О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  14 февраля 2018 21:37:33

Автор: Виченд Тутс

Фундамент з крові людей...

      Операція з депортації населення Західної України мала кодову назву «Запад». Її планувало МДБ СРСР на початку 1947 року. Метою було знищити матеріальну базу українського повстанського руху та населення, яке йому співчувало. Реалізацію задуму розпочато після ухвалення постанови Ради Міністрів СРСР від 10 вересня 1947 року «О выселении из западных областей УССР членов семей оуновцев». Крім того, це забезпечувало потребу ГУЛАГу в свіжій дармовій робочій силі та мало полегшувати заплановану колективізацію сіл.

      На виконання постанови на початку жовтня 1947 року було складено «План мероприятий МВД СССР по перевозке спецпереселенцев из западных областей Украины». У віддалені регіони СРСР планували виселити із західних областей 25 тисяч членів родин повстанців загальною кількістю 75 тис. осіб.

      Кожний крок був ретельно спланований за часом – від складання списків до підготовки транспорту і розподілу військових підрозділів по населених пунктах. Досвід депортації вже був здобутий навесні 1944 року під час виселення кримських татар. Підготовка здійснювалася таємно. Для утаємничення та виконання плану були  прикомандировані оперативні підрозділи МДБ та МВС з інших областей.

      Для оперативного керівництва депортацією був утворений у Львові штаб, у складі якого були міністр МДБ УРСР С.Савченко, міністр МВС УРСР Т.Строкач та його заступник М.Дятлов. Для збирання виселенців обрали шість залізничних станцій: у Львові, Чорткові, Дрогобичі, Рівному, Коломиї та Ковелі.

      В один ешелон вміщали від 1200 до 1800 осіб. Щоб не допустити визволення депортованих боївками УПА, на перехрестях, залізничних станціях та коліях патрулювали війська МДБ. Операція «Запад» завершилася 26 жовтня 1947 року. За документальними даними, із західних областей України (без Закарпаття) було виселено 26тис.332 родини загальною кількістю 77 291 осіб, серед яких 18 866 чоловіків, 35 441 жінка і 22 279 дітей.  За приблизними оцінками, кількість депортованих за областями у відсотковому співвідношенні становило: Львівська обл.-24%, Дрогобицька обл. – 21,8%, Тернопільська обл. – 20,3%, Станіславська обл. – 17,9%, Рівненська обл. – 13,7%, Чернівецька обл. – 2,45%.

      Більшість депортованих направили на вугільну промисловість східних районів СРСР. Меншу частину скерували в Омську та Томську області на лісоповали та в «совхози». Сотні виселених літніх людей і дітей померло під час транспортування у Сибір.

      За час тривалої подорожи 875 виселенців намагалися втекти з вагонів, 360-ти з них це вдалося. Майно тих виселених переважно конфісковували та розкрадали. Їхні будинки перетворювали в різні контори, магазини, склади та віддавали на потребу колгоспів. Домашні  ж речі депортованих, приховуючи від обліку, часто привласнювали собі функціонери різних рівнів. Подейкують, що автор роману «Пьотр І» спеціально відправився у Львів, щоб обзавестись дубовим паркетом для своєї дачі.

      Оця суха довідка має пряме відношення і до мого життя. Бо у 1945 – 1953 роках наша сім’я жила у Львові, батько працював на паровозоремонтному заводі, а ми мешкали неподалік від залізничного вокзалу на вулиці Московській. І тому те, про що написано у цій довідці і відноситься до Львова, я бачив на власні очі.

      Оці колони виселенців, яки йшли у бік вокзалу, проходили по нашій вулиці, і ми дивилися на них а вони на нас. Що відбувається, ми не знали.

      Коли я спитав якось маму: «Хто вони?» Мама відповіла: «Нещасні люди!» І не захотіла далі розмовляти на цю тему. Мені тоді було вісім років. Одягнуті вони були слабенько, як для Сибіру.

      Щоб виселити оцю кількість людей потрібно було 50 потягів, поскребли по сусекам, і знайшли. А ось коли у планах Маршала Перемоги після війни виникла думка виселити всіх українців з України, щоб закрити назавжди українське питання, то побачили, що технічних можливостей для цього немає. Де набереш стільки вагонів? На 28 мільйонів мешканців України! Які залишилися після війни.

      Але треба правду сказати, що ніхто Маршала Перемоги не підтримав і він почав обдумувати інший свій проект – як гахнути атомною бомбою по Челябінську щоб вороги усі перелякалися. Гахнути гахнув, а чи перелякалися вороги, то це вже інше питання!

