О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

01:00

 

Общество  6 мая 2017 21:49:48

Таємниці української душі

Чим ми відрізняємося від інших народів? Чи є в нас окрема, тільки нам притаманна українська душа, чи ми є ті самі «радянські» люди, яких росіяни числять своїми братами і вважають за потрібне захищати від нас самих? До революції гідності всі начебто доволі спокійно відносилися до  тих братніх стосунків, за традицією радянської історіографії вважаючи білорусів, росіян і українців братами-слов’янами. Та події в Україні провели жорсткий водо розділ між двома світами. І ми нарешті зрозуміли, що різні, дуже різні, в деяких питаннях непримиренно. Різна в нас душа, тобто менталітет.

Що таке менталітет?

Слово «менталітет» складається з двох латинських слів mens або (рід. відм.) mentis - душа, дух і alis - інші. Тобто менталітет, то ознаки, за якими душа одного народу відрізняється від іншої. В основному, відмінності ці обумовлені довгим проживанням на одній території або способом життя спільноти людей, об'єднаних культурно і територіально.

Менталітет  – це сукупність інтелектуальних, емоційних, культурних особливостей, ціннісних орієнтацій, установок, властивих соціальній або етнічній групі, нації, народності. В принципі, це історичний термін, але сьогодні його широко використовують в психології, соціології і просто в спілкуванні, іноді вкладаючи в слово зовсім не те, що воно означає. Тобто називають менталітетом якісь негативні риси і намагаються підвести під цей негатив національне підґрунтя.

Багато людей схильні пояснити свої і чужі вчинки дією менталітету. Наприклад, кидає хтось сміття повз урну, паркує машину на газоні, не платить за проїзд в громадському транспорті, і вчинки пояснює так: «Ну, ти ж знаєш менталітет нашого народу». Мовляв, все ми такі, що з нас візьмеш. Але чи мають відношення негативні соціальні прояви конкретних людей до менталітету цілого народу, або це щось зовсім інше?

Сподіваюся. всі розуміють, що людські вади не мають національності. А звичка паркуватися на газоні або плювати під ноги ніякого відношення до менталітету не має. Проста невихованість і егоїзм. Це ж елементарно, Ватсон!

Але чому ж тоді говорять «це менталітет», маючи на увазі схильність людей тої чи іншої національності до якихось  недоліків. Так, і менталітет тут частково винний. І умови життя, і  звички, і прийнятні у суспільстві норми поведінки. Поняття менталітету досить широке поняття, багатовимірне і об'ємне, воно включає погляди, оцінки, цінності, звички, норми моралі, типові реакції людей, спосіб їх мислення і переваги. Менталітет проявляється в
• спілкуванні,
• спосіб життя,
• поведінкових реакціях,
• мисленні і т, д,
І формується за великий проміжок часу, навіть не за сімдесят років, як багато хто думає, кажучи про «совковий» менталітет, а на основі загального історичного, культурного, соціального та економічного розвитку тієї чи іншої спільноти.
В основі будь-якого менталітету лежать архетипи. Це стародавні автентичні цінності, які закладалися в свідомість нації століттями. На підставі вивчення цих архетипів можна зрозуміти основні особливості менталітету того чи іншого народу. Як правило, архетипи обумовлені територією проживання, землею природою, ресурсами, а також, звичайно, історією того чи іншого народу. Найбільш яскраво вони проявляються у фольклорі.

Українські архетипи

Земля  – мати – жінка

Українці з великою пошаною відносяться до цих понять, у якомусь сенсі, вони для них є чимось єдиним. Це те, що потрібно берегти, захищати, плекати. Історично українці споконвіку живуть  на своїй землі, вони не кочівники, а осілі землероби (починаючи з трипілля)навчилися вправно обробляти свою землю, і  вона щедро віддячує їм за зусилля. Та й гріх на такій землі не трудитися, найбільші поклади чорнозему у сприятливих для росту рослин умовах дають шалені врожаї. Звідти і хазяйська жилка, невикорінна в українцях. Чого варта лише посаджена вздовж окопів городина. Українець не уявляє себе без землі, городу, садиби, навіть не маючи їх, всюди, куди потрапляє, по-хазяйськи наводить лад. В нього має все працювати, бути зручним, доглянутим. Це в нас в крові. Росіяни, подорожуючи Україною і порівнюючи українські села зі своїми, дивуються охайним, прибраним дворикам, засадженим городам, доглянутим домівкам українців.

