О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

14:23

 

Проза  14 сентября 2017 13:59:01

Автор: Вла Ринд

На ярмарок

             На ярмарок

 

           «Ярмарок, ярмарок, Сорочинський ярмарок!» - лине звідусюди. Як і в давні часи, на ярмарок поспішають купити-продати, себе показати, заграти-заспівати, та гарно погуляти. А воно того варте, щоб відвідати оте неперевершене дійство Всеукраїнського розмаху! Е-ех, як поетично-натхненно оспівував  ту веремію наш земляк, незабутній класик і уродженець тієї благодатної місцини – Микола Васильович Гоголь! Тільки душа, яка всотала в себе тисячолітнє надбання пращурів, могла з такою любов’ю змалювати живописну картину всього того гармидеру, що коїться на ярмарку. І чого тільки немає на тім базарі! Тут і воли і мішки, цигани і горшки… Цікаво споглядати, як «циган і мужик били один одного по руках, скрикуючи самі від болю; як п’яний жид давав бабі киселю; як, посварившись, перекупки перекидалися лайкою і раками; як москаль, погладжуючи одною рукою свою цапину бороду, другою…»

     «Що боже, мій господи! Чого тільки немає на тому ярмарку! Колеса, скло, дьоготь, тютюн, ремінь, цибуля, крамарі всякі… так що хоч би в кишені було рублів із тридцять, то й тоді б не закупив усього ярмарку» - так Гоголь красномовно описав те дійство. Але то коли було!!! В теперішні часи, щоб поярмаркувати, щось купити в хазяйство, чи обновку якусь, чи одежину дитині до школи, чи й собі вдяганку на зиму, треба мати пухкенького гаманця, бо, що не кажіть, а ціни кусаються.

     Кум Василь Черевик, вигідно спродавши пшеничку і отримавши звечора грошики,  вже спозаранку зазбирався на ярмарок. Не сам, а разом з кумою Черевичкою, та дванадцятирічним синочком Васьком - молодшим Черевиком. Сімейство, не поспішаючи, перевіривши двічі, чи замкнута хата і, припнувши старезного пса Валєта біля хвіртки, ретельно вмощуючись, завантажилося в мотоцикл з коляскою. Огрядненька кума Черевичка, зручно всівшись в люльці, енергійно махнула рукою, подавши команду рушати і екіпаж направився в бік Великих Сорочинців. Мотоцикл рівномірно відраховував кілометр за кілометром дороги, що пролягла полями-степами, поміж колгоспних садів і людських городів, мальовничих українських сіл і хуторців з величавими вербами, акаціями, дубами, повз жовтаво-зелену стіну соняхів… Але тієї ранковою краси, сімейство не помічало – думками всі були там, в юрмиську. Ось і ярмарок. Треба сказати, що куми Черевики дуже полюбляли смачно поїсти. Це була традиція. Культ черевовдоволення, якщо хочете. А тому в планах першим рядком було записано віднайти місце, де готуються різноматні страви. Гострим нюхом і зором орлиці, кума Черевичка, зорієнтувалася на місцевості, вгледівши димок, що звивався над натовпом і звідки долітали незрівняні пахощі.

-        Шашлик! – рвучко вказала рукою напрямок і сімейство, продираючись крізь цей людський мурашник, вперто рушило до цілі.

       Облюбувавши зручне місце за вільним столом і беручи до уваги те, що зранку в роті не було й риски, «плем’я» наперебій почало замовляти страви.

-        Та, що там їсти! Давай, ну хоча б по два шашлики. – Пропонував кум.

-        Васько не з’їсть. – Відповідала кума.

-        Я доїм. – Запевнив кум.

-        Тебе не розірве? – поцікавилась кума.

-        Тоді, заберемо з собою. – Дотиснув аргументом кум Черевик.

-        Ну, добре… - погодилася дружина.

      Привітна офіціантка, щиро всміхаючись, радо прийняла замовлення і солодким голосочком порадила ще якісь салатики, напої і тістечко «для красивої україночки», тобто – для куми Черевички. Нарешті закінчився півгодинний їжопоглинальний оргазм. Кум Черевик задоволено витирав масні пальці, кума колупалася сірником у зубах, коли тут-як-тут з’явилася симпатична офіціантка і, побажавши приємного ярмаркування, поклала рахунок перед «справжнім чоловіком і гарним козаком-українцем». Кум Черевик, розімлівши від таких слів, що ніколи не чув, недбало махнув рукою, вказуючи дівчині-офіціантці, у кого гроші. Та слухняно поклала рахунок перед кумою Черевичкою і знову щиро усміхнулася. Черевичка взяла до рук папірець, глипнула в рядочки з цифрами, беззвучно почала щось нашіптувати, ворушити губами, а потім, змінившись на лиці, тицьнула ним під носа Черевику-старшому. Той кілька хвилин вдивлявся, наче не розуміючи звідки взялися ті шалені цифри з нуликами, і врешті, нахилившись до  дружини, шепнув на вухо прості слова, які можна трактувати інтелігентною мовою приблизно так «Це кінець! Це просто якась х… халепа! Що ж виходить, тепер ми не в змозі придбати нашому синочку Васильку взувачку до школи?» Кума Черевичка тільки й спромоглася гикнути від переповнення емоціями. А, можливо, що то почався фізіологічний процес травлення…

        Отакі придибенції можуть на вас підстерігати, якщо ви приїхали ярмаркувати впроголодь. А взувачку малому Василькові, таки купили – випадково, у цій величезній шамотні і перенасиченому вирі людських відносин, куми Черевики здибали кумів Невмиваків, а ті радо позичили гроші на обновку. Тож я маю пораду: або беріть більше грошей, або ж пам’ятайте, що обжерливість – грішна справа і до добра не доводить.  Ярмаркуйте на здоров’я!

 

22.08.2017р.

Количество просмотров: 282
delete
Вла Ринд, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

З дебютом! smile
20:07 14/09/17
Дякую.)))) та я тут давно. Вла Рин.
11:57 18/09/17

Live

4 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал А час біжить...

5 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал А час біжить...

5 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал А час біжить...

5 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал А час біжить...

5 час. назад

Жабон Педарастиков комментирует материал А час біжить...

5 час. назад

Жабон Педарастиков комментирует материал А час біжить...

5 час. назад

Жабон Педарастиков комментирует материал А час біжить...

5 час. назад

Барон комментирует материал А час біжить...

5 час. назад

Барон комментирует материал А час біжить...

6 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Как трудно нам найти друг друга

6 час. назад

Феликс Пресман Москаль рекомендует материал НАРВАЛЫ

6 час. назад

Феликс Пресман Москаль рекомендует материал А час біжить...

6 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал НАРВАЛЫ

6 час. назад

Писной Андрей комментирует материал НАРВАЛЫ

6 час. назад

Писной Андрей комментирует материал НАРВАЛЫ

6 час. назад

Писной Андрей комментирует материал НАРВАЛЫ

6 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал А час біжить...