О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интересно в интернете  9 мая 2017 01:32:15

Автор: viktor trigub

Георгієвські маки – поздоровлення

 

Развалинами Европы – удовлетворен

      11693979_790110254443733_4797544069408356663_n.jpg   Мій любимий дідусь – хай спокійно спочиває у вільному від воєн світі – Корсунський Григорій Маркович, закінчив європейську частину Другої світової (Отечественной) війни – у Кенігсбергу.  Коли через двадцять п’ять років він приїхав у Калінінград провідати сина, який служив на Балтійському флоті, він з прикрістю побачив на місці колись прекрасного міста та заможної Східної Прусії – звичайну радянську помийку. Як сказав мій мудрий дід – цю частину Європи ми від культури звільнили.

         Коли, за різними версіями,  6-7-8-9(!) травня закінчилась європейська кампанія Другої світової війни (нагадаю – далі був розгром Японії), арміями-переможцями «коаліції демократичних країн» в першу чергу, були СРСР, США, Велика Британія, Франція. Але, бенефіціарами перемоги, крім явних – США – що стала світовою наддержавою та світовим банком (з 1947 року долар – світова валюта), стали країни, які або програли війну, або не існували на той час.

         Як не дивно звучить, але саме Німеччина, ціною жахливих жертв,  руйнувань та поділу на окупаційні зони, на довгий час позбавилась вірусу тоталітаризму та ксенофобії і змогла відновитись, як демократична, модерна та процвітаюча держава. Щось подібне сталося з Японією.

         Ціною ще жахливіших жертв та загрози повного знищення – отримала змогу на реінкарнацію  - держава євреїв Ізраїль. На прикладі єврейського народу цивілізований світ побачив жахи голокосту та отримав ін’єкцію від антисемітизму та ксенофобії. Чи надовго – то вже інше питання. А євреї змогли побудувати свою прекрасну державу.

         Щодо перемоги Великобританії – не все так однозначно. Країна, що першою вступила у війну на стороні Добра, була виснажена неймовірним військовим зусиллям, позбавилась більшості колоній, фунт стерлінгів поступився долару як світовій валюті. Але – острів гордих бритів вистояв, Англія у новому форматі стала процвітаючою державою, а Лондон –  діловим та фінансовим центром світу.

         Наша ПОБЄДА – взагалі окремий космос. Коли восени 1944 року переможні армії радянських фронтів перетнули старий державний кордон, закінчився наш визвольний етап Великої вітчизняної. Почався етап окупації країн Східної Європи. Якщо ви трохи знайомі з ідеологією Країни Рад, вам відомо, що молоду Республіку з усіх боків оточували вороги-імперіалісти. Отож, бійці Радянської армії, ступивши на терени Європи, увійшли у ворожий світ, населений постатями з дореволюційного минулого. Замість колгоспників – куркулі, замість робочих та службовців –буржуї та торгаші-кровопивці. Після вихолощеної та уніфікованої у бідних стандартах червоної країни соціалізму, що переміг – різнокольорова Європа. Навіть понищена війною та порівняно бідна східна Європа поруч з радянськими республіками в очах червоноармійців виглядала процвітаючим Ельдорадо.

      11693979_790110254443733_4797544069408356663_n.jpg   І що ви хотіли від воїнів, які у нелюдських умовах борсалися у багні та крові, долаючи нестримний поступ сталевої машини Вермахту? Їхні родини в цей час долали страшні злидні, неважливо, в тилу чи під окупантом. Поки вони гинули мільйонами на безкрайніх просторах батьківщини, ці європейці спокійно жили, працювали та народжували дітей. Отож, вторгнення Червоної армади до Румунії, Угорщини, Польщі та інших сусідніх країн було болісним для їх жителів та не дуже нагадувало братерське єднання. Адже єдиним другом радянського народу був, як ви пам’ятаєте, світовий пролетаріат. А такого в місцях наступу знайти було важко. Хлопці бачили давно забутий добробут середнього класу та ситі фізіономії проклятих буржуїнів. Тож пограбування, насилля та мародерство, що майже завжди мають місце під час бойових дій, в даному випадку мали значно брутальніший та масовіший характер. За двадцять п’ять років воєн, революцій, чисток та прихованого геноциду мораль радянської людини перетерпіла зміни. Вона значною мірою відрізнялась від християнської моралі європейця того часу і виглядала значно цинічнішою.  Я ні в якому разі не хочу применшити героїзм воїнів та військовий геній стратегів – це ж бо наші діди, або ми – лише на два покоління старші!

         Щодо героїзму – теж окрема розмова. Єдиним канонічним органом в тій країні, що визначала ступінь героїзму або зради, була ВЧК-НКВД-КГБ. Армійські воєначальники в даному випадку мали дорадчий голос. Тому багато справжніх героїв залишились для нас завжди невідомими, і – навпаки.

         Але вернемось до нашої ПЕРЕМОГИ – чи не єдиної всенародної цінності, що з’явилась у нас у післяреволюційний час. Я не беру до уваги елітарні проекти типу «підкорення» Космосу. Так от, в 1945-му році сталінське комуністичне керівництво в останній раз запросили сісти за стіл зі справжніми джентльменами (правда, передбачливо поховавши вилки та ножі). Авансом, враховуючи жахливу жертву радянського народу, вони були включені до «коаліції демократичних країн». Як виявилось, завчасно. Канібалів не можна перевчити на вегетаріанців. Радянський союз із здобиччю у вигляді завойованих ним східноєвропейських держав незабаром сховався за Залізним занавісом. В такому форматі ділити перемогу з союзниками було недоцільно. Тому ми стали основними переможцями – адже ми втратили найбільше людей!

         Так от, оскільки єдине, на чому може заробляти наша «переможна» система – це нещадна експлуатація дармової робочої сили і надр. Але все має свій кінець. Весь світ пішов далі. Нащадки переможців побрались з нащадками переможених. Союз, а пізніше Росія – вже давно не в «коаліції демократичних країн». Східноєвропейська здобич втекла до більш успішних. Вони спокійно за спільним столом відмічають День примирення. А уламки імперії – за окремим столиком, з надривом, георгіївськими стрічками, радянсько-власівськими прапорами та пляшкою горілки з символічною закускою – ДЕНЬ ПОБЕДЫ!!!

         Та, попри все, зі Святом вас, Герої та діти і дорослі війни, що залишились живі і пережили дві тоталітарні системи. Здоров’я вам  і низький уклін. Зі Святом нас усіх!

Вадим Логвінов.

Георгієвські маки – поздоровлення

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 417
delete
viktor trigub
viktor trigub, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 3, Всего рецензий: 0
Читайте также

В Украину стали привозить больше иномарокВ Украину стали привозить больше иномарок

Импорт авто вырос, а вот средняя цена ввезенных машин, наоборот, упала ...

BHP Billiton інвестує $2,5 млрд в мідне родовище в ЧиліBHP Billiton інвестує $2,5 млрд в мідне родовище в Чилі

Британська гірничовидобувна компанія BHP Billiton збирається інвестувати $2,5 млрд на розробку родовища міді Spence в Чилі. ...

У Канаді продовжили дію надзвичайного стану через лісові пожежіУ Канаді продовжили дію надзвичайного стану через лісові пожежі

Протягом вихідних на тихоокеанському узбережжі Канади слід очікувати сильних вітрів та блискавок. ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал.
17:59 09/05/17
Ирина Ливина Винница
Рекомендует этот материал.
14:39 31/05/17
Ирина Ливина Винница
Гарно написано, просто і зрозуміло.
14:40 31/05/17

Live

3 мин. назад

Александра Треффер публикует статью Отрывок из романа "Связанные вечностью". Главы 1-4

1 час. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Катехизис по Астрономии ч.3

2 час. назад

viktor trigub рекомендует материал Самогубство чи вбивство?

2 час. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Самогубство чи вбивство?

2 час. назад

viktor trigub пишет рецензию на публикацию Национальные интересы России

2 час. назад

viktor trigub публикует статью 1991.Москва.Пра
пор України на танку. Пророцтво?

6 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Светлые Силы против Сил Тьмы. Игра по правилам и без...

6 час. назад

Larisa Potapova рекомендует материал Звездные войны ч.5

6 час. назад

Larisa Potapova пишет рецензию на публикацию Звездные войны ч.5

6 час. назад

ASPI публикует статью Украина на TIFF-2017. Артур Прузовский о Днях украинского кино в Канаде

6 час. назад

Карина Вильнштейн публикует статью БІЗНЕСМЕНИ ПРИ ВЛАДІ

6 час. назад

Виченд Тутс публикует статью Самогубство чи вбивство?

7 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ПРЕМ'ЄРИ ПРИ ВЛАДІ

7 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ПРЕМ'ЄРИ ПРИ ВЛАДІ

8 час. назад

Жиго публикует статью Вечірній вітер спокій клав на плечі...

9 час. назад

Карина Вильнштейн комментирует материал ПРЕМ'ЄРИ ПРИ ВЛАДІ

9 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Национальные интересы России

9 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Новый Постпред Президента Украины в Крыму

9 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Тайное оно не совсем тайное, оно явное.

10 час. назад

Марк Львович комментирует материал ПРЕМ'ЄРИ ПРИ ВЛАДІ