О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  11 июля 2018 19:05:31

Автор: Khomiaklit

Соціологи провели опитання українців: "Нова Європа": як її бачать українці?

 

СОЦІОЛОГИ ПРОВЕЛИ ОПИТАННЯ УКРАЇНЦІВ:

«НОВА ЄВРОПА»: ЯК ЇЇ БАЧАТЬ УКРАЇНЦІ?

або

Що думають українці про Євроінтеграцію?

 

Замовник: Центр «Нова Європа»; виконавець: компанія GfK Ukraine; фінанси надало USAID (Агентство США з міжнародного розвитку)

 

Презентація результатів цього соціологічного опитання   відбулася в Українському Кризовому  Медіа Центрі, Київ,  10 липня 2018 р. Доповідали: Альона Гетьманчук, дир. Центру «Нова Європа», та Ольга Стефанишина, дир. Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Перш ніж долучитися до дискусії з приводу запропонованих результатів, я вважав за потрібне задати спікерам питання:

Чи коректно терміни «Нова Європа»  і «Євроінтеграція» застосовувати як синоніми?

Зміст поняття «Євроінтеграція» загальновідомий і його інтерпретація у цьому дослідженні не викликає заперечень.

Зовсім інакше сприймається термін «Нова Європа». Що це таке?

Ми знаємо, що таке Європа. Хай вона буде стара.

А тепер – Нова Європа!? З якого часу? З моменту створення Українським Урядом нової інституції під цією назвою?

Але українці мріяли і мріють приєднатися саме до старої Європи, якою вона була у період із 1970-х до 2010-х. з усіма її цінностями і принадами.

На жаль, поява феномену Нової Європи  не є пустою вигадкою. Він бере початок із революції нового типу, а саме революції мігрантів - масової втечі мільйонів  жителів африканських і азійських країн від жахів терору і війни до мирної й багатої Європи. Вона почалася з 2015 і триває донині. І це неминуче призведе до мутації того образу Європи, який склався в уяві українців ще 20-30 років тому.

Тисячі африканців і азіатів снують вулицями європейських міст. Всупереч обіцянкам трубадурів мультикультурності, їхня культура навряд чи  сумісна із традиційною культурою європейських буржуа. Якби хтось захотів скласти психологічний портрет новоєвропейця, то мав би почати із  зовнішнього вигляду людини з вулиці.  

Як мінімум, у трьох випадках із десяти, це був би афропеєць-європеєць африканського походження. На кшталт афроамериканця.

Анекдот.

  – Башир! Де ти тепер працюєш? – В Асоціації «Нова Європа».– І багато там новоєвропейців? – Ні, тільки я і Ахмед. Решта африканці.

І ось перші симптоми новоєвропейської драми: в той час, як українці мріють приєднатися до ЄС, деякі країни рішуче налаштовані на вихід із ЄС. Великобританія й  Італія – перші серед претендентів на вихід.

Це – підводні камні на шляху українського суспільства до євроінтеграції. Про них – ні слова у представленому на обговорення матеріалі. Бо, як заявила О.Стефанишин, «Ми Єврооптимісти!». І взагалі «Альтернативи Євроінтеграції нема!»(А.Гетьманчук).

Про що свідчать ці результати? Рушійною силою євроінтеграційних прагнень населення служать, в основному, конс’юмерістські очікування легкодоступних споживчих благ: поліпшення обслуговування в лікарнях, школах, дитсадках(39%); кращі дороги і громадський транспорт (33%); нові робочі місця від іноземних інвесторів (33%) тощо. Характерно, що із 10 ознак щасливої євроінтеграції (Таблиця1) лише одна може бути наслідком власної громадської активності. Решта дев’ять – мають прийти як результат дії благородних зовнішніх сил.

Але не це дивує. Чому нема навіть згадки про потреби у безпеці? Адже, згідно з Пірамідою А.Маслоу,  це другий за важливістю фундаментальний блок потреб західної людини.

Гарантії захисту прав людини, самозахист від знищення…чи це не євроцінності?

30% опитаних хочуть повного членства в ЄС. Це не мало. Головні перешкоди на шляху до ЄС – хабарництво чиновників і брак коштів.

Отакий був Звіт, була й досить жвава дискусія. Це позитив.

Щодо негативу. Нам представили типові результати роботи соціологів старої пострадянської школи. Це географічна соціологія. Вона ділить усе сучасне суспільство (страшенно  складне, диференційоване за багатьма ознаками)  лише на Схід-Захід і Північ-Центр-Південь. Де перелік найбільш впливових соціальних груп? Була згадка про різницю у поглядах молоді й літніх людей.

Але й молодь різна: владно-олігархічна, волонтерсько-АТОшна, фермерська, студентська…Малочисельна група може мати вирішальну політичну силу в країні. Згадайте більшовиків у 1917.

Сподіваємося, що справжня соціологія ще буде. Раніше, ніж ЄС.