В нас нема бажання заволодівати новими чужими землями, бо нам і наша гарна. Та, якщо її намагаються забрати, українці ладні захищати своє до останньої краплі крови. І це не високі слова, не пусті гасла, до яких багато років привчала нас радянська брехлива пропаганда. Це сутність українця. Бо для нього його земля те саме, що його мати і його жінка.

Певно, ви знаєте, що українська автентична лайка ніколи не буває спрямована на матір і жінку. Бо це святі для українця істоти, які дарують життя. Поклоніння жінці йде ще з часів сонячних землеробів, які  7 тисяч років тому будували свої величезні поліси з дерева та глини, вирощували хліб, добували вогонь і ні з ким не воювали.

Рівність – свобода – індивідуальність

Дехто вважає українців індивідуалістами, хитрими, егоїстичними, що діють на власний розсуд,, мовляв, вони лише за себе і  свою родину думають, віддають перевагу особистому, а не колективному, тобто мають, як хуторяни, вузьке коло інтересів, обмежених їх власними потребами. Але звична трактовка приказки «моя хата скраю» виявляється змінюється на протилежне, коли приказка стає прислів’ям: «Моя хата скраю, першим ворога зустрічаю». Коли українцю доводиться захищати свою землю від ворога, він робить це всім загалом, як ми це бачили у буквально казковому відродженні української армії в наш час за допомогою волонтерів. Та і саме явище  Майдану, який на другий день після побиття студентів зібрав на площі мільйони, сам за себе говорить. Небачене у світі явище потужного народного волонтерства показує, що українець індивідуаліст, але не у звичному сенсі слова. Він індивідуаліст у власному виборі,  у власному рішенні, у власному розумінні свободи і рівності.

Як ви вважаєте, чому в українцях немає поваги до влади, тобто ми завжди невдоволені і критично ставимося к своїм керманичам? Бо в нас генетично закладена в менталітеті рівність. Рівність старшого і молодшого брата, брата і сестри, кожної людини, незалежно від її соціального положення і статусу. В нас менше, ніж в росіянах розвинена звичка бути рабом і цілувати руку, яка надягла на нас ошийник. Ми може і підкоримося переважаючій силі, але тільки зовні. Саме в Україні було побито всі рекорди довготривалого організованого воєнного спротиву діючій владі в існуванні УПА ( з 1942 по 1953 рік. Деінде навіть довше). Чому нас так обурюють золоті батони, палаци і паркани у помешканнях можновладців? Чому ми такі толерантні, аж надто толерантні навіть до своїх заклятих « братів»? Тому що над нами тяжіють рівність – свобода – індивідуальність. Ми поважаємо її в собі і в інших. Тому і терпеливі надто, все чекаємо людськості там, де вже давно пора погодитися, що перед нами цапи.

Здається, свобода американська, європейська і свобода українська явища одного ряду. Як може бути свобода різною? Може! Бо навіть поняття свободи в українця суто своє, що витікає з його менталітету.  В цьому сенсі було б цікаво порівняти американську і українську мрії.

Америка проповідує її с початку своєї незалежності.  До речі, сам вираз «американська мрія» виник в період Великої Депресії, і належить автору історичного  трактату «Епос Америки» Джеймсу Адамсу.Та сутність його була схожою із мрією перших поселенців: то була мрія про країну, де життя кожної людини буде краще, багатше і повніше, ніж будь-де, то був ідеал свободи або рівних можливостей отримати те, чого заслуговуєш. І то не тільки матеріальне, але й духовне досягнення, якого прагнуть всі американці і емігранти, які намагаються інтегруватися у багатокольорове полотно заокеанського життя. Американська мрія – то спрага до свободи, успіху, матеріальної і духовної незалежності, то потужний  нерв удачі, що, наче вірус, захоплює все нові душі. Що в цьому поганого?  Та нічого поганого, але в американців зовсім інша ментальність.  І поняття свободи зовсім інше. І мрія в українця набуває інших забарвлень.

Для американця свобода існує лише в рамках загальноприйнятих законів і норм. Американці, європейці дуже законослухняні громадяни, на цьому будується їх успіх і все їх життя. І якщо хтось порушує закони, то вони не гребують про це повідомляти у відповідні органи, навіть якщо порушення дрібне. То є норма їх життя. Звісно ж і до них добралися універсальні закони ринку, але вони хоча б на рівні простих громадян намагаються триматися суворих рамок законів.

В нас дещо інша ситуація і не тому, що ми такі вже поборники безпорядку, а тому, що ми маємо спочатку вподобати ті закони як свої у вільному волевиявленні. Нас так часто ганьбили, душили, обманювали, скидаючи зверху погані закони, не враховуючи наші інтереси, наші внутрішні  потреби, індивідуальні, власні мрії, що ми підсвідомо відмовляємося від них як від ярма, якими вони б не були.  Тому певно в нас так важко проходять закони, навіть хороші, взагалі, завжди знайдеться маса опонентів. Ніхто, як українці, знають, що іноді закони складають навіть не люди, а гроші.

Українська мрія – то теж свобода, перш за все, свобода, але така, яка одночасно вподобана серцем, тобто це і свобода від матеріальних обменежь і кайданів, від авторитетів, придуманих кимось законів і норм, від вбиваючого індивідуальність колективізму. Це абсолютна свобода серця, яке може любити без перешкод всіх і вся. Любов – то і є для неї єдиний закон, який має панувати в світі! Це єдиний справжній закон!

Серце – емоцій – почуття

 

Українці живуть серцем. Філософи називають це явище кордоцентризм. Кордоцентризм (від лат. «cordis — серце) — розуміння дійсності не стільки мисленням («головою»), скільки «серцем» — емоціями, почуттями, внутрішнім, «душею». Фундатори українського кордоцентризму Г. Сковорода, М. Гоголь, П. Юркевич, Т. Шевченко і П. Куліш обґрунтовували його як ідею першості духу в цілісній людині-особистості.

 

На відміну від американців, європейців, яким притаманний раціоцентризм – Раціоцентризм (лат. rationalis  – розумний) — абсолютизація си­ли розуму в пізнанні та облаштуванні світу.

Філософія серця, плекана мандрівним мудруном Григорієм Сковородою, погано з’єднується з філософією раціо, яку проповідують американці і європейці. Для українця, зосередженого на емоціях і почуттях, головне, те, що він відчуває серцем. Тобто любов. Любов до чоловіка або жінки, до сім’ї, дитини, природи. Любов до своєї землі, країни, оселі. Любов до природженого діла, того, до якого лежить душа і прагне серце і яке дається легко, тому, що скинуто зверху, як природне покликання. А ще це любов до себе (індивідуалізм), як об’єкту постійного дослідження і осягнення, бо в кожній людини є той глибоко захований закон людського існування, то джерело любові. Всередині його серця є Бог і весь Всесвіт, яких він має відкрити в собі за життя. Любов не виносить стін та парканів, вона просто не бачить їх, так як є свободою по самої своєї суті. Як світло чи подих.

 Певно тому Україна завжди ніби втікала від державності та імперського насилля, бо грати і кордони позбавляли її відчуття істинної свободи.

Так,  доля кидала її із одної хижої пащі в іншу. Ніколи не нажеруться плодами землі  її, і красою душі її. Ніколи надовго не відпускали Україну у вільне плавання, відчуваючи принадливу і лагідну любов, на яку вона здатна. Надто ніжна, надто зваблива,  надто емоційна і сердечна, надто легко вірить словам і обіцянкам, її так легко обдурити.

 Але це здається тільки на перший погляд, бо українець сам собі премудра голова, пропускаючи все через серце, ґазда-українець знає, як свою хату будувати, бо він на цій землі споконвіку живе, а не якихось чотириста  років, та ще й з-за океану заїхавши, як колонізатор, себто загарбник по суті.

Мені здається, дехто невірно тлумачить сенс української ментальності, називаючи українців амбіційними і хитруватими, хоч і волелюбними індивідуалістами, чия хата с краю. Ні, то не зовсім так. Вони просто вміють підніматися над протиріччями, руйнуваннями, різністю поглядів і з’єднують не з’єднуване, і це виглядає як анархія або егоїзм, але це йде від серця, яке саме і є центром того з’єднання. Українець здається терплячім і толерантним і навіть ворогів своїх жаліє, бо завжди має свою таємну думку, розуміє більше, ніж можна осягнути розумом і описати словами, бачить глибоко серцем.

 

Звідки в нас така ментальність?

 

Земля! На якій живуть українці при любій владі вже багато століть.  З льодовикового періоду, мабуть. Земля все пояснює… Безкраї степи, з обрієм, що біжить у далину, необмежені нічим простори, широкі полонини, вкриті зеленню  високі гори, золоті хвилі хлібів, прозорість рік і безкінечного сонячного неба – все це пробудило душу м’яку, чуттєву, мрійливу, романтичну і вільну від кордонів і насильства обмежень. Тому так тяжко вписується українець у суворі правила колективного життя, норми раціональних ігор, які приносять людині нового світу успіх, достаток і визнання. Колись давній історик Геродот писав про народи, що населяли землі України: «Гіперборєї – щасливий народ, що познав гармонію, не відав ворожби і хвороб, не мав ні в чому нестачі, живучи у на диво м’якому кліматі».

З тих пір багато що змінилося, миролюбний характер українців мав гартуватися у боротьбі з нескінченними  ворогами, вони стали воїнами. Багато чого і погано придбали від часів рабства і тотального диктату і брехні. Але все одно залишалися людьми серця, можна сказати воїнами серця. А в серці – Любов.

Любов є Бог, а Бог є Любов. Тому наше щастя теж там – не в качці, не в яйці, не десь в Америці, не в якомусь чарівному березі, не в казковому палаці, не в апартаментах на Манхеттені біля Центрального парку  – воно завжди з нами, всередині нас – в нашому серці. Серце легко показує нам і кохану людину поруч, і справу життя, і наше покликання. І друга, і ворога. Пізніше, коли людина їх вгадає і рушить цим шляхом, будуть ускладнення, різні завдання, труднощі, перепони, покликані огранувати алмаз, щоб він засяяв, а людина – досягла максимально можливих для неї висот саме в тому, до чого лежить її душа, серце і любов.

Світ, як говорив Григорій Сковорода, ніби великий годинниковий механізм, всі частини якого пов'язані між собою і кожна виконує свою обов'язкову, необхідну, або споріднену роль. І ми повинні зрозуміти себе, дізнатися цю свою роль і виконувати її якісно, щоб весь механізм працював справно. Коли людина (або цілий народ) знаходить себе, своє місце серед деталей цього живого механізму – досконалої біологічної вселенської конструкції – вона пізнає свою природу, своє єство, своє призначення і відчуває найбільше щастя бути частиною вічності, всеосяжного божого промислу, Всесвіту.

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 7483
Отредактировано: 07-05-2017 [16:45]
delete
Ирина Власенко
Ирина Власенко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 43, Всего рецензий: 7
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

22:47 06/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Разных точек зрения нет, а точка зрения автора, на мой взгляд, не выдерживает критики. Почему? Причина проста: автор описывает украинскую душу, грубо говоря, в единственном экземпляре. У нее получаются все украинцы чуть ли не близнецы сестры и братья! Еще в прошлом веке были на Украине бандеровцы и были те, кто поверил большевикам. И это уже две большие группы, которые общего имеют гораздо меньше, чем различий! А если копнуть чуть глубже, то вырисуется и третья большая группа, это те, кому все едино, кто будет править, то ли бандеровцы (вместе с немецкими фашистами), то ли большевики (Коммунистическая партия), лишь бы не давили с такой силой, при которой выжить невозможно. А если взять последние 25 лет нашей истории, то здесь вырисовывается не столь многочисленная, но супер вредная еврейско-жидовская группа, которая и завела Украину в ту пропасть, из которой мы не понятно вообще, выберемся ли, или Украина прикажет долго жить (по аналогии с тем, что произошло с СССР).
Если сконцентрировать краткий вывод по статье, то можно сказать, что автор попыталась выдать читателю наукообразную утопию об украинской душе. Но когда утопию выдают за действительность, то на самом деле мы имеем дело с ЛОЖЬЮ!
05:39 07/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Змістовна стаття
12:05 07/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Геннадий Москаль 'Днепропетровск'
Згоден з автором статті.
13:34 07/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Влочега 'Львов'
Чудове есе! Унікальне поєднання індивідуальної думки з покликом душі та трепетом серця. Вдале поєднання художньої та публіцистичної творчості.
16:28 07/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Заперечувати відмінності між народами може лише дурень, або демагог.
Автор зробила спробу визначення особливостей українського народу.
Як на мене,- вдалу.
Оформлення і подача матеріалу теж на достойному рівні.
21:03 07/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
 
22:06 07/05/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster 'Тернополь'
Актуальний матеріал, погляд абсолютно обґрунтований і достатньо-правдиво донесений читачеві через зрозумілу аргументацію.

Комментарии

Рекомендует этот материал.
05:39 07/05/17
Спасибо, Анатолий.
08:53 07/05/17
"Любов є Бог, а Бог є Любов..." - красивое утверждение.
Ирина, а что делать атеистам? dknown
06:41 07/05/17
Игнорировать вторую часть утверждения.
;)
08:46 07/05/17
Даже у атеистов есть в середине нечто, что можно назвать душой, интуицией, шестым чувством. Вот это и есть тот самый Бог, мне кажется.
08:52 07/05/17
Или чёрт... smile
08:58 07/05/17
Я хочу согласиться с Вашим утверждением, что мы (жители Украины) другие, особенные. Но не могу. Мне больше по душе тезис А. Литвиненко, что мы - все разные, хотя живём (некоторые - жили) в одной стране и любим её.
Немного перефразируя классика, подчеркну, что "в одну телегу впрячь неможно коня и трепетную лань...".
Бережно относиться следует к национальному вопросу.
Помните, был у нас третьетурный и не очень умный президент Ющенко, который поднял на щит вопрос преобладания титульной нации над другими? И что из этого вышло?
Ушёл Крым и Донбасс...
Впрочем, на эту тему я особо распространяться не буду, чтобы не вызвать нездоровый ажиотаж определённой части авторов и читателей ХВ.
Успехов!
09:23 07/05/17
>Ушёл Крым и Донбасс...
А Ющ здесь каким боком?
Путин планировал отжать Крым еще с 2006 года.
Об этом есть достаточно много информации в интернете. Включая его же признание.
И не надо натягивать сову на глобус!
Почву же подготовил дваждынесудимый.
И национальный вопрос вобще ни при чём.
Причины - чисто экономические.
В Крыму открыли богатейшие газовые месторождения, что автоматически означало конец Газпрома.
Раиса и сейчас тырит украинский газ на шельфе Черного моря, при чём с помощью украинского же оборудования (вышки Бойко).
Как говориться - с особливым цинизмом. sick
09:40 07/05/17
И с Донбассом - та же история. Только там - запасы сланцевого газа.
Ну и Сирия - туда же.
09:43 07/05/17
В России что вообще дешёвого газа нет? Ей дорогой сланцевый ещё нужен? Бред!
Ирина, извините. Но я Вас предупреждала, что после моих слов о Крыме нездоровая активизация части пишущего люда произойдёт...
Так и случилось. Они сейчас камнями меня забросают... smile
09:57 07/05/17
Мы знакомы? Не узнаю вас в гриме))
10:31 07/05/17
Скорее "нет", чем "да"... smile
14:18 07/05/17
да это придурошный троль, Ирочка, беснуется на пару с другим тролем тут на стишке одном.
Куда Вы заходили, но побрезговали там кмментарии оставлять свои в том бесновании.
Самое смешное, что это, похоже, Вадим Топал-Паша из Тулы с Трымавы в облике женщины шизофренирует.
Да не обращайте на этого троля внимание.
Я таких на своих материалах сразу в ад игнора отправляю, чтобы они своей шизофренией мне блоги не пачкали.
18:40 07/05/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Не собираюсь никого и ничем забрасывать, но возразить хочу. Насчёт России и газа - так вот, дело в том, что её, Россию, раздражает чужой газ, ибо нарушает её почти монопольное право на сей продукт в Европе. Нам она тоже длительное время этой темой выкручивала руки.

