О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Стихи  24 ноября 2017 20:39:55

ПРО БОГА І АТО

У бога «всіх народів і часів»

За пазухою – камінь, не хлібина…

І Сатана позаду – мов руїна,

І злочини новітніх шахраїв.

*

Він – чистий, незбагненно-молодий…

Але до влади рветься вся гидота!

Плямить ім’я його… І – чорнорото –

Оббріхує прадавній Рід святий.

Коріння власне, душу бережи,

Звільняйся з-під навали ПАРТОкратів…

Вони і Бога – в партію… І – крадуть,

І краденим хизуються в олжі.

Прокинься, люде… Твій палає дім!

Дітей у рабство хитро загоняють...

Майбутнє їхнє нищать і ламають,

Маскуючись під іменем святим.

А Ти, мій Боже правий, вже грядеш,

Очиститься коріння наше скоро…

Минеться кривда… Віра здвигне гори –

Своїм ім’ям всі речі Ти назвеш.

*

Уся братва – на «Мерседесах»,

Уся «еліта» – за кермом.

Димлять… Стоять… Блищать колеса…

"Швидка" волає:«Ми – в РОДДОМ».

Печерськ – у «пробці»… Мов шампанське…

У перехожих настрій – швах!

Їзда по місту – справа панська,

А Доля – в одиниць… І – Шлях.

Не в джунглях диких ми зростали,

І не в саванні ми жили…

Нас пращури охороняли,

Підказували – як могли.

Тож нині – у лиху годину,

В часи непевності, в імлі –

Любімо рідну Україну,

Ми тут – по праву...

ТУТ ЗРОСЛИ.

ПРО БОГА І АТО

Фото з Інтернету: ось у яких "постолах" наші ЗАХИСНИКИ воюють в АТО.

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 723
Отредактировано: 25-11-2017 [07:56]
delete
Вікторія Івченко
Вікторія Івченко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 39, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? Хоча і не всюди рима торжествує, але ідея, дух і надія - на висоті.
22:10 24/11/17
Я СЬОГОДНІ ЗНОВУ ПЕРЕГЛЯНУЛА. РИМИ - НА МІСЦІ. В ОДНІЙ СТРОФІ ЗМІНЕНО ПОРЯДОК РИМУВАННЯ РЯДКІВ. І ОДНЕ СЛОВО ПІДПРАВИЛА...
"Коріння власне, душу бережи,

Звільняйся з-під навали ПАРТОкратів…

Вони і Бога – в партію… І – крадуть,

І краденим хизуються в олжі".
08:00 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Саме тут і спіткається рима.
а якщо так:
Коріння власне, душу бережи,
Звільнись з-під ПАРТОкратичної навали,
Вони і Бога – в партію… Крадуть, як й крали,
І краденим хизуються...Не сволочі, скажи?
10:40 25/11/17
Повністю поламаний ритм... І рима - так собі. Зверніть увагу на слово крАдуть - наголос на перший склад.
11:10 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
В різних регіонах України крадуть промовляють, як з наголосом на першому так і з наголосом на другому складі. Ну, а на рахунок ритму і рими це вже кожному своє. Тому і кажуть - автор завжди правий. Але це коли він пише для себе, або для свого кола, а коли для загалу, то йому слід більше звертати увагу на риму, а не на ритм. Бо риму відчувають всі одинаково, а ритм задає сам собі під час читання. Інколи для автора ніби ритму і не має, ва читач там знаходить ритм для себе.
11:32 25/11/17
Дякую за небайдужість, Петре! smile Нехай кожен знаходить СВОЄ у моїх поезіях. ЦЕ ЧУДОВО, ЩО ВОНИ ХВИЛЮЮТЬ ЧИТАЧА.
17:42 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
smile best
19:02 25/11/17
Дякую, Петре, за рекомендацію! Не чекала від Вас такої високої похвали. Отже, справа не в "гордині", про яку ми нещодавно говорили... Ту ГОРДИНЮ нам нав'язують силоміць. Принижуючи і перетворюючи на рабів. А МИ ШУКАЄМО БОГА - І ЗНАХОДИМО ЙОГО.
08:01 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Ні, гординю навязати не можливо. Гординю можна випестити, заохотити. Але тільки людина здатна побороти її в собі. Тільки той, хто користується принципом: "Роби так, щоб це не зашкодило ближньому", може пермогти гординю в собі.
10:32 25/11/17
Якось я зайшла в столовку при Лаврі. Сіла за стіл, обідаю. Раптом - якась незрозуміла ситуація: група новоприбулих ПЕРЕСТАВЛЯЄ СТОЛИ І СТІЛЬЦІ - неприємно грюкаючи на всю столовку. Я повертаюся - і кажу: "БУДЬ ЛАСКА, ТИХІШЕ!" Бабулька-прибиральниця, осяяна БОЖЕСТВЕННОЮ посмішкою, захищає відвідувачів: "А ЯКЩО "НЕ ПОЧУТИ"?.. ЗМИРИТИСЯ. СТЕРПІТИ." А я, кажу, ввічливо прошу. Ті одрвазу ж затихли, насторожено придивляються до нас. Я, кажу, займаюся журналістикою. Хрещена, до речі - у перші дні після народження. Киянка у четвертому поколінні. Маю право... "О, я теж киянка у такому-то поколінні!" - ще дужче радіє прибиральниця. У КОЖНОГО СВОЯ РОБОТА, ЧИ НЕ ТАК? - запитую. Вона дивиться на мене з повагою і нічого не каже у відповідь.
11:18 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
А хіба так важливо, хто і в якому поколінні. Це і є елемент гордині. Навіть сам факт хрещення є таким елементом. Для Господа ми всі в першому поколінні: і ті, що були і ті, що є і ті, що будуть. І хрещені ми всі у Господі, а не у якійсь певній церкві. Це також елемент гордині. А зробити чи не зробити зауваження - це не приклад змирення чи терпіння, а приклад вашого виховання і намагання і інших прилучити до нього.А прилучаться вони чи ні вже від них залежить.
11:25 25/11/17
"А хіба так важливо, хто і в якому поколінні. Це і є елемент гордині". Ось як раз і ПРИЧИНА того, що називається ЕЛЕМЕНТОМ ЕКСПАНСІЇ - ІДЕОЛОГІЧНОЇ, щонайменше. Далі - політичної. Ще далі - повного поневолення і одрубання від коріння... БО НАСКІЛЬКИ ДУША ПАМ'ЯТАЄ ВЛАСНУ ІСТОРІЮ І ТРАДИЦІЇ ВЛАСНОГО НАРОДУ (ДАЛЕКО-ДАЛЕКО ДОХРИСТИЯНСЬКІ, ПРАПРАПРАЩУРІВ), НАСТІЛЬКИ ВОНА ЖИВИТЬСЯ ЕНЕРГІЄЮ ВЛАСНОГО РОДУ. І такою ж мірою настільки важче її здвигнути з того, що є ПЕРШООСНОВОЮ ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ. Заради чого вона,власне, і прийшла у цей світ. "І чужого научайтесь, і свого не цупайтесь!" - геніальна формула РІВНОВАГИ ТА УСПІШНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ДУШІ ЛЮДСЬКОЇ В СВІТІ ЗЕМНОМУ. Краще не скажеш! Ось для чого посилаються кожному народу ПРОРОКИ. Щоб себе не забували,і, пізнаючи науку сусідів-несусідів,поверталися ДО САМИХ СЕБЕ У НОВІЙ ЯКОСТІ.
17:31 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Память свого коріння і хизування цією памяттю - речі різні. А пророки не для того посилаються, а для того щоб нагадати людині, що вона забула Бога і Його настанови і щоб вона покаялася за гріхи і навернулася до Господа. А Господь простить, якщо каяття щире і навернення скоре.
17:35 25/11/17
НІХТО НЕ ХИЗУЄТЬСЯ ПАМ'ЯТТЮ. А ПОСТАВИТИ НА МІCЦЕ СВЯТОШУ - ТО НЕСКЛАДНО. ВІН ОДРАЗУ Ж ПОЧИНАЄ ТОБІ ЛАСКАВО В ОЧІ ЗАЗИРАТИ... Тарілочку супу власноручно піднесе... БО ЙОМУ ВЖЕ Й САМОМУ ОСТОГИДІЛА ОТА БРЕХЛИВА МАСКА РАБА. Він самим собою побути хоче!
15:43 26/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
На це відповів особисто.
17:01 26/11/17
Ось посто кумедна сценка. Іду повз, пардон, туалет, де працює моя знайома. Вона уже не раз мені розповідала, як переживає за свого котика Листика (він чимось отруївся нещодавно) Я співчуваю, даю якісь поради (також кішечку маю). Ми - найкращі друзі з Тетяною (так звати мою знайому). Іду далі, за огорожу. Тут працює інша служителька, Лариса. Продає сувеніри. Бачу, і котик Листик поруч із нею... "Гей, іди додому!" - передаю "привіт" котові від господарки Тетяни."Ні, його не так звуть!" - ображається Лариса."А як? - цікавлюся. "Марсик!" - відповідає Лариса.Вона також підгодовує його, щоправда, не курячими сердечками... Але Марсикові-Листикові, здається, байдуже. Він однаково готовий приймати частування - від обох жіночок. P.S.Усі імена змінено - заради безпеки усіх діючих осіб. Говорять, що на території Лаври окопалося вороже ФСБ. Але то - вже інша історія.
17:57 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Всі монахи РПЦ в Україні - кагебешники(нині фсбешники). Я знаю, що навіть і серед них не всім довіряють. Тому всіх місцевих монахів первели в монастирі Росії, а звідти монахів-фсбешників перевели в монастирі на територію України.
19:01 25/11/17
Це дуже схоже на правду... Скоріше, чистісінька ПРАВДА. Вони - невільники Системи. До Бога там - як до краю Всесвіту. Справджується пророцтво про те, що наприкінці часів усі церкві у золоті стоятимуть, відреставроувані, бобілені, а ходити туди - не можна буде... ТАК І Є. БЛАГОДАТІ НЕМАЄ,перевдягнені монахи...
19:33 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Це не схоже на правду, це і є правда. Благодаті там немає. Істина.
19:58 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
не звертайте на таке уваги і воно не стане для вас проблемою.
10:29 25/11/17
ДУЖЕ СКОРО ЦЕ СТАНЕ КРИВАВОЮ ПРОБЛЕМОЮ ВСЬОГО СУСПІЛЬСТВА - якщо не схаменутися тепер!
11:20 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Не стане , якщо не будуть на це звертати уваги. Не буде уваги, не буде і послідовників, а так, як людина смертна, все закінчиться тільки на тих, хто на це запав.
11:26 25/11/17
Той не звертайте уваги на чергове п о п е р е д ж е н н я... Не вдумуйтеся, не аналізуйте. Спіть спокійно. "Та не однаково мені, як Україну злії люди присплять, лукавії... В огні - її, окраденую, збудять! Ох, не однаково мені".ЦЕ - ТАКОЖ ПРОРОЦТВО.
17:34 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Це констатація факту.
19:02 25/11/17
Боже Землі Моєї і Неба,будь зі мною, охороняй мене від усілякого зла... Нехай буде так!
19:29 25/11/17
Я молюся так щоранку... БОГОВІ ЗЕМЛІ, НА ЯКІЙ НАРОДИЛАСЯ І ВИРОСЛА. І ВІДЧУЛА СЕБЕ ЛЮДИНОЮ. Завдяки прийдешнім і грядущим.
19:35 25/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
Молитися людина може так, як вона цього прагне, прагне ї
ї серце, її душа.
19:59 25/11/17
Петре, я переглянула ОГРОМ ІНФОРМАЦІЇ на тему, яка мене цікавить. Коли підключається СЕРЦЕ, воно, мов магніт, ПРИТЯГУЄ саме те, що потрібно. ОСЬ МІЙ ВИСНОВОК: ВОНИ ПРОВОДЯТЬ ЕКСПЕРИМЕНТИ НА ПОНЕВОЛЕНИХ, ОДУРМАНЕНИХ ПРОПАГАНДОЮ (будь-чого) НАРОДАХ страшні експерименти. В тому інтервью, яке я Вам надіслала за посиланням, вченого запросили НА ЇХНІЙ СЕМІНАР. МІЖНАРОДНИЙ. І там відкритим текстом виклали усі свої плани щодо України... Якщо трохи поміркувати, вибудовується страшна картина: ЯКЩО МИ ВИЖИВАЄМО У КОНЦТАБОРІ ЇХНЬОГО РОЗЛИВУ, ТО МАЄМО ШАНС... ЯКЩО НІ, НАС ПЕРЕТВОРЮЮТЬ НА СКОТІВ. Це на кштале гітлерівських експериментів над людьми у часи Другої світової... САМЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ. НАД ЗНЕСИЛЕНИМИ Й ОБЕЗКРОВЛЕНИМИ... ЇХНІМИ Ж РУКАМИ. ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИЛІТь. ОСЬ УЖЕ Й СТОЛІТТЯ ВІДСВЯТКУВАЛИ!
09:07 26/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
На це відповів особисто.
17:02 26/11/17
ДИВИТИСЬ ДО КІНЦЯ!!!!!!!!!!
11:21 25/11/17
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую патріотичну віршовану думку!!!
15:48 25/11/17
ДЯКУЮ ВАМ. smile
19:36 25/11/17
Будь ласка! best
20:49 25/11/17
Larisa Potapova Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
23:10 25/11/17
Дякую за рекомендацію, Ларисо!
15:46 26/11/17
Larisa Potapova Днепропетровск
best
22:30 26/11/17

Live

2 мин. назад

Сергей Кувалда комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

12 мин. назад

Сергей Кувалда комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

12 мин. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Друге Народження Душі

16 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

35 мин. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

39 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

57 мин. назад

Сергей Кувалда комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

1 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

2 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Дозволь тобою милуватись

3 час. назад

Влочега рекомендует материал Друге Народження Душі

3 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Друге Народження Душі

4 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Санкции Путина

5 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Санкции Путина

5 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

5 час. назад

Геннадий Балашов публикует статью Санкции Путина

6 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал В.Шекспір. Сонет 116

6 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

6 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал Дозволь тобою милуватись

8 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

8 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"