 

 

 

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 750
delete
Khomiaklit
Khomiaklit, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

20:27 11/07/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Написано цікаво, читається легко, варті уваги тлумачення термінів "нова Європа, "стара Європа". Акцентовано увагу на сучасних проблемах Європи, викликаних ліберальною міграційною політикою попередніх років.
23:58 12/07/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Сподіваємося на справжню соціологію. Вона буде, і то вже скоро.
21:23 13/07/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Фахово.
2. Цікаво.
3. Варто уваги.
4. Корисно...

Комментарии

Рекомендує цей матеріал. Чому?
Написано цікаво.

– Башир! Де ти тепер працюєш? – В Асоціації «Нова Європа».– І багато там новоєвропейців? – Ні, тільки я і Ахмед. Решта африканці.
20:29 11/07/18
Дякую за рекомендацію, шан. п.Наталія!
Щодо тролллів - я не звертаю на них увагу. І не знищую.Панування лжі. облуди і агресивного хамства - це об"єктивна реальність нашого світу. Це море мерзоти...але серед нього є острівці справжньої високої культури і духовності. Кожному своє.
09:01 12/07/18
ABC Житомир
Дуже погано, що ми свій успіх поєднуємо з кимось. Хай навіть і з Європою
20:57 11/07/18

Цитата:

Щодо тролллів - я не звертаю на них увагу. І не знищую.Панування лжі. облуди і агресивного хамства - це об"єктивна реальність нашого світу. Це море мерзоти.
 


Павуки і павутиння - теж реальність, то їх не треба знімати у приміщенні?


Колорадські жуки - реальність, то їх не треба знищувати, хай їдять картоплиння, не буде картоплиння, вони полізуть і поїдять помидори і т.д.


Я б Вас зрозуміла, якби Ви написали, що не проти тримати по екземпляру в "зоокутку". 


Три роки тому я висловила свою позицію щодо тролів в замітці (С)Ода тролю!. Моя позиція не змінилась - образливі коментарі тролів та коментарі створених ними клонів (які є копіями імен авторів порталу з непомітними відмінностями або навпаки зневажливо помітними відмінностями) - повинні видалятись авторами на своїх сторінках.

09:40 12/07/18
Шан.п. Наталія! Ви маєте рацію. У життєвій борні так і треба робити, інакше буде неспротив злу насильством. Я сам так і роблю.
А на сторінках Інтернету висловлювання негідників, здається мені, треба залишати на деякий час, щоб інші читачі прочитали і дали власну реакцію.
Це як боротьба у спорті. Якщо не буде супротивників - буде ілюзія солоденького друг-і-братства. Саме так, як є в Україні.
16:34 12/07/18

Цитата:

Читал я Ваше послание "Ода троллю". В нем Вы возмущенно указываете, что тролли до такой степени обнаглели, что даже публикуют свои стихи и статьи!
В таком случае увольте, мадам, но назвать их троллями никак нельзя. А Вы не заметили, что троллят в основном людей с примитивными возможностями и самомнением несоизмеримым этим возмостям?
Вы знаете, вместо того чтобы читать убогие стихотворения и статейки низкоинтеллектного уровня " О похождении самой себя из бояр", я лучше почитаю талантливого "тролля"! 


Ось приклад, як працює троль. 


1. Реєструється як Boriwiter Petro.


  Це клон з одинаковою аватаркою  з автором Petro Boriwiter і непомітними на перший погляд відмінностями в імені (переставлені місцями ім'я та прізвище) 


2.  Пише неправдиву інформацію. Наприклад: "Читал я Ваше послание "Ода троллю". Вы возмущенно указываете, что тролли до такой степени обнаглели, что даже публикуют свои стихи и статьи!" 


Я такого не писала в замітці (С)Ода тролю( Вона невелика. ЇЇ можна прочитати за посиланням).


3. Переходить на особистості в образливій формі, аналізуючи не роботу, а автора.  " с примитивными возможностями".


4. Перекручує зміст матеріалів автора. Наприклад: "...вместо того чтобы читать ..." О похождении самой себя из бояр"


 Я розмістила замітки "Від роду до роду" про Безсонових з села Щетинівки, перші з яких  у 1684 році (згідно архівних даних) отримали там землю за службу указом царя Петра I і заселили село в час одночасного заселення сіл Слобожанщини жителями Московського царства і козаької України, як, наприклад, була заселена українцями сусідня Безсонівка. Але я ніде не пишу, що це мої прямі предки. Попереду архівна робота. Предків треба знати, ким би вони не були - дітьми боярськими з Щетинівки чи селянами пана Безсона з Безсонівки.

14:00 12/07/18
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую всім...
21:23 13/07/18
Дякую за рекомендацію, шан. Antov.
10:56 15/07/18

Live

2 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

35 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Перундень

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

15 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

15 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал Перундень

15 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

16 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

16 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

16 час. назад

Саня Коренев комментирует материал Перундень

16 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

17 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

17 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

17 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

17 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

17 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень