О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Юмор  3 октября 2017 14:25:23

Автор: viktor trigub

Каталон НАШ! Бригада ЗСУ візьме Каталонію за тиждень… А чи віддасть?

Поки не пролилася кров, про це ще можна писати з гумором. Але… В середовищі ветеранів АТО ширяться чутки про можливий набір добровольців не то для захисту, не то для захоплення Каталонії. І це не так смішно, як здається на перший погляд.

Як виявилося, Європа абсолютно не готова для боротьби з локальними сепаратистськими рухами. І події довкола з іспанського боку незаконного, а з точки зору каталонців, справедливого референдуму, показали це аж занадто наглядно. Що повертає експертів до оцінки реального стану боєздатності армій континенту. Їх нині дві – Армія Росії і Збройні Сили України. Лише тут є десятки тисяч людей з справжнім бойовим досвідом “гібридної” війни. І дуже низькими доходами…

-Якщо Уряд Іспанії негайно не схаменеться, отримає щось схоже на наші ЛДНР! – переконаний мер окупованого міста Олександрівськ на Луганщині, доброволець батальйону “Айдар” Микола Греков, – Або Кримський сценарій. Вибор тут невеликий. А геополітичні наслідки – потужні. Спершу заблокують дороги, візьмуть під повний контроль поліцію, військові склади і бази, адмінприміщення… Іспанія почне блокувати фінанси, воду, електрику… Іншими словами, до Іспанії можна відряджати Турчинова, Яценюка, Муженка і Порошенка! У них і дачі там, до речі…

Слова ветерана миттєво підтвердили інформагенції:

“Через два дні після проведення референдуму про незалежність від Іспанії, у Каталонії розпочався загальний національний страйк, скликаний профспілками.

Про це повідомляє El Pais.

За даними видання, у зв’язку зі страйком буде здійснюватися мінімальне обслуговування пасажирів лише у години пік (з 6.30 до 9.30 та з 17.00 до 20.00) у метро, автобусами та залізницею.

Повідомляється, що сьогодні вранці у Барселоні та Реусі тисячі людей прийшли до кількох поліцейських відділків, протестуючи проти дій поліції під час референдуму, де постраждали майже 850 осіб.

Окрім того, у зв’язку зі страйком каталонці почали блокувати дороги. За останніми даними, було заблоковано вже 12 доріг.

002305b-08.jpg?resize=432%2C288&ssl=1  Одна із заблокованих доріг у Жироні (фото El Pais)

Напередодні про приєднання до загального страйку оголосили у футбольному клубі “Барселона”.

Раніше повідомлялося, що одна з двох найголовніших профспілок Іспанії закликала провести 3 жовтня загальний страйк у Каталонії у зв’язку з насильством поліції під час каталонського референдуму.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії пройшов заборонений Іспанією референдум про незалежність автономії”.

Ветеран АТО, правозахисник Іван Макар обурився заявою МЗС України:

“У Міністерстві закордонних справ України оприлюднили своє ставлення до референдуму про незалежність Каталонії від Іспанії.

Про це йдеться у відповіді речниці МЗС Мар’яни Беци на запит агентства “Інтерфакс-Україна”.

 “Україна вважає нелегітимним проведений каталонською владою 1 жовтня 2017 року референдум, який був заборонений Конституційним судом Іспанії через його невідповідність Конституції держави”, – каже Беца.

За її словами, Україна підтримує готовність уряду Іспанії до політичного діалогу з парламентськими політичними силами для відновлення правопорядку і стабільності в рамках конституційного поля країни.

“Переконані, що Іспанія як одна з лідерів демократії в світі, спираючись на міцний фундамент демократичних традицій і цінностей, які свого часу зумовили мирний перехід від диктатури до демократії і згодом – до членства в НАТО і ЄС, буде в демократичний спосіб вирішувати всі нагальні проблеми внутрішньополітичного життя”, – додала речник МЗС.

Вона підкреслила, що Україна виступає за безумовну повагу суверенітету і територіальної цілісності всіх держав світу в межах міжнародно визнаних кордонів і дотримання ними основоположних принципів і норм міжнародного права”.

-Для чого Україні першою щось так однозначно заявляти, коли ще офіційно не визначилися основні світові гравці? – питає ветеран батальйону “Айдар” Іван Макар, – Я наприклад підтримую народ Каталонії у їх законному прагненні до власної державності. Чому МЗС України поспіхом робить такі заяви, не прорахувавши геополітичну ситуацію? А якщо Трамп підтримає Каталонію, а ЄС висловить “занепокоєння”, що будемо робити?

Вікіпедія так оцінює ЗС Іспанії:

Збройні сили Іспанії — збройні сили Королівства Іспанія, яке є членом НАТО.

Збройні сили Іспанії складаються з таких видів військ:

У рейтингу Global Firepower (2014) армія Іспанії посідає 28-е місце у світі, а річні видатки на оборону країни оцінюють на 11,6 млрд USD.

Головнокомандувач збройних сил — король Іспанії, але оперативним керівником є голова генерального штабу (Jefe del Estado Mayor de la Defensa — скорочено JEMAD), зараз це генерал Фелікс Санс Рольдан. Чинний міністр оборони Іспанії — Педро Моренес.

Кількість військових — близько 123,3 тис., а також 16,2 тис. резервістів. Guardia Civil і інші парамілітарні формування налічують бл. 72 тисяч силовиків (2010).

Ганебні дії іспанської поліції у день референдуму, лише підтверджують безпорадність офіційного Мадриду. Країна стрімко розпадається! Сподіватися на НАТО і Євросоюз – марно. Єдине що вони можуть зробити – блокують кордон з Францією і Андоррою та морські шляхи. А далі? Миттєво почнеться економічна криза, впадуть ринки, захитається ЄС і євро…

-Я звичайно не великий експерт, просто провів на фронті майже два роки, і розумію, що мирним шляхом кризу не подолати! – висловив свою думку доброволець 92 бригади ЗСУ, арт-директор журналу “Музеї України” Юрій Нерослік, – Не здивуюся, що на термінове запрошення Уряду Іспанії, до країни можуть бути введені бойові підрозділи ЗСУ і НГУ. Скажімо, моя рідна 92 бригада, за підтримки Першої бригади Нацгвардії, візьме під контроль Каталонію десь за тиждень. Це з врахуванням перельоту і підготовки. Але, повірити у це якось важко. Як і в окупацію Криму, виникнення ЛДНР…

Ситуація для Європи трагікомічна. Вихід з Іспанії і ЄС Каталонії, повністю підриває основи і репутацію Євросоюзу.

ЗС, поліція, Нацгвардія Іспанії не спроможні навести конституційний лад в принципі. НАТО не має права. США не захочуть.

Залишається єдиний вихід – найняти досвідчених добровольців. Або Путіна, що неприйнятно. Або Порошенка, що цілком можливо. Ми ж прямуємо в Європу… То чому не на танках?

Відповідно, спишуться якісь кредити, випишуться нові. Відразу матимемо надсучасне озброєння…

А досвідчені бійці аеромобільних бригад отримають іспанське відрядження. З оплатою, як у миротворців Європи. Лише з легкою стрілецькою зброєю. Бронетехніку отримають на місці.

Поки що цей сценарій звучить як фантастика. Однак, час звикати до нових геополітичних ситуацій.

Нині Збройні Сили України одні з найпотужніших у Європі. А після неминучого розвалу Росії, Україна легко перетвориться у найпотужнішого військового гравця континенту – адже справді серйозні суперники США і Китай – далеко.

Євросоюзу варто негайно розбудовувати Армію!

-Так званий референдум в Каталонії є суттєвою загрозою для всієї Європи, для всіх інституцій ЄС. Сплеск каталонського сепаратизму посилить внутриєвропейську політичну кризу й спровокує процеси відділення ряду регіонів у тій же Бельгії, Великобританії . Можливо – навіть у Франції і Німеччині. -переконаний директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД імені О.Никонорова Сергій Пархоменко. – Країною, яка може ефективно завадити просуванню сепаратизму країнами ЄС, є Україна. Я б навіть сказав, вона може відіграти ключову роль в процесі стабілізації ситуації в Іспанії. Це може відбутися двома шляхами: або Іспанія залучить наших фахівців з когорти силовиків (учасників АТО, працівників СБУ, МВС, які мають досвід протидії проросійським сепаратистам в Донбасі), а також експертів з гібридних воєн, інформаційних воєн в якості радників, які будуть консультувати іспанський уряд. Або другий варіант: Україна якмога швидше має звільнити Донбас від росіян та їх найманців-сепаратистів, аби покзати приклад тим же Каталонцям, що реакція центральної влади може бути рішучою і безжальною…
– Якщо частина наших військ на чолі з Порошенком, Гройсманом, Муженком, Аваковим візьмуть Каталонію, то хто ж ту провінцію віддасть? – сміється ветеран АТО Микола Греков, – Каталон НАШ!
-Щодо залучення українських військових як миротворців до Іспанії, – то тут міжнародне право може дозволити діяти наступним чином: Іспанія може в разі ескалації конфлікту залучити миротворців під егідою ООН або НАТО, а також поліцейську місію ОБСЄ, куди можуть входити і наші бійці (українці-учасники АТО можуть долучатися і до місій ООН, і НАТО, і ОБСЄ) – пояснив експерт Сергій Пархоменко.
Україна може швидко навести лад у Європі. Головне – не стати жандармом…
А розклади дійсно цікаві… Поки що про це писати можна з гумором…
Віктор Тригуб, редактор журналу “Нова Січ”

 

Каталон НАШ! Бригада ЗСУ візьме Каталонію за тиждень… А чи віддасть?

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 1716
delete
viktor trigub
viktor trigub, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 3, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

22:19 03/10/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
каталан наш...
23:24 03/10/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
"Україна якомога швидше має звільнити Донбас від росіян та їх найманців-сепаратистів, аби показати приклад тим же Каталонцям, що реакція центральної влади може бути рішучою і безжальною…"
12:13 15/10/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сашко Навіжений Днепродзержинск
 

Комментарии

Рекомендует этот материал. Почему? каталан...
22:19 03/10/17
Ltna Prikolova Николаев
Так! Треба нарешті показати Європі, де раки зимують.
22:42 03/10/17
Сашко Навіжений Днепродзержинск
Рекомендует этот материал.
12:13 15/10/17

Live

31 сек. назад

Геннадий Гентус комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

1 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

3 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

5 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

7 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

8 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

12 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

13 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

15 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

16 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

17 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

18 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

19 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

19 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

20 мин. назад

Геннадий Гентус комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

21 мин. назад

Белка Белкина комментирует материал Мабуть ніхто не знає досі

25 мин. назад

Белка Белкина рекомендует материал Мабуть ніхто не знає досі

31 мин. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Російський шпигун в Службі зовнішньої розвідки України

32 мин. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Про що книга "Чужі скарби"

33 мин. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Якщо завтра дощі, якщо завтра потоп...

34 мин. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Кіт і сороки ( байка для дітей)

49 мин. назад

Родослав Корченюк публикует статью Мабуть ніхто не знає досі