О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

01:00

 

Общество  1 октября 2018 01:07:17

Феодально-рабовласницька картина сучасного Буття, яку творить невідомий Художник у київському переході

Все фото Показать все 10 фото
Феодально-рабовласницька картина сучасного Буття, яку творить невідомий Художник у київському переході Феодально-рабовласницька картина сучасного Буття, яку творить невідомий Художник у київському переході Феодально-рабовласницька картина сучасного Буття, яку творить невідомий Художник у київському переході Феодально-рабовласницька картина сучасного Буття, яку творить невідомий Художник у київському переході

Я кілька років поспіль проходила повз ці шедевральні графіті у переході на Ревуцького і ніколи не помічала їхньої монументальної потворності і незбагненного магнетизму. Очевидно свідомість не була готова сприйняти сенсів, закладених безперечно талановитим автором у свої творіння... Але ішов час - і якось, звично проходячи повз ці зображення, помітила і сміливість задуму, і свіжість фарб, і злободенність сюжетів. Бачення по-новому прийшло завдяки переживанням сучасних реалій і набуттю нового досвіду в пізнанні Світу. Так, нарешті стали зрозумілими деякі символи, вірніше, ВСІ ЦІ СИМВОЛИ ВІДКРИЛИСЯ МЕНІ ПІЗНІМ  цяне "світле завтра", спотворене злодіями-злочинцями при владі до невпізнанності... СОН РОЗУМУ, ЯКИЙ ПОРОДЖУЄ ЧУДОВИСЬК. Примітно, що це МИСТЕЦТВО майже ніхто не помічає. У підземному переході, який не ремонтувався років тридцять чи сорок. З радянських часів!

1-2. На парапеті намальований ніс дерев'яної галери, яку Фараон скеровує у відкрите море і яка пливе завдяки веслуванню сотень рабів у трюмі. Ніс цього чудернацького корабля зображений у вигляді чудернацької істоти, напівзвіра, напівлюдини, яка здається живою... Усе інше тут - мертве. Штучне, як люблять висловлюватися нинішні літератори. Ця істота, певно, відає, куди направляється СУДНО. Усі інші- пасажири і екіпаж - наче сплять.

3. На щитах, розвішаних уздовж борту,- символи... Придивіться до них уважніше, що вони вам нагадують?

Експресія вражаюча. Промовисті "фрески" на сучасну тематику.

4. ...Плине корабель Історії у Майбуття, але чи багато чого змінилося од тих пір? Десь я читала про фрактальність будь-якого Часу. Себто, певні фрагменти просторово-часової структури повторюються...І через деякі проміжки Часу знову проявлюються, матеріалізуються! Ось вам приклад: 1917 рік. 1937 рік. 1941... Виявляється, усе вже було. Ті давні події накладаються на сучасні. Ефект ДЕЖАВЮ? Ні, то серце людське згадує... Виймає з глибин Пам'яті найважливіше. Те, що передається з роду в рід.

5. Ось вона, велична статуя Сфінкса,- з "монументальними" сходами, що ведуть до переходу... СХОДАМИ, місцями вщент розваленими, з пошарпаними перилами, зі слідами НЕБУТТЯ І НЕПОВАГИ ДО ТИХ, ХТО ХОДИТЬ ТУТ. А не їздить на лімузинах, минаючи цей обшарпаний, страшний перехід. Стіни у ньому - брудні, помальовані нескінченними огидними каракулями-написами... І ЛИШЕ ЦІ ШЕДЕВРИ ВИДАЮТЬСЯ ГЛЯДАЧЕВІ ПИСАНИМИ РУКОЮ СПРАВЖНЬОГО МАЙСТРА.Людини, яка глибоко відчуваю реалії Сьогодення рідної країни, такої ж пошарпаної, як і цей перехід. Обездоленої, але нескореної.

6. Деякі перехожі не звертають на мене жодної уваги, але все ж таки знайшлися і такі, які чемно зупинялися, даючи мені змогу зробити чергове фото. Отже, з одним із них навіть вийшла імпровізована розмова - ПРО МИСТЕЦТВО ГРАФІТІ У КИЇВСЬКИХ ПЕРЕХОДАХ. Ми поспілкувалися на цю тему - і розійшлися. Кожний у своєму напрямку. І кожний - при своїй думці. Мене цікавили ФРЕСКИ-СИМВОЛИ, його - написи на стінах... Дивні прозріння мої співрозмовник прокоментував у свій спосіб: МОЖЕ БУТИ. І все. Колись прокинеться - І ПОБАЧИТЬ?

7. А тут - мішки з піском, завезені просто на моїх очах...СПОДОБИЛИСЯ ВРЕШТІ-РЕШТ ВІДРЕМОНТУВАТИ ПРИНАЙМНІ СХОДИ!:))

8-9. Цей портрет я побачила на стіні будинку на іншій вулиці, і називається він МУРАЛ. Обличчя сучасного УКРАЇНЦЯ - розумне світле?.. ДАЙ НАМ БОЖЕ ПРОЗРІННЯ.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 372
Отредактировано: 01-10-2018 [01:29]
delete
Вікторія Івченко
Вікторія Івченко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 5, Всего рецензий: 1
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

18:12 01/10/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сподобалось. Знайдені слова, які тримають інтерес під час читання. Автори графіті - однозначно талановиті і варті того, щоб про них знали.

Комментарии

Рекомендує цей матеріал. Чому?
Жива, цікава замітка про те, що з нами поруч, і яким воно може бути, якщо доторкнутись небайдужим поглядом
18:14 01/10/18
Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал.
18:18 01/10/18
Дякую, Петре! smile
21:26 01/10/18
Petro Boriwiter Запорожье
smile best
19:14 02/10/18
Дякую щиро, Наталю! smile
21:26 01/10/18

Live

...