О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  12 ноября 2017 18:24:43

Автор: antov

ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА? частка 7

ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?  частка 7
        
ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?  частка 7

               ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?         

                                               Частка 7

      Після так званого звільнення Західної України, Білорусі, Прибалтики та Бесарабії лави в’язнів ГУЛАГу поповнилися свіжою безоплатною робочою силою…. Щоправда і нормативна оплата трудівників у країні будующий комунізм – завди була мізерною. Що там казати, навіть оплата привельованої частини людей у Радянському суспільстві – наукових працівників, професорського складу вишів тощо, теж була відносно   нікчемною. І недарма, ті окремі особи та фахівці світового рівня, коли погоджувалися на працю за межами СРСР дивувалися рівем життя за кордоном! А ГУЛАГ становивсь все потужніше та потужніше! Куди там тим німцям у порівнянні з Радянським Союзом. І по чисельності людських жертв, а тим більше по кількості скалічених нелюдськими умовами! Навіть зараз, у цій ніби коротенькій низці публікацій, а знаходяться опоненти!!! При чому не тільки росіяни оболванені падлюкою Пукою!

      Невже намагаються виправдати людожера Сталіна, ідейного керівника ГУЛАГу – одеського єврея і бандита Френкеля, народженого в Туреччині, та всіх тих ветеранів і поганців несших важку службу на Крайній Півночі, у шахтах Норильську, Караганди та Воркути, деяких з яких (особливо відповідальних)  персонально товариш Сталін направив до Криму (замість тотально винищених Кримських татар) на тих місцях берегти Радянську владу і Славити КПРС та мудрого вождя націй.

      На місце виселених чеченців чи інгушей, або бандерівців висіляти було ризиковано, знайдуть та опізнають та ще і розправляться!

       Після смерті Сталіна в 1953 році система ГУЛАГ напочатку радикально зменшувалася, але примусові трудові табори і політичні в'язні продовжували функціонувати в СРСР аж до епохи Горбачова.

       У таборах системи ГУЛАГ існували три різних режиму утримання ув'язнених: загальний, посилений і суворий. До загального режиму відносили більшість ув’язнених. Там, серед усіх, могли опинятися і ні в чому не повинні люди. Допускалося їх расконвоірованіе, залучення до роботи на низовому рівні в апараті ГУЛАГу, в його адміністративно-господарської частини. Також, визначених до загального режиму часто залучали до конвойної і постовій службі, з метою охорони і нагляду за іншими в'язнями. Мабуть всі пам’ятають влучне про сталинські тріски:

 

                  «Ми валим ліс, а сталінськіє тріски,

                    А тріски -- в усі сторони летять…»  (та звідти ж)

                            …   

    «Ми вчора поховали двох марксистів,

      Та справа, вибачайте, в тому, --

      Один із них, був правим уклоністом,

      А другий виявлялось ні при чому!»

                           …

     «Валимо ліс, а сталінськіє тріски,

       Ті трісочки -- по сторонах летять»!

      

        Посилений режим утримання припускав використання ув'язнених в основному на загальних роботах. Тут знаходилися всі, у тому числі такі, як злодії-рецидивісти, відпеті грабіжники та інші, засуджені за дуже небезпечні злочини…

 Суворий режим дотримувався для злочинців, засуджених за умисні вбивства, розбійні напади, втечі з місць відбування покарання. Засуджених до суворого режиму охороняли особливо строго: їх не можна було розконвойовувати, таких ЗеКів направляли в більшості випадків на важкі фізичні роботи! Система покарань за відмову працювати або інші порушення табірного режиму була набагато сильніше, ніж на інших режимах.

        Політичні в'язні, ті також знаходилися на «строгачі», тобто як за злочини, передбачені основною політичною статтею того часу - ст. 58 КК – і також вважалися особливо небезпечними.

       Життя ув'язнених було знеціненне і майже нічого не варто в очах влади! Укладення табору не мало теж майже ніякого значення. Ще і досі, точне число загиблих в таборах ГУЛАГу не встановлено, та ніхто цим не не займався, а Росії зайвий компромат на себе зовсім не потрібний, адже вони разом зі своєю Пукою ПРАВОПРИЄМЦІ Росії, та і всієї Російської імперії (зла). Останнє слово, яке автором поставлене в дужках вони не визнають!

       А ті, хто помер від голоду, холоду і каторги, легко замінялися новими в'язнями, «а баби нам нових нарожають», як це цинічно заявляли вірні служки Радянського режиму, які поголоано всі входили до колективного «розуму, честі, совісті нашої епохи» - тільки з маленьким запереченням (автора "курсив"): майже у кожного з цих партийців, ані розуму, ані честі, ані совісті не було, скільки не шукай. А ті, які випадково чи раптово, щось з цього перерахованого знаходили, чи ту совість, чи ту честь, то раптом  зникали, або ж опинялись з іншого боку зони і теж ставали ЗеКами….

       Як правило табірна зона, оточений паркан з колючим дротом, під пильною охороною озброєних бійців МВД у сторожових вежах. У українських повстанців в межах ГУЛАГу боротьба, як правило, знов тривала. Бо потрапивши до таборів колишні вояки УПА не мирилися із заведеними там порядками, організовували повстання та стали одними з ініціаторів та активних учасників опору у радянській табірній системі після смерті Сталіна. Протягом майже одного десятиліття після офіційного завершення Другої світової тут тривала запекла боротьба між УПА (згодом збройним підпіллям) та сталінською репресивною машиною. Статистика жертв серед учасників та прихильників українського визвольного руху за 1944–1953 роки сягає близько півмільйона осіб. Радянськими органами держбезпеки було заарештовано – 134 тисячі осіб (більшість були членами ОУН), знищено (загинули у боях та були розстріляні) – 153 тисячі (найбільшу частину становили вояки УПА, решта – підпільники). Ще  було депортовано – 204 тисячі осіб (переважно сім’ї учасників визвольного руху, а також співчуваюче цивільне населення).

      Полонених повстанців та підпільників очікував слідчий процес з усіма його складовими: камери, допити, тортури, провокації… Після завершення слідства, якщо вироком була чергова смертна кара, в’язня розстрілювали у спеціальних камерах. На час 1947–1952 років смертну кару скасували, відтак найчастішим вироком стало ув’язнення на 25 років у трудових таборах (ІТЛ – від рос. «исправительно-трудовые лагеря»). Такий вирок дійсним та активним  учасникам підпілля виносили позасудові органи (ОСО – “Особое совещание”, та ВТ – військовий трибунал при НКВД, МВД). Вироки на термін 10 років – прихильникам визвольного руху, які могли й не бути причетними до підпілля, проте допомагали повстанцям харчами, одягом чи медикаментами. Опісля в’язнів переводили до пересильної тюрми, де вони очікували на етап – транспортування до ІТЛ.

        Іще з 19 квітня 1943 року згідно зі спеціальним указом Президії ВР СРСР для українських повстанців створили окремі каторжні табори. А 1948 року у системі ГУЛАГу з’явився новий вид ІТЛ – «особлаґ», тобто спецтабір. У травні цього року постало 12 особлаґів, найбільші з яких № 2 – Горлаґ у Норильську, № 4 – Степлаґ у Джезказгані, Казахстан, № 5 – Берлаґ у Магадан, № 6 – Речлаґ у Воркуті, № 7 – Озерлаґ в Тайшеті Іркутського краю та № 8 – Песчлаґ у Караганді, Казахстан. Ліміт місткості спецтаборів встановили у 145 тисяч в’язнів, однак вже за два роки арештантів було понад 275 тисяч. А найбільше в Озерлазі, Речлазі та Песчлазі – по 30–40 тисяч “нелояльних до СРСР громадян” у кожному. Ще одтн лаґпункт створили біля копалень ім. Матросова (до 1953 р. називалася ім.. Берії), спец табір № 5 Берлаґ (Колима), 1956 р.

       Все це були табори суворого режиму, в’язні яких примусово працювали на будівництвах заводів та у видобувній промисловості в нелюдських умовах: 12-годинний робочий день, фіксовані норми виробництва, котрі за вказівкою бригадира слід було доробляти у позаробочий час під пильним оком озброєних конвоїрів. Плюс до цього свавілля адміністрації та охорони таборів, знущання кримінальних зеків – «урків», часто спеціально нацьковуваних на “політичних” табірною адміністрацією. Атмосфера безнадії, яка панувала за таких умов, яскраво описана у творах колишнього в’язня, «сина попа» Варлама Шаламова.

      Для тих, хто таки дожив до кінця строку ув’язнення, в особлаґах практикували повторні засудження, а для цього не складало труднощів знайти причину. За спробу втечі засуджували на 20 років (указ від 26 листопада 1948 року «Про кримінальну відповідальність за втечі з місць відбуття покарання і постійного поселення осіб»), але найчастіше – убивали на місці.

(далі буде)

 

Джерела:

1. «Українці в ГУЛАГу Музей Території Терору». territoryterror.org.ua/uk/history/ 

2. «ГУЛАГ - Територія Терору», argumentua.com/…

3. «ГУЛАГ: Call of Duty Wiki», https: ru.callofduty.wikia.com/wiki/ГУЛаг

4. «Архипелаг ГУЛАГ», librebook.me

5. «За что попадали в ГУЛАГ?» - TheQuestion

 

 

ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?  частка 7
  
ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?  частка 7
   
ТЕРОР! ЧИ ВЖЕ ЗАБУЛИ ПРО ШАТУНА?  частка 7

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 677
delete
antov
antov, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +7
Всего комментариев: 17, Всего рецензий: 5
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:52 12/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Larisa Potapova Днепропетровск
 
23:35 13/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Не буде кровопивцям ніде спокою,
Всі їхні душі потраплять до котла.
На них смола текти буде рікою, -
Так погань вся, згорить до тла!
09:29 14/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Геннадий Москаль Днепропетровск
 
18:03 20/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Це одна частина із серії статей автора, присвячених історії ГУЛАГА.Стаття актуальна. має великий пізнавальний і виховний інтерес Рекомендується для поширення у ЗМІ.
22:58 20/11/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
 

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал.
19:33 12/11/17

Від душі дякую, вельмишановний пане Петре, за увагу і Рекомендацію....

19:36 12/11/17
Petro Boriwiter Запорожье
smile best
20:25 12/11/17
Larisa Potapova Днепропетровск
Рекомендует этот материал. Почему? Вехи истории...
21:53 12/11/17

 Дякую, вельмишановна мила пані Ларисонько, за увагу, Рецензію та Рекомендацію!

22:27 12/11/17
А ось отримав від відомої нам поетеси Вікторії Івченко з нової редакції
"СТАРИМ ЛЕНІНЦЯМ"
На них немає суду до пори,
Безкарними, мабуть, В могилу підуть…
КОМПАРТІЯ лишила їм ДАРИ:
Безмежну владу, Над стражденним СВІТОМ!

І от уже мерзотники Плюють
На лицарські Шляхетні обладунки…
І - Донкіхотів (по етапу) Знов вони Женуть…
У них - стрі зв\'язки (та ще) й старі стосунки...

Регалії високі… І - грошва…
Радянські ще Активи і пенати…
Безкарність їхня - Наче підошва:
Вступив - і витер… Можна ще брехати!

Про Україну - в щасті та в добрі,
Про меценатство щедре Й гарні справи…
Але - не вірю! Ленінці старі...
Такими і помруть - ЩУРИ КРИВАВІ".
05:51 14/11/17
Рекомендует этот материал. Почему? Корисно для тих, хто починає забувати.
07:20 13/11/17
Дякую, вельмишановний пане Сергію, за увагу і Рекомендацію!
08:16 13/11/17
Моє шанування Вам, пане Антов. До речі, у Жори Ключника знайшов те, що може стати ілюстрацією до серії Ваших публікацій про "шатуна"
http://jjoriki.com/images/thumbnails/images/papka_5/kluch_jjoriki_shatun_maidan-fill-1120x680.jpg
07:14 14/11/17
ivp_paster Тернополь
Рекомендует этот материал. Почему? ***
Сидить шатун той біля хати,
На палицю підпершийся свою.
Час думає – пора вмирати,
А як то там, буде в раю?...
Солодко йому в раю, – не буде!
Бо душу він свою, занапастив.
Хіба що битись буде в груди,–
Щоб Бог гріхи йому простив.
На цьому світі був він катом
І патріота не одного мордував.
Він називав себе Пилатом,–
Нечистий дух йому допомогав.
Він не ділив на жінку, чи дитину
Йому однаково на те було.
За мить міг знищтити родину,
Казав: «баньдёровске» кубло.
Націоналісти, люди-патріоти;
Протистояти такому не могли.
Від рук нахабної ж гидоти,
В нерівній битві назавжди полягли.
Немає місця для вбивці в небі
Й не може бути, аж ніяк!
Свої влаштовуючи потреби,–
Він дикий звір, голодний маніяк.
Своя пора знайде злочинця
Чи на землі, чи інде-де?...
І піднесе йому того гостинця,
Що свого місця він не віднайде!
23:31 13/11/17
Від душі щиро дякую, вельмишановний друже ivp paster, за увагу, Рецезію, Рекомендацію та ще і чудовий додаток віршованого Шатуна!!!
05:58 14/11/17
ivp_paster Тернополь
Прошу, будь ласка!
23:00 14/11/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал. Почему? У Росії окреме людське життя не мало значення. А недавно я почув від одного тамошнього "філософа" таку фразу - "Смерть одного человека - трагедия. Больше - статистика".
09:31 14/11/17
Від душі щиро дякую, вельмишановний друже Геннадію, за увагу, Рецезію, Рекомендацію!
12:06 14/11/17

 Дякую, вельмишановний пане Хоміакліте, за увагу, Рецензію та Рекомендацію! 

21:55 20/11/17
Рекомендует этот материал.
22:59 20/11/17
Дякую, вельмишановна мила пані Вікторія, за увагу, Рецензію та Рекомендацію!
13:04 21/11/17

Live

4 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

5 час. назад

Альпас рекомендует материал Рейтинг абсурда

5 час. назад

Альпас комментирует материал Град Поля не Екатерины весь

5 час. назад

Альпас рекомендует материал Град Поля не Екатерины весь

6 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Град Поля не Екатерины весь

7 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

7 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

7 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

7 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

7 час. назад

Виталий Чара комментирует материал Садюга

7 час. назад

Виталий Чара рекомендует материал Садюга

7 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Садюга

7 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Садюга

8 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Садюга

8 час. назад

Александр Шмыго удаляет комментарий к материалу Садюга от Александр Шмыго

8 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга

8 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Садюга

8 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга

8 час. назад

Роман Жуков комментирует материал Садюга