О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Общество  14 марта 2018 00:01:45

В Хмельницькому похвалилися успішною енергоефективною історією.

  img-8

ОЛЕКСІЙ ГУСАК, журналіст

Успіх у сфері енергофективності та "чистої" енергетики маємо у Хмельницькому як результат синергії зусиль міської влади, Держенергоефективності та USAID.

В обласному центрі відбувся інформаційний марафон "Енергоефективність та відновлювана енергетика на користь громад. Успішні історії Хмельницького".

 img-1

На цей раз у славний козацький Плоскирів (історична назва міста), а нині обласний центр Хмельницький (до речі виявилося, що сам легендарний гетьман батько Хмель ніколи у ці краї й не потрапляв!)  з'їхалися журналісти зі столиці та західних областей України, аби подивитися, як втілюється програма з енергоефективності.

Спікерами зустрічі виступили - керівник Проекту USAID Діана Карсакайте, голова Держенергоефективності Сергій Савчук та представники міської влади, зокрема міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

 img-2

Безперечно у Хмельницькому, зокрема завдяки зусиллям вищеназваних партнерів вдалося підвищити рівень енергоефективності, завдяки активному використанню альтернативних джерела енергії у секторі бюджетних будівель (школи дитсадки, лікарні тощо) та реформувати муніципальний енергетичний сектор заради комфорту мешканців міста, економії бюджетних коштів та поліпшення кліматичної ситуації.

 img-3

Та й справді, якщо чуба почухати, що нема в нашої Неньки потужних ресурсів матінкою-природою наданих? Та повна кишеня! Чому ж потрапляємо у залежність ми від різних держав сусідніх та заморських, банд-формувань, цивілізаційних монстрів, корпорацій-упирів, нафтових, газових та МАГАТЄ-шних  мафій та іншої зовсім не гоголівської сили нечистої?

 img-4

І вітер потужний над Вкраїною віє, і Сонечко-Ярило світить, і електроенергія – сила містична по проводах розповсюджується, й бурхливі річки течуть. Наділив Пан Бог нас майже невичерпними ресурсами тільки з розумом їх використовувати треба та й про інвесторів не забувати. Допомогти можуть при нагоді ще й як!

Зокрема Олександр Симчишин голова міський зазначив на брифінгу з приводу події: «Робота Хмельницької міської ради орієнтована на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих проектів в бюджетній сфері і житлово-комунальному господарстві міста та популяризацію ідей енергоефективності серед населення міста. Плідна співпраця з проектом USAID та Держенергоефективності заклала основу енергетичному сталому розвитку міста та інтеграції його до європейської спільноти».   

 img-5

Керівник проекту USAID Діана Корсакайте розказала, що за підтримки USAID у Хмельницькому було розроблено і прийнято план дій зі сталого енергетичного розвитку до 2025 р.(ПДСЕР) Комплексні заходи щодо підвищення енергоефективності , включені в цей план, були засновані на результатах енергетичних аудитів, проведених експертами USAID в основних секторах муніципальної інфраструктури. Згідно результатів аудитів, основні зусилля направили на сектори транспорту, централізованого теплопостачання, громадських та житлових будівель, управління твердими відходами та використання альтернативної енергії.

 img-6

«Сьогодні ми зможемо побачити з вами один з прикладів результатів нашої спільної роботи- установку з дегазації, яка видобуває звалищний газ і переробляє його у електроенергію.   Цей та багато інших енергоефективних проектів дозволять Хмельницькому не тільки скоротити свої витрати на енергоресурси, а й активно використовувати альтернативні джерела енергії та значно зменшити обсяг викидів CO2  енергії та у атмосферу.

Підтвердженням цих слів стала екскурсія об'єктами, які вже працюють в місті та демонструють свою енергоефективність. Спочатку гостям показали установку з дегазації, яка розміщена на території полігону твердих побутових відходів.

 img-7

"Потужність установки дозволяє щороку близько 3 мільйонів 700 тисяч кВт/год електроенергії, яку продаватимуть за "зеленим" тарифом державному підприємству. Завдяки цьому місто отримає приблизно 2,5 мільйонів гривень в рік," - каже директор ТОВ "Біогаз ЕНЕРДЖІ" Віталій Каленський.

Журналісти відвідали й одну з твердопаливних котелень КП "Хмельницьктеплокомуненерго", яка має потужність 1,9 МВт, працює на трісці та опалює прилеглі бюджетні установи і житлові будинки.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розповів присутнім, що яскраві приклади функціонування в різних куточках України проектів із відновлюваної енергетики - це свідчення плідної роботи усіх гілок влади та громадських організацій.

 img-8

"Останні три роки були особливо результативними. Так, у 2017 році в Україні бюджетін установи, теплокомуненерго та населення зменшило споживання газу на 6 мільярдів кубічних метрів порівняно з 2014 роком. Тобто, понад 1,2 мільярди євро не було витрачено зі валютних резервів України на закупівлю імпортного газу у 2017 році. Натомість, кошти бюджету та українського бізнесу були інвестовані у проекти з енергозбереження та виробництва тепла із альтернативних видів палива у всіх регіонах України. Перевага таких проектів успішно демонструє Хмельницький," - каже Сергій Савчук.

Доречи, у січні в Хмельницькому запустили установку з дегазації твердих побутових відходів і в мерії сподіваються, що завдяки видобутку газу зі сміттєзвалища мінімізуються й ризики виникнення пожеж на полігоні.

 

Количество просмотров: 304
delete
Алексей Гусак
Алексей Гусак, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 0, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Live

............

6 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Не найшвидший, але найстійкіший

6 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Лучше по-честному

...............

1 дн. назад

Kanareyka публикует статью Сбыть или не сбыть: судьба предприятий ОРДЛО

1 дн. назад

Алекс Скиталец публикует статью Поразмышлял о "томосе" в письме другу Сергею Лебедеву

......

1 дн. назад

Вікторія Івченко публикует статью ВЕЗУВІЙ НАРОДНОГО ГНІВУ

......