О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Политика  9 июня 2018 17:36:26

Автор: antov

«СЛІДИ ТОТАЛІТАРНОСТІ і ТІЛЬКИ ПШИК…»

img-1 img-2 

«СЛІДИ ТОТАЛІТАРНОСТІ і ТІЛЬКИ ПШИК…»

(продовження)

ЙШЛИ ДО ДЕМОКРАТІЇ – ОПИНИЛИСЬ В ДИКТАТУРІ

Що ж отримали в результаті? А те що заклики позитивного характеру гласність, плюралізм, розкриття справжнього обличчя комуністичної моралі, негативної оцінки тої радянської імперії і історичних таємниць залишилися половинчастими… Ну ніяк не може бути надуманих химер – «соціалізму з людським обличчям», або якогось такого гібриду: «напівкапіталізм» з «напівкомунізмом», чи «напівімперія з напівволею»! Такого не існує і усі недостатньо продумані зміни, так і не змогли відбутися на практиці… Гібрид того, як раніше казали, «бульдога з носорогом» само-собою жити не зміг! Реанімувати зовсім нежиттєву істоту незважаючи на рекомендовані ліки, «шокову терапію», тощо, ніяк не вдавалося. Не сприяли цьому і протилежні руйнівні погляди. Одні тягнули до рідного болота комунізму, інші намагалися "втулити" незрілим молодим масам, що всі "зразу та одночасно" тільки-но забажали, практично нічого не роблячи "без напрягу та навчання" стали міліонерами. А це справжнє розбещення – діти не бажали навчатися, отримувати професію (ні вчені, ні ковалі з токарями – не потрібні). «Будемо купувати – будемо продавати» і прямим ходом у мільйонери…

Ось тут всіх дурнів разом і чекало розчарування. Спритні швидко зрозуміли свій шлях до збагачування… Грабуй тих мільйонерів, не питаючи де взяли, чи то навпаки, обіцяй захист від собі подобних (кришуванням назвали), помітьте російське походження бо не скажеш "дахування"! От і пішли "рекет", "відстегніть", "кашляй"… А все це прямо штовхало у так звану "тінь" – бо як брати кошти на "кришування", на "рекет", на масові побори так званим "розрішальникам": регістраторам, пожарним, ментам, податківцям….

Усім їм жити хотілося, на так звану "шару". Ось вам і основа покращення  життя неробам – перебудова особливо, так звана. Ця перебудова – ширма для прикриття цілої низки злочинів. Причому, як кажуть, рибка починає пропадати з голови. Бо там теж побільшому вирішили – раз так пішло, то чому нам "ніхто і ніщо"! А в кінцевому, у так званому "глобальному масштабі" з кого це брати? Та з народу – більше нема з кого!!! Ось тобі і перестройка, і так звана модернізація, це коли тягнуть всі, кожен у свій край, до себе… Як казав ще Остап Вишня «кум до себе, я до себе, гребемо». Як відомо, при цьому підході ефект «майже нульовий». Розтаскали країну по шматкам, кожен до своєї нори, що зміг, залежно від посади…. І обізвали це розтаскування приватизацією, зараз, про це більше говорять "прихватизацію". Суцільна фікція, неологізми, "розвод", "лохи", бо управлінські функції у кого? У неоновленої влади, не демонтованої правоохорони і не засуджених чи звільнених злочинців! Дуже часто, виробничі комплекси опинилися у лапах "бездарів" які не те щоб не знали, як їх модернізувати а взагалі не знали куди їх тулити, здавали на металолом, чи продавали за безцінь.

