О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  11 июля 2018 19:05:31

Автор: Khomiaklit

Соціологи провели опитання українців: "Нова Європа": як її бачать українці?

 

СОЦІОЛОГИ ПРОВЕЛИ ОПИТАННЯ УКРАЇНЦІВ:

«НОВА ЄВРОПА»: ЯК ЇЇ БАЧАТЬ УКРАЇНЦІ?

або

Що думають українці про Євроінтеграцію?

 

Замовник: Центр «Нова Європа»; виконавець: компанія GfK Ukraine; фінанси надало USAID (Агентство США з міжнародного розвитку)

 

Презентація результатів цього соціологічного опитання   відбулася в Українському Кризовому  Медіа Центрі, Київ,  10 липня 2018 р. Доповідали: Альона Гетьманчук, дир. Центру «Нова Європа», та Ольга Стефанишина, дир. Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Перш ніж долучитися до дискусії з приводу запропонованих результатів, я вважав за потрібне задати спікерам питання:

Чи коректно терміни «Нова Європа»  і «Євроінтеграція» застосовувати як синоніми?

Зміст поняття «Євроінтеграція» загальновідомий і його інтерпретація у цьому дослідженні не викликає заперечень.

Зовсім інакше сприймається термін «Нова Європа». Що це таке?

Ми знаємо, що таке Європа. Хай вона буде стара.

А тепер – Нова Європа!? З якого часу? З моменту створення Українським Урядом нової інституції під цією назвою?

Але українці мріяли і мріють приєднатися саме до старої Європи, якою вона була у період із 1970-х до 2010-х. з усіма її цінностями і принадами.

На жаль, поява феномену Нової Європи  не є пустою вигадкою. Він бере початок із революції нового типу, а саме революції мігрантів - масової втечі мільйонів  жителів африканських і азійських країн від жахів терору і війни до мирної й багатої Європи. Вона почалася з 2015 і триває донині. І це неминуче призведе до мутації того образу Європи, який склався в уяві українців ще 20-30 років тому.

Тисячі африканців і азіатів снують вулицями європейських міст. Всупереч обіцянкам трубадурів мультикультурності, їхня культура навряд чи  сумісна із традиційною культурою європейських буржуа. Якби хтось захотів скласти психологічний портрет новоєвропейця, то мав би почати із  зовнішнього вигляду людини з вулиці.  

Як мінімум, у трьох випадках із десяти, це був би афропеєць-європеєць африканського походження. На кшталт афроамериканця.

Анекдот.

  – Башир! Де ти тепер працюєш? – В Асоціації «Нова Європа».– І багато там новоєвропейців? – Ні, тільки я і Ахмед. Решта африканці.

І ось перші симптоми новоєвропейської драми: в той час, як українці мріють приєднатися до ЄС, деякі країни рішуче налаштовані на вихід із ЄС. Великобританія й  Італія – перші серед претендентів на вихід.

Це – підводні камні на шляху українського суспільства до євроінтеграції. Про них – ні слова у представленому на обговорення матеріалі. Бо, як заявила О.Стефанишин, «Ми Єврооптимісти!». І взагалі «Альтернативи Євроінтеграції нема!»(А.Гетьманчук).

Про що свідчать ці результати? Рушійною силою євроінтеграційних прагнень населення служать, в основному, конс’юмерістські очікування легкодоступних споживчих благ: поліпшення обслуговування в лікарнях, школах, дитсадках(39%); кращі дороги і громадський транспорт (33%); нові робочі місця від іноземних інвесторів (33%) тощо. Характерно, що із 10 ознак щасливої євроінтеграції (Таблиця1) лише одна може бути наслідком власної громадської активності. Решта дев’ять – мають прийти як результат дії благородних зовнішніх сил.

Але не це дивує. Чому нема навіть згадки про потреби у безпеці? Адже, згідно з Пірамідою А.Маслоу,  це другий за важливістю фундаментальний блок потреб західної людини.

Гарантії захисту прав людини, самозахист від знищення…чи це не євроцінності?

30% опитаних хочуть повного членства в ЄС. Це не мало. Головні перешкоди на шляху до ЄС – хабарництво чиновників і брак коштів.

Отакий був Звіт, була й досить жвава дискусія. Це позитив.

Щодо негативу. Нам представили типові результати роботи соціологів старої пострадянської школи. Це географічна соціологія. Вона ділить усе сучасне суспільство (страшенно  складне, диференційоване за багатьма ознаками)  лише на Схід-Захід і Північ-Центр-Південь. Де перелік найбільш впливових соціальних груп? Була згадка про різницю у поглядах молоді й літніх людей.

Але й молодь різна: владно-олігархічна, волонтерсько-АТОшна, фермерська, студентська…Малочисельна група може мати вирішальну політичну силу в країні. Згадайте більшовиків у 1917.

Сподіваємося, що справжня соціологія ще буде. Раніше, ніж ЄС.

 

 

 

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 415
delete
Khomiaklit
Khomiaklit, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 12, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

20:27 11/07/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Написано цікаво, читається легко, варті уваги тлумачення термінів "нова Європа, "стара Європа". Акцентовано увагу на сучасних проблемах Європи, викликаних ліберальною міграційною політикою попередніх років.
23:58 12/07/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Сподіваємося на справжню соціологію. Вона буде, і то вже скоро.
21:23 13/07/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Фахово.
2. Цікаво.
3. Варто уваги.
4. Корисно...

Комментарии

Рекомендує цей матеріал. Чому?
Написано цікаво.

– Башир! Де ти тепер працюєш? – В Асоціації «Нова Європа».– І багато там новоєвропейців? – Ні, тільки я і Ахмед. Решта африканці.
20:29 11/07/18
Дякую за рекомендацію, шан. п.Наталія!
Щодо тролллів - я не звертаю на них увагу. І не знищую.Панування лжі. облуди і агресивного хамства - це об"єктивна реальність нашого світу. Це море мерзоти...але серед нього є острівці справжньої високої культури і духовності. Кожному своє.
09:01 12/07/18
ABC Житомир
Дуже погано, що ми свій успіх поєднуємо з кимось. Хай навіть і з Європою
20:57 11/07/18

Цитата:

Щодо тролллів - я не звертаю на них увагу. І не знищую.Панування лжі. облуди і агресивного хамства - це об"єктивна реальність нашого світу. Це море мерзоти.
 


Павуки і павутиння - теж реальність, то їх не треба знімати у приміщенні?


Колорадські жуки - реальність, то їх не треба знищувати, хай їдять картоплиння, не буде картоплиння, вони полізуть і поїдять помидори і т.д.


Я б Вас зрозуміла, якби Ви написали, що не проти тримати по екземпляру в "зоокутку". 


Три роки тому я висловила свою позицію щодо тролів в замітці (С)Ода тролю!. Моя позиція не змінилась - образливі коментарі тролів та коментарі створених ними клонів (які є копіями імен авторів порталу з непомітними відмінностями або навпаки зневажливо помітними відмінностями) - повинні видалятись авторами на своїх сторінках.

09:40 12/07/18
Boriwiter Petro Запорожье
Читал я Ваше послание "Ода троллю". В нем Вы возмущенно указываете, что тролли до такой степени обнаглели, что даже публикуют свои стихи и статьи!
В таком случае увольте, мадам, но назвать их троллями никак нельзя. А Вы не заметили, что троллят в основном людей с примитивными возможностями и самомнением несоизмеримым этим возмостям?
Вы знаете, вместо того чтобы читать убогие стихотворения и статейки низкоинтеллектного уровня " О похождении самой себя из бояр", я лучше почитаю талантливого "тролля"! smile
12:17 12/07/18
Шан.п. Наталія! Ви маєте рацію. У життєвій борні так і треба робити, інакше буде неспротив злу насильством. Я сам так і роблю.
А на сторінках Інтернету висловлювання негідників, здається мені, треба залишати на деякий час, щоб інші читачі прочитали і дали власну реакцію.
Це як боротьба у спорті. Якщо не буде супротивників - буде ілюзія солоденького друг-і-братства. Саме так, як є в Україні.
16:34 12/07/18

Цитата:

Читал я Ваше послание "Ода троллю". В нем Вы возмущенно указываете, что тролли до такой степени обнаглели, что даже публикуют свои стихи и статьи!
В таком случае увольте, мадам, но назвать их троллями никак нельзя. А Вы не заметили, что троллят в основном людей с примитивными возможностями и самомнением несоизмеримым этим возмостям?
Вы знаете, вместо того чтобы читать убогие стихотворения и статейки низкоинтеллектного уровня " О похождении самой себя из бояр", я лучше почитаю талантливого "тролля"! 


Ось приклад, як працює троль. 


1. Реєструється як Boriwiter Petro.


  Це клон з одинаковою аватаркою  з автором Petro Boriwiter і непомітними на перший погляд відмінностями в імені (переставлені місцями ім'я та прізвище) 


2.  Пише неправдиву інформацію. Наприклад: "Читал я Ваше послание "Ода троллю". Вы возмущенно указываете, что тролли до такой степени обнаглели, что даже публикуют свои стихи и статьи!" 


Я такого не писала в замітці (С)Ода тролю( Вона невелика. ЇЇ можна прочитати за посиланням).


3. Переходить на особистості в образливій формі, аналізуючи не роботу, а автора.  " с примитивными возможностями".


4. Перекручує зміст матеріалів автора. Наприклад: "...вместо того чтобы читать ..." О похождении самой себя из бояр"


 Я розмістила замітки "Від роду до роду" про Безсонових з села Щетинівки, перші з яких  у 1684 році (згідно архівних даних) отримали там землю за службу указом царя Петра I і заселили село в час одночасного заселення сіл Слобожанщини жителями Московського царства і козаької України, як, наприклад, була заселена українцями сусідня Безсонівка. Але я ніде не пишу, що це мої прямі предки. Попереду архівна робота. Предків треба знати, ким би вони не були - дітьми боярськими з Щетинівки чи селянами пана Безсона з Безсонівки.

