О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  1 июля 2017 20:56:48

Діти війни (сповідь-заклик) - відгук на давню публікацію

http://h.ua/story/433939/

Коли цей нарис прочитав один і моїх знайомих, також поважного віку, він написав свій відгук, який я вирішила розмістити тут у повному обсязі.

Діти війни (сповідь-заклик)

 «…Так політики нарекли тих, хто в дитинстві пережив злигодні Другої світової війни. І навіть запровадили деякі пільги для таких «дітей», тепер уже пенсіонерів.

 Та незабаром зрозуміли недоречність таких пільг, бо їх мали отримувати як пенсіонери з незначними пенсіями, так і ті, хто отримує вельми вагомі пенсії. Ну, та то вже в минулому… А зараз, коли на Україну пішла війною імперська Росія, аби вогнем і мечем поневолити Україну, знищити її державу, мову, національну самосвідомість, навіть саму назву Україна, а українців виселити  до Сибіру або за полярне коло, в цей час жахливого кровопролиття наше суспільство повинно усвідомити всю серйозність загрози з боку нещадного і жорстокого ворога, який намагається відновити в колишніх межах імперію двоголового орла.

Постала настійна потреба: мобілізувати всі сили суспільства для відбиття збройного нападу Росії, вибороти реальну незалежність України. Руйнування міст і сіл, нищення українського  люду кремлівськими найманцями залишили на теренах України десятки тисяч калік, сиріт і вдів. 

 Це «діти» уже сучасної московитсько-української війни. Вони потребують національно усвідомленої підтримки, як матеріальної, так і моральної, з боку мільйонів громадян України,  які завдячують свою безпеку, затишок своїх домівок мужнім захисникам вітчизни. Я закликаю громадян України зробити все можливе, аби підтримати матеріально калік, сиріт і вдів розв’язаної Кремлем війни – поділіться своїми статками, хоч які незначні вони можуть бути, і подайте руку допомоги тим, хто втратив на війні батька або чоловіка, став інвалідом війни.

 Самовідданість і самопожертва високо шануються як найвищий критерій моральності і духовної мужності. Красномовним підтвердженням цього, зокрема, є такий факт: коли в Манчестері стався теракт, серед перших, хто кинувся на допомогу людям, був бездомний Стівен Джонс. Пізніше він заявив, що не міг залишатися осторонь, коли побачив закривавлених дітей, і «якби втік, то не зміг би далі жити з цим». Довідавшись про це, дехто з британських громадян вирішив допомогти бездомному. Знайшли приміщення для Джонса й оплатили оренду на півроку, забезпечили його їжею й одягом Один із заможних мешканців Манчестера працевлаштував Джонса у своїй компанії, а користувачі соціальних мереж зібрали для нього 85 тисяч доларів.

 В перші дні розбійницького нападу на Україну тисячі добровольців відправились на фронт захищати свою державу, свою людську і національну гідність, незалежність від російського фашизму. Ці добровольці – люди високих моральних стандартів –  не могли залишатись осторонь в час, коли Україна в небезпеці, не могли навіть припустити думки про можливість ухилитись від громадянського  обов’язку і якби ухилились, «втекли», то, як каже згаданий Джонс, не змогли б «далі жити з цим». Такі люди заслуговують на особливу увагу з боку суспільства, на всебічну підтримку їх як урядовими, так і громадськими організаціями.

 Серед добровольців – молоді і старі, люди різних професій і світоглядів, але всіх їх об’єднує одне: зробити все, що від них залежить, аби захистити Україну, її народ, його культурні й духовні надбання, його право бути господарем на власній землі. Тому до лав бійців, що захищають незалежність України, став і співак паризької опери, і бізнесмен з української діаспори, тисячі українок активно допомагають воїнам на передовій. Повідомлялось про колишнього воїна УПА, якому далеко вже за вісімдесят, а він теж добровольцем вирушив на фронт. Україні, як колишній колонії імперії, багато ще треба зробити – роботи, можливо, вистачить ще не на одне покоління, але найважче і найголовніше зараз – вибороти Незалежність, врятувати і зміцнити свою державу, бо поза нею немає надійного майбутнього для українців як  нації, як культурного, духовного й інтелектуального цілого.

 Знаю, між іншим, ще одного добродія поважного віку, так він продав своє обійстя, а виручені кошти передав до фонду підтримки сиріт і інвалідів російсько-української війни, а сам вирушив добровольцем на фронт. Таких прикладів багато.

          Тож і я, громадянин уже поважного віку, душею і помислами разом з тими, хто на передовій, хто ризикує найдорожчим – своїм життям – захищаючи Україну».

 ***

Цей нарис, як і вірш, поданий нижче, увійдуть до моєї нової збірки поезій та публіцистики "Не кидай Батьківщину милу..."

Про Дитину вічну

 В «дітей війни» забрали «л ь г о т и»?

Нехай… Війна – то для народу.

Собі – мільйони розікрали? –

Нехай… Завжди їм буде мало!

Пекельна драма ця триває…

Всевишній у рабів питає:

«Ніяк не хочете прозріти? –

До сліз кривавих вам терпіти…»

«Дітьми війни» вас поробили

Пани пихаті… Чорне й біле

Вони змішали…» БОЖЕ правий,

На глитаїв знайди управу.

Тебе забули й відреклися…

ДИТИНО вічна, схаменися!

Коріння давнє – то глибини,

Його пізнай – і змиє піну

З душі твоєї Час всевладний,

І вже не будеш безпорадним.

Чекати годі на подачки –

У них – грошей зелених пачки…

Тебе, ДИТИНО, обікрали –

І все одно паскудам МАЛО.

11 грудня 2016р.

 

 

 

Діти війни (сповідь-заклик) - відгук на давню публікацію

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 351
Отредактировано: 01-07-2017 [20:59]
delete
Вікторія Івченко
Вікторія Івченко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 4, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал.
21:39 01/07/17
ДЯКУЮ!
22:27 01/07/17
Petro Boriwiter Запорожье
smile best
16:30 02/07/17
Petro Boriwiter Запорожье
smile best
16:31 02/07/17

Live