О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  14 февраля 2018 20:00:54

Автор: antov

«САТАНА ЧИНИТЬ РОЗВОД УСІМ» частка 5 (ПРОДОВЖЕННЯ)

«САТАНА ЧИНИТЬ РОЗВОД УСІМ» частка 5  (ПРОДОВЖЕННЯ)
«САТАНА ЧИНИТЬ РОЗВОД УСІМ» частка 5  (ПРОДОВЖЕННЯ)

ТЕ що БУЛО:

«САТАНА ЧИНИТЬ РОЗВОД УСІМ» частка 5

(ПРОДОВЖЕННЯ)

ВИДАТНЕ ЯВИЩЕ САМОВРЯДУВАННЯ НА УКРАЇНІ

На тачанці версти мчать клетинні.

За святу свободу – дорогу!

 Весь світ – на проріз кулеметний,

Вогнь нищівний – по врагу!

 

Приспів:

Анархія-мамо синам своїм люба!

Анархия-мамо своїх не здає,

Дощик свинцю ворогам нагорода,

Анархия-мамо нам сил додає!

 

Зустріну їх – шквальною чергою,

Лиш ближче сюди – підпущу.

Ніколи у бої – нічим не жалькую,

І кулями, ворога тут пригощу.

 

Друзі мої – "За землю і свободу"!

Силу і удаль у друзів цінив.

Б’ємося браття "За волю народу"!

На цвинтар – лихих ворогів.

                      Слова:     Н.І. Махно

 

Продовження розмови цитатами:  (звичайний шрифт – тези з історії, курсив автора)

 

РОЗГОРТАННЯ МАХНОВСЬКОГО РУХУ – СТВОРЕННЯ ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКОЇ ТРУДОВОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

1.   Зараз практично позабули про ВИДАТНИЙ ЕКПЕРІМЕНТ – САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ, який Радянська історія весь час старанно замовчувала, а треба було б (як на мій погляд) висвітлювати такі факти в усіх ракрусах. Бо це було неординарне явище світового рівня! Начебто і відомо, що на ті часи в Україні панував анархизм. Та крім слів бандитизм, безлад і анархія в негативному ракрусі, а махновщина вже як саме нікчемне безаконня та хаос! Таким чином, Радянстка історіографія, будь якими перекрученнями та до того ж, іще і самою, що ні на є, безпорданною брехнею намагалася перекроїти весь цей період історії на свою користь!!!

 

2.   Навіть в поліпшеному варіанті, зараз викладють так: «Очолювана Нестором Махном Революційна повстанська армія України (махновці) захоплює великі території в тилу білогвардійських військ, завдавши їм відчутної поразки. На підконтрольній махновцям територіях виникає самоврядна Південноукраїнська трудова федерація – спроба реалізувати ідею «вільного радянського ладу». Та не Радянський лад пропонували тут анархісти, не «диктатуру пролетаріату», а навпаки, устрій самоврядування оснований на відсутності примусу. Тобто принцип самоорганізації при відсутністі примушення, свободі волевиявлення народних мас – ініациативі знизу і майже повній відсутності владної вертикалі. А діяльність "нагорі" – обраних громадую, цілком регулюється чи то, навіть, обмежується ініциативою і рішенням знизу. Зважаючи на те, що незалежне викладення теорії і історії доктрин анархізму у радянському і пострадянських політичних джерелах практично відсутня, потрібно використовувати політологію чи світову історіографію.  

 

3.   Сховано це було більшовицьким режимом, мабуть, завдяки поруганій червоноарміській честі під час грабіжницьких продрозкладок та тих злодійських розправ над нашим народом. Чинили справді марксистсько-ленінске насилля, тому ці факти так старанно ховали. Вони і досі маловідомі! а альтернативою,  стали дії анархистів в Україні! якими керувалися в УНР (наприклад Вінниченко), УТФ батька Махна – на теренах майже всій України (звільнена від військ Германії та Австрії так звана вільна зона) та ще, мабуть, і у часи Революції та під час окупації, більшовиків в Україні не було. І більшовикам-ленінцям дуже незручно було вести про це розмови. А самоврядування зародилося на Україні в часи так званих «визвольних змагань» українського народу.

 

4.   В часи німецької окупації за «Брестськими угодами» ні Червоної Армії ні Більшовиків, ні підлеглих Леніну військ не було. А у історичних підручниках про ці часи така плутанина та така брехня, що ні росіяни ні комуністи не зможуть. Бо тоді це була для Росії і Леніна інша іноземна держава Україна. А  як би там її не називали УНР-ієй, Скоропадієй, Україною чи Вільною територією, Махновією – суть одна.

 

5.   Досі у жодній програмі викладення історичних наук історіографії СРСР чи марксистсього про махновське самоврядування чи анархічні підходи до влади, або про загальну течію – анархізм нема. Взамін знайдете тільки рядки: Махно з Червоною Армією почали звільняти Україну у 1919 році. Ніби до цього України не існували, чи то кайзер наклав ветто, повісив до язика вождя пролетаріату величезний амбарний запор, чи ще щось.

 

6.   Махновський повстанський рух став однією з головних причин поразки білогвардійців у російській громадянській війні. та принципи управління, які вони спробували запропонувати. Не треба розуміти, що в цьому новітньому баченні та практичних діях все було гаразд експерементом та фактом було анархистське бачення Революції в Україні, який чомусь за часів СРСР, не дуже обосновано, прозвали Громадянською війною, хоча це був геноцид .

 

7.   УГОДА УГА З БІЛОГВАРДІЙЦЯМИ

Опинившись у складних умовах, коли більша частина особового складу була вражена епідемією тифу, командування Української галицької армії (УГА) уклало мирну угоду з російськими білогвардійцями. Однією з умов було невикористання УГА проти військ УНР. Керівництво ЗУНР не визнало цієї угоди. Становище армії УНР дуже істотно погіршилося. А батько Махно зайняв нейтральну позиціюю. Саме тоді ніби-то пішли чутки про махновське гасло: «Лупи білих доки почервоніють, бій червонх доки побіліють. Справді кажучи, ніде у ніяких джерелах історію чи згадку про це у Махна, чи про перемовини його з білими не було. Хоч і до українського руху та червоних білогвардійці ставилися негативно.

 

8.   ВІДНОВЛЕННЯ БІЛЬШОВИЦЬКОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ

Повертаючись в Україну, більшовики намагаються порозумітися із українським селянством та лівими українськими політичними силами. Український більшовицький уряд ухвалює рішення, згідно з яким «на всій території УРСР в усіх цивільних та військових установах українська мова застосовується на рівні із російською. Жодна перевага російської мови є неприпустимою». Відповідні кроки були передбачені постановою ЦК РКП(б) «Про радянську владу в Україні», ухваленій наприкінці 1919 року.

 

9.   Вражена епідемією тифу армія УНР опинилася оточеною з різних боків на невеличкій території – трикутнику смерті в районі Чорториї – переважаючими силами Червоної армії, російської білогвардійської та поляків. Відтак уряд УНР переходить на польську територію. Частину армії УНР інтернують поляки, частина – переходить на бік червоних. Залишки українського війська, які зберегли боєздатність, переходять до партизанських дій і відправляються в Зимовий похід по тилах російських білогвардійських та більшовицьких військ. А ось тут викладення фактів і обережне і неправдиве. Бо допомогав проти деникінців тільки батько Махно.

 

10.        Про початок боротьби батька Махна, про вільну територію де анархічні нові віяння самоврядування з одного боку уряд УНР-її Вінниченко, з другого від вольниці Махна заняв, хоч і короткий та дуже важливий період потребує окремої уваги.  

 

(далі буде)

ДЖЕРЕЛА:

1.  Anarchism. The Shorter Routledge Encyclopedia of Philosophy, 2005..

2.  Carl Slevin "anarchism" The Concise Oxford Dictionary of Politics. . Oxford U.Р. 2003.

3.   Alexander S. Peak, "Anarchism Without Adjectives, 2010

 

«САТАНА ЧИНИТЬ РОЗВОД УСІМ» частка 5  (ПРОДОВЖЕННЯ)
  
«САТАНА ЧИНИТЬ РОЗВОД УСІМ» частка 5  (ПРОДОВЖЕННЯ)
   
«САТАНА ЧИНИТЬ РОЗВОД УСІМ» частка 5  (ПРОДОВЖЕННЯ)

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 616
delete
antov
antov, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 19, Всего рецензий: 1
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

10:38 20/02/18
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Стаття-це спроба розкрити мало відомі факти історії боротьби українців за свободу і самоврядування. У цьому її цінність. Проте автор не приділив достатньо уваги стилістиці і редагуванню тексту. Оригінальність теми, наведені факти і авторські оцінки переважають недоліки стилю.

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендує цей матеріал. Чому? Програш Махна був в тому, що він відкинув Бога. Анархізм все таки базувався на соціалістичних ідеях.
та справжнє самоврядування в Україні розпочнеться коли українці стануть жити по цих принципах:http://h.ua/story/79132/. Це пердбачив ще Мішель Ностардамус.
21:39 14/02/18

 Дякую за Рекомендацію пане Петре! Але Нострадамусу мені вірити важко. А от Богові та у дечому Махну - вірю... Особливо, коли детальніше познайомився з правдою про нього, а не росхожі радянські домисли на цю тему!

23:45 14/02/18
Petro Boriwiter Запорожье
Я про це ж і кажу. Соціалістичні ідеї не тільки Махна відірвали від Бога. А ось Ностардамус все своє життя щиро вірив в Бога і на Нього покладався.Тому він і зашифрував свої пророцтва, щоб його не обожествляли, а у всьому звірялися тільки на Бога. Чесно кажучи, я не памятаю взагалі нічого з радянських часів, що говорили про Махна, крім того, що Махно був анархістом, а анархія це вседозволеність і бардак. Хоча про Кропоткіна мало говорили, що він був анархістом, а саме він є основоположником анархізму на теренах царської Росії.
11:43 15/02/18
Влочега Львов
Рекомендує цей матеріал.
12:55 15/02/18

 Від душі щиро дякую, вельмишановний пане Влочего, за Рекомендацію!

17:15 15/02/18

Вельмишановний друже Боривітер! Нарешті із Вашого коментаря зрозумів, чому така пасивна реакція на всі мої публікаці стосовна Маха! Мабуть за ці часи, я і сам забув, що завдяки радянській перекрученій історії, люди сприймають анархизм, як синонім бандитизму, беззаконня, грабіжництва, повного проїзволу, свободу свавілля, вседозволеності!!!  БО І САМ РАНІШЕ, надивившись радянських фейків, начитавшися прорадянських брехливих марксистських визначень, вивчая дуже сумнівні описи соціалістичного реалізму, заказну історію саме ту, що  формувала комуністичне мислення. МАЙЖЕ ВСІ розуміли, махновці бандити, грабителі і безпридельники - червоні, ленінці, чемні і справедиві, дисціпленовані, справедливі.ТОМУ: більшовики не грабували, ніколи не забирали останнього, не насилували, не тероризирували народ! 
 А ВСЕ БУЛО НАВПАКИ:    Грабували білі, грабували червоні, меньше німці і австріяки! Махновці - Ніколи!!! Полонених махновці не розстрілювали. Лише забирали зброю і брали клятву не йти брат на брата, не лити кров! Вінниченко закликав припинити братовбиство і розброюватись. САМОВРЯДУВАННЯ: передбачало загальне рівнопредставництво всіх верств населення - робітників, селян, інтелігенції, духовенства, торговців, ремісників і найманців!!! Мабуть потрібно ознайомити з незалежними визначенням світових лідерів науки та суспільства! БО В НАС НЕ РОЗУМІЮТЬ ПІСЛЯ ТОТАЛІТАРИЗМУ про що йде мова....


 

18:13 15/02/18
Petro Boriwiter Запорожье
Найцікавіше те, що в більшовицькі часи, Махна, який реально втілив в життя ідеї анархістів на практиці в окремо взятих землях, затаврували і обізвали бандитом. Художня література більшовицьких часів всіляко перекручувала дійсність по відношенню до Махна і інших анархістів. А Кропоткіна, ідеолога і натхненника анархізму увіковічнили. Його іменем названо місто на Кубані, гірський хребет і гору(гірську вершину) в Східному Сибіру. А крім Кропоткіна в Росії були ще теоретики анархізму, яких більшовики брудом не обливали, хоч і не пропогували їх ідеї. Я в свій час штудіював роботи класиків анархізму. Всі вони опираються на соціалістичні ідеї побудови вільного від експлуатації суспільства, але не виключаючи при цьому насилля. А насилля - це і є експлуатація слабшого - сильнішим.
Тому ідеї махна були можливими в тілення саме в часи громадянського протистояння, але вони недієздатні в мирний час. Без насилля анархізм не здатен ні на що. А насилля це найвища форма експлуатації. Рабство існувало саме завдяки насиллю.
Тож від соціалізму до анархії один крок і від анархії до рабства також один крок.
19:42 15/02/18
Petro Boriwiter Запорожье
І нині палять, та не все згорає, тож на поверхню час-від-часу виринає.
20:46 15/02/18
Петре! У нас, в часи СРСР були до того перекручені всі течії комуністів, соціалістів та анархістів, радікалів, лібералів і фашистів, що всі хоч Бог, хоч дідько, зламали б голову. ПРАВДИ дошукатися було практично неможливо і надійно усе сховано!!! Мабуть, на шляху від "Ілліча до Ілліча" все спалили "згаряча"! Так вождям було потрібно....
20:51 15/02/18
Petro Boriwiter Запорожье
І нині палять, та не все згорає, тож на поверхню час-від-часу виринає.
21:06 15/02/18
Цілком згодний! Мабуть все ж треба публікацію з світового бачення анархізму за тамошніми, а не нашими джерелами...
06:36 16/02/18
Petro Boriwiter Запорожье
Ось я не розумію, чому анархісти вбачають міжлюдські стосунки по хїристиянських принципах, а Бога і Христа відкидають, називаючи себе комуністами-атеїстами? І Махно також називав себе анархістом-комуністом.Я ще раз перчитав Скрижаль:http://h.ua/story/79132/. Його принципи схожі на республіку Махна, але вони на відміну від атеїзму Махна, базуються на вірі в єдиного Бога. Віра,мова і земля - ось три кити на яких створюється громада. Значить майбутня Україна започаткує суспільний лад схожий на той, про який мріяли анархісти, але в основі буде віра в єдиного Бога.
16:59 16/02/18
Рекомендует этот материал.
21:01 15/02/18

Дуже задоволений та гречно дякую вельмишановна мила пані Білочка Білкина за увагу та Рекомендацію цієї публікації!

06:41 16/02/18
Рекомендует этот материал. Почему? Рекомендую. Гостро полемічна, актуална стаття.
10:39 20/02/18
Дякую, вельмишановний пане Хоміакліте за об'єктивні неупереджені оцінки, Рецензію та Рекомендацію!
13:51 20/02/18
Так, прекрасно, все герои здесь.

СегоднЯ прочитала очередной ШЕДЕВР Мельника. Он сегодня в ударе, то ли потому что похолодание идет, то ли сказывается падение грудничка мельника из окна роддома.
Не знаю. Но предлагаю прочитать этот шедевр. Он касается всех нас.

LOL YURIY_MELNIK:
20.02.2018 в 15:00

Да, Пармен, хорошо ты вчера надрал задницу беснующейся здесь вчера с гостевого входа из Топа бандеровской кувалда шизофренический, удалив все ее здесь беснование, даже в облике бандеровского «ишака».
Ржу!
После этого и здесь ничего не вякает, и на «ХайВее» даже своей шизофренической бандаеровской «Белкой Белкиной» и бандеровским шизофреническим «аntovom»!

Только своим бандеровским шизофреническим Khomiaklitом сегодня на «ХайВее» поагонизировал он несколько раз.

Поржал я сегодня, зайдя на «ХайВее» на его материал на английском языке в облике шизофренического Khomiaklitа!

За роялем все те же его шизофренические облики.

Особенно смешно, как он своим шизофреническим бандеровским «волочегой» переводит материал своего шизофренического Khomiaklitа с английского на русский язык.

Но главной и в том блоге в том облике все равно его бандеровская шизофрения «Белка Белкина».

Ну куда же шизофреннику без его шизофрении?
Никуда, понятное дело.

Ржу! LOL
20:53 20/02/18
Рекомендует этот материал.
21:17 20/02/18
Від душі щиро дякую, вельмишановна мила пані Вікторіє, за Рекомендацію!
21:45 20/02/18

Live

6 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Песня про мамин рушник

33 мин. назад

Сологуб публикует статью Активісти подадуть позов до ГПУ на силове правосуддя судді Чванкіна

39 мин. назад

Александра Треффер комментирует материал Отрывок из романа "Шизофрения". Книга первая одноимённой серии. Главы 1-7

39 мин. назад

Александра Треффер удаляет комментарий к материалу Отрывок из романа "Шизофрения". Книга первая одноимённой серии. Главы 1-7 от Александра Треффер

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога

3 час. назад

АВСередюк комментирует материал Украина на приёме у психолога

3 час. назад

YURIY MELNIK комментирует материал Украина на приёме у психолога

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

4 час. назад

YURIY MELNIK комментирует материал Украина на приёме у психолога

4 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Песня про мамин рушник

4 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Украина на приёме у психолога

4 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Песня про мамин рушник

4 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Две дыры

4 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Две дыры

4 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Две дыры

4 час. назад

Юрий Ермоленко публикует статью Pthsiкратия

4 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Украина на приёме у психолога