О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  13 ноября 2017 20:24:23

Автор: antov

ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 8

ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?      Частка 8
        
ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?      Частка 8
 

      ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?         

Частка 8

(війна та сучча війна в таборах)

 

       Як відомо вожак та вчитель всіх народів Йосип Сталін використовував на фронті засуджених до позбавлення волі, відбуваючих покарання у сталінських лагерях та засуджних до страти. Гитлер та інші воюючи дерзжави такого не робили! Чому ж таке робив він?

       По перше – не забувайте що він, ще за часів царизму був ЗЕК, авторитет, пройшовший все. Злочини, неодноразові суди (рецидівіст), КПЗ, допити та етапи, тюрми, зсилки. Заслуг у злочинах значно більше, ніж участі у революційній боротьбі…. Ну це, як кому дивитися і кому що ближче!

       Попередня частка публікації на щось натякує, а ось що далі із текста важливіше -- судіть самі. Причому, більша частина матеріалу викладена очевидцями подій, їх думками, та до того ж і «Архіпелаг ГУЛАГ Солжениціна і його творчість, а там свідки Варламов і Шаламов та тощо, тощо, тощо. Висновки на вас, шановні читачі. Кожен з свого розуму дивиться по своєму, а плюралізм в цьому погляді, як на мене – необхідний у будь якому разі. От тільки, що на Сталіні такий тягар, який не може бути скасований, вважаю одназначно. Причому, багато мільйонів людей із позбавлених права жити…   

       Залучення криміналітету до армію, як це відомо із історії, вводив в практику вперше французький король Луї-Філіп. Коли французським військам в Алжирі було важко під час будування там оборонних споруд, а треба було ще і охороняти покараних, королю прийшла ідея: чому б не поєднати зусилля тих і тих. І чому б не дати зброю покаранним, все одно араби їх нищили. Вдалося… 

      Чому ж Сталін закликав на фронт зеків у велику вітчизняну, та до того ж у досить знпачній кіоькості. В першу чергу на фронт відправляли вібувавших покарання у ГУЛАГ. 12.07.1941, тобто, менш ніж через місяць після початку війни з Германією Президія Верховної Ради СРСР видала Указ «Про звільнення від покарання засуджених за деякими категоріями злочинів». Свободу отримали засуджені за малозначні злочини і засуджені за Указом від 28 грудня 1940 року - за порушення дисципліни і самовільний відхід з училища. 24.11.1941 Указ поширено на колишніх військовослужбовців, які вчинили малозначні злочини до початку війни. Всі звільнені попрямували на фронт. Так мобілізували більше 420 тисяч придатних до військової служби ув`язнених. Штрафні батальйони ті з`явилися пізніше і вони не стосувалися колишніх арештантів. Штрафбати відносились до наказу №227 «Ні кроку назад!» 1942 року. Штрафбати довели високу боєздатність, але батальйони «російських камікадзе» швидко танули. У 1943 році у війні відбувся перелом. Потрібні були сили для розвитку наступу.

      Для того Йосип Сталін прийняв своє «конгеніальне» рішення:

      Указ 12.07.1941 не торкався табірників, які відбували покарання по 58-й «політичній» статті та і «урок». У 1943 Держкомітет оборони випустив спеціальні постанови, за якими на фронт вирушили більше 157 тисяч ув`язнених. 10% з них, вирушили до штрафбатів, а решту поповнили лінійні частини. Засуджені за «політичної» спочатку позбулися права «кров`ю спокутувати перед Батьківщиною свою провину» - таким чином, Червона Армія втратила більшості свідомих солдатів. Добровольцями фронту могли стати тільки кримінальники і «побутовці». «Блатні» на фронт не прагнули, «злодію в законі» - ганьба служити в армії, брати зброю і захищати державу. Тому армію поповнялои «побутовці». Чому ті йшли на фронт? За Рогозіним «Робочий день тривав 10, а подекуди 12 годин. Скасовані вихідні. І звичайно, негайно введена найжорстокіша економія харчуваня. Протягом 2-3-х місяців у таборі тільки живі скелети». У ГУЛАГу значно скоротили норми харчування, з одночасним ростом норм трудової години. 1942-й ввели інструкцію - дозвіл застосовання збрї при дворазовій відмові від праці. А проф.Кузьмін у творі «ГУЛАГ у час війни» констатує: «ці заходи призвели, що в місцях позбавлення волі загинуло майже 600 000 осіб», як у блокадному Ленінграді. Тому фронт для «побутовців» був краще. Все-таки серед фронтовиків у 1943 з`явилося багато «урок». Вибір суворий: або голод на зоні, або фронт. Перелом для «блатняків» стала Сталінградська і Курська битва, які привели до «розколу» в криміналу і далі до «суччої війні». Після Сталінграду добровольців серед криміналу побільшало. Рік на фронті зараховувався за три. Варлам Шаламов в нарисі «Суччa війна» відзначив «з урок виходили сміливі розвідники і лихі партизани. Схильність до ризику, рішучість і нахабство робили з них цінних солдат».

       Була ще причина, чому кримінал йшов до Червоної армії. Після перелому у війні фронтовики наступали, попереду була Європа і Німеччина, «легка здобич», і багато кримінальники бажали взяти в цьому участь. Як воювали і вели себе на фронті? Воювали зло, відчайдушно і безжально. Євген Весник, який під час війни був командиром артилерійської бригади, згадує: «Вони воювали прекрасно. Були сміливі, дисципліновані. Я представляв їх до нагород. Мені абсолютно все одно, за що судимі. Їх нагороджували тому, що вони прекрасно проявляли себе в боях ». Багато колишніх злочинців були представлені до нагород, деяким присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Звичайно, поведінка кримінальника давала про себе знати. І. Мамаєв, ветеран війни, під керівництвом якого було багато «блатних», згадує, що через добу після поповнення у командира взводу пропав планшет з документами і грошима для дружини і його дочки. «Злочинці і на війні злочинці». В їх середовищі, часом, природні п`янки, карткові ігри, поножовщина. І у 1944 перестали брати на фронт неодноразово судимих. На фронті ввели суворі методи впливу на «блатняків». Але на території супротивника - в Німеччині - на кримінал взагалі мало діяли заборони. Вбивства, грабіж, гвалтування, інші «ексцеси» в відношенні громадян, особливо німців.

      Зараз стали публічно говорити, це «заслуга» «блатних героїв». Після демобілізації багато з криміналу взялися за старе і, природно, незабаром знов у табори. Ті розраховували на повагу і шану, все-таки кров проливали! Однак їм пригадали старий закон, згідно з яким «блатний» не може служити державі, в інших випадках він «у парафіні», тобто не в законі. Спроби зеків-ветеранів пояснювати, що воювали вони не за «громадян начальничків», а за Батьківщину, виявилися марними. В результаті протистояння між ними і «в законі» переросло у справжню війну, яку назвали «суччя». В ході її в таборах і на волі загинули тисячі людей. Шаламов робить невтішний висновок: «Війна швидше зміцнила в них нахабство, нелюдське, ніж навчила добру. На вбивство вони стали дивитися легше і простіше, ніж до того».

(далі буде)

 

Джерела:

1. «Навіщо Сталін закликав зеків на фронт у велику вітчизняну», http://heduanotal.ru/pitannja-ta-vidpovidi/21414

2.  І. Сиротинський «Мій один Варлам Шаламов»

3. «Сучья» война // Варлам Шаламов - Shalamov.ru

4. «Когда воров в законе ВЫРЕЗАЛИ "пачками"», youtube.ua

4. «Архипелаг ГУЛАГ», librebook.me

5. «Вова Варшава - король сук. Как расправлялся с ворами в законе на зонах» - TheQuestion

 

 

ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?      Частка 8
  
ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?      Частка 8
   
ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?      Частка 8

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 358
Отредактировано: 13-11-2017 [20:29]
delete
antov
antov, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 15, Всего рецензий: 3
Читайте также

Федерер сенсационно не вышел в финал Итогового турнира ATPФедерер сенсационно не вышел в финал Итогового турнира ATP

Давид Гоффен стал первым финалистом турнира в Лондоне ...

Погибшему на Донбассе военному было 19 лет – волонтерПогибшему на Донбассе военному было 19 лет – волонтер

У погибшего Андрея Добровольского осталась супруга ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

11:56 14/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Геннадий Москаль Днепропетровск
 
22:56 14/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
***
Котрі живі – поставте свічку;
За тих, кому терор життя забрав.
В жалобі скорбній, повісьте стрічку
Щоб світ це лихо:
23:01 14/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Larisa Potapova Днепропетровск
 

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? В мирний час вбивство - злочин. На війні вбивство - подвиг.
Так знищується мораль людини. Людина вже не розрізняє добро і зло. Для такої людини існує тільки доцільно і не доцільно.
21:38 13/11/17
Дякую, вельмишановний пане Петре, за увагу та Рекомендацію...
Так, все так, ДОБРО та ЗЛО...
23:10 13/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
smile best
10:55 14/11/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
11:56 14/11/17
Від душі дякую, вельмишановний друже Геннадію, за увагу, Рецензію і Рекомендацію!
07:21 15/11/17
ivp_paster Тернополь
Рекомендует этот материал. Почему? ***
Котрі живі – поставте свічку;
За тих, кому терор життя забрав.
В жалобі скорбній, повісьте стрічку
Щоб світ це лихо:
22:58 14/11/17
ivp_paster Тернополь
Щоб світ це лихо:
22:58 14/11/17
ivp_paster Тернополь
Щоб світ це лихо довго пам’ятав
22:59 14/11/17

Від душі дякую, вельмишановний друже ivpp, за увагу, Рецензію і Рекомендацію та пам'ятну свічку, яка ще довго горітиме в душі кожного щирого україця! Ганьба катам, забиравшим життя мільонів! Нехай палає вічно під тими скотами пеучій вогонь адського пекла....  

07:42 15/11/17
Larisa Potapova Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
23:01 14/11/17
Від душі дякую, мила вельмишановна пані L?P, за увагу, Рецензію і Рекомендацію! smile smile smile smile smile
07:48 15/11/17
Larisa Potapova Днепропетровск
smile best smile
17:05 15/11/17

Live

7 мин. назад

Геннадий Москаль комментирует материал "Цинік, донощик та ідеологічний шахрай: ким насправді був Карл Маркс" - недавня публікація у газеті "Україна молода"

14 мин. назад

sheriff комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

17 мин. назад

Геннадий Москаль комментирует материал "Цинік, донощик та ідеологічний шахрай: ким насправді був Карл Маркс" - недавня публікація у газеті "Україна молода"

57 мин. назад

Ltna Prikolova комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

1 час. назад

ivp_paster комментирует материал ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 10

1 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? Частка 10

1 час. назад

viktor trigub публикует статью Правда про секс-таємниці Катерини ІІ

1 час. назад

Вікторія Івченко комментирует материал "Цинік, донощик та ідеологічний шахрай: ким насправді був Карл Маркс" - недавня публікація у газеті "Україна молода"

1 час. назад

Вікторія Івченко удаляет комментарий к материалу "Цинік, донощик та ідеологічний шахрай: ким насправді був Карл Маркс" - недавня публікація у газеті "Україна молода" от Вікторія Івченко

1 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Еліта...хто це?

1 час. назад

Андрей Андре комментирует материал Еліта...хто це?

2 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

2 час. назад

sheriff комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

3 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

3 час. назад

sheriff комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

3 час. назад

sheriff комментирует материал О патриотизме, продажности и лицемерии

3 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Еліта...хто це?

4 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Еліта...хто це?

4 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Сепары Лугандонии освободили из тюрьмы Вадика Москвича - убийцу Щербаня

4 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал "Заказали убийство Евгения Щербаня - самые богатые люди Донецка и Кунцевские.., Кобзона"

4 час. назад

Жиго публикует статью Я буду кричати пісню...

5 час. назад

Юрий Самсыка комментирует материал Про націоналізм

5 час. назад

Володимир Бровко публикует статью Космические Боги с созвездий Большого Пса и Ориона ч.3