О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  20 октября 2018 21:01:23

Автор: Наша Версия

Треба бачити, чути, розуміти, як гуцули люблять свою країну – Олег Володарський

Треба бачити, чути, розуміти, як гуцули люблять свою країну – Олег Володарський

«Захист Батьківщини і оборона культури. Велична Батьківщино, всі духовні скарби твої, всі невимовні принади твої, всю твою невичерпність у всіх просторах і вершинах – ми будемо боронити. Не знайдеться таке зачерствіле серце, щоб сказати: не думай про Батьківщину. І не тільки в святковий день, але і в щоденній праці замислюємося про все, що вчиняємо про Батьківщину, про її щастя, про її велич всенародну. Через все і поверх усього знайдемо будівельні думки, які не в людських термінах, не в самості, але в істинній самосвідомості скажуть світу: ми знаємо нашу Батьківщину, ми служимо їй і покладемо сили наші на оборону її на всіх її шляхах».

Микола Реріх

А люди йдуть. За одним другий і третій, і так без кінця. Вороги й друзі, близькі й сторонні – і всі кричать у мої вуха криком свого життя або своєї смерті, і всі лишають на душі моїй сліди своїх підошов. Затулю вуха, замкну свою душу і буду кричати: «Тут вхід не вільний!»

Михайло Коцюбинський «Intermezzo»

Треба бачити, чути, розуміти, як гуцули люблять свою країну – Олег Володарський

Всі ми дуже різні. Нас не зможуть вже змусити бути однаковими. Проте нас об’єднує одне – в кожному з нас тече особлива УКРАЇНСЬКА КРОВ. Навіть на Щекавицькій, де жила моя бабуся Есфір Грінберг, завжди пахло УКРАЇНСЬКИМ ХЛІБОМ. Дніпро і український хліб. Пам’ятаю, як зі сльозами на очах, повертаючись після уроків, з купою зауважень і двійок у щоденнику, купував четвертинку улюбленого Хліба по дорозі додому і, жуючи його, намагався зрозуміти, як у таких добрих і ніжних батьків могло вдатися таке невиховане порося, як я.

Ми можемо ходити, бігати і переміщатися в будь-якому життєвому напрямку, але іноді, немов би випадково, із дитинства приходить мудра аналогія подій і ти, сам не усвідомлюючи того, прикриваєш душу рукою, щоб не закричати від різкого болю спогадів. Добрих спогадів, але вкрай болісних для душі.

Треба бачити, чути, розуміти, як гуцули люблять свою країну – Олег Володарський

Я не був знайомий з гуцульським етносом до свого візиту на полонину Борсучня до Василя Саманюка. На 7 км підйому в гори, їдучі верхи на коні, котрого вів за повід цей гуцул, під проливним дощем по калюжах і ямах, з пам’яті поступово почали стиратися багатолюдні вулички Києва і дорога до Західної України. Було одне бажання – нарешті дістатися, доїхати. Виявляється, їхати верхи це не так вже й легко і швидко.

В цей час мій Провідник говорив зі мною про Україну. Він ставив абсолютно прості питання, а в них відчувалися біль і тривога. Ми говорили в горах, за 7,5 км від його дому про ту тривогу, яку викликає у нього ситуація в країні. Василь з болем розповідав про історію його гуцульського народу і пояснював мені, чому вони так люблять полонину. Звідки в їх етносі стільки австрійських, румунських і польських слів. Чому ми так роз’єднані. І про що мріють ці аборигени Української Шамбали – Карпат.

Треба бачити, чути, розуміти, як гуцули люблять свою країну – Олег Володарський

Майже кожен день Василь Саманюк або пішки, або верхи долає 15 км. Вони вручну з батьком викладають з дерев, що впали, дорогу в гори. Складна і важка праця. В горах у їх родовому поселенні – корови, коні, собаки, свині, чисте повітря, парне молоко і бринза. Його очі – це очі вільного, сильного і дуже життєрадісного УКРАЇНЦЯ. На висоті 1,500 метрів він в піднебессі. Звідти він бачить війну і життя. Батьків, дружину і трьох синів. Донедавна щасливий та успішний майстер по дереву і затребуваний в Європі фахівець, він кинув все і пішов в рідні гори. Захворів на астму і зрозумів, що треба щось змінювати. Тепер зізнається собі в тому, що гонитва за успіхом не дає душі справжньої насолоди, а тільки вбиває правильне сприйняття Господа. Гуцули дуже віруючі. Непокірні. Сильні.

Треба бачити, чути, розуміти, як гуцули люблять свою країну – Олег Володарський

Ти говориш з ним, а Василь прислухається до шепоту гір. Саме там живе його Господь. І він, не шкодуючи ні сил, ні часу йде в гори до Бога. Тому що так вижила його гуцульська кров. Треба бачити, треба чути, треба вміти РОЗУМІТИ, як гуцули люблять свою країну – тихо, мовчазно, з сумом у погляді і зі сльозами на очах. Ось чому вони на колінах стоять уздовж дороги, проводжаючи в останню путь воїнів. Ось чому справжнє серце моєї палко коханої Батьківщини так голосно стукає в Західній Україні...

Дописував статтю і згадав слова Ольги Чіхелідзе-Батагової: «Так... вони можуть увірватися в цю країну, вони можуть доїхати до Києва... Але це буде дуже недовго і досить страшно, для ворогів. На кожній вулиці, в кожному вікні, кожна дитина і жінка, не дивлячись на вік і стан буде вбивати за свою землю, за свою Україну, за майбутнє своїх дітей. Рабами ми ніколи не були і не будемо!»

