О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  13 ноября 2017 20:24:23

Автор: antov

ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 8

ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?      Частка 8
        
ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?      Частка 8
 

      ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?         

Частка 8

(війна та сучча війна в таборах)

 

       Як відомо вожак та вчитель всіх народів Йосип Сталін використовував на фронті засуджених до позбавлення волі, відбуваючих покарання у сталінських лагерях та засуджних до страти. Гитлер та інші воюючи дерзжави такого не робили! Чому ж таке робив він?

       По перше – не забувайте що він, ще за часів царизму був ЗЕК, авторитет, пройшовший все. Злочини, неодноразові суди (рецидівіст), КПЗ, допити та етапи, тюрми, зсилки. Заслуг у злочинах значно більше, ніж участі у революційній боротьбі…. Ну це, як кому дивитися і кому що ближче!

       Попередня частка публікації на щось натякує, а ось що далі із текста важливіше -- судіть самі. Причому, більша частина матеріалу викладена очевидцями подій, їх думками, та до того ж і «Архіпелаг ГУЛАГ Солжениціна і його творчість, а там свідки Варламов і Шаламов та тощо, тощо, тощо. Висновки на вас, шановні читачі. Кожен з свого розуму дивиться по своєму, а плюралізм в цьому погляді, як на мене – необхідний у будь якому разі. От тільки, що на Сталіні такий тягар, який не може бути скасований, вважаю одназначно. Причому, багато мільйонів людей із позбавлених права жити…   

       Залучення криміналітету до армію, як це відомо із історії, вводив в практику вперше французький король Луї-Філіп. Коли французським військам в Алжирі було важко під час будування там оборонних споруд, а треба було ще і охороняти покараних, королю прийшла ідея: чому б не поєднати зусилля тих і тих. І чому б не дати зброю покаранним, все одно араби їх нищили. Вдалося… 

      Чому ж Сталін закликав на фронт зеків у велику вітчизняну, та до того ж у досить знпачній кіоькості. В першу чергу на фронт відправляли вібувавших покарання у ГУЛАГ. 12.07.1941, тобто, менш ніж через місяць після початку війни з Германією Президія Верховної Ради СРСР видала Указ «Про звільнення від покарання засуджених за деякими категоріями злочинів». Свободу отримали засуджені за малозначні злочини і засуджені за Указом від 28 грудня 1940 року - за порушення дисципліни і самовільний відхід з училища. 24.11.1941 Указ поширено на колишніх військовослужбовців, які вчинили малозначні злочини до початку війни. Всі звільнені попрямували на фронт. Так мобілізували більше 420 тисяч придатних до військової служби ув`язнених. Штрафні батальйони ті з`явилися пізніше і вони не стосувалися колишніх арештантів. Штрафбати відносились до наказу №227 «Ні кроку назад!» 1942 року. Штрафбати довели високу боєздатність, але батальйони «російських камікадзе» швидко танули. У 1943 році у війні відбувся перелом. Потрібні були сили для розвитку наступу.

      Для того Йосип Сталін прийняв своє «конгеніальне» рішення:

      Указ 12.07.1941 не торкався табірників, які відбували покарання по 58-й «політичній» статті та і «урок». У 1943 Держкомітет оборони випустив спеціальні постанови, за якими на фронт вирушили більше 157 тисяч ув`язнених. 10% з них, вирушили до штрафбатів, а решту поповнили лінійні частини. Засуджені за «політичної» спочатку позбулися права «кров`ю спокутувати перед Батьківщиною свою провину» - таким чином, Червона Армія втратила більшості свідомих солдатів. Добровольцями фронту могли стати тільки кримінальники і «побутовці». «Блатні» на фронт не прагнули, «злодію в законі» - ганьба служити в армії, брати зброю і захищати державу. Тому армію поповнялои «побутовці». Чому ті йшли на фронт? За Рогозіним «Робочий день тривав 10, а подекуди 12 годин. Скасовані вихідні. І звичайно, негайно введена найжорстокіша економія харчуваня. Протягом 2-3-х місяців у таборі тільки живі скелети». У ГУЛАГу значно скоротили норми харчування, з одночасним ростом норм трудової години. 1942-й ввели інструкцію - дозвіл застосовання збрї при дворазовій відмові від праці. А проф.Кузьмін у творі «ГУЛАГ у час війни» констатує: «ці заходи призвели, що в місцях позбавлення волі загинуло майже 600 000 осіб», як у блокадному Ленінграді. Тому фронт для «побутовців» був краще. Все-таки серед фронтовиків у 1943 з`явилося багато «урок». Вибір суворий: або голод на зоні, або фронт. Перелом для «блатняків» стала Сталінградська і Курська битва, які привели до «розколу» в криміналу і далі до «суччої війні». Після Сталінграду добровольців серед криміналу побільшало. Рік на фронті зараховувався за три. Варлам Шаламов в нарисі «Суччa війна» відзначив «з урок виходили сміливі розвідники і лихі партизани. Схильність до ризику, рішучість і нахабство робили з них цінних солдат».

       Була ще причина, чому кримінал йшов до Червоної армії. Після перелому у війні фронтовики наступали, попереду була Європа і Німеччина, «легка здобич», і багато кримінальники бажали взяти в цьому участь. Як воювали і вели себе на фронті? Воювали зло, відчайдушно і безжально. Євген Весник, який під час війни був командиром артилерійської бригади, згадує: «Вони воювали прекрасно. Були сміливі, дисципліновані. Я представляв їх до нагород. Мені абсолютно все одно, за що судимі. Їх нагороджували тому, що вони прекрасно проявляли себе в боях ». Багато колишніх злочинців були представлені до нагород, деяким присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Звичайно, поведінка кримінальника давала про себе знати. І. Мамаєв, ветеран війни, під керівництвом якого було багато «блатних», згадує, що через добу після поповнення у командира взводу пропав планшет з документами і грошима для дружини і його дочки. «Злочинці і на війні злочинці». В їх середовищі, часом, природні п`янки, карткові ігри, поножовщина. І у 1944 перестали брати на фронт неодноразово судимих. На фронті ввели суворі методи впливу на «блатняків». Але на території супротивника - в Німеччині - на кримінал взагалі мало діяли заборони. Вбивства, грабіж, гвалтування, інші «ексцеси» в відношенні громадян, особливо німців.

      Зараз стали публічно говорити, це «заслуга» «блатних героїв». Після демобілізації багато з криміналу взялися за старе і, природно, незабаром знов у табори. Ті розраховували на повагу і шану, все-таки кров проливали! Однак їм пригадали старий закон, згідно з яким «блатний» не може служити державі, в інших випадках він «у парафіні», тобто не в законі. Спроби зеків-ветеранів пояснювати, що воювали вони не за «громадян начальничків», а за Батьківщину, виявилися марними. В результаті протистояння між ними і «в законі» переросло у справжню війну, яку назвали «суччя». В ході її в таборах і на волі загинули тисячі людей. Шаламов робить невтішний висновок: «Війна швидше зміцнила в них нахабство, нелюдське, ніж навчила добру. На вбивство вони стали дивитися легше і простіше, ніж до того».

(далі буде)

 

Джерела:

1. «Навіщо Сталін закликав зеків на фронт у велику вітчизняну», http://heduanotal.ru/pitannja-ta-vidpovidi/21414

2.  І. Сиротинський «Мій один Варлам Шаламов»

3. «Сучья» война // Варлам Шаламов - Shalamov.ru

4. «Когда воров в законе ВЫРЕЗАЛИ "пачками"», youtube.ua

4. «Архипелаг ГУЛАГ», librebook.me

5. «Вова Варшава - король сук. Как расправлялся с ворами в законе на зонах» - TheQuestion

 

 

ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?      Частка 8
  
ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?      Частка 8
   
ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?      Частка 8

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 4817
Отредактировано: 13-11-2017 [20:29]
delete
antov
antov, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +11
Всего комментариев: 43, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

11:56 14/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Геннадий Москаль Днепропетровск
 
22:56 14/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
***
Котрі живі – поставте свічку;
За тих, кому терор життя забрав.
В жалобі скорбній, повісьте стрічку
Щоб світ це лихо:
23:01 14/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Larisa Potapova Днепропетровск
 
19:01 19/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
 
23:40 20/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
 
11:32 22/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Стаття змістовна, просвітницька. цікаво написана. Це справжня кромадянська журналістика Рекомендую.

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? В мирний час вбивство - злочин. На війні вбивство - подвиг.
Так знищується мораль людини. Людина вже не розрізняє добро і зло. Для такої людини існує тільки доцільно і не доцільно.
21:38 13/11/17
Дякую, вельмишановний пане Петре, за увагу та Рекомендацію...
Так, все так, ДОБРО та ЗЛО...
23:10 13/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
smile best
10:55 14/11/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
11:56 14/11/17
Від душі дякую, вельмишановний друже Геннадію, за увагу, Рецензію і Рекомендацію!
07:21 15/11/17
ivp_paster Тернополь
Рекомендует этот материал. Почему? ***
Котрі живі – поставте свічку;
За тих, кому терор життя забрав.
В жалобі скорбній, повісьте стрічку
Щоб світ це лихо:
22:58 14/11/17
ivp_paster Тернополь
Щоб світ це лихо:
22:58 14/11/17
ivp_paster Тернополь
Щоб світ це лихо довго пам’ятав
22:59 14/11/17
Дякую, вельмишановний пане ivp paster, за увагу, рецензію та Рекомендацію...
13:48 23/11/17

Від душі дякую, вельмишановний друже ivpp, за увагу, Рецензію і Рекомендацію та пам'ятну свічку, яка ще довго горітиме в душі кожного щирого україця! Ганьба катам, забиравшим життя мільонів! Нехай палає вічно під тими скотами пеучій вогонь адського пекла....  

07:42 15/11/17
Larisa Potapova Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
23:01 14/11/17
Від душі дякую, мила вельмишановна пані L?P, за увагу, Рецензію і Рекомендацію! smile smile smile smile smile
07:48 15/11/17
Larisa Potapova Днепропетровск
smile best smile
17:05 15/11/17
Рекомендует этот материал.
16:48 19/11/17
Від душі дякую, вельмишановна пані, за увагу і Рекомендацію!
17:23 19/11/17
Від душі дякую, вельмишановна пані Надієчко, за увагу і Реецензію!
22:27 19/11/17
Рекомендует этот материал.
07:15 20/11/17

 Дякую, вельмишановний пане Сергію, за увагу та Рекомендацію...

09:11 20/11/17
Рекомендует этот материал.
23:40 20/11/17
"Указ 12.07.1941 не торкався табірників, які відбували покарання по 58-й «політичній» статті та і «урок»" - чИСТЕЙШИЙ АВТОРСКИЙ ТРЁП в расчете на неосведомленность читателя. Навскидку так напомню того ж Рокосовского, который как раз-то и сидел именно по 58 статье. А это вообще порождает сомнения в авторской чистополотности по отношению к фактам. ВООБЩЕ-ТО В ЛЮБОЙ ИСТОРИЧЕСКОЙ РАБОТЕ ДА И НЕ ТОЛЬКО В ИСТОРИЧЕСКОЙ МОЖНО РАЗЛИЧИТЬ ТРИ МОМЕНТА: УСТАНОВЛЕНИЕ ФАКТА, РАСКРЫТИЕ ПРИЧИННО-СЛЕДСТВЕННОЙ СВЯЗИ СОБЫТИЙ, КРИТИКА ПРИМЕНЯЕМЫХ ДЛЯ ДОСТИЖЕНИЯ ЦЕЛЕЙ СРЕДСТВ. В приведенных выше писаниях на уже давно занюханую тему, каковой является тема Гулага сего не наблюдается. Ну что в этой "ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 8" есть высокогражданственного? Шрайбай все что ни попадя, это не конфликтно и совсем безопасно так что мели Емеля ...
14:11 21/11/17
Оця гидя в квадраті, Сергій Санькин, намагається свій "ТРЁП" винести на перший план, а мій "порождает сомнения в чистополотности" ТА ЗЛИЙ "чистейшийший авторський трёп "розрахований на неосведомлённость читателя"!!! Я цьому, дійсно тріпачу, та ще і відпітому, пораджу одне - звернутися до авторитетних джерел, ні українські, такому лапотнику не допоможуть, ніяким чином, а наприклад, до Майкла Елмана «Статистика радянських репресій», або ж, "Кембріджску історію другої світової", "Британську енціклопедію" тільки в перкладі з англійської! Йому, Російський «трёп» теж не можна дивитися, бо там повне перекручення... Задавати дурні так і розмні питання такому "вивернотому навиворіт" історику - нерозумно, тому попереджаю, будь-які ваші втручання, буду нещадно ВИДАЛЯТИ ВСЮДУ. А себе ви тут на ХВ-ї достатньо проявили. Місце вам не в Вінниці на Україні, а десь, наприклад, - у брехливих "Кремлівських Горках"! ВСЕ ЗРОЗУМІЛО - ПАН ТРІПАЧ??? Тому, а не пішли би ви геть!
17:19 21/11/17
Пане Антов, а хіба Ви не бачите, що до наведених Вами джерел ця ватна наволоч ніколи не зверталась? І, вереконаний в тому, ніколи не звернеться. Адже кисільовські агітки з цитатнику для такого примітиву є голвним джерелом аргументів.
20:44 21/11/17

Та знаю, пане Сергію, хто бреше, мабуть  за кожне "гав" кісточку отримує і саме це спонукає цю вату, без честі, без совісті, без сорому брехати, спираючись на "достовірні джерела", яких ніколи не перевіряв.... Та їм всі оті джерела, до одного місця, БО ЇХНІ ДЖЕРЕЛА ГЕБЕЛЬСІВСЬКОГО ГАТУНКУ.... Брешуть, і брехня все кріпчає! Всі вуха ватою набиті.  dknown crazy wow dknown

21:24 21/11/17
Я час від часу заходжу на українофобську "Тримаву". Цікаво споглядати як антиукраїнські цитатники адаптуються до будь-якої світової проблеми. Таке враження, що виключно усі проблеми їх гебістсько-олігахічної держави обумовлені Україною та українцями. Сьогодні сказав їм, що прогресуючий неомаккартизм російського гатунку врешті-решт призведе до того, що головний адмін "Тримави" з криками "Укропы идут! Хохляцкие танки "Оплот" уже на Красной Площади!" мабуть стрибне з вікна.
21:35 21/11/17
Санькову.
Это рашкотрёп, ватник Саньков. Рокосовский лишь волею случая был возвращён из ГУЛАГа в армию. С выбитыми зубами предстал перед Сталиным. Если бы не заступничество Шапошникова и Жукова, то никто бы и не знал такого "маршала Победы". Могу приести ещё один подобный пример - генерал Александр Горбатов. В книге "Годы и войны", изданной в годы хрущёвской оттепели, он реально рассказывает что ему пришлось передить в ГУЛАГе ( жрать хвою от цинги и подвергаться унижениям уголовников). Пожалуй, это лишь два известных мне примера, зафиксированных в литературе. А сколько тех, отправленных по доносам в ГУЛАГ, чьих имён история уже никогда не вспомнит?
В отличие от РККА, где каждый, хоть несколько часов, побывавший в плену рассматривался как изменник, в немецкой армии ничего подобного не было. Выбрашившихся из советского плена немецких лётчиков, на следующий день допускали к самостоятельным полётам. Потому что доверяли им. И это говорит о том, что моральный дух в воинских формированиях Третьего рейха на протяжении всей войны был выше, нежели в РККА, военнослужащие которой продолжали сдаваться в плен немцам в 1944 и даже в 1945 годах, когда, как казалось для Германии всё было предрешено. Так что не надо нам вашей ватой пудрить мозги!
20:31 21/11/17
Дуже дякую, вельмишановний друже Сергію, за допомогу з цією ватою і наведені приклади!!!
20:59 21/11/17
shots по вате и beer
21:05 21/11/17
Рекомендует этот материал.
20:15 21/11/17

Від душі щиро дякую, вельмишановна мила пані Оленолчко, за увагу до публікації та Рекомендації....

20:53 21/11/17
Рекомендует этот материал.
21:13 21/11/17
Від душі дякую, пане Петре, за увагу до публікації та Рекомендації....
21:32 21/11/17
Рекомендует этот материал. Почему? Рекомендую. змістовна, справжня журналістика.
11:33 22/11/17
Рекомендует этот материал. Почему? Чув колись фразу "Історію треба знати та пам"ятати, щоб не допустити її повторення"
У Вас цікавий цикл історичних публікацій. Обов"язково перегляну кожну. Дякую.
11:23 23/11/17
Від всієї душі дуже дякую, вельмишановний пане Дмитро Солов'йов, за увагу до публікацій з історії і Рекомендацію, де ви висловлюєте слушну думку щодо історії у розумінні повторень!
Можливо у Вас, творця найновітнішої історії з прізвіщем видатніших носіїв історичної думки проявляються на генному рівні прагнення "не припустити історичних негативів в майбутньому"
Їх без того відкарбувалося багато, як би не намагалися пермалювати фахівці (біля історії) на позитив правителям. Такі теж були, але на жаль небагато!!!
Тому я маю прагнути формувати "особисту думку пізнання світу за допомогою вільної від догм прив'язок" (середньовікові філософи - історики)!
Вибачте багатослівність....
13:36 23/11/17
Дякую, вельмишановний пане Хоміакліт, за увагу, рецензію та Рекомендацію...
13:44 23/11/17
Дякую, вельмишановний пане Володимире, за увагу, Рецензію та Рекомендацію...
13:45 23/11/17
Назар Слюсар Кобеляки
Рекомендует этот материал.
10:51 30/11/17
Дякую, вельмишановний пане Назаре, за увагу та Рекомендацію...
11:26 30/11/17

Live