О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  29 ноября 2017 17:54:19

Де ви нині мої предки?

 

 

Якось вже так трапилось в нашій історії, що не любимо, ми – українці, документувати власну історію. Та що там історії, коли навіть власного родоводу ніхто не веде, як слід. А звідсе і відрив від реалій, і склероз відносно батьків – дідів , і повне забуття родословної …  А це погано. Адже , наприклад, народи Кавказу пам»ятають і систематично згадують на сімейних святках імена роду аж до сьомого коліна. Мало того, вони ще й зачитують  досягнення кожного покоління ,  піднімаючи келихи з вином за вічну пам»ять покійних та славлять предків.

А це , шановні мої, культура, якою колись і наші предки славились.

Та ті часи канули в небуття і сьогоднішнього українця  цікавлять не його предки близькі чи далекі, а досягнення світової індустрії – айфони, смартфони чи сотні марок автомобілів…

Пишу , а сам думаю:

-      А я пам’ятаю  імена предків до сьомого коліна?

І сам собі признаюсь:

 Нажаль ні!

Чому ж так трапилось із нашим людом?  Пошуки відповіді на це болюче питання завели мене далеко , більше ніж за 300-400 років назад.

Але тоді моя публікація буде займати не одну друковану сторінку, а , мабуть, роман чи повість, що не допустимо в умовах сайту.

 Тому краще повернусь до питання родоводу сімейного.

І так, кого я пам’ятаю?

Постійно згадую бабусю, висохлу важкою працею , загорілу сонцем та вітрами жінку з великими світлими очима та сивим волоссям, ретельно зачесаним та завжди прикритим барвистою хустиною, що кінчиками стелилась по шиї, прикриваючи намисто , подароване дідом, який так і не повернувся з війни та якого бабуся чекала до кінця своїх днів.

Малим мені бабуся здавалась якоюсь дивакуватою, дії та поступки, якої не вкладались в мою малу голову.

Ну як можна було зрозуміти, чому на всі проблеми та болючі питання бабуся завжди відповідала однаково?

-      Не біда. Моліть Бога, щоб голоду не було!

Ну як можна було збагнути слова бабусі , коли хтось із сусідів жалівся,що мор виморив всю худобу, наприклад, чи, скажімо, хтось  скаржився , що у нього блискавка спалила хліва чи хату ?

 

Кожної осені бабуся спрямовувала свої зусилля на реставрацію схрону для харчів, який вона викопала в садку та ретельно приховувала від сусідських очей. Це була невелика яма розмірами півтора на півтора метри  та глибиною біля двох метрів, обкладена поліняками  , які  трухнявіли і вимагали періодичної заміни. Туди на зиму бабуся клала картоплю, буряк, моркву , цибулю і декілька мішків жита.

І все це окремо від запасів комори та погреба.

 

Від нас вимагала берегти цю таємницю від усіх без винятку…

Свої запаси бабуся прикидувала шаром землі десь 40-50 см. завтовшки з маленьким отвором, який лише вона могла розпізнати. Звичайно, що ці харчі мали лежати до слідуючого урожаю і, звичайно що, вони псувались там та їх приходилось восени вже викидати, але вмовити її не робити цього дійства ніхто не міг.

Вона поторювала свій ритуал з року в рік з якоюсь несамовитою впертістю.

Мама , дивлячись на потуги старої , плакала, а я ніяк не міг зрозуміти чому одна ховає від усіх харчі, а інша – плаче.

Коли підріс почав насміхатись з бабусі по- доброму. Якось запитав її вже зовсім безсилу, коли почнемо будувати новий схрон, бо старий геть струхнявів?

Вона  вперше якось недобре зиркнула на мене та промовчала. Мені стало ніяково і я замовк.  А ввечері витягнула з під ліжка стару червоно – жовту валізу і запросила мене переглянути  фотографії,що пожовкли від часу та якості.

Я розглядав обличчя, незнайомих мені людей і терпеливо чекав пояснень від старої.

Вона вибрала одну і почала перераховувати всіх по іменах. На фото були увіковіченні рідні та двоюрідні мої родичі. Діти, дорослі та старі. Всього 27 людей. Вони всі, за виключенням трьох , померли від голоду за пів року .

-      Бабусю, а де ж вони захоронені? Я ж з тобою щороку іду ‘’на гробки’’ і ти ніколи про них не згадувала.

Я уважно подивився у повні горя , бездонні очі рідної мені людини і моє серце стиснулося від жалю та розпачу.

-      А їх не хоронили, як людей, хлопчику! Їх вивозили грабаркою , мов скотину, і заривали за селом в лісополосі. Нам під страхом смерті було заборонено шукати де їх запорпали і згадувати про них теж. Та я тобі покажу місце. Лишень одна біда -  там заховано майже все село, тому я не знаю, де саме наша рідня навіки від нас захована. Проте ти маєш мені дати слово, що ніколи ,нікому не будеш розповідати розказане мною. Не за себе боюсь, а за тебе…

 

З тих пір я якось по-своєму довірливо відносився до бабусі, а вона до мене. Адже ми були пов’язані страшною таємницею.

 

На слідуючий день бабуся дотримала слова і повела мене за село в лісо полосу.  Мама просила не розповідати мені цього всього, бо я колись та й не утримаюсь і наговорю щось « на свою голову»!

Та бабуся була невблаганною.

Ми йшли довжелезною вулицею села і бабуся зупинялась майже біля кожної хати та згадувала імена тих, кого замучили голодом. Вона, ніби , була в трансі і в деталях розповідала про тих людей, кого знала особисто.

-      Це була рання весна 1933 року. Пригріло сонечко і під снігом задзюрчали струмки - розповідала бабуся. З хатів повиходили, хто залився живим, люди. Я є свідком того, як вони замертво падали на дорозі навпроти власних помешкань. Це були в основному чоловіки. Ось тут лежало два брати, а ось тут один , і там теж ,і там, і там …

В селі вижив лише кожний п'ятий! А ось тут жила Ганка Вовчиха ( лише це  одне ім’я чи прізвисько, яке я запам’ятав через його незвичність, мабуть) Вона зарізала своїх дітей і з’їла, а сама зійшла з розуму…

Після цього року, сину , не стало тієї Украни і тих укранців, що дивували увесь світ. Ми вже зовсім інші люди, бо втратили людяність!

Ця розповідь мене настільки вразила , що як , мені здалось тоді, я в один момент став дорослим.

Так поступово ми дійшли до того місця , куди скидали, мов скотину, в ями моїх родичів та майже все село замордованих.

Бабуся зупинилась і оглянувшись навколо , чи бува якись стукач не зафіксує її підривної діяльності , зайшла в лісо полосу…

Маленькі, ледь помітні  горбки виднілися поміж зарослями дерев…

 

Пробігли роки і матерені слова « не стримається і ноговоре щось на свою голову» здійснились.

На 4-му курсі історичного факультету один професор пояснював страшний голод в Україні «великим неврожаєм» . Мене почало розпирати від брехні сіяча «доброго та вічного» і я напіввголос сказав комусь із сусідів по лекції:

-      Це ж треба так було не вродити, що навіть шкаралупу від картоплі вивезли з Україні!

Професор почервонів, наче індик, що розхвилювався і звернувся до мене:

-      А Ви, шановний, знаєте іншу причину голоду?

-      Знаю!  Крикнув на всю лекційну залу я.

-      Від Вашої брехні , товаришу викладач, у могилах перевертаються мільйони умисне замучених  українців, серед яких і 24 члени моєї родини !

Запала гнітюча тиша. Я ж хвилин за п’ять – сім розповів усе, що знав від бабусі :

І про «продзагони озброєних чужинців», і про « заградзагони косооких нелюдів», і про  умисний план знищення  найдревнішого  генофонду світу катами Кремля…

Мене ніхто не перебивав , бо та рішучість донести слова правди до кожного в аудиторії була непереборною, хоча я на рівні підсвідомості і розумів,що просто так це не минеться мені.

Студенти мовчали в повній тиші, а професор, дійшовши до тями, сказав:

 

-      Я , надіюсь, товариші студенти розуміють, що  радянська влада не може коштом держави навчати собі ворогів?

 

Далі були збори, на яких мене вигнали з рядів комсомолу та із студентських теж.

Мої кращі друзі з піною на вустах виступали і доказували, що я буржуазний націоналіст, як виявилось і їхній особистий ворог та всі просили керівництво ВУЗУ  відрахувати мене навіки з їхніх лав. Дівчина, з якою ми зустрічались три роки і навіть подали заяву до РАГСУ на одруження, публічно відмовилась від мене і навіть сльозу пустила, бо, бачте, не розгледіла в мені ворога держави Рад, каялась і так щиро,що мені тоді навіть шкода стало її. За моє відрахування проголосували всі одноголосно.

Правда, не обійшлось у організаторів цього шоу  без ложки дьогтю.

Викладач кафедри філософії , що рахувався куратором нашої групи, уже пенсійного віку чоловік раптом став на мій захист і заявив,що його рідня теж вся вмерла лютою смертю від голоду! Та це вже не допомогло, питання було вирішене.

А сьогодні мої одногрупники, уже депутати ВР, як один, з піною на губах, кричать про геноцид українського народу з екранів телевізорів, а один навіть зареєстрував законопроект « Про кримінальну відповідальність за заперечення голодомору в Україні» Його ініціативу підтримав сам Президент Порошенко , правда з маленькою поправочкою не лише голодомору, але й голокосту, про що і повідомив з власного телеканалу.

А я , чомусь, не вірю їм, листаючи повідомлення про заборгованість за комунальні платежі…

Як на мене, то цей геноцид продовжується!

Але можливо я не правий, тож ви не звертайте уваги на мої слова. Я взагалі з тих пір людям не вірю. Таки права була моя бабуся « Більше ні України, ні українців, які дивували увесь світ не буде»!

Де ви нині мої предки?
Де ви нині мої предки?

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 984
Отредактировано: 30-11-2017 [08:55]
delete
Назар Слюсар
Назар Слюсар, Кобеляки, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +12
Всего комментариев: 112, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

19:49 29/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Стільки рекомендацій...
А де ж оцінки, панове?
Це і є реальна історія.
Дивно, що в кдб не потягнули...
23:48 29/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Ісус і сьогодні звертає увагу на необхідність молитви, щоб не впасти в спокусу, щоб перемогти зло.Тому молитва мусить займати найперше місце в нашому житті, щоб витривати в доброму до кінця.
Молимось всі разом за Україну!
08:35 30/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Глибока, внутрішня, правда життя, яку вже не закопаєш!
2. За наказом Сталіна статистика втрат була схована із-за протиріч.
3. Не вірте чорноротим - втрати були шалені, навіть 10 млн. 33-го не все!!!
4. НАДЗВИЧАЙНО ОБРАЗНО і НЕОБХІДНО, в першу чергу нам...
11:46 30/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Тема статьи не нова, о том писали много и многие, в том числе и Ваш покорный слуга ("День скорби", см.: http://h.ua/story/152953/). Главным недостатком статьи нахожу то, что не верно названы основные виновники голодомора. В этом плане здесь читаем: "умисний план знищення найдревнішого генофонду світу катами Кремля…" и "радянська влада". Между тем, уже давно не есть секретом, что теми самыми "катами Кремля" были не украинцы и не русские, а евреи, в своем большинстве называемые в народе жидами! Это было и в начале прошлого века, увы, это есть и сейчас! И ныне эта небольшая прослойка населения Украины имеет большинство в Верховной Раде! Именно "благодаря" ее активной деятельности за последние четверть века население Украины снизилось официально на четверть, а неофициально есть серьезные исследования, что его нету уже ПОЛОВИНЫ! Более того, представители этого жидовского отребья в открытую заявляют о том, что в ближайшем будущем от украинцев должно остаться всего 10% от того количества, что было в конце прошлого века (при СССР), см.: "Население Украины не должно превышать 5 млн Игорь Беркут", https://www.youtube.com/watch?v=1g7nc-gvITI. Кто-то говорит, что верить Беркуту нельзя, но Беркут это, можно сказать, мелочь, главное читаем здесь: в Библии, в Ветхом Завете: "Гл. 20… п. 16. А в городах сих народов, которых Господь, Бог твой, дает тебе во владение, не оставляй в живых ни одной души", см. БИБЛИЯ, КИШИНЕВ - 1997 (из Пятой книги Моисеева "Второзаконие").
Ветхозаветные книги первоначально были написаны на еврейском языке. Ветхому Завету от рождения уже не одна тысяча лет. Ну, ладно, это еврейско-жидовское учение могло восприниматься как должное в средние века, ладно – в начале царствования капиталистической системы на Земле матушке, но в 21-ом веке исповедовать эти явно фашистские правила жизни… это кажется абсолютно неприемлемым! И тем не менее, этот фашизм доныне так и не осужден людьми! ... Вот, об этом наш автор не проронил ни слова! Почему? Точного ответа не знаю, но думаю, что он этот ответ связан с тем, что Назар Слюсар на самом деле чей-то Клон! Об этом на этих страницах я уже писал на Форуме. За два с половиной года присутствия на этом сайте этот "Назар" написал всего ТРИ статьи, сегодня - четвертая! Заметьте: это при том, что написана данная статья грамотно, в хорошем литературном стиле. Ему бы писать и писать, а он все больше молчит или "выступает" в комментариях да разных, часто непотребных сообщениях, на Форуме... Скорее всего, автор не молчит, пишет, но не под этой кликухой, а под своей фамилией и/или под другими именами, т.е. прячась за другими Клонами.
В завершение отмечу тот факт, который позволяет жидам скрываться при, казалось бы, полной ясности нашего бытия, а именно: ЗАПРЕТ НА УКАЗАНИЯ НАЦИОНАЛЬНОСТИ В НАШИХ ПАСПОРТАХ! В связи с чем разумно поднять вопрос об отмене того запрета, это во-первых, а во-вторых - восстановить справедливость в равенстве прав разных национальностей при избрании властных органов, где количество депутатов конкретной национальности должно соответствовать процентному соотношению национальностей в стране!

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? Незважаючи ні на що, українці які дивують світ були є і будуть. А всілякі там перевертні і пристосуванці зникнуть, як вранішня роса на сонці.
19:01 29/11/17
Так та не так, Петре Боривітер...
Європа віками нищила найкращих жінок то поглянте, які там понині живуть.

Українців теж тварюки нищать віками. Ось вам і приклад ,що привів Назар- всі проголосували за виключення з Вузу!!! Невже хоча б 10 чоловік не знало про голод?
Знали, а мов бовдури пішли за системою. Ось Вам і результат 32-33 років!
19:23 29/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Може й не знали Петре. Я також не знав. І мати мені ніколи не розповідала, хоча вона 1923 року народження була. Не знаю, може в них, на півночі Одещини не було Голоду? Але не розповідала ніколи. Може тому, що боялася. А радянську пропаганду я на своїй шкірі випробував. Тому і не дивуюся нинішнім росіянам, що сліпо вірять своїй пропаганді.
19:34 29/11/17
Та боялись. Я по своїх знаю! А в нашому краї взагалі повно літвінєнків!
19:38 29/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Це точно.Особливо ті, що були в ГУЛАГу. Батьку моєї жінки довелося пройти німецькі і радянські концтабори. Про німецькі він розповідав все. Про радянські - ні слова.
19:56 29/11/17
Бо в радянських, мабуть, дуже добре було wink
20:30 29/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Він тільки один раз сказав: Німецькі табори в порівнянні з радянськими - курорт.
21:35 29/11/17
Пам'ятаю, ще десяток років тому, на офіційному обласному зборищі, насмілився висловити ту тезу, що тільки 33-го голодомор позбавив життя 10 млн. українців, а радянські статистичні данні недостовірні і внутрішнє протирічили із-за втрат та якби не нищили українську націю, то зараз би ми мали стільки ж українців, скільки росіян! На мене подивилися, як на ідіота який "верзе таке, чого і націоналісти не твердили", брешу, а наука (виступав від Просвіти ім.Шевченка) з такими заявами немає нічого спільного!!! А це ж був ретельно обгрунтований факт по статистичним викладкам Російської імперії!
Мені було соромно за тих, які досі вірять "РАДЯНСЬКІЙ БРЕХНІ І МАНІПУЛЯЦІЯМ НАВКОЛО"
ГАНЬБА!!!
09:02 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Цифра, пане Антов, умисне занижується такими як Луценко, Порошенко і т.д.
Ще в 40-х роках в Канаді писали про 12 млн.
А коли добавити ще 10 млн. репресованих та 15 у 2-й світовій, то українців мало б бути більше москалів.
Доки не будемо знати правди - доти будуть народжуватись малороси .
09:28 30/11/17
В усьому, побільшому згоден!
11:30 30/11/17
Я бы удивился этому комментарию, если бы не та единственная рекомендация, которую имеет этот Клон в своей здесь страничке: http://h.ua/profile/161438665/. В Сумах действительно полно граждан с фамилией Литвиненко, а таких Клонов лично я не встречал...
13:07 30/11/17
А чим закінчилась розповідь бабусі для Назара...
Не знав би все могло б бути по іншому в його житті. Хто знає як краще dknown
19:40 29/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Хто знає, що краще для людини? Тільки один Господь.
19:57 29/11/17
тут питання не до бабусі, а до Назара.
20:32 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Пане Богдане, спочатку був шок через зраду друзів. Пізніше грілоусвідомлення того, що ти не як усі поступив, а тепер дякую бабусі, бо я б не пройшов школи життя без її знань.
08:28 30/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Оце відповідь справжнього українця.
11:26 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Та не жалкую я, пане Анатолій майже ні про що. За народ лише образливо, який знову пішов за юдами.
08:26 30/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Але погодьтеся, Назаре, нині юди не такі, як буди раніше. Нині юди підступніші і цинічніші, і тим небезпечніші. Раніше юду можна було розрізнити по імені і прізвиську, нині тільки по ділам їх, а на це треба набагато більше часу.
11:29 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Пане Боривітер, згадав я чомусь Гребінку:

...едут они в Польше густым лесом, а в лесу
пахнет луком не луком, чесноком не чесноком, нехорошо пахнет. «Ген, хлопцы, —
сказал полковник, — чуете, ли вы, пахнет неверною костью?» — «Чуем, — отвечали
молодцы, — жидом пахнет». Послали разъезд; разъезд вернулся и говорит:
«С версту отсюда над рекою стоит местечко» — «Много народа? Большое местечко?» —
спросил полковник. «Я лазил на дерево, — отвечал один разъездный казак, — и все
высмотрел: местечко большое, и площадь есть, и костел, и лавки, а народу не
заметил — все жиды, словно в муравейнике; жид на жиде да жидом погоняет»

Тобто тоді вони не ховались, або їм не давали заховатись...
Тепер ми маємо Порошенка, Луценка, Червоненка, Тимошенка... Та і це не головне, а біда у тому,що вони ідуть до церкви хрестяться , сповідують для нас християнство, але насправді ще ніхто самостійно від юдейства не пішов живим.
16:19 30/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Значить між нами мерці ходять.
17:16 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Із трупним запахом... LOL
17:40 30/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
А що, запах суміші часника і цибулі трупний? wow
19:49 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Це залежить від того в кого який нюх. Або хто що хоче почути.
09:04 01/12/17
Petro Boriwiter Запорожье
Я кажу про звичайних людей, а не екстрасенсів.
17:45 01/12/17
Назар Слюсар Кобеляки
Дякую.
08:25 30/11/17
Рекомендует этот материал.
19:19 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Дякую.
08:29 30/11/17
Його ініціативу підтримав сам Президент Порошенко , правда з маленькою поправочкою не лише голодомору, але й голокосту, про що і повідомив з власного телеканалу. LOL best best

Ай да Назар! Как тонко...
19:24 29/11/17
Я как-то читала большую статью ,где автор утверждает, что голокоста не было. Если найду выставлю.
21:42 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
В Європі було уже сотні судів, але активісти що проти брехні з голокостом , всі суди виграли.
08:24 30/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Брехня - завжди брехня і її завуалювати неможливо.
11:32 30/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
І голокост був і голодомор був. Та і нині продовжуються в тих же, чи інших формах.
11:31 30/11/17
А сьогодні мої одногрупники, уже депутати ВР, як один, з піною на губах, кричать про геноцид українського народу з екранів телевізорів, а один навіть зареєстрував законопроект « Про кримінальну відповідальність за заперечення голодомору в Україні» Його ініціативу підтримав сам Президент Порошенко , правда з маленькою поправочкою не лише голодомору, але й голокосту, про що і повідомив з власного телеканалу.
19:30 29/11/17
Хороший материал напечатал Назар Слюсар сегодня на ХВ. Легко и приятно читается. Воспринимается, как единная живая картинка.
У меня тоже что то похожее было в роду. Старички также прятали всю жизнь харчи...
Это очень страшно!
19:33 29/11/17
Рекомендует этот материал.
19:34 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Вдячний.
08:30 30/11/17
Рекомендует этот материал.
19:49 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Вдячний, пане Богдане, за увагу.
08:31 30/11/17
Причины голода 1933 года в Украине по страницам одной подзабытой книги
15 августа, 2003


Вариант ответа на вопрос, поставленный в заголовке статьи, прозвучал в «ЗН» (28 июня 2003 г., № 24) в виде посыла к постановлению ЦК Компартии Украины «О голоде 1932—1933 гг. на Украине и публикации связанных с ним архивных материалов» от 26 января 1990 г. Постановление было опубликовано в книге «Голод 1932—1933 гг. на Украине: глазами историков, языком документов», которую подготовил Институт истории партии при ЦК Компартии Украины, вышедшей в свет в «Политиздате Украины» осенью 1990 года. Это постановление и было принято как раз для того, чтобы выход книги стал возможным. Суть его определяется одним предложением: «Архивные материалы раскрывают, что непосредственной причиной голода в начале 30-х годов в республике стало принудительное, с широким применением репрессий, проведение губительной для крестьянства хлебозаготовительной политики».

А кто заготавливал хлеб?

Кто, извините , рвал жопу, чтобы доказать свою лояльность Сталину?

Это же те самые украинцы, которые проживали вместе с умирающими по соседству!!!

Или не так?
19:53 29/11/17
Жители Украины делятся на четыре категории:
1. собственно украинцы (независимо от языка, на котором говорят)
2. хохлы - хитрожопые создания, которые и вышиваночку оденут, но и в россию за длинным рублём поедут;
3. малороссы - те, которые недороссы, но очень хотят стать "великороссами", коих нет и небыло никогда, но сказочка такая существует, как и миф о "русском мире", к стати.
4. понаехавшие - потомки того кацапья, которое в своё время толпами засылалось большевичками в Украину.
Собственно, все выборы в Украине прекрасно эту картину подтверждают.
20:21 29/11/17
А насчет вопросиков Ваших - почитайте первоисточники. Они открыты и за чтение их уже не сажают - ни в психушку, ни на колыму.
20:28 29/11/17
Все вірно, пане Богдан!
Ми ж то добре знаємо,хто і чому організував цей геноцид. Знаємо по-іменно всіх "героїв" або майже всіх
20:33 29/11/17
а от виконавці досі поряд...
ще й під "ветеранів" часом косять
21:26 29/11/17
Тов. Самохвалов, без тов. Литвиненка ваша партия вылядет очень слабовато!
21:03 29/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Та він і є Литвиненко, тільки під своїм справжнім прізвиськом.
11:34 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
wow Що? Петре, Самохвалов і Литвиненко це одна людина?
09:06 01/12/17
Petro Boriwiter Запорожье
І не тільки вони.
17:44 01/12/17
Назар Слюсар Кобеляки
Добре, Самохвалов, нехай хліб так "заготували", а де ж поділась картопля, бобові,кури, кози і т.д.?
08:37 30/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Картоплю кози погризли, бобові кури склювали,а кіз і курей жиди забрали. Вони ж свинину не їдять.
11:37 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
LOL LOL best

Було б не так болісно, якби лише смішно! Дуже влучно сказано, пане Боривітер!
15:24 30/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Нажаль так, Назаре.Але сміймося, як ті, що листа писали турецькому султану.
17:17 30/11/17

Пан Самохвалов, ви невиправний! Хіба можна брати за джерела "Інституту історії партії"? "очима істориків" і "язиком документів"? І ті іті брехливі....Та ще і у 1990 року!!! Відмиватися від правди історії - там було завдання! Дивиться згадане мною вище! А щодо заготовителів хліба? А хто це був: "Реввоєнком! ВЧК! Комбеди, але і не з тих селищ, які грабували." Це ті самі грабителі, які хліб не вирощували!!! Вони виконували наказ партії, тому не винні! 


Можливо подекуди і зустрічалися Іуди, та ті самі - про яких казали "жиди" і "вірні ленінці", дивиться правдиві, наші сучасні джерела, де авторів не можна звинуватити в брехні та фальсифікації, як оця публікація! Царські джерела, хоч уникали підлогу. Там хоч існували записи "великороси", "малороси", "білоруси", "поляки"... і "іновірці". А у тому випадку, де "Земські списки" і "Церковні записи" не збігалися - "джерела" поверталися "для встановлення істини"!  Тому ніяких "ВНУТРІШНІХ РОЗБІЖНОСТЕЙ" в науковій статистиці зветься "НЕСУМІСТНІСТЬ ДАННИХ" коли мати правду НЕМОЖЛИВО, не виникало...


НАКІПІЛО!!! Як мені соромно було, хоча правда була цілком на моєму боці, на згаданому зборищі по голодомору, 10 років тому у ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ і чути "бездоказове" ТАКОГО НЕ МОЖЕ БУТИ від псевдонауковців та комуністів, депутатів облради і натовпу неосвідчених!!! А ЧИ МОЖНА БУЛО ЇМ ДОВЕСТИ ПРАВДУ? Адже ніякі аргументи на таких не діють. І що в записах "треба було довести, що ти українець", інакше заносили в оту графу, що ти росіянин. Почитали б того Леся Кондратенка, як пихатий НКВД-іст на висілках у Сибіру знущався (даю по пам'яті): "Ти зі мною однієї віри - значить "руский". І що в тебе таке ім'я не руське - "Лесь"? Запишу тебе, як Лось! Хоч людям зрозуміло буде..." А скільки таких випадків, коли записували "русский"! Щоправда багато таких яких з мовчазної згоди, або за особистою заявою "робились русскими", бо жити потім було легше! Так і ставало "росіян більше за українців". А викладки по царській статистиці такові, що росіян приблизьно стількі ж, як і малоросів, а то і менше. А що генні дослідження ВИЗНАЧИЛИ? Що сибярики за генами ближче до "хохлів ніж до кацапів"!!! Нарешті як це мені соромно "ЗА ТВЕРДО ЗНАЮ ПРАВДУ", а отим литвиненкам та самохваловим (вибачте за ці персоналії хоч і маленькими літерами) не соромно за "СУЦІЛЬНУ БРЕХНЮ і ПЕРЕКРУЧЕННЯ"? На їх місці наче здається що і крізь землю провалився!


 

11:22 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
І це правда, пане Антов! best
16:20 30/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Не всі ті українці, що українські імена мають і розмовляють українською.
11:33 30/11/17
Да, прошу простить меня за невнимательность. Действительно ранее бытовало мнение, что был очень слабым урожай в Украине. Поэтому професор и рассказывал то, что мог.

А вы думаете этот професор знал о заготовках хлеба?
19:58 29/11/17
Всё профессор знал. У него допуски были.
20:07 29/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Та мало хто в архівах з них працював, як і нині мало хто зі старої професури архівами користується. Вони ж більше навчені один в одного перписувати.
11:38 30/11/17
мова не про архіви, а про спецфонди бібліотек.
13:46 30/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
та вони і в них не працювали і не працюють.
17:18 30/11/17
Нам, студентам, професор марксизму-ленінізму втирав, що як тільки ссср зможе довести урожай зернових по тоні на одного жителя то наступить повний комунізм (видно для нього ізобіліє і комунізм одне й те саме). Ось уже який рік Україна добивається врожаїв значно більших за тону на одного жителя. А люди в основному малозабезпечені. І на ізобіліє грошей катма.
20:29 10/12/17
Petro Boriwiter Запорожье
Тому що хліб вирощують одні, продають інші, а перепродають ще інші.
Ті що вирощують інколи ледве покривають свої витрати, ті що продають - живуть безбідно, а ті, що перепродають купаються в розкошах. Така дійсність.
20:46 10/12/17
Рекомендует этот материал.
20:04 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Вдячний.
08:37 30/11/17
Рекомендует этот материал. Почему? дякую, Назаре, за пам"ять!
20:20 29/11/17
Подивись, що витворяє наш спільний знайомий по Хайвею Мельник Ю.А. https://www.youtube.com/watch?v=Soa-AhTECFo
Каже що його самого та його предків ніщо не бере, ані куля, ані брус-сотка
20:22 29/11/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
LOL best Тепер він наспраді "всесвітньо відомий". Але, здається не пєсатель. wink
20:37 29/11/17
Врагу не пожелаешь, Гена, такой "всемирной известности". На Ю-тубе стоит только набрать "удар по голове", найдутся сотни таких же идиотов, жаждущих всемирной славы. Теперь мы с тобой и иные хайвеевцы могут "гордится", что вживую общались со зведой Ю-туба Мельником Юрием Адамовичем wink
22:20 29/11/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Опосля такого удара, мне не хоцца снова с ним общаться. wink
22:36 29/11/17
Ошибаешься! Поле этого удара трёхметровым брусом-соткой по голове из него просто прёт словесный понос. Можешь убедиться, зайдя на Трымаву "Уничтожение обвинения меня во лжи, что мне по фигу удар по голове сотым бруском" http://трымава.рф/?p=23916#comment-48296
22:58 29/11/17
На Ю-тубе стоит только набрать "удар по голове", найдутся сотни таких же идиотов, жаждущих всемирной славы.
---------------

А не надо завидовать! Тренируйся!
23:06 29/11/17
Андрей, я тебе уже лтветил на Трымаве, продублирую здесь, якщо ти недобачаєш:

Андрей, категорически не согласен! В таких рекордах россияне более продвинутые, но менее культурные (матерятся). Вот возьми клип «Кувалдой по голове» https://www.youtube.com/watch?v=XRyIHWXlO1k
Согласись: круто, но некультурно!
23:11 29/11/17
Класс! Точно круто. Значит и тут россияне оказались более продвинутые!
Хотя и матерятся.
08:03 30/11/17
LOL LOL LOL best best Оце і є Мельник без прикрас та казок!
20:37 29/11/17
А Вы, Олена, как думали? Переписывались со звездой Ю-туба? Теперь гордиться должны!
23:00 29/11/17
Ну все.Теперь у Мельника откроется третий глаз.
21:37 29/11/17
Ну, допустим, когда ещё было много слив-паданок на улицах Харькова, "третий глаз" у него открывался с изрядной периодичностью, стоило только спустить штаны и присесть.
С окончанием сезона слив "всемирноизвестному" приходится прибегать к более радикальным и опасным для здоровья методам открытия "третьего глаза", как то ударом 3-х метровым деревянным брусом сечением 100 Х 100 мм по голове - https://www.youtube.com/watch?v=Soa-AhTECFo
22:15 29/11/17
Сергей вы не правы. Когда идет падеж слив, у Мельника открывается второе очко.
22:19 29/11/17
Это как? Вместо третьего глаза? Или вместе с ним?
22:23 29/11/17
От удара, я думаю третий глаз открылся навсегда, а вот второе очко только в период созревания сливы.
22:46 29/11/17
Мне кажется, что после этого удвра его "третий глаз" резко сместился пониже спины.
23:04 29/11/17
так низко сместился??? И что же будет видеть этот третий глаз?
23:07 29/11/17
Если станет выглядывать, то обрезанный передний хвост Юрия Адамовича.
23:13 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Третє око Мельника! Це просто суперово! LOL
08:39 30/11/17
Пане Сергію, якщо не помиляюсь, Ви якось слово давали, що напишете ПРАВДУ і про німецьку окупацію і про геноцид голодом ?
Я думаю ,що Ви знання маєте від членів Вашої сім"ї?
20:36 29/11/17
Обещал - сделаю. У меня даже аудио ( оцифрованные магнитофонные записи) бесед с ныне покойным дедом сохранились. Просто хочу сделать основательно, с аудио-доказательствами, а не на скорую руку.
Вопрос в другом: кому это на Хайвее надо? Сегодня вечером видел в ленте посты 17 часовой давности. Печально.
22:09 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Вдячний.
08:38 30/11/17
А Ви, шановний, знаєте іншу причину голоду?

- Знаю! Крикнув на всю лекційну залу я.

- Від Вашої брехні , товаришу викладач, у могилах перевертаються мільйони умисне замучених українців, серед яких і 24 члени моєї родини !

Запала гнітюча тиша. Я ж хвилин за п’ять – сім розповів усе, що знав від бабусі :

І про «продзагони озброєних чужинців», і про « заградзагони косооких нелюдів», і про умисний план знищення найдревнішого генофонду світу катами Кремля…

Мене ніхто не перебивав , бо та рішучість донести слова правди до кожного в аудиторії була непереборною, хоча я на рівні підсвідомості і розумів,що просто так це не минеться мені.

Студенти мовчали в повній тиші, а професор, дійшовши до тями, сказав:



- Я , надіюсь, товариші студенти розуміють, що радянська влада не може коштом держави навчати собі ворогів?
20:21 29/11/17
Вражає ця гола правда!
20:22 29/11/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
20:39 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Вдячний.
08:39 30/11/17
Рекомендует этот материал.
20:56 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Вдячний.
08:40 30/11/17
Давно, ты Назарий, ничего не показывал народу из своих писаний. Видимо надоело читать о музеях и решил врезать о жизни?

Понравилась твоя публикация. Легко читается и тема болезненная выложена без лишнего пафоса. best best

Правда наши ефрейтора оценок жалеют, но это не беда, ведь количество рекомендаций говорит об интересе к твоей публикации.
21:00 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Та поглянув я , Тревіс, що на ХВ ніхто не згадав і словом та й вирішив написати свою історію.
08:43 30/11/17
Рекомендует этот материал.
21:37 29/11/17
Як на мене, то цей геноцид продовжується!
21:43 29/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Так я думаю Белка. Проте , можливо, хтось і не погодиться...то нехай пишуть, а не відмовчуються
08:44 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Вдячний.
08:40 30/11/17
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую частину глибокої правди життя!
08:36 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Вдячний, пане Антов!
09:35 30/11/17
Навзаєм! І я Вам за публікацію дуже дякую!
11:37 30/11/17
Рекомендует этот материал. Почему? Рекомендую с учетом всех замечаний, указанных в моей рецензии на данную статью.
11:53 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Вдячний за рекомендацію та за рецензію. Ось про неї і хочеться поговорити окремо.

Вибачте, але я її повторю чи скопіюю, щоб в подальшому було більше зрозуміло про що я писатиму:

Тема статьи не нова, о том писали много и многие, в том числе и Ваш покорный слуга ("День скорби", см.: http://h.ua/story/152953/). Главным недостатком статьи нахожу то, что не верно названы основные виновники голодомора. В этом плане здесь читаем: "умисний план знищення найдревнішого генофонду світу катами Кремля…" и "радянська влада". Между тем, уже давно не есть секретом, что теми самыми "катами Кремля" были не украинцы и не русские, а евреи, в своем большинстве называемые в народе жидами! Это было и в начале прошлого века, увы, это есть и сейчас! И ныне эта небольшая прослойка населения Украины имеет большинство в Верховной Раде! Именно "благодаря" ее активной деятельности за последние четверть века население Украины снизилось официально на четверть, а неофициально есть серьезные исследования, что его нету уже ПОЛОВИНЫ! Более того, представители этого жидовского отребья в открытую заявляют о том, что в ближайшем будущем от украинцев должно остаться всего 10% от того количества, что было в конце прошлого века (при СССР), см.: "Население Украины не должно превышать 5 млн Игорь Беркут", https://www.youtube.com/watch?v=1g7nc-gvITI. Кто-то говорит, что верить Беркуту нельзя, но Беркут это, можно сказать, мелочь, главное читаем здесь: в Библии, в Ветхом Завете: "Гл. 20… п. 16. А в городах сих народов, которых Господь, Бог твой, дает тебе во владение, не оставляй в живых ни одной души", см. БИБЛИЯ, КИШИНЕВ - 1997 (из Пятой книги Моисеева "Второзаконие").
Ветхозаветные книги первоначально были написаны на еврейском языке. Ветхому Завету от рождения уже не одна тысяча лет. Ну, ладно, это еврейско-жидовское учение могло восприниматься как должное в средние века, ладно – в начале царствования капиталистической системы на Земле матушке, но в 21-ом веке исповедовать эти явно фашистские правила жизни… это кажется абсолютно неприемлемым! И тем не менее, этот фашизм доныне так и не осужден людьми! ... Вот, об этом наш автор не проронил ни слова! Почему? Точного ответа не знаю, но думаю, что он этот ответ связан с тем, что Назар Слюсар на самом деле чей-то Клон! Об этом на этих страницах я уже писал на Форуме. За два с половиной года присутствия на этом сайте этот "Назар" написал всего ТРИ статьи, сегодня - четвертая! Заметьте: это при том, что написана данная статья грамотно, в хорошем литературном стиле. Ему бы писать и писать, а он все больше молчит или "выступает" в комментариях да разных, часто непотребных сообщениях, на Форуме... Скорее всего, автор не молчит, пишет, но не под этой кликухой, а под своей фамилией и/или под другими именами, т.е. прячась за другими Клонами.
В завершение отмечу тот факт, который позволяет жидам скрываться при, казалось бы, полной ясности нашего бытия, а именно: ЗАПРЕТ НА УКАЗАНИЯ НАЦИОНАЛЬНОСТИ В НАШИХ ПАСПОРТАХ! В связи с чем разумно поднять вопрос об отмене того запрета, это во-первых, а во-вторых - восстановить справедливость в равенстве прав разных национальностей при избрании властных органов, где количество депутатов конкретной национальности должно соответствовать процентному соотношению национальностей в стране!


а. Дійсно тема ст. не нова і не може бути новою, бо вона настільки мало досліджена, що хватить роботи ще на декілька поколінь. Я ж долучився лише спогадами і то дуже скоротив написане, щоб читач не лякався кількості тексту.
Чому я не назвав винуватців?
А їх і так всі знають, але це тепер, а моя бабуся про них і не здогадувалась, мабуть!
Так, вона просто казала:
" Якщо знов прийдуть сатанисти заберати харчі, то вони не будуть знати,що у мене трохи заховано ,а ми може хоча б "дріб"язок" ( це про нас малих) спасемо!
Хто ті сатанисти бабуся не казала. Саме в такому стилі я і писав. Для нас сьогодні зрозуміло хто ті сатанисти. Саме тому я і написав " Як на мене, то цей геноцид продовжується!" Та й і про цінову політику, нав"язану слугами сатани я теж згадав.
Можливо потрібно було б трохи розширити думки і вказати, що голод, репресії, війни та сьогодняшні біди продовжують організовувати провладні жиди... Але тоді б в складову дитячих спогадів не вписалась би сама публікація.

б. Назар Слюсар - клон!??? Я не буду виправдовуватись, бо не бачу необхідності.

На цьому сайтові, та й на інших, можна 99% учасників назвати клонами. Анатолій, клони не будуть писати ні публікацій, як на мене. У них інші завдання. Та це не важливо. Хочете мене так називати - називайте.
Ви, Анатолію, правильно підмітили, що друкую я мало тут на ХВ, хоча пишу значно більше.
Справа у тому,що я не пишу загально прийнятих тем, а лише ті речі, які мене хвилюють. Та у мене було декілька спроб залишити тут свої публікації, але... Як правило мені у цьому відмовляли.
Після декількох невдалих спроб надрукувати деякі важливі відомості, на мою думку, я надовго відмовився від цієї ідеї і зрідка заходив сюди.

в. В усьому іншому з Вами погоджуюсь і теж такої самої думки.
15:57 30/11/17
Ну, должен отметить, этот Ваш ответ мне тоже понравился, как и стиль и грамотность в статье. Я буду только рад, если мое предположение о том, что Вы Клон, окажется не правильным. Это тот случай, когда ошибка является вероятным вариантом умозаключений. Не согласен с Вами в том, что "можна 99% учасників назвати клонами", как на мой взгляд, таких заметно меньше половины...
16:13 30/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Анатолій, чомусь згадав "всесвітньовідомого" бовдура,що вже почав випробовувати міць своєї голови на брусках сотках. Це якщо Ви не звернули уваги, то подивіться,що виставив тут Кувалда ( С окончанием сезона слив "всемирноизвестному" приходится прибегать к более радикальным и опасным для здоровья методам открытия "третьего глаза", как то ударом 3-х метровым деревянным брусом сечением 100 Х 100 мм по голове - https://www.youtube.com/watch?v=Soa-AhTECFo)

А згадав ось з якого приводу:

Цей " всесвітньо відомий" писав:

Вот мой номер телефонаю. Если ты мне позвонишь, значит ты реальный человек, а если не позвонишь, значит ты тролль!" LOL

Я надіюсь ,що ми до такого не докотимось?
17:01 30/11/17
smile На мой взгляд тот "бовдур" сам хуже всякого тролля...
19:11 30/11/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рецензию антисемита Литвиненко после фразы "И ныне эта небольшая прослойка населения Украины имеет большинство в Верховной Раде" можно и не читать, ибо это утверждение недостоверно, как и дольнейшие его "размышления.
13:27 30/11/17
Недостоверными здесь скорее являются твои здесь слова, ибо, во-первых, антисемит это тот, кто борется или призывает к борьбе против еврейско-жидовского сословия, что меня не касается, ибо я выступаю не против этого сословия, а против их фашистской религии! И, во-вторых, недостоверным мое утверждение можно считать лишь в том случае, если Тимошенко, Порошенко и им подобные (с украинским окончанием на "ко") не считать евреями!
14:22 30/11/17
Рекомендує цей матеріал. Чому? Бабуся сказала правду: українців довели до відчаю і налякали так, що тільки зараз ми починаємо відходити.
20:16 10/12/17

Live

55 мин. назад

Геннадий Балашов публикует статью Обречённый протест «евроблях»

1 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал ТАМ, ДЕ ГОРИ, ПОЛОНИНИ…

2 час. назад

Чачанидзе Владимир публикует статью Всё прошло,не спрашивай меня...

2 час. назад

Галина Шевченко публикует статью ТАМ, ДЕ ГОРИ, ПОЛОНИНИ…

3 час. назад

Чачанидзе Владимир публикует статью Тот,кто думает вверх взлетать...

4 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Запрещённые в СССР военные фото

6 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Запрещённые в СССР военные фото

8 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

16 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Запрещённые в СССР военные фото

18 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Патриотичные коррупционеры налогового ада

18 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Запрещённые в СССР военные фото

18 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

18 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Патриотичные коррупционеры налогового ада

18 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Запрещённые в СССР военные фото

18 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Патриотичные коррупционеры налогового ада

19 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Ах, сколько дураков на свете этом

19 час. назад

Иленов публикует статью Почему искусственный интеллект невозможен, ч.1

19 час. назад

Сергей Кувалда публикует статью Запрещённые в СССР военные фото

20 час. назад

Владимир Некрасов публикует статью ПУТИНСКИЕ ДО САМОГО СВЯТОГО «СОВЕТСКОГО НАРОДА» ДОБРАЛИСЬ, ГРАЖДАНЕ?

20 час. назад

Myhail Antonyshyn публикует статью Чому серед нас немає птиць...

21 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

21 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

21 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