 

             14.02.2018р.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 374
delete
Виченд Тутс, Запорожье, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 10, Всего рецензий: 1
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

23:07 15/02/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Влочега Львов
 
Виченд Тутс Запорожье
Дорогий друже! Дякую за рецензію!
23:15 15/02/18

Комментарии

Виченд Тутс Запорожье
Дивні Твої Шляхи, Господи! Моя дружина сказала, що за цей злочин потрібно їх усіх розстріляти на місці! А читачи на це майже зовсім не звернули уваги!
14:38 15/02/18
Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендує цей матеріал. Чому? То була злочинна влада, але і нинішня не ліпша.
16:18 15/02/18
Виченд Тутс Запорожье
Ті захопили владу, а цих ми вибрали самі.
17:49 15/02/18
Petro Boriwiter Запорожье
Тихї і цих обирали українці, та рахували голоси одні й ті ж. Не спроста це мабуть.
17:59 15/02/18
Назар Слюсар Кобеляки
Рекомендует этот материал.
18:29 15/02/18
Назар Слюсар Кобеляки
Друзі, мені сьогодні вчергове відмовлено в можливості пудлікуватись . Тому я в останнє на цьому сайтові просто розсилаю для вас заборонену статтю:

Чому немає достойної відповіді полякам.Коли ми дізналися, що П. Порошенко відпочив на Мальдівах за 14 а за іншими відомостями на 18 мільйонів гривень, ми мали б піднятися всією країною і «попросити» такого менеджера найвищого ґатунку піти геть!!!

Проте, доведене до відчаю суспільство «набрало в рот води» і чекає в надії,що М. Саакашвілі таки розхитає цей політичний човен. Основній масі зубожілого населення якось «по- барабану», що витворяють наші царьки. Більшість репродуктивного населення України виїхала наймитувати за кордон, а та меншість що ще є в Україні шукає шляхів як виїхати, нажаль. До такого стану довела народ влада цинічних бариг.

Натомість продажні журнашлюхи наробили вереску на захист лідера банди Рошен, бо він , бачте, бізнесмен, доларовий мільярдер і може витрачати «ЗАРОБЛЕНІ» ним кошти, як йому заманеться!

Я не буду згадувати, що історія не знає такого випадку, щоб цар, імператор чи просто диктатор країни, що перебуває у стані війни так безславно витрачав кошти за для власного задоволення ! Згадайте Наполеона, царів Московії , Сталіна, Гітлера чи будь-кого іншого… Навіть вони до такого б не додумались…

Та повернемось до «ЗАРОБЛЕНИХ» мільярдів шоколадним королем:

З 1998 року Порошенко був народним депутатом, заступником голови Ради Нацбанку, знову народним депутатом, і знову народним депутатом, секретарем Ради Національної безпеки і оборони, ще раз народним депутатом, міністром закордонних справ, міністром економічного розвитку і торгівлі і, не повірите, знову народним депутатом і головою Ради НБУ.

Тобто, 20 років Петро Олексійович працює державним службовцем !!!

І за цих 20 років він СТАВ ОЛІГАРХОМ !

То чим займався Порошенко? Працював не покладаючи рук на Україну чи КРАВ не покладаючи рук народне добро?

Єдина політична сила, яка постійно наполегливо вказувала злодюзі , що він має піти з посади Президента , це політсила М. Саакашвілі.

Результат всім нам відомий. Міхо викрали і вивезли приватним літаком в Польщу , витративши на цю операцію 250 тисяч однооких.

У людей,що вміють аналізувати і думати виникло безліч запитань, серед яких є дуже цікаві:

Чому саме в Польщу? Чому саме тепер? Чому раніше цього не робили?

Мої догадки підтвердились інформацією із Адміністрації Президента. Вибачте, шановні читачі, але називати прізвище людини, яка дала відповідь на мої питання я не буду, бо пообіцяв не називати його.

Відповідь дуже проста : Між Порошенком та Дудою – Президентом Польщі, відбулась змова.

В замін на мовчання України щодо прийняття сеймом « анти бандерівського « закону, Дуда погодився прийняти Саакашвілі!!!

Ось так. А це вже національна зрада на найвищиму рівні ! Адже,хто цікавився цим законом той знає, що тепер поляки будуть відслідковувати всіх українців, які виправдовують діяльність УПА по всьому світі і можуть їх арештовувати та садити у в»язниці!!! А паралельно поляки мають право переслідувати всіх, хто буде викривати злочинну діяльність Армії Крайової на теренах України.

Та це лише початок. А далі вони вимагатимуть повернення їм «ЇХНІХ» земель в Україні. Бо саме вони чомусь вирішили ,що Річ Посполита це і є Польща!!!

Нагадаю, що Річ Посполита була заснована Литовським князівством, куди входили Литва, значна частинаи Русі – України, Білорусії та малесенького царства чи то князівства Польського.

Та ця пихата польська політиканська дурість сьогодні має більшість у Сеймі і вже давно душила Дуду щодо прийняття цього закону. Дуда добре розумів,що коли Україна підніме галас у Європейських інституціях разом з Ізраїлем і США , та прийме адекватні закони , Польшу будуть звинувачувати у дуже непристойних намірах.

Дуда чекав, коли врешті Порошенко погодиться взамін на мовчання з боку України, попросити місце Саакашвілі в Польщі. І лише після прийняття Сеймом цього закону, Дуда «дав добро» на тіло Міхо!

Читач бачив, як на слідуючий день у ВР депутати висловили обурення і навіть внести законопроекти ( два, якщо не помиляюсь) адекватної відповіді полякам. Але читач не міг бачити , як Порошенко дав вказівку їм замовчати!

Таким чином головний корупціонер України забезпечив свій власний спокій біля корита. Та чи надовго?

Забігаючи наперед передбачаю, як дехто з читачів буде писати,що пишу я дурню, бо Міхо могли відправити в Грузію чи іншу державу!

Не могли. Саакашвілі має солідних покровителів в політикумі США і Корупціонер не посмів би відправити його в Грузію, бо грошиків йому більше б не дали. А ЖОДНА ІНША ДЕРЖАВА ЄВРОПИ НА ТАКУ ЗМОВУ НЕ ПОГОДИЛАСЬ БИ !!!

Та повернемось до Польщі та її амбіцій: Польща завжди грала роль політичної проститутки в Європі і лягала як не під французьких чи англійських королів то під Наполеона та Московських царів. Не буду забирати вашого часу та описувати як так трапилось,що малесеньке князівство в складі Речі Посполитої захопило владу . Причини і тактика така ж як і в нас тепер, коли 1% однієї нації сьогодні нав»язує свої правила 40 мільйонам громадян України.

Я ж хочу зупинитись на періоді 2-ї світової війни. Саме брехливе висвітлення історії того періоду, неналежна оцінка і політичний нігілізм породив амбіції поляків.

І так. Нам всім вбили в голови ,що саме Гітлер і Сталін розпочав 2-гу Світову війну і пані Меркель тягне цю жорстку ковдру і нині на німців.

Але ж це БРЕХНЯ!

Бо 2-га Світова війна розпочалась не в 1939 , а в 1938 році із воєнним вторгненням Польщі в Чехію, де Польща івідгризла Тешинську Сілезію. Але варто зауважити,що Франція, Англія і США на той час озброїли поляків «до зубів» і вперто штовхали її на війну з 3-м Рейхом. Саме тому всі поблажливо мовчали, коли пихаті поляки розпочали Другу Світову війну.

Відтоді і до сьогодні нам вперто брешуть світові історики, що Гітлер у всьому винний. Я не виправдовую нацистів, але якщо і далі переповідати історичні брехні , то вони будуть мовчати, коли Польща розпочне 3-тю Світову.

Та давайте по- порядку що було на той час в Європі:

Після Першої світової війни у переможеної Німеччини країнами-переможницями були відірвані значні території, природно, разом з 2 мільйонами німців.
Після Другої світової війни ще відібрали шматки, але вже з 2,3 млн. німців!
13 вересня 1946 був підписаний декрет про «Відділення осіб німецької національності від польського народу». Якщо раніше німців вичавлювали з Польщі, створюючи їм нестерпні умови життя, то тепер «очищення території від небажаних елементів» стала державною програмою.

Де ці німці? Їх просто розчинили ...
І, десь, сто тисяч себе тепер називають німцями ... Але ж силою приєднали майже 5 мільйонів !!!
Придбала Польща і частину України разом з цілим народом - бойками. І під цей же декрет їх просто вигнали, з тепер уже польської території. Їх убивали, калічили, вішали, виганяли, як прокажених зі своєї землі!
Невже Ви думаєте, що це прокляття пройде повз поляків?
Але весь світ дивився на геноцид і аплодував народженні багатостраждальної Польщі!

