О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интересно в интернете  14 февраля 2018 18:39:24

Автор: Vital

Польща: забутий союзник Третього Рейху

Одіозний польський закон про кримінальне покарання за інформацію щодо причетності поляків до нацистських злочинів покликаний не лише сфальшувати історію, але є спробою цинічно заборонити згадувати довоєнну співпрацю Другої речі Посполитої з Гітлером та їх спільну окупацію демократичної країни.

 Як Польща допомогла Гітлеру

Прийнятий польським Сенатом скандальний закон про Інститут національної пам'яті, який, зокрема, передбачає кримінальне покарання за поширення інформації про участь поляків у злочинах Третього рейху, за приписування польському народові нацистських злочинів та забороняє «бандерівську ідеологію». А польський прем'єр Т. Моравецький пояснив, що мета закону – винятково боротьба з брехнею та збереження доброго обличчя Польщі, яка «була першою жертвою Третього Рейху».

Така гучна заява і досить дивна потреба країни, яка демонструє себе жертвою нацизму, через 80 років після війни карати й забороняти говорити про співпрацю Польщі та Третього Рейху, викликає чимало запитань та змушує уважніше подивитися на відносини цих країн. Якщо ви жертви, то будь-які звинувачення у співпраці з нацизмом й так виглядатимуть абсурдними. Навіщо ж тоді потрібен закон та кримінальні переслідування незгодних ще й з порушенням свободи слова? Відповідь криється у подіях, які призвели до початку Другої світової, і роль Варшави у цих подіях була далекою від ролі жертви нацизму.

Не було б розчленування Чехословаччини – не почалася б Друга світова. Але у Гітлера з'явилися спільники – Польща та Угорщина

Український дослідник Іван Гоменюк у ґрунтовній монографії «Провісники Другої світової. Прикордонні конфлікти в Центрально-Східній Європі» детально описує участь Польщі у розчленуванні та окупації Чехословаччини після Мюнхенської угоди 1938 року. Це неприємна сторінка історії Польщі, коли вона виступила союзницею та спільницею Гітлера у окупації його першої країни-жертви. Історики переконані, що Мюнхенська угода дала початок Другій світовій війні й вселила в Гітлера впевненість у подальших завоюваннях. Хоча гітлерівські генерали, зокрема шеф Абверу В. Канаріс, так боялися міжнародної реакції внаслідок цієї авантюри, що планували повалення фюрера в пік німецько-чехословацької кризи. Не було б розчленування Чехословаччини – не почалася б Друга світова. Але у Гітлера з'явилися спільники – Польща та Угорщина, які, спокусившись чужими землями, взяли участь у розшматуванні демократичної Чехословаччини, допомогли Гітлеру стати на шлях агресії. Це створило видимість демократії, права націй на самовизначення й переконало світову спільноту: якщо до Чехословаччини аж три європейські країни висувають претензії, значить, з цією країною щось не так, й було б допустимим її розділити.

Гітлер дав «високу оцінку політиці Польщі»

У пік німецько-чехословацької кризи, коли Гітлер, погрожуючи Чехословаччині війною, вимагав віддати Німеччині Судетську область, 23 лютого 1938 року до Варшави прибув Герман Герінг з метою погоджувати з Польщею подальшу агресію щодо Чехословаччини. Польща дала своїм дипломатам у Празі вказівку активізувати контакти з судетськими німцями для дестабілізації ЧСР.

20 вересня 1938 р. польський посол в Берліні Ю. Липський повідомив А.Гітлеру про концентрацію значних польських військ біля ЧСР і про бажання польського уряду повністю ліквідувати Чехословаччину як незалежну державу

Ще травні уряд Польщі зосередив на чехословацькому кордоні три дивізії та одну прикордонну бригаду. З весни 1938 р. польські Генштаб та МЗС почали готувати «повстання польського населення» в ЧСР. На польській території створили диверсійні підрозділи та нелегальні підривні центри чисельністю 1700 бойовиків. Польському населенню ЧСР відводилася участь збройного повстання, яке через кілька днів мало отримати допомогу з вторгненням польської армії.

20 вересня 1938 р. польський посол в Берліні Ю. Липський повідомив А. Гітлеру про концентрацію значних польських військ біля ЧСР і про бажання польського уряду повністю ліквідувати Чехословаччину як незалежну державу, оскільки Варшава розглядає Чехословаччину як штучне утворення... не пов'язане з реальними потребами й здоровим правом народів Центральної Європи». Тоді польський посол заявив Гітлеру: його країна для своїх вимог не зупиниться перед застосуванням сили щодо ЧСР. Гітлер повністю підтримав такі заяви «союзника».

Через кілька днів Варшава денонсувала польсько-чехословацький договір про нацменшини й пред'явила Празі ультиматум щодо передачі Польщі чеських земель з польським населенням, зокрема Тешинської Сілезії. Водночас проурядові польські медіа розпочали інформаційну пропаганду й підготовку польського обивателя до виправдання агресії Польщі щодо ЧСР та нагнітали античеську істерію. Водночас почала поширюватися інформація про прикордонні «чехословацькі напади» на поляків.

21 вересня маршал Ридз-Смігли сформував проти ЧСР оперативну групу військ «Сілезія» чисельністю 36 тисяч осіб з сотнею танків та 103 літаками. План польського вторгнення передбачав удари за трьома напрямками. У вересні групи польських «добровольців» проникли в ЧСР і розпочали терор у Тешинській Сілезії: нападали на військові і державні об'єкти, склади зброї, транспортні сполучення, громили поліцейські дільниці, школи (!), підривали вибухові засоби в кінотеатрах, закидали гранатами будинки з прикордонниками. 27 вересня 1938 року, ще до Мюнхенської змови, Польща висунула ЧСР повторний ультиматум щодо передачі Тешинської Сілезії.  Міністр МЗС Польщі Ю. Бек повідомив Герінгу, що Польща має значні збройні сили готові до дій і просить заздалегідь проінформувати про початок воєнної агресії проти Чехословаччини.

Німецький міністр МЗС Й. Ріббентроп повідомляв, що Гітлер дав «високу оцінку політиці Польщі, що є вірною гарантією хороших відносин з Рейхом»

У зверненні до чехословацького посла міністр Ю.Бек писав, що «Варшава більше не може вірити чеському уряду, тому нормалізація відносин між країнами може відбутися тільки за у мов територіальних поступок на користь Польщі, а саме Тешинської та Фріштатської областей в десятиденний термін. І зазначив, що для «захисту інтересів і честі нашої держави, польський уряд не зупиниться перед найбільшим ризиком. У разі відмови або відсутності відповіді, Варшава вважатиме чехословацький уряд єдиним відповідальним за «наслідки»(!).

Німецький міністр МЗС Й. Ріббентроп повідомляв, що Гітлер дав «високу оцінку політиці Польщі, що є вірною гарантією хороших відносин з Рейхом» і наголосив, що Німеччина допоможе Польщі у випадку агресії з боку СРСР.

Врешті, під тиском так званих «західних союзників» – Британії, Франції та сусідніх Польщі, Німеччини та Угорщини, демократична Чехословацька республіка була змушена погодитися на передачу своїх територій сусідам заради миру в Європі.  За анексію частини Чехословаччини у союзі з Гітлером польський міністр Ю. Бек був нагороджений почесним орденом Білого Орла (які герої у Польщі) й отримав звання почесного доктора Львівського університету. Може, й досі це звання рахується в архівах Франкового університету.

А Польща отримала багаті вугільні та коксові шахти, металургійні підприємства, які виготовляли 47 % усієї польської сталі. У окупованій поляками Тешинській Сілезії тоді проживало: 156 тисяч чехів і 77 тисяч поляків. Одразу ж було закрито всі чеські школи й обмежено німецькі, всюди запроваджено польську мову.

Однак не встигли Польща в союзі з Гітлером розірвати Чехословаччину, як Варшава висунула територіальні претензії до ще однієї європейської нації та держави – новоутвореної Словаччини. Вже наступного місяця, 25 жовтня, польський консул у Братиславі вимагав віддати Польщі регіони Спиш і Ораву на півночі Словаччини, прагнучи розділити цю країну з Угорщиною. А 25 листопада польські війська за підтримки артилерії і бронетехніки перетнули словацький кордон і вступила в кровопролитні бої з чехословацькими військами. Результатом польської агресії стало захоплення північних Спиш і Орави. Все словацьке переслідувалося, а за відмову посилати дітей у польські школи заарештували 60 місцевих жителів.

Ціна дружби орла та свастики

«Участь Польщі у союзі з Гітлером у розчленуванні Чехословаччини, на думку поляків, мало продемонструвати силу Польщі й статус великої держави, але засліплені імперськими амбіціями поляки втратили природного союзника проти Німеччини і послабили південний фланг», – зазначає І. Гоменюк. Саме з окупованої території ЧСР Гітлер менш ніж через рік після спільної розправи над жертвою напав на свого недавнього союзника – і Польща стала наступною жертвою «партнера». А висунення ультиматуму Чехословаччині, приєднання Тешинської Сілезії було розцінено світовою спільнотою як доказ координації політики Польщі і Третього Рейху. Не в останню чергу через те Захід потім не поспішав допомагати Польщі після німецького нападу.

Черчіллю дуже пощастило, що він не дожив до наших днів, а то дістав би прочухана від польського Інституту національної пам'яті за «брехливі, всупереч фактам, публічні звинувачення польського народу і польської держави в співучасті з Третім рейхом у нацистських злочинах»

Вінстон Черчілль тоді про ці події писав так: «Героїчні риси характеру польського народу не повинні змушувати нас закривати очі на його нерозсудливість і невдячність, які протягом століть завдавали йому незмірних страждань... Тепер, у 1938 році, через таке незначне питання як Тешин, поляки порвали з усіма своїми друзями у Франції, в Англії та США, які повернули їх до єдиного національного життя... Ми побачили, як зараз, поки на них падав відблиск могутності Німеччини, вони поспішили захопити свою частку під час розграбування й розорення Чехословачини». Черчіллю дуже пощастило, що він не дожив до наших днів, а то дістав би прочухана від польського Інституту національної пам'яті за «брехливі, всупереч фактам, публічні звинувачення польського народу і польської держави в співучасті з Третім рейхом у нацистських злочинах».

Історію Другою світової війни сьогодні прийнято трактувати в межах чорно-білої концепції: злий Гітлер напав на безневинну Польщу. Але з цієї концепції випадає безліч незручних фактів спільного злочину двох агресорів менш ніж за рік до Другої світової. Історія початкового етапу війни, якщо її перенести на побутовий рівень, більше схожа на дружбу двох грабіжників, які разом пішли грабувати квартиру. А потім пересварилися й один убив іншого. Точно так само було між Польщею та Німеччиною у 1938-1939 рр., а пізніше й між Рейхом та СРСР.

Польські радикали, які прийшли до влади в Варшаві, сьогодні хочуть закрити рота всім, хто наважиться сказати правду про історію народів Європи. Змусити замокнути чехів, словаків, євреїв, литовців, білорусів та українців, які у ХХ столітті стільки настраждалися від польського націоналізму та репресивного апарату, що не збираються вірити у «святість та непогрішимість» поляків особливо у відносинах з Німеччиною напередодні Другої світової. Тим більше, що історія світу могла б піти іншим шляхом, якби не було свого часу дружби орла та свастики.

Валерій Майданюк, політолог

 

Матеріал взято з інтернет-ресурсу

ІНФОРМАЦІЙНА АГЕНЦІЯ «ВГОЛОС»

 

Польща: забутий союзник Третього Рейху

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 634
delete
Vital
Vital, Самбор, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 9, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Комментарии

Назар Слюсар Кобеляки
Рекомендует этот материал.
18:22 15/02/18
Назар Слюсар Кобеляки
Спробував сьогодні і я надрукувати щось схоже, та мені було відмовлено і вже не вперше. Тому я припиняю тут друкуватися. Та залишаю тут у Вас ту " незаконну публікацію." Почитайте, можливо сподобається:

Чому немає достойної відповіді полякам.Коли ми дізналися, що П. Порошенко відпочив на Мальдівах за 14 а за іншими відомостями на 18 мільйонів гривень, ми мали б піднятися всією країною і «попросити» такого менеджера найвищого ґатунку піти геть!!!

Проте, доведене до відчаю суспільство «набрало в рот води» і чекає в надії,що М. Саакашвілі таки розхитає цей політичний човен. Основній масі зубожілого населення якось «по- барабану», що витворяють наші царьки. Більшість репродуктивного населення України виїхала наймитувати за кордон, а та меншість що ще є в Україні шукає шляхів як виїхати, нажаль. До такого стану довела народ влада цинічних бариг.

Натомість продажні журнашлюхи наробили вереску на захист лідера банди Рошен, бо він , бачте, бізнесмен, доларовий мільярдер і може витрачати «ЗАРОБЛЕНІ» ним кошти, як йому заманеться!

Я не буду згадувати, що історія не знає такого випадку, щоб цар, імператор чи просто диктатор країни, що перебуває у стані війни так безславно витрачав кошти за для власного задоволення ! Згадайте Наполеона, царів Московії , Сталіна, Гітлера чи будь-кого іншого… Навіть вони до такого б не додумались…

Та повернемось до «ЗАРОБЛЕНИХ» мільярдів шоколадним королем:

З 1998 року Порошенко був народним депутатом, заступником голови Ради Нацбанку, знову народним депутатом, і знову народним депутатом, секретарем Ради Національної безпеки і оборони, ще раз народним депутатом, міністром закордонних справ, міністром економічного розвитку і торгівлі і, не повірите, знову народним депутатом і головою Ради НБУ.

Тобто, 20 років Петро Олексійович працює державним службовцем !!!

І за цих 20 років він СТАВ ОЛІГАРХОМ !

То чим займався Порошенко? Працював не покладаючи рук на Україну чи КРАВ не покладаючи рук народне добро?

Єдина політична сила, яка постійно наполегливо вказувала злодюзі , що він має піти з посади Президента , це політсила М. Саакашвілі.

Результат всім нам відомий. Міхо викрали і вивезли приватним літаком в Польщу , витративши на цю операцію 250 тисяч однооких.

У людей,що вміють аналізувати і думати виникло безліч запитань, серед яких є дуже цікаві:

Чому саме в Польщу? Чому саме тепер? Чому раніше цього не робили?

Мої догадки підтвердились інформацією із Адміністрації Президента. Вибачте, шановні читачі, але називати прізвище людини, яка дала відповідь на мої питання я не буду, бо пообіцяв не називати його.

Відповідь дуже проста : Між Порошенком та Дудою – Президентом Польщі, відбулась змова.

В замін на мовчання України щодо прийняття сеймом « анти бандерівського « закону, Дуда погодився прийняти Саакашвілі!!!

Ось так. А це вже національна зрада на найвищиму рівні ! Адже,хто цікавився цим законом той знає, що тепер поляки будуть відслідковувати всіх українців, які виправдовують діяльність УПА по всьому світі і можуть їх арештовувати та садити у в»язниці!!! А паралельно поляки мають право переслідувати всіх, хто буде викривати злочинну діяльність Армії Крайової на теренах України.

Та це лише початок. А далі вони вимагатимуть повернення їм «ЇХНІХ» земель в Україні. Бо саме вони чомусь вирішили ,що Річ Посполита це і є Польща!!!

Нагадаю, що Річ Посполита була заснована Литовським князівством, куди входили Литва, значна частинаи Русі – України, Білорусії та малесенького царства чи то князівства Польського.

Та ця пихата польська політиканська дурість сьогодні має більшість у Сеймі і вже давно душила Дуду щодо прийняття цього закону. Дуда добре розумів,що коли Україна підніме галас у Європейських інституціях разом з Ізраїлем і США , та прийме адекватні закони , Польшу будуть звинувачувати у дуже непристойних намірах.

Дуда чекав, коли врешті Порошенко погодиться взамін на мовчання з боку України, попросити місце Саакашвілі в Польщі. І лише після прийняття Сеймом цього закону, Дуда «дав добро» на тіло Міхо!

Читач бачив, як на слідуючий день у ВР депутати висловили обурення і навіть внести законопроекти ( два, якщо не помиляюсь) адекватної відповіді полякам. Але читач не міг бачити , як Порошенко дав вказівку їм замовчати!

Таким чином головний корупціонер України забезпечив свій власний спокій біля корита. Та чи надовго?

Забігаючи наперед передбачаю, як дехто з читачів буде писати,що пишу я дурню, бо Міхо могли відправити в Грузію чи іншу державу!

Не могли. Саакашвілі має солідних покровителів в політикумі США і Корупціонер не посмів би відправити його в Грузію, бо грошиків йому більше б не дали. А ЖОДНА ІНША ДЕРЖАВА ЄВРОПИ НА ТАКУ ЗМОВУ НЕ ПОГОДИЛАСЬ БИ !!!

Та повернемось до Польщі та її амбіцій: Польща завжди грала роль політичної проститутки в Європі і лягала як не під французьких чи англійських королів то під Наполеона та Московських царів. Не буду забирати вашого часу та описувати як так трапилось,що малесеньке князівство в складі Речі Посполитої захопило владу . Причини і тактика така ж як і в нас тепер, коли 1% однієї нації сьогодні нав»язує свої правила 40 мільйонам громадян України.

Я ж хочу зупинитись на періоді 2-ї світової війни. Саме брехливе висвітлення історії того періоду, неналежна оцінка і політичний нігілізм породив амбіції поляків.

І так. Нам всім вбили в голови ,що саме Гітлер і Сталін розпочав 2-гу Світову війну і пані Меркель тягне цю жорстку ковдру і нині на німців.

Але ж це БРЕХНЯ!

Бо 2-га Світова війна розпочалась не в 1939 , а в 1938 році із воєнним вторгненням Польщі в Чехію, де Польща івідгризла Тешинську Сілезію. Але варто зауважити,що Франція, Англія і США на той час озброїли поляків «до зубів» і вперто штовхали її на війну з 3-м Рейхом. Саме тому всі поблажливо мовчали, коли пихаті поляки розпочали Другу Світову війну.

Відтоді і до сьогодні нам вперто брешуть світові історики, що Гітлер у всьому винний. Я не виправдовую нацистів, але якщо і далі переповідати історичні брехні , то вони будуть мовчати, коли Польща розпочне 3-тю Світову.

Та давайте по- порядку що було на той час в Європі:

Після Першої світової війни у переможеної Німеччини країнами-переможницями були відірвані значні території, природно, разом з 2 мільйонами німців.
Після Другої світової війни ще відібрали шматки, але вже з 2,3 млн. німців!
13 вересня 1946 був підписаний декрет про «Відділення осіб німецької національності від польського народу». Якщо раніше німців вичавлювали з Польщі, створюючи їм нестерпні умови життя, то тепер «очищення території від небажаних елементів» стала державною програмою.

Де ці німці? Їх просто розчинили ...
І, десь, сто тисяч себе тепер називають німцями ... Але ж силою приєднали майже 5 мільйонів !!!
Придбала Польща і частину України разом з цілим народом - бойками. І під цей же декрет їх просто вигнали, з тепер уже польської території. Їх убивали, калічили, вішали, виганяли, як прокажених зі своєї землі!
Невже Ви думаєте, що це прокляття пройде повз поляків?
Але весь світ дивився на геноцид і аплодував народженні багатостраждальної Польщі!

Ще в 1930-му році гоноровий Едвард Ридз-Смігли, заявив, що Польща повинна показати головному ворогові - Німеччини свої ікла.
Всі 30- ті роки минулого століття
Польська газета "Liga der Grossmacht" зомбувала своїх читачів:


«Війна проти Німеччини, щоб зрушити кордон до річок Одер і Ниса. Пруссію слід захопити до річки Шпрее. У війні з Німеччиною ми не будемо брати полонених. І в ній не буде місця для людських почуттів і культурних обмежень. Світ здригнеться від Польсько-Німецької війни. Ми повинні вселити в наших солдат дух надлюдською жертовності, безжальної помсти і жорстокості ».

24 березня 1932 го, Бернар Лекаш, Президент Єврейської Всесвітньої Федерації: «Німеччина - наш ворог №1 в усьому світі. Наша мета - організувати без жодного жалю проти неї війну ».

7 серпня 1933 го, Нью-Йорк Таймс опублікувала промову Шмуля Унтермейера з Єврейського Всесвітнього Конгресу, в якій він закликав до «... священної війни проти Німеччини, до кінця Німеччини і її повного знищення».

25 січня 1934 року, Володимир Жаботинський, лідер марксистів і сіоністів пише: «Ми розв'яжемо ментальну і матеріальну війну всього світу проти Німеччини».

У 1938-му в Польщі були експропрійовані дві третини німецьких маєтків, що змусило сотні тисяч німців покинути Польщу.

У 1938-му в Польщі були вбито 8 000 тисяч німців самим звірячим чином, включаючи католицьких і протестантських священиків і пасторів, жінок і дітей. Після чого розпочалось цькування, терор і державні переслідування інших.19 грудня 1938 го, той же Бернар Лекаш, невгамовний, Президент Єврейської Всесвітньої Федерації:

«Нашим завданням є організація моральної та культурної блокади Німеччини з поділом її нації на 4 частини».
Літо 1939 року, маршал Ридз-Смігли:

«Польща хоче війни з Німеччиною, і Німеччина не зможе уникнути її, навіть якщо захоче».


Навесні 1939 р Польща створила вже майже 4-х мільйонну армію, озброєну «до зубів» на той момент! І відкрито почала погрожувати Німеччині.


Ні, я не прихильник Гітлера, але що йому потрібно було робити в цій ситуації?
Очікувати, що Польща набере 5 мільйонів «патріотів» і полізе війною?
Але ж до цього все йшло!
А 25 серпня 1939 року Польща уклала ВІЙСЬКОВИЙ СОЮЗ з Великобританією!


Результат: Операція в Гляйвіце, з якої і почалася світова бійня. Операція «Консерви» - коли німці, нібито, захопивши власну радіостанцію та звернулися до слухачів польською мовою з закликом до поляків «повстати проти німців.»
Але ж цю казку писали в Лондоні, а в світ випустили тільки в 1944 році в США!
А літаків скільки збили німецьких, а німців скільки вбили ... !!!
Хіба не тоді вже почалася війна?

1 вересня 1939 Гітлер виступає з промовою перед Рейхстагом, в якій робить акцент на те, що Німеччина не має інтересів на Заході.
Потім фюрер заявляє: «Минулої ночі було 21 порушення кордону, цієї ночі - вже 14, і 3 з них були дуже серйозними. Вперше Польська армія вторглася на територію Німеччини. О 4:45 ранку ми відкрили у відповідь вогонь ... ».

Тихе замовчування ПРАВДИ пробудило чергові апетити Поляків і почали вони свій похід проти України.

Ось про що мав би розповісти Дуді нормальний Президент України.

І на завершення хочу висловити своє бачення подальшого розвитку подій у Європі.

Безмежні амбіції Польщі, гіпернаціоналізм, людиноненавиські настрої , зверхнє ставлення до сусідів приведуть до розвалу ЄС .
18:26 15/02/18
Не знаю, правда ли это, но говорят, пеця уже поделил украину кому какой кусок вернуть. Вот так. Бум смотреть.
21:08 15/02/18
Petro Boriwiter Запорожье
Він би поділив, якщо б не боявся народного гніву. Знайдуть і на краю світу. І пощади тоді вже не буде.
21:25 15/02/18
Назар best best best Это вам.
21:09 15/02/18
Petro Boriwiter Запорожье
Якщо б не було війни то народ вже давно б прогнав цю зграю бариг. А так чекаємо виборів і будемо проганяти цих бариг цивілізованим способом. Якщо ж вони захочуть сфальсифікувати вибори тоді вже нехай начуваються. Пощади їм не буде.Незважаючи на війну.
21:24 15/02/18
Рекомендует этот материал.
21:05 15/02/18
Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендує цей матеріал. Чому? Поляки задумали налякати увесь світ. А налякали себе. До цих пір історики не дуже активно вивчали довоєнну і воєнну історію польських стосунків з сусідами, а тепер ця активність зросте у рази. І ще не відомо до чого це приведе Польщу. Можливо навіть до її гучного виключення з ЄС І ООН за намагання фальсифікації історії. Та будемо бачити. Не будемо поспішати з висновками.
21:21 15/02/18

Live

6 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

7 час. назад

Альпас рекомендует материал Рейтинг абсурда

7 час. назад

Альпас комментирует материал Град Поля не Екатерины весь

7 час. назад

Альпас рекомендует материал Град Поля не Екатерины весь

8 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Град Поля не Екатерины весь

9 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

9 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

9 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

9 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

9 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

9 час. назад

Виталий Чара рекомендует материал Садюга

9 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Садюга

9 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Садюга

10 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Садюга

10 час. назад

Александр Шмыго удаляет комментарий к материалу Садюга от Александр Шмыго

10 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга

10 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Садюга

10 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга

10 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга