О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Культура  16 мая 2017 19:35:25

Автор: Petro Boriwiter

Інтеграція України в Європу – перехід на латиницю

 

 

Наступного дня після фіналу Євробачення  почув інтерв’ю з гостями. Так ось на питання, яке враження на нього справила Україна, Київ і організація співочого конкурсу один британець відповів, що організація самого конкурсу на високому рівні, а ось, що стосується спілкування, топографії і інших питань то було важко. Покажчиків назв вулиць, кафе на латиниці дуже мало і було важко орієнтуватися по місту. Він минулого року був на фіналі Євробачення в Швеції, так там він почував себе як дома, хоча шведською мовою він не спілкується, але всі покажчики вулиць, назв кафе, переходів, метро, зупинок на латиниці і орієнтуватися було легко.

Тоді я задумався. Україна прагне інтегруватися в європейський простір. Та чи зможе вона зробити комфортні умови для багато численних туристів, бізнесменів і просто гостей з Європи, які не знають кириличний український алфавіт? Звісно, можна дублювати всі назви вулиць, кафе, магазинів то що латинськими буквами, але це збільшить розмір вивісок вдвоє. Дороге задоволення. Та і де гарантія, що таке дублювання буде в кожному населеному пункті України?

Мене це зацікавило. І я вирішив дізнатися, а як це влаштовано в інших слов’янських європейських країнах. Так ось. В усіх слов’янських європейських країнах ( за винятком Болгарії) алфавіт побудовано на латинських букв. Правда, в Боснії, Герцоговині, Боснії і Чорногорії існують власні кириличні алфавіти, але паралельно там використовується і так звана гаєвиця – алфавіт на основі латинських букв. Там є і не цілком латинські букви, а такі, що пристосовані до специфічної вимови притаманної даній мові, але на базі латинської букви. Наприклад, в Хорватії де використовується виключно гаєвиця, в алфавіті є 30 букв і з них тільки 24 цілком відповідають латинському написанню.

Сучасний алфавіт чеської мови створений на латинській основі і складається з 42 букв. Виключно латинських знаків, що позначають схожі звуки, з них 28.

Так в різних слов’янських мовах різна кількість букв але всі алфавіти побудовані на базі

латинських букв.

Тож, якщо ми прагнемо інтегруватися в Європу, то постає питання заміни кириличного алфавіту на алфавіт побудований на латинських буквах. Адже не Європа інтегрується в Україну, а Україна прагне інтегруватися в Європу. Отож європейські країни змінювати алфавіт на базі кириличних букв точно не будуть. Тоді доведеться Україні пристосувати свій алфавіт до загальноєвропейських вимог і правил. А це значить, що ми рано чи пізно, маємо запровадити в себе новий алфавіт на базі латинського правопису.

А чи вірно ми пишемо назву України латинськими буквами?
А чи вірно ми пишемо назву України латинськими буквами?

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 778
delete
Petro Boriwiter
Petro Boriwiter, Запорожье, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 38, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:23 17/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Цікава тема.
2. Постановка лцнгвистстичних перетворень правоміррна.
3. З метою наближення спількування з європейцями, логічно та рацонально.
4. Своєчасно і розумно піднімати питання латинизцції, тим більш грецка кирилиця вводилися, як зараз ясно, штучно під грецьке святе писання...
23:33 17/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Не просте питання, непроста задача, але з плином часу все стане на свої місця. Все буде добре.

Комментарии

Наші казали, що мова — надбання тисячоліть.
Росіяни казали, що наші лідери — західні маріонетки.
Відмова від кирилиці означатиме, що наші брехали, а росіяни казали правду.
Особисто для мене у випадку переходу на латиницю Україна припинить своє існування.
23:55 16/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Мова, так. І ніхто мову міняти не збирається. А ось абетку міняти треба, якщо ми бажаємо інтегруватися в Європу то маємо перйти на латиницю схожу з чеською.
Перхід на латиницю тільки дасть можливість не перкладаючи українські твори інтегрувати їх в європейський простір. І європейцям стане легше вивчати нашу мову.
Україна перейшовши на латиницю не припинить своє існування, а навпаки, стане міцнішою.
19:21 17/05/17
Абетка є невід’ємною частиною мови.
В Європу інтегруватись не бажаю.
Хочуть вивчати українську, нехай вивчають таку, яка вона є. Нема чого підлабузництвом займатися, та ще й в такому масштабі.
Особисто для мене Україна не стане міцнішою із латиницею замість кирилиці, а саме припинить своє існування — без шансів.
Крапка.
19:54 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Звичайно, що без азбуки не можливо друкувати і писати.
Але азбука має мати прогресивне а не регресивне.
Перехід туреччини з арабської вязі на прогресивний алфавіт побудований на латиниці допоміг країні вирватися з релігійного мракобісся і стати світською державою.
Та навіть реформа, що відбулася з переходом з глаголиці на кирилицю в більшості словянських країн тільки пішла на користь.
Та життя не стоїть на місці. Майже всі словянські країни крім Росії, Білорусії, України і Болгарії перейшли на алфавіти на базі латиниці. І це допомогло їм інтегруватися в європейський простір.
Ну а якщо вам не хочеться інтегруватися в Європу, то прийдеться інтегруватися в Азію, а там прийдеться вивчати ієрогліфи, хоча в останні роки економічно розвинуті азіатські країни успішно використовують не тільки латинський алфавіт, а взагалі використовують англійську мову, як головну мову бізнесу.
20:09 17/05/17
Можете інтегруватися хоч в Європу, хоч в Азію, хоч в стадо баранів.
Але без мене.
20:23 17/05/17
Сергей Власов Луганск
Светлая мысль! Хвалю!
20:26 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
На рахунок світлості не знаю, а те що не свіжа, з душком, це вже точно. LOL
20:30 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Ну, ви же особливий. Можете існувати і поза суспільством. LOL
20:29 17/05/17
Що невідомо шавкам даунбастим,
За що стояв українській народ?
Відомо! А не мовкне баранясте,
Бо він московській кремлебот!
13:29 20/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
best bravo
18:18 20/05/17
Вибачте за опискки та помилки: редактор сказивсся. Так мова - надбання тисячоліть! Та до пана задонбасеного, під кого би він не ховався росіянина, зросійщеного хлоя даунбасівця, лугандонця... За стилем бачеться, до лінгвістики, хоча би імперської ніякого відношення не мав. А маріонетці - хоч російській, що європейській все одне - і там, і там маріонетка і все не цікаво.
21:38 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Та то він думає, що впертий, а він просто заангажований. Та йому не докажеш. Вперся, як...
21:51 17/05/17
Оце сказився, так сказився.
22:41 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
dknown
18:00 18/05/17
Сергей Власов Луганск
Perexjd na latinitsu - eto ocherednoyi bred nineshneyi pridurkovatoyi vlasti!
18:25 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Тому і слід створити український алфавіт на базі латиниці, щоб при написанні українського тексту не виходила така чуш, яку ви написали непристосованими до української розмовної мови чисто латинськими буквами.
Наприклад в латиниці немає символу, що відповідав би нашим буквам: х, ч, ш, ї...і ще багатьох букв. Якщо перкласти написане вами українське слово - перхід, то вийде перксйд, а ви мабуть хотіли написати перехід. Так і в інших словах де ви застосовуєте навіть не ті латинські букви, хоча в латинськім алфавіті є буква, що відповідає українській й. Ну а те що ви це- називаєте ето, сьогоднішню - нинішньою, не розумну - придуркуватою, владу - властю, я вже мовчу. Це таке у вас знання української мови. Вчіть мову і будете розумні.
19:31 17/05/17
Це правда, але неповна.
За всю історію людства в жодній країні не було і не буде влади, яку б прості громадяни не мали права називати дурнуватою. Хорошою влада не може бути за визначенням.
Анархія — ось найкраща форма правління, але людям ще треба навчитися при анархії жити.
20:04 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Зрозуміло. Ви анархіст тоді мабуть і сатаніст. Бо основоположник російського анархізму був сатаністом.
20:32 17/05/17
Сам ти російський, сам ти сатаніст.
22:33 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Якщо людина стверджує, що анархія найліпша система влади, тоді вона сповідує анархізм. Не я сказав це. Я тільки константував сказане вами.
18:01 18/05/17
Зрозуміло. Ти європеєць, тоді мабуть і монархіст. Бо російське вікно в Європу прорубав цар.
18:20 18/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Цар, що прорубував російське вікно ще не народився, а мої предки-козаки вже мали тісні звязки з Європою. В козаків не було царів, а були виборні старшини. Тож до монархізму я ніякого відношення не маю.
18:41 18/05/17
Петро Перший не тільки вже народився, але й вже помер. І в Європі усюди самі монархи. Наприклад, коли іспанці взяли Євро-2012, вони понесли свій кубок не кому іншому, як своєму королеві.
18:53 18/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Не викручуйся, як вюн на скворідці. В Європі поважають своє минуле, але живуть сучасним демократичним суспільством. І в Європейських країнах не всюди залишилися монархи навіть номінально. Там де вони залишилися на пальцях однієї руки можна порахувати.
А про ПетраІ я просто хотів нагадати, що він створив свою імперію вже після того, як козаки мали свою державу, яку вивоювали в битвах з турками і поляками.
19:58 18/05/17
Це не я викручуюсь, а ти все перекручуєш. Навіть уже не хочеться тебе коментувати. Прокоментую тільки найсмішніше.

«Андорра, Велика Британія, Ватикан, Бельгія, Данія, Ліхтенштейн, Люксембург, Іспанія, Монако, Нідерланди, Швеція та Норвегія»
Джерело:
http://myhelper.com.ua/index.php?newsid=1127

Отже, у тебе на одній руці 12 пальців?
Чи може, на двох?
Якщо на двох, то ця пісенька про тебе:
https://www.youtube.com/watch?v=v_hzmbf1ty0
22:08 18/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Ватикан - монархія, це вже щось з області фантастики. Андора,Ліхтенштейн,Люксембург, Монако - князівства і влада князя там навіть не символічна, а примарна. Королівська влада є тільки у Великій Британії, Белгії, Данії, Іспанії, Нідерландах, Швеції і Норвегії - в семи країнах. Так що на пальцях рук порахувати цілком можливо. Але навіть у цих країнах влада королівська цілковито символічна, державами там управляють парламенти, що обираються всенародним голосуванням. Так що я б сказав, що монархії немає в жодній країні Європи, а в перерахованих країнах демократичний устрій.Так що сміятися будуть з тебе - невігласа, якому так хочеться королівської влади. А ось в Росії дійсно імператор-узурпатор, хоча там і існують демократичні інститути влади, але вони повністю залежать від монарха.
17:56 19/05/17
Свята Інквізіція! crazy
І з ким я зв’язався? dknown
Йду у відгули. tired
18:42 19/05/17
*Інквізиція
18:43 19/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Тоді тобі в Росію. Там інквізиція давно працює. Там не тільки людей знищують тих що мислять по іншому, а навіть продукти іноземного походження. І це в країні де людям багатьом їсти немає чого.
18:51 19/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Ти звязався з людиною, що знає, а ти вдаєш, що знаєш. Та знання твої навіть не поверхові, а надумані.
18:49 19/05/17
Як пагано дурню там і там,
Верещить - ти сам, ти сам...
14:46 20/05/17
Не впевнений, чи маю взагалі на таке віповідати.
Послухаю краще пісеньку:
https://www.youtube.com/watch?v=mEnurfP38pA
16:27 20/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Невпевненість - ознака слабкості(в здоров, в знаннях, в будь-чому). smile
18:15 20/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
best bravo
18:20 20/05/17
Дурінь думкою багат,
Та не знає, ренегат,
Від чого у московитів,
Бандюків та паразитів,
У Європі вчаться діти!
Паньські, від усіх панів,
Інших - москалям на мило,
Чи на м'ясо - за москальське діло!
14:44 20/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
best bravo
18:17 20/05/17
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую до уваги суспільства...
21:24 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
smile best
21:51 17/05/17

Live

4 мин. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Що з нами не так? По слідам "Крадійки книжок"

7 мин. назад

antov рекомендует материал Що з нами не так? По слідам "Крадійки книжок"

8 мин. назад

antov пишет рецензию на публикацию Що з нами не так? По слідам "Крадійки книжок"

23 мин. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал Що з нами не так? По слідам "Крадійки книжок"

23 мин. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Що з нами не так? По слідам "Крадійки книжок"

50 мин. назад

Nika рекомендует материал Олигархи – убийцы Украины

57 мин. назад

Nika рекомендует материал Кто заправляет в судах Украины?

1 час. назад

antov рекомендует материал Ви можете бути різними...

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Що з нами не так? По слідам "Крадійки книжок"

8 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Що з нами не так? По слідам "Крадійки книжок"

8 час. назад

Виченд Тутс комментирует материал Що з нами не так? По слідам "Крадійки книжок"

8 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Що з нами не так? По слідам "Крадійки книжок"

8 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Що з нами не так? По слідам "Крадійки книжок"

9 час. назад

Крысюк Жаболюбов комментирует материал Достали!

9 час. назад

Крысюк Жаболюбов комментирует материал Достали!

9 час. назад

Крысюк Жаболюбов комментирует материал Достали!

9 час. назад

Крысюк Жаболюбов комментирует материал Достали!

9 час. назад

Крысюк Жаболюбов комментирует материал Достали!

9 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Достали!

9 час. назад

белка у Стрелки комментирует материал Достали!

9 час. назад

белка у Стрелки комментирует материал Достали!

9 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Достали!

9 час. назад

Крысюк Жаболюбов комментирует материал Достали!