О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интересно в интернете  5 июля 2017 21:31:43

Автор: Влочега

Польща привласнює право на Європу, за яке Україна платить кров’ю

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський зробив заяву, що з Бандерою Україна не увійде до Європи. Чим викликана така позиція польського міністра та як повинна на це реагувати Україна, в інтерв’ю «Народній Правді» розповів політик та громадський діяч Тарас Стецьків.

 -Як можна пояснити слова польського міністра Вітольда Ващиковського в інтерв’ю виданню wPolityce, що Україна з «Бандерою до Європи не увійде», а Варшава вимагатиме від України «вирішити всі питання перед тим, як Київ стане перед воротами Європи з проханням про членство»? На вашу думку, що це було? Це все розраховане на поляків? 

– Думаю, не варто розглядати все це як протистояння польських націоналістів та лібералів.  Міністр озвучив пануючий підхід до України серед польської еліти та суспільства, де українців трактують як нижчих за себе. Мовляв, українці є хлопи та бидло. Від цього історичного спадку Польща ще не звільнилась й сьогодні. Хоча здавалось, що на початку 1990-х років, завдяки таким людям як Яцек Куронь, Адам Міхнік та Лех Валенса, Польща таких комплексів позбулась.

– Це ж ультиматум?

 – Такі заяви треба трактувати не тільки як ультиматум Польщі щодо Бандери. Це смішно, Україна ніколи не відмовиться від своїх героїв визвольного руху. Подібні заяви означають, що Польща фактично не визнає Україну рівноправною нацією. Ось на що я б хотів звернути увагу.

– Що ж робити? 

– Не закривати на це очі, не говорити, що ці заяви призначені для внутрішньопольської політичної кухні та лише для вух польського виборця. Ні, це призначено для вух європейців. Польща привласнила право на наше європейське прагнення. Та ми за це право кров’ю платимо, тому наші прагнення ніякими вето не подолати.

Вважаю, що наша політична еліта має дуже гостро поставити перед польською політичною елітою питання – не в контексті Бандери, а в контексті, чи визнає Польща Україну як рівноправного партнера. Бо своїх героїв, які історично чинили злочини проти українців, поляки визнають за героїв, а українських героїв, які воювали за Україну та чинили злочини проти поляків – в цьому праві нам поляки відмовляють. Більш того, поляки привласнюють право переписувати нашу історію.

– Чи може ситуація україно-польських відносин повернутись до відносно поміркованої моделі 1990-х років?

 – Тепер зусиль одних інтелектуалів, діячів культури та релігійних діячів не вистачить.  Думаю, що після подібних заяв польських високопосадовців, питання вже знаходиться в політичній площині та вимагає політичного вирішення. На мою думку, цю ситуацію привести до нормальних рамок може тільки тверда позиція українського президента, Верховної Ради та всього українського політикуму. Ще раз хочу наголосити, подібні заяви польських діячів – це проблема рівноправності в стосунках. Саме це питання треба піднімати перед президентом Польщі, котрий невдовзі прибуде до Києва. Заява міністра Ващиковського означає, що поляки не трактують українців як рівноправну націю. Цю проблематику треба піднімати. Бо в підсумку, якщо поляки не позбудуться комплексу вищості, це нашкодить Україні та Польщі. Саме на цьому треба акцентувати увагу в офіційних переговорах.

– А якщо промовчати?

– Якщо українці промовчать, ми так дійдемо до Богдана Хмельницького. Це тільки загострить польсько-українські стосунки. Треба казати, що польсько-українські конфлікти завжди будувались на польській наступальній позиції та на українській реакції. Це призводило до кривавих протистоянь, які закінчувались втратою державності для обох народів.

– На вашу думку, де знаходиться джерело польської зверхності щодо українців?

 – Це від часів, коли поляки почали захоплювати Україну. Від XIV століття, від часів, коли поляки вважались переважно шляхтичами, а українці – хлопами. Хочу нагадати цитату Януша Радзивілла (литовський гетьман часів Речі Посполитої, який разом з литовсько-білоруським військом воював проти Хмельницького та його полковників, захопив Київ та Чернігів, – НП) під час Хмельниччини. На закиди поляків, що українці щодо них чинять страшні злодійства, Радзивілл відповів: «правда ваша, страшні речі вони чинять, але й великі гріхи наші». Польська політика вищості, гноблення та приниження українців викликала хвилі української відповіді: під час Хмельниччини, Гайдамаччини й волинських трагічних подій 1943 року. Це комплекс завойовника, який колонізував українців й трактував українців як рабську робочу силу, що мають працювати на пануючу польську націю. І ось відголоски цих речей ми зараз і чуємо в заявах міністра закордонних справ Польщі. Нагадаю, що перед тим були заяви лідера ПіС (партія «Право і Справедливість») Качинського. Думаю, що це поширена точка зору в польському суспільстві. Це не можна недооцінювати. Ми з поляками маємо історичну відповідальність один перед одним, але поляки мусять розуміти, де є першопричини тяжких україно-польських відносин. Саме практика міжвоєнної Польщі привела до того, що Польща була поділена між Німеччиною та Радянським Союзом. Поляки своєю ідіотською політикою проти українців викликали не тільки Волинь, а все україно-польське криваве протистояння. Якби поляки так не принижували українців, українці так би і не відповідали.

– Чому поляки зосереджені тільки на Волині, тільки на своїх жертвах, а не на історичному контексті 1930-1940-х років, не кажучи вже про ще ширший контекст?

– Поляки акцентуються на тих речах, на котрі ми не відповідаємо. Якщо ми не відповідаємо на їхні закиди по Волині, завтра будуть інші теми, а потім – ще інші. Наше мовчання трактується поляками як надання права вторгатись в нашу політику та історію. Тому на такі закиди мусить бути чітка позиція МЗС, президента та парламенту.

Олександр Куриленко

Джерело: https://narodna-pravda.ua/2017/07/05/taras-stetskiv-polshha-privlasnyuye-pravo-na-yevropu-za-yake-ukrayina-platit-krov-yu/

Розберемося самі: український журналіст різко відповів на гучну заяву Польщі щодо Бандери

І Східним, і західним західним сусідам України варто усвідомити, що громадяни нашої країни самі собі обиратимуть героїв.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook відомий український журналіст Роман Цимбалюк, коментуючи скандальну заяву глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського про те, що "Україна з Бандерою не потрапить до Євросоюзу".

"По-перше, Україна - була, є і буде європейською країною. З географією все зрозуміло. Дивись глобус. Якщо хтось сприймає нашу країну як конкурента у майбутньому, це його право. По-друге, якщо мова йде про Євросоюз, то Бандера вже багато років там, його могила в місті Мюнхені.

У будь-якому випадку, нашим сусідам на всіх кордонах треба чітко усвідомити: хто у нас герой, ми розберемося самі", - підкреслив журналіст.

Він зазначив, що часто одні і ті ж люди сприймаються в країнах-сусідах з точністю до навпаки, тим більше, коли була боротьба зі зброєю в руках за незалежність від цього сусіда.

Крім того, Цимбалюк нагадав сусіднім країнам, що після того, Росія перемагала Україну, то приходило саме до них і надовго позбавляла їх незалежності.

Нагадаємо, раніше народний депутат України, син Романа Шухевича. 

"Я б плюнув": син Шухевича різко відповів на заяви

Польщі щодо Бандери

Український політичний діяч, син Романа Шухевича Юрій Шухевич відреагував на заяву Вітольда Ващиковського про накладення Польщею вето на потенційний вступ України в ЄС, якщо не будуть вирішені історичні питання.

Про це він повідомив в коментарі InfoResist.

За його словами, українська сторона теж може висунути ЄС ряд претензій, зокрема, згадати про те, що їх прийняли в ЄС незаконно. Крім цього, можуть бути й інші претензії.

"Наприклад, те, що вони реалізують, і ті фальсифікації, які вони робили. І те, що вони робили практично до українізації на Волині в 30-х роках, - то осадництво. Потім "операція Вісла". До речі, 11 млн німців - це також геноцид людей, яких вони вислали із західних земель", - зазначив він.

Шухевич уточнив, що однією з форм геноциду є масове переселення, виселення народу, що поляки зробили і з українцями, і з німцями.

"І я вважаю, що їх в такому випадку незаконно прийняли в ЄС, якщо вони не каються, а вони за це не каються", - сказав він.

Крім того, Роман Шухевич вважає, що поляки не є справжніми партнерами України, оскільки хочуть, щоб українці танцювали під їх дудку.

Відповідаючи на питання, який вихід із ситуації, український політичний діяч сказав: "Вихід? Знаєте що? Я б плюнув полякам в пику і вся ситуація".

На його думку, українці більше не повинні прогинатися перед іншими країнами.

Нагадаємо, в лютому 2017 року посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що питання героїзації лідера ОУН Степана Бандери в Україні жодним чином не вплине на польсько-українські відносини.

МЗС України впевнено відповіло на жорстку заяву Ващиковського

До Міністерства закордонних справ України викликали польського посла Яна Пєкло у зв’язку з висловлюваннями міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського.

Про це мовиться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС України.

У міністерстві зазначили, що слова Ващиковського в Україні сприйняли з розчаруванням.

Українська сторона переконана, що спільними зусиллями, у тому числі з дружньою Польщею, ми маємо будувати спільне європейське майбутнє, а не ставити один одному умови. Для України європейський вибір – це не тільки зовнішня політика, а й щоденна кровопролитна боротьба і копітка наполеглива праця,
 додалив МЗС.

Також у відомстві наголосили, що слова Ващиковського щодо ситуації на Сході Україниє некоректними.

Окрім того, послу вказали на необхідність більш стриманого підходу польського політикуму до чутливих історичних питань.

Українською стороною було вкотре наголошено, що оцінка тих чи інших історичних подій  це завдання істориків, а у контексті українсько-польських відносин цими питаннями займаються Форум істориків та Форум партнерства,
– додали в МЗС.

 
Лариса Ніцой
 
Вимагаю від нашої влади негайно зробити заяву про геноцид українського народу поляками. Є живі свідки подій, коли Армія Крайова знищувала українців, розпорюючи їм животи, як живцем спалювала дітей на очах у батьків. 
Армія Крайова навіювала такий жах на українців, що ті тільки при згадці про героїчну польську армію тряслися і бігли безвісти, голосячи, як божевільні. Є дослідження істориків.
Є купа зібраних матеріалів. Допоки ця довбана українська влада буде кланятися, втирати плювки в мордяку і не захищати свого власного народу? Це дипломатія така по-українськи, не дай Боже не пукнути в бік господаря спочатку на сході, тепер на заході? В Євросоюз не пустять? Та пофіг. Запитайте в українського народу, чи вони туди хочуть. Нам треба одне - порядку. Нам треба одне - дотримання законів, як у Євросоюзі. Не пустять - то й не треба, самі в себе порядок наведемо. Можна подумати то Євросоюз на сході зупинив навалу, а не наші хлопці голі й босі.
Партнерські стосунки можна будувати і без членства. Наш Бандера і Шухевич їм заважає! Та ці хлопці боролися за Україну одночасно з трьома арміями: радянською, німецькою, польською.
Це безпрецедентна героїчна війна українського народу одночасно проти трьох армій ще не оцінена світом, бо ми про це мовчимо. Бо тільки в Україні слово піар - це матюк, а весь світ піарить своє, бо інакше і не може бути. Вимагаю від нашої влади негайної реакції. Та не поклонів! А сильної позиції в обороні українського народу, його історії і правди.
 

 

Польща привласнює право на Європу, за яке Україна платить кров’ю

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 399
Отредактировано: 06-07-2017 [03:13]
delete
Влочега
Влочега, Львов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Комментарии

Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
00:28 08/07/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Цікаа стаття, але розмістити її потрібно було б (на мій погляд) в 5-му розділі в "мир политики", бо цікавість тут особлива...

Особисто я вважаю себе українським націоналістом, але без радикалізму. Вислови Лариси Ніцой мені несприйнятні. Це погляд з глибини пройдешнього сторіччя. Зараз інша ситуація. В будь якій країні є радикали, але, ніде, ніколи така течія в політиці не призводила до процвітання нації. Візміть ту ж Францію, де недавно майже позбавилися впливу Марі Ліпен. Згадай-мо, до чого вона могла б привести свою країну! Особливо по відношенню до нас.

Так, Бандера і Шухевич - наші герої, які вели себе в свій час і місці так, як того примусила діюча ситуація.

Зараз ми в іншій реальності. Так давайте це враховувати заради нашого ж благу, а не махати шаблями направо і наліво! З тими же поляками треба довго і кропітливо домовлятися, незважаючи на минувші кривди. Я думаю, що тільки таким способом ми зможимо досягнути успіху.
00:52 08/07/17
Влочега Львов

 Я взагалі не збирався виставляти цю підбірку в "5-му розділі", просто назбирав в чернетках, щоб мати "рибу" для написання своєї. Так вийшло, що додаючи чергового автора fool натиснув не ту опцію cry


Розберемось з цим: "Особисто я вважаю себе українським націоналістом, smile але без радикалізмуsad . Вислови Лариси Ніцой мені несприйнятні. Це погляд з глибини пройдешнього сторіччя. Зараз інша ситуація. В будь якій країні є радикали, але, ніде, ніколи така течія в політиці не призводила до процвітання нації. Візміть ту ж Францію, де недавно майже позбавилися впливу Марі Ліпен. Згадай-мо, до чого вона могла б привести свою країну! Особливо по відношенню до нас. Читать полностью: http://h.ua/story/439093/#ixzz4mEkNKHEb"


А хто вам втлумачив, Гєна, що на нинішньому етапі ми маємо НАЦІЮ, якій тільки но і не вистачає, що привести до процвітання? Та невже? В президентській чи аваківській фракціях, може в шарамижниках Ляшка чи Юля-України? Отож. sad


  


 


  

14:33 08/07/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Та не переймайся цими розділами. Я це сказав тільки заради проформи. smile

На цей "час ми маємо те, що маємо". Я дійсно не бачу дійсного реального лідера нції. В певний час він був - це В'ячеслав Чорновіл. Я був близький до Руху. Переживав його деградацію з причини того, що все було замкнуто на ньому. З'явилися потім цілий ряд "гетьманів", які тянули на себе "булаву", не маючи для цього потрібного хисту... Це продовжується і зараз. Ти вірно сказав про цих "ляшкоюлів", я б добавив в цей ряд і Самопоміч. Певний час щодо останніх я мав надію. Вже нема, поворотним моментом в в моїх емоціях щодо них були бездарно злиті останні вибори мера у Кривому Розі і незрозуміла поведіка в моєму Дніпрі.

Що робити наразі ? - Я на мене, треба мати терпіння і цілоспрямованність громад щодо своїх вимог. Може я й не правий, але, шоколадна влада, таки, враховує суспільні бажання.

Не опускаємо руки і будуємо Україну разом. smile
23:42 08/07/17
Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? А хіба у нас влада українська? Ось коли буде українська, тоді і зможемо їй свої претензії висловлювати.Так, що Лариса Ніцой не права.
18:51 08/07/17
Рекомендует этот материал.
22:30 08/07/17
Моє шанування, Влочега!
Вирішив заглянути на сплячий ХВ. Почитати дописи різні та , можливо, поберебендювати з колишніми знайомими і не знайомим порталу.

Історично склалось так, що Україна наче у лещатах, була зажати між трьома імперіями, які носили назву цю завдяки нашим предкам.
Сьогодні ця боротьба продовжується.
Як на мене, то Ляхистан ніколи не відмовиться від бажання пошматувати Україну. І ця мерзота така сама як і Московія. Просто вони слабкі у військовому плані. В іному випадку вже давно полізли б на нас війною. Ми ж маємо один вихід - будувати сильну державу у військовому відношенні особливо!
Це вже не вперше ці москальські слуги піднімають це питання. Вони ще у 2-гу Світову майже всі, як один, служили НКВДшним партизанам .
Згадались слова Іллєнка:

Андрій ІллєнкоПодписаться
7 февраля в 13:43 •
Пан Качинський заявив, що "Україну не візьмуть до Європи з Бандерою".
Не буду повторювати очевидного - іноземці не можуть диктувати нам, як жити в себе вдома і кого вважати героєм.
Так само не буду нагадувати про те, що зверхня позиція Польщі щодо України завжди призводила до поразки самої Польщі і вигідна завжди була Москві.
Натомість давайте відповімо пану Качинському просто - Польщу ж взяли у Європу з Пілсудським, то в чому ж тоді проблема України з Бандерою?
Коротка історична довідка.
У 1887 році Юзеф Пілсудський заарештований царською владою, звинувачений у підготовці замаху на Олександра III, засуджений до сибірського заслання. Потяг до атентатів на керівників окупаційного режиму зовсім як у молодого Бандери.
Після повернення із заслання Пілсудський був організатором бойової школи у Кракові. За рапортами начальника Варшавського охоронного відділення (таємної поліції Росії) П. Заварзіна, школа "масово готувала вбивць та грабіжників". Приблизно так само польська влада трактувала дії Бандери по підготовці озброєного підпілля.
Пілсудський керував бойовими групами, які вчиняли терористичні акти проти окупаційної влади та здійснювали експропріації (грабували банки та державні установи в інтересах визвольної революції ). Зовсім як Бандера та його бойові групи на Західній Україні в 1930-ті.
Під час Першої світової війни воював на чолі польської бригади на боці Німеччини та Австро-Угорщини. Тобто з точки зору Російської імперії та її союзників з Антанти був "колаборантом" і "зрадником", адже Пілсудський був народжений у окупованій Варшаві та був підданим Російської імперії. Бандера так само грав на протиріччях імперіалістичних держав та використовував їх конфлікти заради створення української держави. Так само воював з окупантами і так само був оголошений ними "зрадником".
Будучи на чолі Польщі, Пілсудський спочатку війною знищив Західно-Українську Народну Республіку, а потім за спиною українців домовився з більшовиками про новий поділ України. Бандера на чужі землі ніколи не претендував і чужих держав не ділив. Тим більше ніколи не мав жодних угод з Москвою.
У 1926 Пілсудський вчинив державний переворот в Польщі, після чого був встановлений жорсткий авторитарний режим. Були проведені каральні акції проти українців (так звана "пацифікація") та інших національних груп. Бандеру важко змалювати прихильником ліберальної парламентської демократії, але як бачимо і Пілсудський ним теж аж ніяк не був.
У 1934 році завдяки Пілсудському відбулося підписання угоди з Гітлером, яка була одним з перших дипломатичних успіхів Третього Рейху та давала можливість німцям вільніше почувати себе на інших напрямках своєї політики. На знак особливої поваги Адольф Гітлер особисто був присутнім на похороні Пілсудського у 1935 році. Бандера ніколи угод з Гітлером не підписував, натомість свого часу сидів у нацистському концтаборі.
Так в чому проблема з Бандерою?
22:43 08/07/17

Live

1 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Ложь России о сбитом мазийском Боинге опровегается официальным международным расследованием

2 час. назад

Просто Юрий комментирует материал Ложь России о сбитом мазийском Боинге опровегается официальным международным расследованием

2 час. назад

Просто Юрий комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

2 час. назад

Просто Юрий комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

2 час. назад

Просто Юрий комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

2 час. назад

Просто Юрий комментирует материал Геометрия

2 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда рекомендует материал Геометрия

2 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда комментирует материал Геометрия

2 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

2 час. назад

Олег Ягель комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

2 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

3 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Геометрия

3 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Геометрия

3 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Ложь России о сбитом мазийском Боинге опровегается официальным международным расследованием

3 час. назад

Вадим Дуров комментирует материал Геометрия

4 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Геометрия

4 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Ложь России о сбитом мазийском Боинге опровегается официальным международным расследованием

4 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Геометрия

4 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Геометрия

4 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

4 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

4 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Вечные муки или вечное блаженство