О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Для СМИ  10 января 2018 12:48:38

Автор: Наша Версия

Печерськом шириться повзуче земельне рейдерство

Віталій Кличко зводить у столиці чергові пам’ятники корупції

Печерськом шириться повзуче земельне рейдерство

Наприкінці минулого року в палісаднику перед житловими будинками № 5 та 5-А по вулиці Анрі Барбюса, що поблизу спорткомплексу «Олімпійський», розпочалось будівництво. Оскільки дізнатись у печерських районних чиновників, що за споруда має з’явитися на прибудинковий території, не вдалося, занепокоєні жителі звернулись до нашого видання з проханням провести журналістське розслідування. Адже без їхньої згоди захоплено частину подвір’я, за утримання якого з них стягуються чималі кошти.

Відповіді, які надійшли з Київської міської державної адміністрації на інформаційні запити «Нашої версії», підтвердили найгірший прогноз: відбувається рейдерське захоплення земельної ділянки. І є підстави вважати: захоплення – підступне, заздалегідь заплановане та ретельно підготовлене міською владою. Виявляється, вказана земельна ділянка обліковується не лише за комунальним підприємством по утриманню житлового господарства Печерського району, що цілком природно, а й за деякими суб’єктами підприємницької діяльності, а саме: за ТОВ «Лада Дніпровська», зареєстрованим у буд. по вул. Анрі Барбюса, 5; за ТОВ «Будівельна фірма «Альфа сервіс», зареєстрованим у буд. № 53 по проспекту Вернадського; за ТОВ фірма «Вторбудвест», зареєстрованим в буд. 5-Б по вул. Анрі Барбюса, та навіть за деякою приватною особою.

Дещо бентежить відсутність у цьому переліку так званих землекористувачів власне жителів будинків, які, згідно із законом, власним коштом утримують цю територію. Цікаво – для кого утримують? Чи, часом, не для забудовника з більш ніж промовистою рекламною інформацією: «Товариство з обмеженою відповідальністю будівельна фірма «Альфа-Сервіс» засновано 25 січня 1995 року, ліцензія Державного комітету України з будівництва та архітектури АБ № 209459. Будівельна фірма є колективним членом Академії будівництва України, Лауреат Премії, «Український Будівельний Олімп» в номінації «Генеральний підрядник». Цілком очевидно, що жодні законні підстави обліковувати за ним дану земельну ділянку відсутні.

Складається стійке враження, що цей ласий шматок печерської землі, обклали, як вовка, червоними прапорцями та як у тій пісні – «гонят вєсєло на номера». Адже документація із землеустрою на вказану земельну ділянку до Департаменту земельних ресурсів не надходила, в міському земельному кадастрі не зареєстрована, рішення Київської міської ради про передачу (надання) у власність (користування) не приймалось.

Нагадаємо, що за чинним законодавством, земля може правомірно використовуватись на підставі таких правовстановлюючих документів: державного акту на право власності на земельну ділянку (виданого до 01.01.2013) або свідоцтва про право власності (виданого після 01.01.2013); договору оренди землі, зареєстрованому державним органом земельних ресурсів до 01.01.2013, або права користування за яким зареєстровано реєстраційною службою після 01.01.2013; державного акту на право постійного користування; договору суперфіцію, емфітевзису, сервітуту.

Проте відсутність таких документів не завадила зареєстрованому в будинку № 5-А ТОВ «Адвокатська компанія «Гранд» тихою сапою ще раніше забрати частину цієї прибудинкової території та побудувати п’ятиповерхову будівлю на місці будки для збереження реманенту двірника. Мовляв, реконструкція. А згодом на цю пам’ятку корупції були оформлені правовстановлюючі документи (див. фото).

Печерськом шириться повзуче земельне рейдерство

Схоже, схема, за якою «собача будка» перетворюється легким помахом руки на багатоповерхівку, працює й сьогодні. І спрацює – якщо громада й цього разу промовчить.

Використання землі без вказаних вище документів або з недотриманням порядку надання державних та комунальних земель є порушенням земельного законодавства. Що, власне, підтвердив Департамент земельних ресурсів КМДА, який на вимогу «Нашої версії» провів обстеження вказаної прибудинкової території: «В результаті обстеження було встановлено, що на частині зазначеної земельної ділянки невідомими особами проводиться монтаж споруди невстановленого призначення з цегли та металевих конструкцій без влаштування заглибленого фундаменту» (див. фото).

Печерськом шириться повзуче земельне рейдерство

Дивна необізнаність щодо персони забудовника з боку посадових осіб структурного підрозділу КМДА, до компетенції якого належить раціональне використання та охорона земель комунальної власності, чи не так? І не менш дивний висновок: «Оскільки в діях невідомих осіб вбачаються ознаки порушення правил благоустрою, вказані результати обстеження департамент направив Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та відділу контролю за благоустроєм Печерської РДА в м. Києві для вжиття відповідно до наданих повноважень».

На відміну від надзвичайно лояльно налаштованих до земельних рейдерів підлеглих п. Кличка, редакція вбачає в даному інциденті ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 Кримінального Кодексу України «Самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці».

Отже, з одного боку мер Києва Віталій Кличко гучно бореться з власниками незаконно встановлених на київській землі споруд, а з іншого – заплющує очі на появу нових?

Редакція просить прокурора м. Києва, офіс якого знаходиться неподалік від захопленої земельної ділянки, провести перевірку викладених фактів та вжити передбачених чинним законодавством заходів. Результати перевірки будуть оприлюднені.

Стас ЧЕРКАС

Джерело: http://n-v.com.ua/vitalij-klichko-zvodit-u-stolici-chergovi-pamyatniki-korupci%D1%97/

 

Количество просмотров: 492
Отредактировано: 10-01-2018 [13:20]
delete
Наша Версия, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 0, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Комментарии

Live

23 мин. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Машину Коломойского, в Куршавеле, спасал беглый Онищенко... на вертолёте!

23 мин. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Моя страна меня забудет

23 мин. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Черкешенке любимой... не моей

38 мин. назад

viktor trigub публикует статью Чекайте практикантів-жу
рналістів!

54 мин. назад

Геннадий Москаль рекомендует материал ПЕРВЫЙ БРАК НА НЕБЕСАХ ЗАКЛЮЧЕН!!!

2 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Вкус его еды

3 час. назад

Жиго публикует статью А день якийсь сьогодні не гіркий...

3 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Вкус его еды

3 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Вкус его еды

6 час. назад

Писной Андрей комментирует материал СНЕЖНАЯ БАБА

8 час. назад

Володимир Бровко публикует статью ПЕРВЫЙ БРАК НА НЕБЕСАХ ЗАКЛЮЧЕН!!!

9 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью Заместитель мэра Запорожья опробовал снаряды нового спортзала

10 час. назад

Максим Субботин4 комментирует материал Уолтер де ла Мер. Слухачі

10 час. назад

Дмитрий Шилин публикует статью В Запорожье есть школа, где видят сердцем

11 час. назад

Влочега комментирует материал Назад в Светлое будущее

14 час. назад

Алексей Гусак публикует статью АЛЕКСЕЙ ГУСАК: Интервью с художником-граф
иком Ириной Диденко

15 час. назад

_Надежда_ комментирует материал Неділя і вечір.

22 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Назад в Светлое будущее

1 дн. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Дети Порошенко и дети Трампа

1 дн. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Звёзд тысячи растаявших свечей

1 дн. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Вкус его еды