О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  5 августа 2017 07:02:17

Знову «Орли Ларіна»?

Біля міста знову виявили копачів металу. До « пошуковців», які рили екскаватором, на місце подій завітала міська спецінспекція. В межах міста на місці, де виділена ділянка під нове кладовище, проводяться незаконні розкопки. Екскаватором викопують метал, і розрили фактично котлован.  Є підозра, що це розкопують саме ті виробничі небезпечні відходи, які поховані в тому місці, і які потрібно було накривати саркофагом.

1500035925_79041.jpg?w=1462

На місце події приїздила поліція, люди, які там працювали, показали незрозумілі папери з Бережинки.  А там ще у 80-х роках були захоронені радіоактивні відходи з промислових підприємств. У разі розкопок забрудненого радіацією металу виникає певна загроза забруднення довкілля. Дивним чином, що жодна добра душа за два дні розкопок не викликала на місце подій екологічну інспекцію з відповідними вимірювальними приладами. А ще цікаво чия це територія міста чи Бережинської сільради? Якщо останньої, то що там робить міська спецінспекція?

А тим часом державна екологічна інспекція на іншій околиці міста вирішила перевіряти Кіровоградський гранітний кар’єр. Двоє перевіряючих без належного попередження теж з паперами намагалися проникнути на територію підприємства. Звичайно, що охорона без розпорядження керівництва та відповідного супроводу не допустила сторонніх на об’єкт. Старшим у цій  групі був начальник відділу екологічного контролю земельних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами – старший державний інспектор Погребняк Сергій Іванович, Спілкувався не охоче, і спочатку навіть не вважав за потрібне  представитись.  Метою візиту з його слів була перевірка за сигналом якогось громадянина. В своїй заяві той нібито стверджував, що підприємство порушило встановлені для нього земельні межі ( чи не смішно це). При цьому перевіряльники чомусь приїхали не до керівництва для перевірки відповідної документації, а без попереджувального дзвінка про візит проривалося на території виробничого об’єкту, удаючи, що так і треба діяти.

  Лист про перевірку інспекція направила лише за кілька годин до свого візиту. Для  підтвердження свого візиту перед власним начальством, не то для здійснення проникнення, інспектори викликали наряд патрульної поліції. Не виявивши ніякого правопорушення, поліцейські з екіпажу №101, які забороняли бути присутніми при їх спілкуванні з екологами, склали акт про виклик на місце події. Кодовим виразом старшого інспектора було – «ми ж на роботі».

 Така тактика поведінки перевіряльників від екології, а також їх колег з санітарно-епідеміологічних служб давно не є новиною. Кудись тихцем проникнути, навіть зненацька вночі, скласти односторонній акт без участі представників сторони, яку перевіряють. Але при цьому зухвало потім підсунути на підпис і вимагати його. Внести в акт надумане порушення, обкласти штрафами, погрожувати приписами про зупинку виробництва, або навіть прозоро на щось натякати. В певних випадках такі інспекції навіть пошук заявників ведуть самостійно, щоб не сидіти без діла. Такі вони нині чиновники-кровопивці…  І що їм перевірка виритого кимось брухту чи незаконно розриті котловани, що залишаться шрамами землі…

 Ніякі екологи на місце розкопок радіоактивного могильника, як це з’ясувалося, так і не завітали. Радіологічна небезпека їм не цікава…Але вони не полишали спроби проникнути на територію  згаданого кар’єру. І робили це навіть тоді, коли їм вказали на норму закону, що при мораторії на перевірки у разі скарги чи якось сигналу для здійснення перевірки потрібен дозвіл з Києва.  В спілкуванні з юридичною службою підприємства екологічні інспектори стверджували, що це їм не потрібно. А що їм потрібно насправді?

 В недавні часи за подібними сигналами то санітарна служба, то екологи неодноразово своїми приписами та постановами робили спроби зупинити роботу підприємства. Неодноразово намагалися довести перевищення пилових викидів та підвищений рівень шуму. Цього разу мова зайшла за територіальні межі кар’єру. А вони на цей час не позначені на місцевості ні «прикордонними стовпчиками», ні огорожею з колючим дротом.  То невже на виробництві будівельних матеріалів «невимушено вдерлися» в чийсь город? Про це і говорити смішно, а писати про це скаргу ніяка нормальна нічим не зацікавлена людина не стане.

 Років три тому «орли Ларіна», з вище згаданих служб робили наїзди на різні виробництва відверто вимагаючи хабарі. Невже ті буремні часи хтось повертає? Часи нові, а виконавці, здається, ті ж самі. Хто ж нині задіяний у тому ланцюжку перевіряльників? Про побори багато нині пишуть: в лікарнях, держустановах, школах. І тут днями ЗМІ повідомили нову «глибоку думку» міського голови: «Я заборонив збирати гроші на ремонти шкіл у батьків, але я не заборонив просити кошти у спонсорів». І одразу подумалось, що хтось таки піде з перевірками по підприємствах «спонукати до спонсорства» заклади освіти, а хтось зробить ще простіше – перейменує у спонсорів все тих же батьків.

І трохи про школи, дороги і «отруту» разом від нинішнього міського голови. На Новомиколаївці від вулиці Сніцара у бік авіамістечка почали облаштовувати фрагмент вулиці Авіаційної. Ви думаєте це випадковість? Дивом на цьому клаптику мікрорайону «зійшлися» три об’єкти : школа №3, фірмовий магазин «Ятрань» та храм УПЦ МП. Світло науки, торгівля та тьма від московських попів. До всього цього має відношення нинішній міський голова(не виключено , що за сумісництвом теж «орел Ларіна). Для двох останніх і покращений благоустрій, а щоб в школі ніхто не відкривав рота, то і їй дещо дістається –новий паркан, що дуже пливає на успішність школярів та різні дрібнички. Отак вони і живуть разом: школа, торгівля мера та церква воюючої з нами держави. Букет вбивчий за  та антипатріотичним змістом. Тож благоустрій у Кропивницькому лише для себе і «друзів» від Москви?! І це не вперше… Екологія в широкому розумінні біля цього перехрестя пекельна, бо антиукраїнська. І міський голова нею переймається у своєму лише розумінні.

wp_20170804_18_45_59_pro.jpg?w=1462

 Жити стали ніби по-новому, заборонивши перевірки, але то все лише на папері та задля реклами. А перевіряльники, як виявляється, завжди при ділі. І в даному випадку цікаво, як далеко вони підуть у своїх діях. І де в тому  дивному «сигналі» екологічне підгрунтя ?

  Після втручання у розкопки під Кропивницьким різних органів, розшуку винних та порушення кримінального провадження, складається враження, що екологічну інспекцію дивним чином чомусь не турбує радіаційне забруднення землі і довкілля в обласному центрі та навколо нього. У них свої справи…  Чомусь екоінспекцію настирно турбують лише «межі ділянок та підприємств», де з радіацією все в нормі, а головне чомусь терміново і непланово… Загадка року – хто нині їм дає команди «фас»? Тут, на жаль, можливі різні варіанти, адже нечисть не зачищено, і її вистачає навколо нас.

Знову «Орли Ларіна»?
Количество просмотров: 198
delete
Василь Чорний, Винница, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 1, Всего рецензий: 0
Читайте также

"Усатую" Джоконду продали за $743 000"Усатую" Джоконду продали за $743 000

Репродукция "Моны Лизы" Леонардо Да Винчи авторства французского художника Марселя Дюшана, на которой он карандашом пририсовал бороду и усы, продана н ...

На оккупированных территориях Донбасса население нападает на боевиковНа оккупированных территориях Донбасса население нападает на боевиков

Разведка рассказала об обстановке в самопровозглашенных республиках ...

Тим Цзю побывал в нокдауне, но завоевал свой первый чемпионский поясТим Цзю побывал в нокдауне, но завоевал свой первый чемпионский пояс

Австралийский боксер выиграл по очкам у Райана и стал региональным чемпионом ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Рекомендует этот материал.
17:07 05/08/17

Live

6 мин. назад

Писатель77 комментирует материал ***

3 час. назад

sdv публикует статью Махінації луганських чиновників

3 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Опіати в крові харківсько - черкаської мажорки знайшли, а подруг вбивчих, - ні!

3 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Обещал "услышать каждого..." и сбежал в Ростов к... Путину?

3 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Юля и чихуа - все та же же любимица коломойского - путина?

4 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Нитка долі

4 час. назад

Писатель77 комментирует материал Нитка долі

4 час. назад

Зурла Лоци комментирует материал Я начинаю свой рассвет

4 час. назад

Зурла Лоци комментирует материал Я начинаю свой рассвет

5 час. назад

Антон Перваков комментирует материал Нитка долі

5 час. назад

Антон Перваков комментирует материал Нитка долі

5 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью "Вчора близько сьомої вечора наближаюся до стін Верховної ради, минаючи кордон за кордоном… "

5 час. назад

Антон Перваков комментирует материал Нитка долі

5 час. назад

Виктор М комментирует материал Нитка долі

6 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Нитка долі

6 час. назад

Писатель77 комментирует материал Нитка долі

7 час. назад

Писатель77 комментирует материал Давно такого не було

15 час. назад

antov рекомендует материал Чому Росія знову пішла на військову ескалацію

15 час. назад

antov пишет рецензию на публикацию Чому Росія знову пішла на військову ескалацію

16 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Нитка долі