О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  3 января 2018 17:49:16

Автор: sheriff

Як ми створюємо інформаційні приводи

Як ми створюємо інформаційні приводи
У перший день нового року Україна відзначила день народження Степана Бандери. Смолоскипні  ходи з нагоди його 109-ї річниці пройшли в багатьох місцях нашої країни.

Подивившись, як це висвітлюється на телеканалах Московії і проведення ними знака рівності між смолоскипною ходою нацистів Німеччини і сучасними українцями, породило у мене пару незв'язних думок.

Якось мені довелося спілкуватися з одним кадром на тему С.Бандери і УПА, який гронами на всі боки розсипав штампи радянсько-російської пропаганди. «Фашисти, нацисти» і т.д. Крім розуміння, що він не тільки не знає історії України, не може, а головне, не хоче її зрозуміти, він усіма силами намагався « не почути » аргументи, які доводять його недалекість.

Сьогодні, при наявності бажання і старанності, тільки в Мережі можна знайти все, що завгодно. Звичайно ж, і публікації  рашистів - з присвоєнням ОУН і УПА звання фашистів, нацистів, марсіан, двоногих з рогами та хвостом. Але є досить багато авторитетних (!) думок  із зворотним висновком. З ретельним аналізом подій тих років, з виваженою оцінкою і коректним поводженням з фактами.

Так, рашисти видають свої пропагандистські тиради не тільки на основі звичайних легенд радянської пропаганди, вони їх ретельно перепаковують і загортають в нові обгортки з сучасним звучанням і видом. Прикрашають і доповнюють реальні факти вигаданими деталями, які перевертають істинний сенс.

Навіть в російськомовній Вікіпедії, постійно контролюємой під керівництвом Луб'янки, в статтях на історичну (і не тільки) тематику, важко знайти ті факти, які на Росія-ТБ видаються за істину, що не вимагає доказів. Просто ТБ в Росії дивляться близько 90 відсотків жителів, а Інтернетом користуються близько 50. Причому половина з останніх - сидять в ОК, ВК і деяких інших, «закритих» в Україні, ресурсах. Цифри не точні, приблизні, але відображають реальний стан справ в медіасфері країни скреп.

Як ми створюємо інформаційні приводи

 

Є ще один важливий фактор. Представники наших націоналістичних рухів, на жаль, самі іноді переходять розумну межу і саме ці, окремі їхні вчинки пропагандистами з РФ видаються, як спільна позиція і як програма та мета всієї політичної сили. Це відноситься і до, шанованої мною, партії «Свобода». Новинний фон, створюваний за результатами деяких їх заяв і вчинків, що посилюється російськими коментарями, часто затьмарює їх реальні патріотичні дії, боротьбу з ворогом в АТО, дії на Майдані і багато інших вчинків, якими Україна може пишатися. Багато хто зараз старанно забув, що саме «Свобода» була головною (однієї з головних?) сил боротьби з режимом Януковича і ПР. І одним з головних дійових осіб на Евромайдані. У той час, неодноразово приїжджаючи до Києва, я приходив до Київради, де був їх штаб, був свiдком дiяльностi тих часiв  і поважаю їх за багато сміливих вчинків. Коли інші, навіть їх союзники, більше говорили, вони робили. І на Схід пішли без зайвого пафосу.

Але, саме ті, не найкращі вчинки і висловлювання деяких її членів, із задоволенням використовують російські пропагандисти для «доказів» своєї брехні.

Показувати нас некерованими ідіотами, які спалюють все і всіх підряд, прихильниками хаосу в країні і негідними співпраці з впливовими країнами, призупинити наш шлях до Європи - це і є мета російської пропаганди. Як і спроба сказати всьому світу - ми один народ (з українцями!). І ми «наведемо порядок» в Україні, ви тільки не заважайте нам! Чим гірше у нас, тим краще їм, а якщо у нас і не «досить» погано, то вони самі створюють конфлікти, зіткнення, лже-протести і війну.

Пропагандисти - не журналісти. Вони не дають об'єктам своєї брехні самим докопатися до істини. Вони не пропонують вибір і чесну дискусію. Вони бомбардують слухача готовими оцінками і вироками, приписуючи українцям брехливі властивості і вигадані вчинки. Росія тримається, багато в чому, саме на пропаганді. Зауважте, вона ніколи не пропонує вам подумати і розібратися, ознайомиться з альтернативними думками або онлайн посперечатися.