Авторська програма Олега Володарського «СПОВІДЬ». Герой програми – газда Василь Саманюк

https://youtu.be/-l-HSmJtl3A

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 308
delete
Наша Версия, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

20:24 21/10/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Влочега Львов
Оптимістично!
20:35 21/10/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Приємно читати такий матеріал. Особливо сподобалось наступне:

"Майже кожен день Василь Саманюк або пішки, або верхи долає 15 км. Вони вручну з батьком викладають з дерев, що впали, дорогу в гори. Складна і важка праця. В горах у їх родовому поселенні – корови, коні, собаки, свині, чисте повітря, парне молоко і бринза. Його очі – це очі вільного, сильного і дуже життєрадісного УКРАЇНЦЯ. На висоті 1,500 метрів він в піднебессі. Звідти він бачить війну і життя. Батьків, дружину і трьох синів. Донедавна щасливий та успішний майстер по дереву і затребуваний в Європі фахівець, він кинув все і пішов в рідні гори. Захворів на астму і зрозумів, що треба щось змінювати. Тепер зізнається собі в тому, що гонитва за успіхом не дає душі справжньої насолоди, а тільки вбиває правильне сприйняття Господа. Гуцули дуже віруючі. Непокірні. Сильні."

Комментарии

Влочега Львов
Рекомендує цей матеріал.
12:16 21/10/18
Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? Горці завжди були вільними, при всіх владах, що їх час-від-часу захоплювали, але не впокорили.
Є легенда про те, звідки взялася назва гуцули:
Кажуть, що коли перші люди прийшли у високі гори, то зустрічаючисб один з одним казали: "Гук чули? То ми там живемо!" А так, як вони розмовляли дуже швидко то виходило:Гучули ми - там живемо. Згодом гучули трансформувалося у гуцули. Хоча, якщо прислухатися до їх розмов, то й нині вони вимовляють слово гуцули, як гучули.
16:54 21/10/18
Рекомендует этот материал. Почему? Горці завжди були вільними, при всіх владах, що їх час-від-часу захоплювали, але не впокорили
---------------------------------------------------------

Авторові цих слів чи то думок варто було б розібратися у тому що він твердить.
Горці і нині не вільні і завжди слугували імперіям.
Кавказькі - москальській
Кримські - турецькій
Карпатські - автро-угорській, Ресі Посполитій тощо.

Чи нагадати, якщо людина ,що прочитала 60 тисяч книг не чула, як в 1652 році разом із 150 тисячною армією з усієї Європи на чолі з королем Польщі Сігізмундом прийши на Волинь і 25 тисяч гуцулів?

Не варто, пане Микуло, писати аби що.
20:37 21/10/18
Petro Boriwiter Запорожье
По-перше, я Петро, а не Микула.
По-друге, в 17 столітті гуцулів разом з дітьми і стариками ледве б 25 тисяч назбиралося, а не те що гуцульського війська. Та й гуцули ніколи у війську не служили. Не слід путати гуцулів і русинів, як знаходилися під австро-угорською короною.
Саме так, Родославе, не варто писати аби що.
19:45 22/10/18
Добре Микула, хай буде Петро! Мені по барабану...

А щодо гуцулів, то я ще раз повторюю що у 1652 р. вони як найманці від Речі Посполитої в складі збірної Європи ( швейцарці,поляки,німці шведи іт.д.) прийшли під Берестечко. Всього 150 тисячна армія, де воювали проти 120 тисячної армії козаків і 5 -ть тисяч татар під проводом Івана Богуна. Гуцулів було 25 тисяч воїнів.
Якщо немає віри, то прошу пана Петра-Микулу розібратися, що трапилося під Берестечком і далі аж до Збаражу!

Я знаю різницю між гоцулами і русинами. Так саме як і між Звитяжним і Боривітром.
І досить із себе "розумника" корчити. Бо я не знаю , які книги Ви читали, але грамотності не бачу.
Та й не засуджую я гуцулів , бо дуже вони бідували тоді і магнати польські цим користувалися.
Тому я б не став якось по особливому виділяти окремі роди наші. Ось про що мова йде.
20:49 22/10/18
Petro Boriwiter Запорожье
Сперечатися з тобою Родиславе - час витрачати надаремно. Але різниця між словянськими родами все ж досить велика і прикладом цьому є ментальність нинішніх українців заходу і сходу України. А що тоді вже говорити про ті давні часи, коли спілкування між родами було набагато нижче ніж нині між регіонами.
22:51 22/10/18
Рекомендує цей матеріал. Чому?
Рабами ми ніколи не були і не будемо!
20:37 21/10/18

 Ти говориш з ним, а Василь прислухається до шепоту гір. Саме там живе його Господь. І він, не шкодуючи ні сил, ні часу йде в гори до Бога. Тому що так вижила його гуцульська кров. Треба бачити, треба чути, треба вміти РОЗУМІТИ, як гуцули люблять свою країну – тихо, мовчазно, з сумом у погляді і зі сльозами на очах. Ось чому вони на колінах стоять уздовж дороги, проводжаючи в останню путь воїнів. Ось чому справжнє серце моєї палко коханої Батьківщини так голосно стукає в Західній Україні...

20:41 21/10/18

Live

9 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

9 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал Перундень

9 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Саня Коренев комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Перундень