Такщо оздоровлення суспільства не відбулося, а от розбещення йшло та ще  повним ходом! "Якщо там можна, то чому нам заборона»! До того ж, активувалися всі прагнення до національного визволення, не без підстав, радянський інтернаціоналізм насправді виявився дутим. Головне, проти чого був спрямований національний спротив – це широкомасштабна брехня. Достатньо згадати оприлюднення потаємних протоколів пакту Молотова – Ріббентропа: «з’ясували, Сталін і Гітлер були союзниками протягом двох років, які передували нападу німецьких військ на СРСР» [1]. За публікацією пані Аккерман, наступне:

«Саме постать Сталіна правила замість царського режиму після революції, під час
війни і після неї. Вона ж в образі Путіна править і нинішньою Росією. Бо він абсолютний монарх, водночас ще і освічений і жорстокий, що відновлює консервативні звичаї та частками повертає права російській православній церкві»… Слід зауважити, що наведена цитата, чи то під впливом невідомого редактора, чи під корегуванням добрих людей декілька разів змінювалась при перекладі та коректурі. Мабуть несе комусь, ну справжній непокій…

«Здається, ніби втома та фаталізм опанували частину електорату в країні нібито  (статистично незначну), яка підтримує демократичні цінності»… Але як поглянути на протестні акції то цього не скажеш (це вже від автора цієї публікації). А це підтверджує вчергове, в Росії над ЗМІ існує тотальний контроль!    

Як Росія дійшла до цього? Щоб зрозуміти, треба повернутися назад і проаналізувати шлях російського суспільства від перебудови до наших днів.

«За доби Лєніна здійснили комуністичні революції в Німеччині та Угорщині, які були потоплені в крові, проте після ІІ світової, завоювань Сталіна та антиімперіалістичної і антиколоніальної боротьби всі посприяли формуванню «соціалістичного табору», яким диригував СРСР і який підтримували неприєднані країни» [3].  

«Але в 1989–1990 роках «соціалістичний табір» у Східній Європі розпався, немов картковий будиночок, а більшість країн на шляху розвитку обрали зрештою капіталістичну модель. Цей розпад блоку, сформованого навколо Москви, росіяни теж пережили як глибоке приниження. Надто образила їх «зрада» народів колишнього СРСР у мить його краху в грудні 1991-го: жодна совєтська республіка не хотіла пов’язати свою долю з Росією».

Що тут додати, як було так і вказано….

І насправді, після толітаризму люди на пострадянському просторі відчули «нечувану свободу, але свобода не синонім демократії». Як там не було, а дійсно «Єльцин і його Адміністрація не змогли збудувати демократичну державу, тобто правову державу з виразним поділом на гілки влади та ефективними інституціями. Отже, поворот до авторитарного режиму був, мабуть, неминучим». Я все ж таки не погодився на таку категоричність та і авторка далі пише: «Оточення Єльцина намагалося виробити для російського народу нову національну ідею. Але, попри численні публічні дискусії, сформулювати її було нелегко. І справді, як можна вірити в здатність нести всьому людству світло, якщо тільки-но стали, і то за мить, звичайною регіональною державою, яку не люблять її сусіди?» Що так то так! Світло людству можливо, хоча би після яких – неяких досягнень… Про Путіна та цей режим і мови нема….

Я би сказав… і покотилася Росія «в зад». А на тотальній брехні, світла не дочекаєшся….

Вибачте, шановні, та відчуваю необхідність перенесення закінчення…

(закінчення далі)

 

ДЖЕРЕЛА:

1     «Росія: до нового заледеніння?» Галина Аккерман УТ, 5.06.2018

2     «Іранська проблема, кінець дешевої нафти, Шредер на побігеньках..., Die Welt:, 2.06.2018

3     Девід Кремер: «Путін найбільше експортує корупцію, але це ми її імпортуємо»

 

img-3 img-4 img-5

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 1458
Отредактировано: 12-06-2018 [20:00]
delete
antov
antov, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +10
Всего комментариев: 16, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

13:13 10/06/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
5555
09:33 12/06/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Стаття відповідає усім вимогам професійної журналістики.Автор подає критичний аналіз наслідків псевдо демократичних перетворень на території бувшого СССР. Стаття допомагає активним громадянам боротися проти інтелектуальної втоми і політичного фаталізму.

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал.
21:48 09/06/18
Дуже дякую за Рекомендацію!
07:25 10/06/18
Petro Boriwiter Запорожье
17:12 11/06/18
Дякую, вельмишановний друже, за справжню Рекомендацію!
22:10 10/06/18
Рекомендует этот материал. Почему? Мудро!

Ну ніяк не може бути надуманих химер – «соціалізму з людським обличчям», або якогось такого гібриду: «напівкапіталізм» з «напівкомунізмом», чи «напівімперія з напівволею»! Такого не існує і усі недостатньо продумані зміни, так і не змогли відбутися на практиці… Гібрид того, як раніше казали, «бульдога з носорогом» само-собою жити не зміг! Реанімувати зовсім нежиттєву істоту незважаючи на рекомендовані ліки, «шокову терапію», тощо, ніяк не вдавалося. Не сприяли цьому і протилежні руйнівні погляди. Одні тягнули до рідного болота комунізму, інші намагалися "втулити" незрілим молодим масам, що всі "зразу та одночасно" тільки-но забажали, практично нічого не роблячи "без напрягу та навчання" стали міліонерами. А це справжнє розбещення – діти не бажали навчатися, отримувати професію (ні вчені, ні ковалі з токарями – не потрібні). «Будемо купувати – будемо продавати» і прямим ходом у мільйонери…
06:50 10/06/18
Гречно дякую за Рекомендацію, вельмишановний пане Trevis Song, та за те що ви з такою позицією згодні!
22:29 10/06/18
Від всієї душі щиро дякую, вельмишановний Trevis Song!
07:37 10/06/18
Petro Boriwiter Запорожье
Не спілкуйся з тролями, Будь уважним на цьому сайті.
18:25 10/06/18
Дякую друже за застерегу, їх дійсно багато...
22:31 10/06/18
Petro Boriwiter Запорожье
17:13 11/06/18
Рекомендует этот материал. Почему? "Що тут додати, як було так і вказано…"
13:13 10/06/18
Дякую, вельмишановна мила пані Вікторіє, за увагу, Рецензію та Рекомендацію!!!
22:38 10/06/18
Рекомендует этот материал. Почему? Цікава тема! Як на мене, то небезпека для суспільства полягає навіть не у зрощуванні "їжака з вужом". Прикладом гібридної економіки може слугувати сучасний континентальний Китай. Небезпека в тому, що суспільству нав"язується торашеська психологія. Тобто, можеш навіть не виробляти власний продукт, не розвивати економіку ( бо це розтянеться на роки) а бери товар, перепродуй, спекулюй і заробляй собі на життя.
Подивіться, Анатолій на сучасну архітектуру торгових центрів. Її немає! Будуються якісь споруди з алюмінію, заліза та скла, стіни обшиваються пластмасовою євровагонкою... І все щоб пришвидшити отримання спекулятивного прибутку. Можете собі уявити в якому стані все це буде через 100, навіть через 50 років?
Так само буде зі зламаною торгашами психологією наших нащадків.
21:24 10/06/18
Дякую, дорогий друже і висловлюю згоду!!!
22:44 10/06/18
Рекомендует этот материал. Почему? Цікава, із чесною громадянською позицією, майстерно написана стаття.
09:57 12/06/18
Від всієї душі щиро дякую вам, вельмишановний пане Хомиаклите, за увагу, Рецензію
та Рекомендацію...
21:02 12/06/18

Live

...

2 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Не найшвидший, але найстійкіший от Бат Кешет

...............

12 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Не найшвидший, але найстійкіший

13 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Лучше по-честному

...............

1 дн. назад

Kanareyka публикует статью Сбыть или не сбыть: судьба предприятий ОРДЛО

1 дн. назад

Алекс Скиталец публикует статью Поразмышлял о "томосе" в письме другу Сергею Лебедеву

......

1 дн. назад

Вікторія Івченко публикует статью ВЕЗУВІЙ НАРОДНОГО ГНІВУ

......