Іноді на ТБ імітуються ці процеси. Це прийоми більш майстерної маніпуляції. Більшості глядачів невтямки, що вони є об'єктами цих дій.

Хто хоче дізнатися правду - сам робить кроки в цьому напрямку. Витрачає сили, час, гроші, шукає авторитетних людей, ЗМІ з репутацією, а не з «жовтизною і джинсою» для обговорення шуканих тем. Але не задовольняється багаторазовим отриманням однієї і тієї ж точки зору, яка максимально просто викладає чорно-біле бачення проблеми. Навмисна простота, відсутність півтонів і складних трактувань - це прийом накрити максимально велику аудиторію своєю думкою. Зробити її  доступною для найменш обтяжених  інтелектом верств населення. Це, як різні види мистецтв з приставкою «Поп».

За задумами авторів цієї «дебілізації», сам «Піпл», повинен тут же почати розносити їх марення, як доведену істину.

До речі, такі люди і є кістяк виборців "Єдиної Росії" і В.Путіна.

Завершуючи роздуми, хочу сподіватися, що ми перестанемо грати на руку ворогові і створювати йому зайві інформаційні приводи. Адже російських дітей ми вже всіх з'їли, по-два раба нам вже не вистачає, хоча американці більше не дозволяють. А синиці в шоколаді, під відомим брендом Roshen, давно продані на захід.

А Росія дуже відчуває нестачу нових, а головне, «правдивих» новин. Так отож-бо й воно.

Як ми створюємо інформаційні приводи

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 304
Отредактировано: 03-01-2018 [17:57]
delete
sheriff
sheriff, Одесса, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 5, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Ltna Prikolova Николаев
А тепер ще будуть показувать керованими ідіотами, які не тільки палють в огні, а і топлють у воді...а що поробиш, як привиди усюди блукають dknown
22:09 03/01/18
Автору невдомек. Никак не может осилить. Давали они клятву фюреру, присягали Гитлеру, но это что, тоже пропаганда? Служили Гитлеру, убивали русских, поляков, евреев, белорусов и это мало автору что бы сделать вывод о нацистской сущности бандеровщины. А ваши басни что это делалось во имя украинской нации попросту не демократичны и античеловечны. У них руки по локоть в крови. Нет им прощения говорит Европа.
15:21 05/01/18
sheriff Одесса
Ответ в третьем абзаце. read
17:59 05/01/18
3 абзац не оправдывает вас. Вина ваша не только перед коммунистическим режимом за свои злодеяния. Вина ваша перед человечеством.
10:04 06/01/18
sheriff Одесса
Ответ в четвёртом абзаце. read
20:01 06/01/18

Live

16 мин. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Дети Порошенко и дети Трампа

27 мин. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Звёзд тысячи растаявших свечей

52 мин. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Вкус его еды

59 мин. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Вкус его еды

1 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал НОВІ ПАРАДИГМИ, або нові слова із старим пустозвонством

1 час. назад

Ярослава Слободянюк рекомендует материал Влад Мороко запрошує до фотоконкурсу!

2 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Нам нужны новые деньги

2 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Зачем нам КриптоДемократи
я?

2 час. назад

I.Htoz`ivsalo рекомендует материал Должны строить… "Маємо будувати Україну…", вопрос: кто, какую и для кого?

2 час. назад

Виченд Тутс комментирует материал Кримінальна історія

3 час. назад

Геннадий Москаль рекомендует материал Кримінальна історія

3 час. назад

Чачанидзе Владимир публикует статью Высыхали губы...

3 час. назад

Юрий Ермоленко комментирует материал Вкус его еды

4 час. назад

Виченд Тутс комментирует материал Кримінальна історія

4 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал Кримінальна історія

4 час. назад

Khomiaklit пишет рецензию на публикацию Кримінальна історія

4 час. назад

Жиго публикует статью Неділя і вечір.

4 час. назад

Khomiaklit комментирует материал НОВІ ПАРАДИГМИ, або нові слова із старим пустозвонством

4 час. назад

Khomiaklit комментирует материал НОВІ ПАРАДИГМИ, або нові слова із старим пустозвонством

4 час. назад

Khomiaklit комментирует материал НОВІ ПАРАДИГМИ, або нові слова із старим пустозвонством

4 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Кримінальна історія

4 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Вкус его еды

4 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Вкус его еды