою.

         Або, військові чиновники відповідного рівня, з відповідними державними повноваженнями, не знають Законів України,  Конституції України. Яка в статті 124 чітко наголошує: «Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України».

 

         Є Рішення суду, де все чітко встановлено і вирішено. І тепер треба тільки виконати Закон України

 

         06 вересня 2018 року я направив поштою Вам своє Звернення, до якого приклав документи для надання мені Статусу Учасника Бойових Дій.

 

    У Зверненні я чітко обґрунтував, чому саме документи про надання Статусу УБД я направив саме на Вас, як на Міністра Оборони України.

 

         Згідно поштового повідомлення, моє Звернення з пакетом документів про надання Статусу УБД, одержане в Міністерстві Оборони України 11вересня 2018 року, про що є відповідна відмітка з розписом одержувача.  

 

         І, о Боже, нарешті, 03 листопада 2018 року, на своє Звернення до Міністра Оборони України, ПОЛТОРАКА Степана Тимофійовича, отримав відповідь аж від начальника управління персоналу, - заступника начальника штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України ДОЛГАШОВА  Г. В.

    Добре, що хоч не від начальника харчового складу, якого-то прапорщика Іванова, або Петрова. Не знаю: чи радіти, чи плакати? Бо по змісту відповіді, вони недалеко пішли один від одного… 

 

         На моє Звернення до Вас, шановний пане Міністр Оборони України, я отримав таку собі «пісульку», яку навіть, Відповіддю солідного відомства, тим паче, відповіддю на Звернення до Міністра Оборони України, керівника солідного відомства, - не назвеш.  Ганьба!..

 

         Чи то Ви давали такий наказ про таку «відповідь» мені, у що я не хочу вірити, чи то Ваші підлеглі без Вашого відома надали мені відверту брехню, аби «замилити» мені очі?

    Але:

-          Як можна так не поважати громадян України (хоча б і одного), щоб дозволити собі так офіційно брехати?

-          Як можна так цинічно знущатись з почуттів патріотів України (хоча б і одного), добровольців (хоча б і одного), хто захищав Україну, в важкий для неї час (що наразі доведено офіційно, у судовому порядку)?

-          Як можна, займаючи таке важливе становище у Міністерстві Оборони України, у Збройних Силах України, не знати ані Конституції, ані Законів країни, якій служиш?

-          Як можна, займаючи таку високу, важливу посаду у керівництві Міністерства Оборони України, Збройних Сил Україні, на Звернення громадян своєї держави, так відверто брехати?

-          І нарешті, як можна не виконувати норми Конституції України, які є нормами прямої дії, і обов’язкові до виконання усіма, на території усієї країни?

 

         А тепер по суті відповіді на моє Звернення до Вас, пане Міністр Оборони України, яку мені надав від Вашого імені начальник управління персоналу – заступник начальника штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України пан ДОВГАШОВ Г.В.

 

         Пан ДОВГАШОВ Г.В. у відповіді, наголошує:

«…34 батальйон територіальної оборони «КІРОВОГРАД» (військова частина – польова пошта В5509) був сформований та входив до складу Збройних Сил України та не був добровольчим об’єднанням…»). –

БРЕШЕ!!! Цинічно, нагло бреше!.. 

        НАСПРАВДІ:

    34 окремий мотопіхотний батальйон (34 ОМПБ в/ч А4395, п/п В5509), - підрозділ у складі ЗСУ. СТВОРЕНИЙ У ТРАВНІ 2014 РОКУ, ЯК ДОБРОВОЛЬЧИЙ 34 БАТАЛЬЙОН ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ.

    34 батальйон територіальної оборони «БАТЬКІВЩИНА», (початкова назва батальйону «КІРОВОГРАД»), був створений у травні 2014 року. Половина особливого складу, -кіровоградці, решта, - з східних областей України, Криму, західних областей.

    25 жовтня 2014 року, замполіт СУЛЕЙМАНОВ М. повідомив про плани командування передати батальйон до регулярної бригади Сухопутних військ ЗСУ.

    У листопаді 2014 року 34 добровольчий батальйон територіальної оборони «БАТЬКІВЩИНА» («КІРОВОГРАД»), був переформатований у 34 мотопіхотний батальйон 57 мотопіхотної бригади,яка формується на базі 17, 34 і 42 добровольчих батальйонів територіальної оборони. 

 

         Подальший розгляд відповіді начальника управління персоналу, - заступника начальника штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ, пана ДОВГАШОВА Г.В., на моє Звернення до Вас, пане Міністр Оборони України, є спекулятивне маніпулювання нормами законодавства, при детальному розгляді яких, явно помітна їх суперечність.

 

                            ШАНОВНИЙ ПАНЕ МІНІСТР ОБОРОНИ УКРАЇНИ!

 

         Чи То Ваші підлеглі не бажають виконувати норми основного Закону країни, - Конституцію України (а саме, статтю 124 Конституції України), маніпулюють Законами України (а саме: стаття 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;  п. 6, та п. 8 з позначкою 1, Постанови КМУ «Порядок надання та позбавлення Статусу УБД», від 20 серпня 2014 року зі змінами), не виконують Ваші Накази (а саме: вимоги п. 15 Наказу № 200 від 07 травня 2015 року)?..

 

         Чи то така позиція Міністерства Оборони України, яким керуєте Ви, пане Міністр Оборони України? Дайте мені відповідь!

 

         Якщо це Ваші підлеглі дозволяють собі так «вільно» поводитись з Законодавством України, то у мене виникає питання: чому вони так наполегливо відмовляють мені в законному рішенню про надання мені статусу УБД? Чи це чиясь відомча  вимога, чи це Ваше розпорядження?.. Дайте мені відповідь!

 

         Якщо це позиція Міністерства Оборони України, про відмову добровольцям у наданні Статусу УБД попри Конституції, інших регулятивних Законів України відносно надання Статусу УБД учасникам бойових дій, які захищали суверенітет, цілісність і незалежність України в АТО, - то так прямо і дайте мені відповідь про це, не маніпулюючи Законодавством України (не «шиючи» мене в дурні!).

         Але, згідно Українського Законодавства, законних підстав не давати мені, або лишати мене Статусу УБД, - НЕМА!  

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 268
Отредактировано: 09-11-2018 [12:53]
delete
Александр Ткач, Константиновка, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? Повна безвідповідальність за свої дії приводить до тагедії.Та чиновникам цього не зрозуміти.
19:20 09/11/18
Александр Ткач Константиновка
Відкіля вони тільки беруться такі, та ще й на вищих щаблях влади?..
Це можна десь на базарі, на кухні брехати, пліткувати, та і то вухо тримати догори, бо хто зна...
Але займати державну посаду, і брехати як базарна баба, та ще й являючись військовим... - це не гідно офіцерської честі. Тьху!..
06:52 11/11/18

Live

9 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

9 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал Перундень

9 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

11 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

11 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

11 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Саня Коренев комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

12 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Перундень