О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Экономика  12 октября 2017 14:10:44

Автор: Viktor News

Як «шкурні інтереси» секретаря та депутатів Смілянської міської ради переважили здоровий глузд, закон та потреби міста.

Тема опалювального сезону в Смілі стала однією з найгостріших та найобговорюваніших. Ми стали свідками того, як представники місцевої влади розгорнули цілу кампанію по цьому питанню. Це саме той випадок, коли власні «шкурні інтереси» місцевої влади переважили здоровий глузд, закон та потреби мешканців нашого міста.

Популізм наше все!

Війна розгорнулась в середині депутатського корпусу та досить сильно розхитала крісло секретаря Смілянської міської ради Віктора Федоренка. Його вже не одноразово намагалися зняти з посади. Незважаючи на це, він усіма способами намагається втриматись в цьому «золотому» кріслі. І навіть Закон відкрито і нахабно нехтується, бо вже йому дуже хочеться «нагріти свої кишені».  Так, автомобіль  Toyota Land Cruiser, куплений паном Федоренко в цьому році - яскраве цьому підтвердження. Автомобіль за 1 мільйон гривень, при зарплаті до 20 тисяч – фантастично! Невдоволення, по відношенню до очільника міста, досягнуло критичної позначки та стало загрозою його посаді. Тому, винахідливий чиновник вирішив вправно відволікти увагу від своєї персони та брехнею створити нового «ворога» в Смілі. А в ролі цього міфічного ворога, по його задумці, стало теплопостачальне підприємство нашого міста ТОВ «Сміла Енергоінвест».

Федоренко зі своїми «союзниками» що тільки не витворяли по відношенню до тепловиків. Дійшло навіть до того, що секретар смілянської міської ради Віктор Федоренко, разом з Голубом А., Прусом В. та іншими горе-депутатами вирішили штурмом нагрянути до теплопостачальників.

Байки про борг підприємства, як інструмент для залякування населення

Які тільки суми і версії не висовувалися нашими представниками місцевої влади. Депутати, в найкращому виконанні драматичної постанови, розповідали людям різні «страшилки» про борги цього підприємства і начебто наслідки для міста. Вся ця «надута» епопея тривала рівно до того моменту, поки підприємство ТОВ «Сміла Енергоінвест» не представило на громадський огляд реальну картину. У людей почали виникати питання, і це не дивно, тому що офіційне пояснення боргу, яке продемонструвало підприємство, кардинально відрізнялась від сценарію «страшилок» пана Федоренка, та його союзників.

 То який борг у ТОВ «Сміла Енергоінвест» та звідки він взявся?

В реальності, на сьогодні дебіторська заборгованість підприємства ТОВ «Сміла Енергоінвест» перед НАК «Нафтогаз» складає  91 мільйонів гривень. З яких:

46,06 млн. – це не відшкодована державою різниця в тарифах та не відшкодовані державою субсидії, а це вже більша половина усього боргу підприємства. Виходить, що після повернення державою вище згаданих сум відшкодування, борг підприємства буде складати 46 мільйонів гривень.

Йдемо далі, 12,94 млн. – це штрафи та пені НАК «Нафтогаз», які будуть повністю списані відразу після реструктуризації боргу.

Отже, після реструктуризації боргу та компенсації державою різниці в тарифах та субсидій, борг підприємства залишиться на рівні 33-х мільйонів гривень.

Офіційна сума заборгованості споживачів за послуги підприємства сьогодні складає 7,2 млн. грн. Віднімемо борг споживачів і залишиться 25 мільйонів, з яких 4,5 – це вже передплата, яку зробило підприємство, за послуги транспортування. Залишається 20,3 мільйони.

Так, якщо підприємство щороку вкладає від 3 до 3,5 мільйони гривень на модернізації та ремонти, щоб підтримувати систему в робочому стані, то ці 20,3 млн., які залишились – це загальна сума, яку підприємство витратило на проведення ремонтних робіт та модернізацію обладнання за всі роки своєї діяльності. Ось і реальна картина.

А що стосується заборгованості підприємства перед ПАТ “Черкасигаз”, про яку голосив очільник міста, то її просто не існує. Більше того, 20 липня 2017 року підприємство ТОВ “Сміла Енергоінвест” здійснило передплату ПАТ «Черкасигаз» в розмірі 5 мільйонів гривень, про що говорить проведена банком платіжка, яку офіційно продемонструвало підприємство.

Ще одним популістичним лозунгом Федоренка стала версія про те, що громада міста проти теплопостачальника. В реальності «громада», про яку говорить очільник, це депутати Прус та його партнер Голуб, які зробили сумісне підприємство в цьому році, для того щоб нахабно заробляти гроші. Доказом є Витяг з державного реєстру (фото додається).

 

Витяг з державного реєстру -1
Витяг з державного реєстру -1

 

Витяг з державного реєстру -2
Витяг з державного реєстру -2

 
Витяг з державного реєстру -3
Витяг з державного реєстру -3
 
Витяг з державного реєстру -4
Витяг з державного реєстру -4

Були версії й про те, що з лічильниками тепла, які безкоштовно встановлювали тепловики, люди будуть платити більше. В реальності, офіційна інформація про середні оплати показала, що нарахування менші в будинках, де встановлені такі лічильники. 

 

Дані по нарахуванням за період з 01.10.2016 по 01.05.2017
Дані по нарахуванням за період з 01.10.2016 по 01.05.2017

Федоренко, за своєю злочинною діяльністю геть забув, що в Смілі живуть люди, і саме про їх добробут та добробут міста потрібно дбати, а не про свій гаманець.

В цьому році теплопостачальне підприємство розробило й подали на затвердження Смілянської міської ради нову інвестиційну програму, яку попередньо погодило з комунальним підприємством міста та місцевою владою міста. Згідно з цією програмою, тепловики за свій кошт планують модернізувати та оновити теплові мережі Сміли, адже вони цього вже багато років потребують. Та місцева влада її не затвердила. Як це розуміти? Виходить, що самі не допомагають та іншим не дозволяють.

А що стосується затвердження тарифу на послуги теплопостачання, то це не «примхи» тепловиків, як про це брешуть Федоренко та його компанія, а пряма вимога Закону України.

Більше того, Згідно п.4 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», якщо місцеві органи влади не затверджують економічно обґрунтований тариф для теплопостачального підприємства, то сума різниці тарифів повинна відшкодовуватися з місцевого бюджету.

Але, хто захоче ділитися грошима, які вже давно поділені між собою для особистого збагачення? Питання риторичне…

А що стосується учасників цього нахабного «дерибану» місцевого бюджету, то за результатами голосування видно, між ким вже поділений бюджет нашого міста.

Словом - злочинна влада!

А тепер детально, що реально зроблено для запуску опалювального сезону:

  1. Підприємство ТОВ «Сміла Енергоінвест» підготувало повне технічне оснащення, отримало підписаний технічний акт готовності до роботи в опалювальний сезон від  Державної інспекції з енергетичного нагляду за використанням електричної та теплової енергії в Черкаській області.
  2. Підприємство ТОВ «Сміла Енергоінвест» виконало інвестиційну програму. Безкоштовно обладнали будинки лічильниками тепла, для того щоб дати можливість мешканцям міста менше платити за послуги. 
  3. Підприємство ТОВ «Сміла Енергоінвест» підписало договір на поставки газу з НАК «Нафтогаз».
  4. Підприємство ТОВ «Сміла Енергоінвест» попали до реєстру Міністерства регіонального розвитку по врегулюванню заборгованості за спожитий природній газ.

Що потрібно зробити місцевій владі:

  1. Підписати тристоронній договір реструктуризації боргу – договір був попередньо погоджений підприємством з місцевою владою, але тепер, коли настав час його підписувати, місцева влада відмовляється виконати свої обов’язки згідно законодавства.
  2. Затвердити тарифи, тому що місто буде зобов’язане виплачувати різницю тарифів з місцевого бюджету, якщо його не затвердять.

Згідно закону, у місцевої влади є два шляхи вирішення питання тарифу, або затвердити обґрунтований тариф, як того вимагає Закон, або свідомо «звалити» різницю тарифів на бюджет міста та його мешканців, а це близько 20 мільйонів.

Зі своєї сторони, теплопостачальне підприємство виконало все, що вимагалось для початку опалювального сезону. Залишається місцева влада, яка врешті зобов’язана виконати усі умови Закону. Та судячи з того, що відбувається, Федоренко та його банда плювати хотіли і на Закон та на мешканців нашого міста!

Секретар Смілянської міської ради Віктор Федоренко, депутати Голуб А. ,Прус В., Примак В., заступник міського голови Риджаніч А., Голубець С. - при зустрічі, не забутьте цим горе-діячам «подякувати» за зірваний початок опалювального сезону, за дороги в місті, за сміттєві баки, за ЖЕКи, за жахливий стан благоустрою Сміли!

 

 

 

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 397
Отредактировано: 12-10-2017 [19:27]
delete
Viktor News, Черкассы, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 1, Всего рецензий: 1
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

20:56 12/10/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Досить сумбурно, хоч тема актуальна.
2. Текст невичитаний...
3. Факти несистематисовані.
4. Корисно розібратися....

Комментарии

Рекомендует этот материал.
22:03 12/10/17

Live

1 час. назад

франсуа перрен публикует статью Международный фестиваль современной поэзии имени Бориса Чичибабина начинается 23 марта

1 час. назад

Петро Корнійчук публикует статью И будет мир лежать у ног

1 час. назад

Ганка Гличка публикует статью Март поссорился с весной

2 час. назад

antov комментирует материал Захід дискредитує ідею санкцій проти Росії

2 час. назад

Вікторія Івченко комментирует материал "Весна у березні не пахне чебрецем..."

2 час. назад

Вікторія Івченко комментирует материал "Весна у березні не пахне чебрецем..."

2 час. назад

antov рекомендует материал ОБСЄ підтвердила інформацію проукранського підпілля щодо активних навчань бойовиків на Луганщині

2 час. назад

antov пишет рецензию на публикацию ОБСЄ підтвердила інформацію проукранського підпілля щодо активних навчань бойовиків на Луганщині

2 час. назад

antov рекомендует материал Відповідальніст
ь за приручених

2 час. назад

antov пишет рецензию на публикацию Відповідальніст
ь за приручених

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Стих Доброта и честность — путь на Небо (с душевной беседой в послесловии)

3 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Стих Доброта и честность — путь на Небо (с душевной беседой в послесловии)

9 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Как сегодня и завтра одеться по погоде

9 час. назад

Юрий Самсыка комментирует материал Відповідальніст
ь за приручених

9 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Биопогода, ультрафиолетово
е облучение

9 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Биопогода, ультрафиолетово
е облучение

9 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Биопогода, ультрафиолетово
е облучение

9 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Как сегодня и завтра одеться по погоде

9 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Биопогода, ультрафиолетово
е облучение

9 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Как сегодня и завтра одеться по погоде

9 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Биопогода, ультрафиолетово
е облучение

9 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Как сегодня и завтра одеться по погоде

9 час. назад

Геннадий Гентус рекомендует материал Как сегодня и завтра одеться по погоде