О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  11 мая 2017 09:48:54

Автор: Anatolij Avdeev

В Кропивницькому політична хвороба переростає в політична епідемію

 

 Політичний колапс з депутатського корпусу міської ради Кропивницького повітряно-крапельним способом досяг, як і передбачалося міської  виборчої комісії. Лакмусовим папірцем стало питання про відкликання депутатських повноважень депутата міської ради від «Самопомочі» Олександра Артюха.

 Згідно до змін в Законі України «Про місцеві вибори» стало можливим відкликання депутатів місцевих рад за так званою народною ініціативою. І першого квітня, як це гумористично не співпало, цей механізм був запущений в Кропивницькому відносно депутата міської ради від «Самопомочі» Олександра Артюха. Зробили все уважно вичитуючи закон. Зібрали збори виборців з паспортною реєстрацію, проголосували за відкликання, створили ініціативну групу по збору підписів виборців, прийняли зразок підписного листа, поставили до відома міську виборчу комісію та зібрали підписи. Далі треба було подавати зібрані підписи для передбаченої законом двадцятиденної перевірки, що і зробили.

 За час збору підписів, як раніше і пророкувалося в складі членів міської виборчої комісії відбулися перші кадрові зміни. ЦВК за відповідним партійним поданням замінило голову ТВК. Замість Миколи Чайки було призначено Валентину Грицину. Мабуть саме в цій політичній ланці хтось помітив слабину і на всякий випадок перестрахувався. На перший погляд розклад політичних сил  у комісії виглядав на користь противників Олександра Артюха. За партійною ознакою противників повинно бути 11 з 18, а серед прихильників могли значитися лише три члена від Опоблоку, три від Народного фронту та ще один від маловідомої партії «Зелені». Але ж і можливі підводні рифи,через співбесіди з окремими члена ТВК та політичні зради в наслідок вище зазначеного. Але це трапилося потім, а спочатку були непередбачені «дива» при прийомі підписних листів. Їх вирішив «невідомий хтось» взагалі не приймати на перевірку. На першому засіданні міської виборчої комісії під керівництвом нового голови виникло  питання дати на поданні. 25 квітня трактували, як прос рочку термінів збирання підписів. Тут версії дві: дату провокаційно навмисне міг поставити «шпигун Артюха і Райковича» у лавах членів ініціативної групи, або дату можна трактувати двояко, адже вона не означає збі пвдптсів у цей день а лише те, що сказано в Законі – «подати на другий день після закінчення збору підписів».

  На засіданні  комісії при кворумі в 15 осіб з 18 можливих до консенсусу і навіть до прийняття однозначного рішення дійти навіть голосуванням не змогли і прийом підписів відтермінували. А вже наступного дня комісія наважилася проголосувати проти прийому підписних листів зрізними «задерикуватими мотиваціями», хоча не прийом на перевірку підписних листів Законом не передбачений. Питання після цього якби «зависло в повітрі». А за таке рішення проголосувало 10 з 17 присутніх членів міської комісії. «Колегіальний розум», звичайно, за таке рішення відповідальності не несе, але… Де взялися ще три непередбачувані політичною математикою голоси, що відверто підвели «партіну лінію» противників депутата Олександра Артюха та міського голови АндріяРайковича?Ким виявилися оброблені чи непідготовлені члеии ТВК? Не називаючи прізвищ, можна констатувати, що то були два представника від РПЛ та один від партії УДАР. А вже 30 квітня їх серед членів міської виборчої комісії не стало. Партії через ЦВК зробили «правильні оргвисновки» відносно чергової політичної зради. Про це оперативно повідомив офіційний сайт ЦВК. А це означає, що не зважаючи на офіційну мовчанку партій, і нібито невизначеність подальших дій, партії «антимерської коаліції» готові до подальших політичних баталій. В законодавчому руслі можливі лише два варіанти розвитку подій: оскарження потерпілою від партійної зради партією  «Самопоміч» дій міської виборчої комісії в судах, або повторний запуск механізму відкликання депутата міської ради.

 А що діється навколо у святкові дні? Вже першого травня для учасників «промерських масовок» на сайті з гучною назвою «Правда» журналіст відповідної орієнтації під псевдо Степан Байда виклав свій  «правдивий» погляд : http://baydastepan.blogspot.com/2017/05/game-over.html на ці події та ситуацію що склалася.

  Багато в статті запалу боротьби та яскравих образів та і відвертої брехні. Перша, наприклад така, що відкликати Олександра Артюха мають право лише виборці округу, що його обрали! Вибачте, але депутат обраний не на окрузі, а за партійним списком і рейтингом у ньому, кий виявився прохідним. А от на умовно закріпленому за ним окрузі він був лише п’ятим, і стати депутатом йому дозволила лише партійна квота та відповідне місце у внутрішньопартійному  рейтинговому списку. Тож вибачайте запальні політичні брехунці, якось у Вас брехня не складається у правдивий бік. Прогавив автор і таку подію, як чергові кадрові  зміни в складі ТВК.

  Після партійних «зачисток» в ТВК голосування стосовно долі «партійних зрадників» у майбутньому стає прагматично прогнозованим, а суди можуть зобов’язати прийняти підписи на перевірку, яка відповідно до другої брехні здійснюється не лише членами міської виборчої комісії, але і залученням органів Державного реєстру виборців та правоохоронців. Перші встановлюють факт існування виборця, що поставив підпис за відкликання депутата, а другі справній той підпис.  Перевіряється за Законом лише десята частина зібраних підписів, а недійсні відмінусовуються. Про це правдивий сайт «Правда» чомусь промовчав. Мабуть це теж замовили, бо це відомо кому треба.

В  Кропивницькому політична  хвороба переростає в політична епідемію

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 399
delete
Anatolij Avdeev
Anatolij Avdeev, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 0, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Live

1 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Ложь России о сбитом мазийском Боинге опровегается официальным международным расследованием

2 час. назад

Просто Юрий комментирует материал Ложь России о сбитом мазийском Боинге опровегается официальным международным расследованием

2 час. назад

Просто Юрий комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

2 час. назад

Просто Юрий комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

2 час. назад

Просто Юрий комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

2 час. назад

Просто Юрий комментирует материал Геометрия

2 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда рекомендует материал Геометрия

2 час. назад

Прохвессор Анальных наук Кувалда комментирует материал Геометрия

2 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

2 час. назад

Олег Ягель комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

3 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

3 час. назад

Сергей Кувалда рекомендует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

3 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Геометрия

3 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Геометрия

3 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Ложь России о сбитом мазийском Боинге опровегается официальным международным расследованием

3 час. назад

Вадим Дуров комментирует материал Геометрия

4 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Геометрия

4 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Ложь России о сбитом мазийском Боинге опровегается официальным международным расследованием

4 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Геометрия

4 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Геометрия

4 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

4 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал В ці дні 100 років тому. Канізьке повстання.

4 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Вечные муки или вечное блаженство