Ще в 1930-му році гоноровий Едвард Ридз-Смігли, заявив, що Польща повинна показати головному ворогові - Німеччини свої ікла.
Всі 30- ті роки минулого століття
Польська газета "Liga der Grossmacht" зомбувала своїх читачів:


«Війна проти Німеччини, щоб зрушити кордон до річок Одер і Ниса. Пруссію слід захопити до річки Шпрее. У війні з Німеччиною ми не будемо брати полонених. І в ній не буде місця для людських почуттів і культурних обмежень. Світ здригнеться від Польсько-Німецької війни. Ми повинні вселити в наших солдат дух надлюдською жертовності, безжальної помсти і жорстокості ».

24 березня 1932 го, Бернар Лекаш, Президент Єврейської Всесвітньої Федерації: «Німеччина - наш ворог №1 в усьому світі. Наша мета - організувати без жодного жалю проти неї війну ».

7 серпня 1933 го, Нью-Йорк Таймс опублікувала промову Шмуля Унтермейера з Єврейського Всесвітнього Конгресу, в якій він закликав до «... священної війни проти Німеччини, до кінця Німеччини і її повного знищення».

25 січня 1934 року, Володимир Жаботинський, лідер марксистів і сіоністів пише: «Ми розв'яжемо ментальну і матеріальну війну всього світу проти Німеччини».

У 1938-му в Польщі були експропрійовані дві третини німецьких маєтків, що змусило сотні тисяч німців покинути Польщу.

У 1938-му в Польщі були вбито 8 000 тисяч німців самим звірячим чином, включаючи католицьких і протестантських священиків і пасторів, жінок і дітей. Після чого розпочалось цькування, терор і державні переслідування інших.19 грудня 1938 го, той же Бернар Лекаш, невгамовний, Президент Єврейської Всесвітньої Федерації:

«Нашим завданням є організація моральної та культурної блокади Німеччини з поділом її нації на 4 частини».
Літо 1939 року, маршал Ридз-Смігли:

«Польща хоче війни з Німеччиною, і Німеччина не зможе уникнути її, навіть якщо захоче».


Навесні 1939 р Польща створила вже майже 4-х мільйонну армію, озброєну «до зубів» на той момент! І відкрито почала погрожувати Німеччині.


Ні, я не прихильник Гітлера, але що йому потрібно було робити в цій ситуації?
Очікувати, що Польща набере 5 мільйонів «патріотів» і полізе війною?
Але ж до цього все йшло!
А 25 серпня 1939 року Польща уклала ВІЙСЬКОВИЙ СОЮЗ з Великобританією!


Результат: Операція в Гляйвіце, з якої і почалася світова бійня. Операція «Консерви» - коли німці, нібито, захопивши власну радіостанцію та звернулися до слухачів польською мовою з закликом до поляків «повстати проти німців.»
Але ж цю казку писали в Лондоні, а в світ випустили тільки в 1944 році в США!
А літаків скільки збили німецьких, а німців скільки вбили ... !!!
Хіба не тоді вже почалася війна?

1 вересня 1939 Гітлер виступає з промовою перед Рейхстагом, в якій робить акцент на те, що Німеччина не має інтересів на Заході.
Потім фюрер заявляє: «Минулої ночі було 21 порушення кордону, цієї ночі - вже 14, і 3 з них були дуже серйозними. Вперше Польська армія вторглася на територію Німеччини. О 4:45 ранку ми відкрили у відповідь вогонь ... ».

Тихе замовчування ПРАВДИ пробудило чергові апетити Поляків і почали вони свій похід проти України.

Ось про що мав би розповісти Дуді нормальний Президент України.

І на завершення хочу висловити своє бачення подальшого розвитку подій у Європі.

Безмежні амбіції Польщі, гіпернаціоналізм, людиноненавиські настрої , зверхнє ставлення до сусідів приведуть до розвалу ЄС .
18:32 15/02/18
Виченд Тутс Запорожье
Дякую Апм за відгук!
19:38 15/02/18
Рекомендует этот материал.
21:03 15/02/18
Виченд Тутс Запорожье
Дорога колего! Дякую Вам за рекомендацію!
21:30 15/02/18

Live

8 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Перундень

29 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

32 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

45 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

54 мин. назад

Джо Сондерс комментирует материал Большая приватизация: еще ничего не продали, а "схемы" уже наладили

59 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Перундень

1 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

1 час. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Про зірвані провокації спецслужб бойовиків та наклепника Гриценка

1 час. назад

viktor trigub публикует статью Власниця сільського генделика очолила символічний музей?!

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Перундень

2 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Первый снег рукой скупой нам брошен

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

3 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Перундень

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

4 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

18 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

18 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал Перундень

18 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

19 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

19 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

19 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень