О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Политика  10 января 2018 19:42:26

Автор: sdv

Німецький гамбіт для України

3–4 січня в Україні з візитом перебував глава МЗС ФРН Зігмар Габріель. Під час візиту Габріель заявив, що мандат миротворчої місії ООН на Донбасі повинен поширюватися на всю не підконтрольну Україні територію, а її учасники повинні бути озброєними. Водночас він заявив, що Німеччина скептично ставиться до сприяння поставкам летальної оборонної зброї зі США для вирішення конфлікту на Донбасі.

Візит в Україну глави МЗС ФРН Зігмара Габріеля попри красиві дипломатичні заяви показав, що Німеччина не хоче бути втягнутою в конфлікт на Донбасі і тиснутиме на Україну, аби ми пішли на поступки за рахунок своєї державності.

Червоною ниткою в заявах Габріеля йдеться про те, що Мінські домовленості – єдина дорожня карта врегулювання конфлікту, а Україна має виконати всі без винятку пункти, у тому числі політичної частини. Крім того, міністр закордонних справ ФРН заявив, що Німеччина скептично ставиться до надання Україні летального озброєння, оскільки це не вирішить проблеми і не покращить обороноздатності нашої держави.

8 січня офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт за підсумками візиту Габріеля в Україну заявив, що позиція федерального канцлера й уряду Німеччини полягає у наступному: конфлікт на сході України неможливо вирішити військовими засобами. За словами Зайберта, уряд Німеччини вважає, що необхідне мирне, дипломатичне, політичне рішення, виключно в рамках Мінських угод.

Знаковою є і позиція офіційного представника федерального уряду ФРН щодо надання Україні летальної зброї. Ця позиція, за словами Зайберта, є незмінною і полягає в тому, що протистояння на сході України не може бути вирішене за допомогою насильства, за допомогою зброї, але виключно за допомогою співробітництва та переговорів.

У той же час пролунала заява, що Німеччина негативно ставиться до ідеї щодо надання офіцерів Бундесверу для участі у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК) замість росіян.

Нагадаю, 20 грудня 2017 року в ефірі каналу "112 Україна" екс-голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що Україна має скористатися виходом Росії зі СЦКК і запросити замість них міжнародних партнерів. "Було російське вторгнення і російська окупація, замість російських офіцерів які, скажемо відверто, там горілку п’ють, можна і треба наполягати на створенні такого центру, але з міжнародними спостерігачами. Від Франції, Німеччині, США, Канади та інших ключових міжнародних партнерів, які готові підтримати Україну проти російської агресії", – зауважив український політик.

Натомість Берлін наполягає, щоб Україна створила всі умови для повернення Росії. Тому що, як вважають німці, це покращить обмін інформацією між ворогуючими сторонами. На думку німецької сторонни, саме Україна має переконати російський уряд, щоб Росія знову брала участь у СЦКК.

У Німеччини специфічне ставлення до проблеми в Україні попри всі красиві дипломатичні заяви Габріеля, що конфлікт на Донбасі не забутий. Насправді Україні дають зрозуміти, що їй доведеться все вирішувати сам на сам із РФ. Ніякої летальної зброї, спостерігачів із країн Заходу і європейців у складі миротворчої місії ООН. Оскільки Росія виступає категорично проти присутності в місії війск НАТО.

Також відносним позитивом можна вважати заяву Габріеля, що Німеччина підтримує сценарій розміщення миротворців по всій окупованій території Донбасу. Свого часу таку заяву зробив Путін після телефонної розмови з "подругою Меркель". Однак потім пролунала заява російського МЗС, що Москва не віддасть контролю над кордоном.

Не повинно бути рожевих окулярів, що Німеччина займе проукраїнську позицію. Берлін сприятиме налагодженню контактів із РФ, поверненню їхніх спостерігачів у СЦКК. Але тиснутиме на Україну, щоб ми виконали політичну частину "Мінська": прийняли закони про загальну амністію бойовиків, проведення місцевих виборів, особливий статус ОРДЛО.

Німецький бізнес стомився від санкцій і не бачить сенсу для їхнього продовження. Глава німецької компанії Adidas Каспер Рорстед уже встиг заявити, що Європі потрібно поліпшити відносини з Москвою. Він підкреслив, що не закликає Євросоюз до зняття санкцій проти Росії, але у той же час уважає, що слід знайти рішення щодо зняття напруженості у відносинах із Москвою.

Фактично, Україну ставлять перед фактом, що вона має піти на поступки за рахунок власних національних інтересів.

 

Д. Снєгирьов

Німецький гамбіт для України

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 684
delete
sdv, свободный журналист "ХайВей"
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 14, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Як були німці нашими ворогами, так ними і залишилися. Скільки вовка не годуй, а він на ліс дивиться.
20:03 10/01/18
Ltna Prikolova Николаев
І не тільки Німеччина втомилася від України, а вся Європа, принаймні про це вже відкрито говорять і пишуть там.
21:03 10/01/18
Геннадий Москаль Днепропетровск
А особливо втомилася Ltna . По приколу.
22:04 10/01/18
Ltna Prikolova Николаев
А Москаль чекав уколу? На жаль, деякі хвороби такі тяжкі і затяжні, що їм не допоможуть ніякі чудові уколи і ніякі дохтури з Європи, Азії чи навіть з Америки, тому треба сподіватися тільки на себе і на ресурси свого організму, щоб навчитися виробляти свої, які можуть врятувати, або хоча б полегшити страждання
22:43 10/01/18
Petro Boriwiter Запорожье
Не від України вони втомилися, а від злодіїв і брехунів у владі. Тож тільки ми можемо цих брехунів від влади відмести, а як це буде - через новий Майдан, чи через вибори, не так вже й важливо.
09:21 11/01/18
Ltna Prikolova Николаев
Звичайно, що не від України з її надрами і родючими землями, а від українців, які вже добре показали всьому світу, як вони вміють обирати злодіїв і брехунів собі у владу або через нові і ще новіші майдани, чи через вибори, не так вже й важливо, головне, що вірять їм і навіть воюють за них.
23:14 11/01/18
Petro Boriwiter Запорожье
Народ має таких правителів на які заслужив. Це аксіома.
17:35 12/01/18
Германия считает, что война гражданская и пора ее прекратить.
13:57 11/01/18
Гражданская война была в Чечне - 2 раза. У нас война против российского фашизма, который в последнее время поднял свою даун-голову. Очевидно эта голова не дает расеи встать с колен.
17:56 11/01/18
Согласен Белочка. Россия и не скрывает этого, хотя в Чечне присутствовали мусульманские боевики с Арабских стран. Чего мы это скрываем о своей войне. Ведь это не анти террористическая операция, это война.
09:15 12/01/18
Petro Boriwiter Запорожье
(Считают)Рахують ворон в небі. А ось, що вони вважають, це їх проблеми.Та часто те що ти для ближнього бажаєш, тобі сторицею повертається. Коли в Німеччині нагромадиться критична маса мусульман, вона і не спамятається, як втратить свою християнську минувшину.
18:50 11/01/18
Влочега Львов
Рекомендует этот материал.
15:32 11/01/18
Назар Слюсар Кобеляки
Я не знаю хто цей "Снєгірьов", але статейка чисто замовна і пропогандиська з Кремля.
Є міжнародне законодавство, яким керуються всі або майже всі країни. Цим законодавством визначено розуміння кордонів і державного устрою всі країн Європи, окрім невизнанних.
Ні німці,ні французи , ні британці не можуть офіційно відмовитись від санкцій, бо вони передбаченні міжнародним правом щодо крахни - агресора. А РФ визнали країною агресором і ЄС і США , і Японія тощо.
Звичайно що окремим бізнесменам ,а можливл і багатьом в ЄС хочеться зняття санкцій, бо це економічно їм вигідно. Їхні ідеї можуть озвучувати і деякі політики, але це не є позицією тої чи іншої держави.
Україну за "торгівлю" з країною агресором попереджають, що можуть залишити підтримки, проте ми маємо розуміти що криється за словом "підтримка" ! Повірте мова не йде про санкції. Скоріше санкції будуть накладені на Українську владу, аніж їх знімуть з РФ.
Наші бариги корупцією та брехнею посфіяли собі і нам за мовчання недобре ім"я у світі і рано чи пізно світовими органами будуть вжиті заходи. До речі, Захід уже розпочав похід проти наших олігархів... На черзі банда Рошен і її оточення, якщо ми не почнемо протистувати. На весну можуть відмінити "безвіз" та розпочати процес заборони в"їзду в ЄС ...
Разом з тим, санкції проти РФ теж будуть укріплятися, бо ці що є нині нічого не дали.
20:13 11/01/18
Рекомендует этот материал.
09:40 12/01/18

Live

33 мин. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Дзвінок у двері

1 час. назад

Myhail Antonyshyn публикует статью Співи Аліси та серце українського народу

3 час. назад

Бат Кешет публикует статью Дзвінок у двері

4 час. назад

sdv публикует статью Про \"нову\" російську базу поблизу Кам\'янськ-Шахт
инського

4 час. назад

sdv публикует статью В окупованому Луганську – ротація російських \"відпускників\
"

5 час. назад

Геннадий Балашов публикует статью Майдан 5.10. Предчувствия перемен

......

10 час. назад

Бат Кешет удаляет комментарий к материалу Не найшвидший, але найстійкіший от Бат Кешет

...............

20 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Не найшвидший, але найстійкіший

21 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Лучше по-честному

...............

1 дн. назад

Kanareyka публикует статью Сбыть или не сбыть: судьба предприятий ОРДЛО

1 дн. назад

Алекс Скиталец публикует статью Поразмышлял о "томосе" в письме другу Сергею Лебедеву