14:00 12/07/18
Boriwiter Petro Запорожье
Я розмістила замітки "Від роду до роду" про Безсонових з села Щетинівки, перші з яких у 1684 році (згідно архівних даних) отримали там землю за службу указом царя Петра I і заселили село в час одночасного заселення сіл Слобожанщини жителями Московського царства і козаької України, як, наприклад, була заселена українцями сусідня Безсонівка. Але я ніде не пишу, що це мої прямі предки. Попереду архівна робота. Предків треба знати, ким би вони не були - дітьми боярськими з Щетинівки чи селянами пана Безсона з Безсонівки.
--------------------------------------------------------------------

а вот пример,как работает примитивный аферист пол ником " Наталія Безсонова" с амбициями на признания ее, как авторитета "пера и слова" на уровне Л. Толстого !

Да она не утверждает , что это ее предки, но что следует с ее статейки уровня 8-ми классника?
Безсоновы бояре заселяли Слобожанщину , как царские приближенные т.к. только близким царь Петька Перший дарил земли в Украине!
А что намутила эта боярыня с фамилиями ?
Да только тупая недоросль не догадывается для чего эта боярыня подчеркивает фамилию Безсоновы.
Но тут же эта мадам с запущенными мозгами по самое нехочу вдруг начинает петлять. Вот дескать были и крестьяне пана з Безсоновки!!! LOL

Ну да,ну да ... Надо быть полным кретином, чтобы поверить в то, что украинский крестьянин того времени прилепил себе фамилию с чисто русским окончанием dknown
А не записался , например, Безсоненко или Безсончук.
Расчет элементарно прост:
Читайте , глупенькие, кто вам пишет. Сама княгиня ( ведь боре все стали герцогами, князьми и дворянами впоследствии) снизошла своей милостью и шкрабнула пару каракуль в безформенных мнениях.
Ведь все равно прибегут ,желающие получить зеленку взаимно и озеленят сей великий труд!
И прибегают ,и зеленят! А их достаточно всего три таких же с болезненным самолюбием человечка.
Так и родили эти модераторы касту особую, тупую и бездарную, как в свое время цари тупоголовые родили бояр и всю прочую нечисть.
И эта каста "талантов" не стоит в очереди по три- четыре дня, выставляя нафиг никому не нужные предложения , написанные больным воображением или скуки ради, а влетает сразу с наскока с претензиями на великую исключительность cool
И кто им посмеет сделать замечания по поводу примитивного слога или безидейного содержания их экстрементов на письме?
А никто. А тех, что посмеют - убожества поставят в игнор !
Но есть и другая беда, которую породили теже господа модераторы:
И это отряд угодных и непишущих , которые просто никогда ненаписав и трех строчек , получили право рензировать талантливых и умных!!!
Вот почему таланты ушли, а остались бояре с неумейками и теперь ищут крайних - клонов !
А клоны появляются там, где нет справедливости на сайте . Да, вас "дворян" троллят , как и неумеек вместе с вами и будут троллить. Ведь именно вы , постоянно жалующиеся модерам и уничтожившие руками средневековой экзекуции, критиков ваших, родили клан протестантов в виде клонов и троллей.

Хватит врать и выкручиваться, Кальсонова или как здесь вас окрестили ! Хватит вешать лапшу и думать, что везде одни крепостные и чернь человеческая. Все все видят. А трогают далеко не всех, ка Вы, боярыня, уже заметили.
20:33 12/07/18
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую всім...
21:23 13/07/18
Дякую за рекомендацію, шан. Antov.
10:56 15/07/18
ШАРОМЫГА Донецк
Рекомендует этот материал.
13:25 15/07/18
Дякую за рекомендацію, шан. Шаромига!
13:28 15/07/18

Live

35 мин. назад

Наталія Безсонова комментирует материал Від роду до роду. Щетинівка

36 мин. назад

Наталія Безсонова комментирует материал Від роду до роду. Щетинівка

1 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Спокуса 2 або Соблазн №4

1 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Похвальное слово Христианским языкам

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Путин и его "русское" окружение. История прихода к власти.

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

2 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

2 час. назад

Сергей Кувалда публикует статью Путин и его "русское" окружение. История прихода к власти.

2 час. назад

Оксана Михайлова публикует статью Как украинскому школьнику поступить в вуз мечты?

2 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Скоро август, заплакало лето

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

2 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

3 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Ветер

3 час. назад

Koshka публикует статью Ветер

3 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Похвальное слово Христианским языкам

3 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Похвальное слово Христианским языкам

3 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Похвальное слово Христианским языкам

4 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Похвальное слово Христианским языкам

4 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Похвальное слово Христианским языкам

5 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Похвальное слово Христианским языкам

5 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Спокуса 2 або Соблазн №4

5 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Спокуса 2 або Соблазн №4