О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интересно в интернете  6 июня 2017 15:02:05

Автор: Влочега

СВЯТОСЛАВ ВАКАРЧУК — новий троянський кінь у боротьбі проти України?

 Вакарчука-музиканта можна ставитися по-різному. Це значною мірою справа естетичних смаків (хоч і не тільки їх). А от до Вакарчука-громадського діяча чи навіть політика ставлення мало би вже стати однозначним.

Важко забути, як у час, коли Москва лише розпалювала полум’я “русскай вєсни”, Вакарчук прогинався перед донецькою ватою і поливав брудом Сашка Білого. Але й на це, напевно, можна не зважати. Чого ж бо чекати від музиканта досить ліберальних і космополітичних поглядів?


Остання політична пісенька, яку заспівав Вакарчук, — це його “Лекція Свободи”, прочитана на IV Львівському медіафорумі під час вручення Премії імені Олександра Кривенка.Натомість маємо зважати на те, що Вакарчука зараз активно “розкручують”, а він досить активно відпрацьовує чиєсь замовлення.

 

У час, коли триває військове протистояння з Москвою, Вакарчук не знайшов нічого кращого, як у своїй лекції… напасти на процеси національного відродження.

Свою лекцію Вакарчук будував на критиці ніби то крайньо етнічної спрямованості сучасного українського патріотизму. Якщо вірити новоспеченому “пророку”, у нас спостерігається якась надмірна зосередженість на етнічності. Якби він ще трішечки постарався, то міг би почати розповідати, як погано живеться в Україні тим, хто у кого серед пра-прадідів був би хоча б один неукраїнець.

Навіщо Вакарчуку видумувати проблеми там, де їх насправді немає, стає зрозуміло, коли послухати його лекцію до кінця. Розкритикувавши “кровний патріотизм”, Вакарчук почав озвучувати типову риторику в стилі “політичної нації” і “Какая разніца, на каком язикє разґаварівать?”

— Нам потрібно перестати будувати державу, засновану на кровному патріотизмі, а почати будувати державу, засновану на конституційному патріотизмі. — Саме таким відкриттям поділився новий трубадур “свободи”.

Далі він узагалі почав говорити таке, що було б гідним навіть не лібераста, а автора московських пропагандистських матеріалів про те, що Україна — штучна країна. Вакарчук зазначив:

— Ми маємо усвідомлювати, що держава, яка створена у 1991 році, була створена під впливом не наших суб’єктивних, а певних історичних, об’єктивних обставин, і не є абсолютно природнім утворенням. Вона була зшита з різних кусочків і різних країн, людей із різними історіями, різне бачення минулого і майбутнього, в кінці кінців – різну мову і деколи навіть ходили в різні церкви.

Погодимося, що державне будівництво не повинно спиратися на абсолютизацію “кровного чинника”. Немає нічого принципово поганого, що в Україні мешкають представники інших європейських народів. Ці люди можуть з часом приймати українську національну ідентичність. Можуть зберігати свою власну ідентичність, але обов’язково при цьому бути патріотами тієї країни, у якій мешкають, шанувати українську історію, знати українську мову і користуватися нею у публічному просторі. Це цілком справедливо і природно. Зовсім інша справа — це те, що ми мусимо не допустити поселення в Україну осіб неєвропейського походження — вихідців із Азії та Африки.

Але Вакарчук виступає на захист навіть не мультикультуралізму, а звичайного совка. Він показує себе захисником національної скаліченості України. Якщо повірити у те, що він проповідує, українцям не варто боротися з денаціоналізацією, русифікацією, духовною руїною, яка найбільше захопила схід і південь нашої країни. Потрібно просто плекати “конституційний патріотизм”.

Задумаймося: хіба така “демократична”, прозахідна, ультраліберальна позиція не є водночас вигідною Москві? Нинішня московська агресія готувалася не лише військово. Москва послідовно вела свою пропаганду, намагалася нав’язати населенню України власну масову культуру та бачення історичного минулого, противилася мовній дерусифікації України. Сам В. Путін нещодавно зазначив: “Збереження російської мови, літератури та нашої культури – це питання національної безпеки, збереження своєї ідентичності в глобальному світі”. Потрібно пам’ятати, що Москва особливим чином займалася і займається цим “збереженням” не так у себе вдома, як на територіях, на які хоче мати вплив. Особливо ж це стосується України.

Москва сама не керується принципом “Какая разніца?” Навпаки, у Кремлі дуже зацікавлені у збереженні русифікованості України. Ми ж, на думку Вакарчука, чомусь маємо відкинути мовну тему.

Приклад для наслідування Вакарчук цілком передбачувано бачить у США. Лиш він чомусь забуває, що декілька століть поспіль у цьому “котлі” представників різних народів переплавлювали і заливали у конкретні мовні, культурні, ідеологічні “форми”. Більшість сучасних білих американців — це нащадки мігрантів із Німеччини. Та попри це, на певному етапі формування американської спільноти США не стали двомовними (англо- і німецькомовними). Титульна, корінна частина американського суспільства зуміла нав’язати свою мову і культуру величезному числу мігрантів.

Або ж наведемо інший приклад із історії обожнюваних Вакарчуком США. На момент Другої світової війни у США мешкало дуже багато осіб японського походження. Напевно, більшість із них уже мислили себе американцями. Попри це, коли спалахнула війна з Японією, американська влада запроторила їх до концтаборів.

Цинічний виступ Вакарчука вкотре доводить, що ліберали — це не лише сліпі поклонники всього західного, але й, не рідко, корисні ідіоти на службі Москві. Пам’ятаймо про це, бо із Вакарчука можуть зробити навіть не нову Руслану з її танцями і ліхтариками на Майдані, а щось значно серйозніше. Комусь дуже вигідно, щоб українці йшли за безмозгими кумирами і сліпими поводирями.

Джерело

Пророчо
Пророчо

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 599
delete
Влочега
Влочега, Львов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 7, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Комментарии

Геннадий Москаль Днепропетровск
Трохи дивна стаття. Я би відніс її до категорії (російською) "бей своих, чтоб чужие боялись".

Викликають питання до достовірності деяких ствердженнь, наприклад - "Більшість сучасних білих американців — це нащадки мігрантів із Німеччини". Якби це було так, то США розмовляла б німецькою.

Особисто я проти того, щоб наше суспільство будувалось на принципах Сашка Білого. Країна у нас велика, є маса поглядів на будення, важливий конценсус, а не засилля національного радикалізма. Немає у світі жодної країні, яка б процвітала з такими поглядами.

Дивно... Чим автору не до вподоби Руслана? Ця жінка зробила великий вклад у створенні позитивного іміджу нашої країни...

А щодо мовної теми... На мій погляд, "ураінізацію" в цьому треба проводити дуже делікатно, не силовими методами в масах людей, а підняттям престижу нашої мови, нашої культури, до речі, москалі так і робили, тільки навпаки, поступово знищуючи вплив українізму на самосвідомість українців.

Я поважаю Вакарчука за його врівноваженність, музичний хист. І впевнений в тому, що у нього немає президентських амбіцій. smile

А зараз пслухаю одну із його пісень. Вони просто прекрасні! best smile
00:40 07/06/17
Ви праві, пане! Патріотів треба знищувати руками патріотів, коли свої руки не дотягуються. У кацапії це добре знають. Це їх кредо!
12:01 07/06/17
Влочега Львов

"Трохи дивна стаття. Я би відніс її до категорії (російською) "бей своих, чтоб чужие боялись". 


Читать полностью: http://h.ua/story/438603/#ixzz4jKPqlF8f


"Патріотів треба знищувати руками патріотів, коли свої руки не дотягуються. У кацапії це добре знають. Це їх кредо!"


Читать полностью: http://h.ua/story/438603/#ixzz4jKQH2dFW


Цікаво, з яких пір Льовочкин та Фірташ, які розкручують і щедро оплачують ЦЕ ПРОЕКТ, почали піклуватись за Україну і українців?  crazy


 


 

17:55 07/06/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Концерт группы "Океан Ельзи" в Лисичанске посетили 30 тыс. человек, - полиция. ФОТОрепортаж+ВИДЕО

https://censor.net.ua/video_news/443543/kontsert_gruppy_okean_elzi_v_lisichanske_posetili_30_tys_chelovek_politsiya_fotoreportajvideo

Подивись, як ведуть себе українці на сході України і підтримують нашу державу. При чому тут конформізм та інші епітети?

Я дуже поважаю галичан, а Вакарчук - один з найкращих серед них

Слава Україні!
23:58 10/06/17
Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? А що ви хотіли з трубадура? Багато їх вжєе пройшло через парламент,але показали себе виключно з негативного боку. з них не тільки політики ніякі, з них ніякі громадяни.Я вже про патріотизм і не кажу. Для них патріотизм це щось марсіянське.
18:26 07/06/17
Ирина Ливина Винница
Не знаю, наскільки доцільно в даному випадку тикати пальцем і кричати "Зрада!" на кожну публічну людину, яка поводить себе не так, як нам би того хотілося. Як на мене, Вакарчук звичайний конформіст і на цьому все. Він не буде щось підтримувати чи спростовувати, б'ючи себе кулаком в груди, бо він людина бізнесу - шоу-бізнесу, якщо бути ще більш точним. Кожне його слово може бути використане проти нього.
12:30 08/06/17
Влочега Львов
best bravo
12:46 08/06/17

Live

6 мин. назад

antov комментирует материал Загострення між США і Росією: Третьої світової не буде

45 мин. назад

глядач цирку комментирует материал ЕДУ В ЕС

1 час. назад

Элина Данилина рекомендует материал ЕДУ В ЕС

1 час. назад

Элина Данилина рекомендует материал Пятый день

2 час. назад

antov комментирует материал У питанні миротворців на Донбасі Кремль тримає паузу. Демонструє, що остаточне слово за ним

3 час. назад

antov рекомендует материал У питанні миротворців на Донбасі Кремль тримає паузу. Демонструє, що остаточне слово за ним

3 час. назад

antov пишет рецензию на публикацию У питанні миротворців на Донбасі Кремль тримає паузу. Демонструє, що остаточне слово за ним

8 час. назад

Леонид Жмурко публикует статью Пятый день

9 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Театр имени экс - зека януковича вэ фэ и его кукловоды

9 час. назад

Виктория Ковальчук публикует статью ЕДУ В ЕС

12 час. назад

Nataliy Glinskay рекомендует материал Коли утечу я із міста...

12 час. назад

Nataliy Glinskay рекомендует материал Як ви там, люди із іншого світу?

12 час. назад

Nataliy Glinskay рекомендует материал Бруківка. Вечір.

12 час. назад

Москаль Геннадий рекомендует материал Куда спешить Варфоломею?

12 час. назад

Москаль Геннадий рекомендует материал И крестики, и нолики... из школы

12 час. назад

Москаль Геннадий комментирует материал cc

12 час. назад

Москаль Геннадий комментирует материал Часть 4. «ХОЖДЕНИЕ ПО МУКАМ»

13 час. назад

antov публикует статью ПАТРІОТИ, СОРОКИ І КЛОНИ…

13 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал У питанні миротворців на Донбасі Кремль тримає паузу. Демонструє, що остаточне слово за ним

14 час. назад

Жиго публикует статью Бруківка. Вечір.

14 час. назад

sdv публикует статью У питанні миротворців на Донбасі Кремль тримає паузу. Демонструє, що остаточне слово за ним

15 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал И крестики, и нолики... из школы

15 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Куда спешить Варфоломею?