О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Культура  16 мая 2017 19:35:25

Автор: Petro Boriwiter

Інтеграція України в Європу – перехід на латиницю

 

 

Наступного дня після фіналу Євробачення  почув інтерв’ю з гостями. Так ось на питання, яке враження на нього справила Україна, Київ і організація співочого конкурсу один британець відповів, що організація самого конкурсу на високому рівні, а ось, що стосується спілкування, топографії і інших питань то було важко. Покажчиків назв вулиць, кафе на латиниці дуже мало і було важко орієнтуватися по місту. Він минулого року був на фіналі Євробачення в Швеції, так там він почував себе як дома, хоча шведською мовою він не спілкується, але всі покажчики вулиць, назв кафе, переходів, метро, зупинок на латиниці і орієнтуватися було легко.

Тоді я задумався. Україна прагне інтегруватися в європейський простір. Та чи зможе вона зробити комфортні умови для багато численних туристів, бізнесменів і просто гостей з Європи, які не знають кириличний український алфавіт? Звісно, можна дублювати всі назви вулиць, кафе, магазинів то що латинськими буквами, але це збільшить розмір вивісок вдвоє. Дороге задоволення. Та і де гарантія, що таке дублювання буде в кожному населеному пункті України?

Мене це зацікавило. І я вирішив дізнатися, а як це влаштовано в інших слов’янських європейських країнах. Так ось. В усіх слов’янських європейських країнах ( за винятком Болгарії) алфавіт побудовано на латинських букв. Правда, в Боснії, Герцоговині, Боснії і Чорногорії існують власні кириличні алфавіти, але паралельно там використовується і так звана гаєвиця – алфавіт на основі латинських букв. Там є і не цілком латинські букви, а такі, що пристосовані до специфічної вимови притаманної даній мові, але на базі латинської букви. Наприклад, в Хорватії де використовується виключно гаєвиця, в алфавіті є 30 букв і з них тільки 24 цілком відповідають латинському написанню.

Сучасний алфавіт чеської мови створений на латинській основі і складається з 42 букв. Виключно латинських знаків, що позначають схожі звуки, з них 28.

Так в різних слов’янських мовах різна кількість букв але всі алфавіти побудовані на базі

латинських букв.

Тож, якщо ми прагнемо інтегруватися в Європу, то постає питання заміни кириличного алфавіту на алфавіт побудований на латинських буквах. Адже не Європа інтегрується в Україну, а Україна прагне інтегруватися в Європу. Отож європейські країни змінювати алфавіт на базі кириличних букв точно не будуть. Тоді доведеться Україні пристосувати свій алфавіт до загальноєвропейських вимог і правил. А це значить, що ми рано чи пізно, маємо запровадити в себе новий алфавіт на базі латинського правопису.

А чи вірно ми пишемо назву України латинськими буквами?
А чи вірно ми пишемо назву України латинськими буквами?

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 785
delete
Petro Boriwiter
Petro Boriwiter, Запорожье, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 38, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

21:23 17/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Цікава тема.
2. Постановка лцнгвистстичних перетворень правоміррна.
3. З метою наближення спількування з європейцями, логічно та рацонально.
4. Своєчасно і розумно піднімати питання латинизцції, тим більш грецка кирилиця вводилися, як зараз ясно, штучно під грецьке святе писання...
23:33 17/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Не просте питання, непроста задача, але з плином часу все стане на свої місця. Все буде добре.

Комментарии

Наші казали, що мова — надбання тисячоліть.
Росіяни казали, що наші лідери — західні маріонетки.
Відмова від кирилиці означатиме, що наші брехали, а росіяни казали правду.
Особисто для мене у випадку переходу на латиницю Україна припинить своє існування.
23:55 16/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Мова, так. І ніхто мову міняти не збирається. А ось абетку міняти треба, якщо ми бажаємо інтегруватися в Європу то маємо перйти на латиницю схожу з чеською.
Перхід на латиницю тільки дасть можливість не перкладаючи українські твори інтегрувати їх в європейський простір. І європейцям стане легше вивчати нашу мову.
Україна перейшовши на латиницю не припинить своє існування, а навпаки, стане міцнішою.
19:21 17/05/17
Абетка є невід’ємною частиною мови.
В Європу інтегруватись не бажаю.
Хочуть вивчати українську, нехай вивчають таку, яка вона є. Нема чого підлабузництвом займатися, та ще й в такому масштабі.
Особисто для мене Україна не стане міцнішою із латиницею замість кирилиці, а саме припинить своє існування — без шансів.
Крапка.
19:54 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Звичайно, що без азбуки не можливо друкувати і писати.
Але азбука має мати прогресивне а не регресивне.
Перехід туреччини з арабської вязі на прогресивний алфавіт побудований на латиниці допоміг країні вирватися з релігійного мракобісся і стати світською державою.
Та навіть реформа, що відбулася з переходом з глаголиці на кирилицю в більшості словянських країн тільки пішла на користь.
Та життя не стоїть на місці. Майже всі словянські країни крім Росії, Білорусії, України і Болгарії перейшли на алфавіти на базі латиниці. І це допомогло їм інтегруватися в європейський простір.
Ну а якщо вам не хочеться інтегруватися в Європу, то прийдеться інтегруватися в Азію, а там прийдеться вивчати ієрогліфи, хоча в останні роки економічно розвинуті азіатські країни успішно використовують не тільки латинський алфавіт, а взагалі використовують англійську мову, як головну мову бізнесу.
20:09 17/05/17
Можете інтегруватися хоч в Європу, хоч в Азію, хоч в стадо баранів.
Але без мене.
20:23 17/05/17
Сергей Власов Луганск
Светлая мысль! Хвалю!
20:26 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
На рахунок світлості не знаю, а те що не свіжа, з душком, це вже точно. LOL
20:30 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Ну, ви же особливий. Можете існувати і поза суспільством. LOL
20:29 17/05/17
Що невідомо шавкам даунбастим,
За що стояв українській народ?
Відомо! А не мовкне баранясте,
Бо він московській кремлебот!
13:29 20/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
best bravo
18:18 20/05/17
Вибачте за опискки та помилки: редактор сказивсся. Так мова - надбання тисячоліть! Та до пана задонбасеного, під кого би він не ховався росіянина, зросійщеного хлоя даунбасівця, лугандонця... За стилем бачеться, до лінгвістики, хоча би імперської ніякого відношення не мав. А маріонетці - хоч російській, що європейській все одне - і там, і там маріонетка і все не цікаво.
21:38 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Та то він думає, що впертий, а він просто заангажований. Та йому не докажеш. Вперся, як...
21:51 17/05/17
Оце сказився, так сказився.
22:41 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
dknown
18:00 18/05/17
Сергей Власов Луганск
Perexjd na latinitsu - eto ocherednoyi bred nineshneyi pridurkovatoyi vlasti!
18:25 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Тому і слід створити український алфавіт на базі латиниці, щоб при написанні українського тексту не виходила така чуш, яку ви написали непристосованими до української розмовної мови чисто латинськими буквами.
Наприклад в латиниці немає символу, що відповідав би нашим буквам: х, ч, ш, ї...і ще багатьох букв. Якщо перкласти написане вами українське слово - перхід, то вийде перксйд, а ви мабуть хотіли написати перехід. Так і в інших словах де ви застосовуєте навіть не ті латинські букви, хоча в латинськім алфавіті є буква, що відповідає українській й. Ну а те що ви це- називаєте ето, сьогоднішню - нинішньою, не розумну - придуркуватою, владу - властю, я вже мовчу. Це таке у вас знання української мови. Вчіть мову і будете розумні.
19:31 17/05/17
Це правда, але неповна.
За всю історію людства в жодній країні не було і не буде влади, яку б прості громадяни не мали права називати дурнуватою. Хорошою влада не може бути за визначенням.
Анархія — ось найкраща форма правління, але людям ще треба навчитися при анархії жити.
20:04 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Зрозуміло. Ви анархіст тоді мабуть і сатаніст. Бо основоположник російського анархізму був сатаністом.
20:32 17/05/17
Сам ти російський, сам ти сатаніст.
22:33 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Якщо людина стверджує, що анархія найліпша система влади, тоді вона сповідує анархізм. Не я сказав це. Я тільки константував сказане вами.
18:01 18/05/17
Зрозуміло. Ти європеєць, тоді мабуть і монархіст. Бо російське вікно в Європу прорубав цар.
18:20 18/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Цар, що прорубував російське вікно ще не народився, а мої предки-козаки вже мали тісні звязки з Європою. В козаків не було царів, а були виборні старшини. Тож до монархізму я ніякого відношення не маю.
18:41 18/05/17
Петро Перший не тільки вже народився, але й вже помер. І в Європі усюди самі монархи. Наприклад, коли іспанці взяли Євро-2012, вони понесли свій кубок не кому іншому, як своєму королеві.
18:53 18/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Не викручуйся, як вюн на скворідці. В Європі поважають своє минуле, але живуть сучасним демократичним суспільством. І в Європейських країнах не всюди залишилися монархи навіть номінально. Там де вони залишилися на пальцях однієї руки можна порахувати.
А про ПетраІ я просто хотів нагадати, що він створив свою імперію вже після того, як козаки мали свою державу, яку вивоювали в битвах з турками і поляками.
19:58 18/05/17
Це не я викручуюсь, а ти все перекручуєш. Навіть уже не хочеться тебе коментувати. Прокоментую тільки найсмішніше.

«Андорра, Велика Британія, Ватикан, Бельгія, Данія, Ліхтенштейн, Люксембург, Іспанія, Монако, Нідерланди, Швеція та Норвегія»
Джерело:
http://myhelper.com.ua/index.php?newsid=1127

Отже, у тебе на одній руці 12 пальців?
Чи може, на двох?
Якщо на двох, то ця пісенька про тебе:
https://www.youtube.com/watch?v=v_hzmbf1ty0
22:08 18/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Ватикан - монархія, це вже щось з області фантастики. Андора,Ліхтенштейн,Люксембург, Монако - князівства і влада князя там навіть не символічна, а примарна. Королівська влада є тільки у Великій Британії, Белгії, Данії, Іспанії, Нідерландах, Швеції і Норвегії - в семи країнах. Так що на пальцях рук порахувати цілком можливо. Але навіть у цих країнах влада королівська цілковито символічна, державами там управляють парламенти, що обираються всенародним голосуванням. Так що я б сказав, що монархії немає в жодній країні Європи, а в перерахованих країнах демократичний устрій.Так що сміятися будуть з тебе - невігласа, якому так хочеться королівської влади. А ось в Росії дійсно імператор-узурпатор, хоча там і існують демократичні інститути влади, але вони повністю залежать від монарха.
17:56 19/05/17
Свята Інквізіція! crazy
І з ким я зв’язався? dknown
Йду у відгули. tired
18:42 19/05/17
*Інквізиція
18:43 19/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Тоді тобі в Росію. Там інквізиція давно працює. Там не тільки людей знищують тих що мислять по іншому, а навіть продукти іноземного походження. І це в країні де людям багатьом їсти немає чого.
18:51 19/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Ти звязався з людиною, що знає, а ти вдаєш, що знаєш. Та знання твої навіть не поверхові, а надумані.
18:49 19/05/17
Як пагано дурню там і там,
Верещить - ти сам, ти сам...
14:46 20/05/17
Не впевнений, чи маю взагалі на таке віповідати.
Послухаю краще пісеньку:
https://www.youtube.com/watch?v=mEnurfP38pA
16:27 20/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
Невпевненість - ознака слабкості(в здоров, в знаннях, в будь-чому). smile
18:15 20/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
best bravo
18:20 20/05/17
Дурінь думкою багат,
Та не знає, ренегат,
Від чого у московитів,
Бандюків та паразитів,
У Європі вчаться діти!
Паньські, від усіх панів,
Інших - москалям на мило,
Чи на м'ясо - за москальське діло!
14:44 20/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
best bravo
18:17 20/05/17
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую до уваги суспільства...
21:24 17/05/17
Petro Boriwiter Запорожье
smile best
21:51 17/05/17

Live

3 мин. назад

antov удаляет комментарий к материалу ЇХ ПРАВДА – ЦАР та ПЕРЕМОГА от antov

1 час. назад

Писной Андрей публикует статью КОМОК

9 час. назад

lleonid публикует статью 130. Українсько-поль
ські стосунки: незручні питання

9 час. назад

наталья иванченко публикует статью "Любі друзі" Мінкульту

9 час. назад

Boriwiter Petro рекомендует материал Путь по кругу

9 час. назад

Николайко Федор рекомендует материал ИСПОВЕДЬ БЫВШЕГО «ВАТНИКА» . Предисловие. Часть первая.

9 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

11 час. назад

Барон комментирует материал Про первое взрослое лето.

11 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

11 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

11 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

11 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

11 час. назад

Дмитрий Соловьев публикует статью ИСПОВЕДЬ БЫВШЕГО «ВАТНИКА» . Части вторая и третья

11 час. назад

Просто Юрий комментирует материал Про первое взрослое лето.

12 час. назад

Просто Юрий комментирует материал Про первое взрослое лето.

13 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

13 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

13 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

13 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Про первое взрослое лето.

13 час. назад

Boriwiter Petro комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?

13 час. назад

Жиго публикует статью Я дуже люблю пензлики дерев...

13 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Чи діждеться Україна гетьмана обох берегів?