По поводу титульной нации - дело не в преобладании и диктате украинской (как складывается в сознании симпатиков России), а в утверждении её как государствообразующей, и с уважением к национальным меньшинам. Посмотрите на ту же Россию - разве там не так? Впрочем, только Чечня там добилась уважения и получает дань из Кремля.
12:22 07/05/17
1. Ну во-первых он не такой и дешевый.
2. Уничтожение конкурентов.
3. Россия любит шару. Сколько заводов уже в россиюшку вывезли из Донбасса? 46 кажись. И ещё собираються вывезти.
И газ тырить у Украины ей прикольнее, чем свой гнать в Крым.
4. Какие камни, матушка? Это Ваши черти Вам нашептали?
Только факты! Простые, проверяемые факты!!!
12:49 07/05/17
Успокойтесь!
12:53 07/05/17
А кто здесь, кроме Вас нервничает?
13:00 07/05/17
А на Донбассе что открыли ?
09:51 07/05/17
В гугле забанили?
Сланцевый газ. И много.
12:50 07/05/17
Особенные все нации, в том смысле, что каждая отличается от другой, имеет свои особенности.Это не хорошо и не плохо. Но когда нам пытаются навязать чужие и настаивают на этом с оружием в руках, это уже плохо.Позволить украинцу на своей земле быть тем, кем он является,тяжелое испытание для русского мира и еврейского тоже wink
09:55 07/05/17
у каждого свой бог
12:13 07/05/17
Влочега Львов
У ватних рюзькоморів-літвінєнок дійсно чорт або біс. Але що це міняє? Головне - є! smile
13:53 07/05/17
Танюша, а чего Вы игнор на меня включили?!
Обиделись, что я Вас за Вадика принял?
Так ведь сами виноваты, столько грима на себя наложили!
Нет, курочкой Вы мне больше нравились.
03:06 10/05/17
Вадим, а атеистам с их преклонением Сталину, надо на украинофобной Трымаве вашем сидеть.
Да, а в облике этой женщины ты прикольно смотришься.
Что скучно тебе на Трымаве никому не нужной стало?
Ну, ты прямо, как один персонаж, переодевшийся в женское платье, чтобы из Зимнего дворца убежать.
Ржу!
18:47 07/05/17
Рекомендует этот материал.
08:43 07/05/17
спасибо за рекомендацию)
08:53 07/05/17
Анатолію Литвиненко.
У Венесуелі дивляться Winter On Fire ...і застосовують практично
Winter On Fire: Ukraine's Fight for Freedom | Netflix Documentary
The events on Maidan and the Revolution of Dignity
https: //www.netflix.com /ua/title/80031666
Передивіться й Ви, може дещо зміните свої погляди. cool
(пробіли прибрати)
09:08 07/05/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал. Почему? Д якую за статтю, Ірино, на мій погляд така тема мало розкривається у пресі.
12:07 07/05/17
Красно дякую, по-перше, дуже рада вас бачити smile по-друге, дуже рада, що співзвучно smile
12:11 07/05/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Взаємно. smile

ХВ-ю явно недостає таких змістовнис статей. Тому поки що рідко тут буваю. Може, щось зміниться?
12:27 07/05/17
А колись же був у ТОПі українських медіа...
12:52 07/05/17
Змінимо))
12:35 07/05/17
Влочега Львов
Рекомендує цей матеріал. Чому? Прекрасне есе best bravo
13:21 07/05/17
Дякую! smile
14:46 07/05/17
Ирочка, страна Украина состоит из украиноязычной половины, думающей и говорящей на украинском языке, и русскоязычной половины, думающей и говорящей на русском языке, как мой родной Харьков, к примеру.
Да и как Вы лично, думающей на русском, а не украинском языке.
Я тоже одинаково владею обоими языками, как и Вы, но украинским языком только стишки пишу иногда, а прозу русским.
Не надо политикой лживой вбивать клин и сеять вражду между русским и украинским менталитетом.
Русскоязычная половина Украины тоже любит Няньку Украины и вместе с украиноязычной половиной стоит на защите Неньки от той же попытки Путина оружием рвать Неньку на куски.
И русские, и украинцы по менталитету - добрые и милосердные люди, весь наш народ Руси такие.
Злыми и жестокими их делают лживые политики политическим зомбированием.
Исчезнет оно - и народ России снова станет добрым, как и народ Украины.
19:03 07/05/17
Я бы их не делила, это один народ. smile
19:12 07/05/17
Совершенно верно, Ирочка, как и русский, украинский, белорусский языки - это триединый язык народа Руси, все три вышли из Церковно-словянского.
Там я Вам коммент оставил на декабрьском материале Вашем.
Ну, это я, Ваш старый друг Юрий Мельник из Харькова.
19:23 07/05/17
Украинский народ не делила бы
09:45 08/05/17
yarina Киев
Певно тому Україна завжди ніби втікала від державності та імперського насилля, бо грати і кордони позбавляли її відчуття істинної свободи.

Так, доля кидала її із одної хижої пащі в іншу. Ніколи не нажеруться плодами землі її, і красою душі її. Ніколи надовго не відпускали Україну у вільне плавання, відчуваючи принадливу і лагідну любов, на яку вона здатна. Надто ніжна, надто зваблива, надто емоційна і сердечна, надто легко вірить словам і обіцянкам, її так легко обдурити.


Читать полностью: http://h.ua/story/438103/#3350526#ixzz4gSbUVUKN
07:01 08/05/17
Ярина, сестричка дорогая, со всеми уже почти старыми знакомыми, которые здесь остались, пообщался, а с Вами нет!
Очень рад Вас видет в добром здравии!
Ну, это я, Ваш старый знакомый Юрий Мельник.

Уже в 22 профиле здесь, но этот, вроде, не трогают, хотя материалы мои последние три снова не пропускают через модерацию, удаляя их из Беседки.

Ну, всё-таки я всемирно известный писатель, книжки которого и в переводах лежат в библиотеках Нью-Йорка и которых и за океаном вся Америка читает.
Поэтому, решили, наверное, местные начальники сайта терпеть мой вредный характер, привычку всегда правду говорить людям, даже и нелицеприятную.

Ну, по буддизму, я являюсь Чеховым личной персоной, точнее, его ремнкарнацией, потому что у меня, на удивление, всё с Антоном Чеховым совпадает 1 к 1.
Поэтому могу сказать о себе словами Чехова на похоронах одного честного человека:
"Он всегда говорил правду, говорил её открыто без обиняков, а люди не любят, когда им говорят правду".

Но в Вашем комменте, милая моя Сестричка из Киева, ПРАВДА СВЯТАЯ!

Всю историю Украину нашу кто-то хотел порабодить и подчинить.

Вот, после распада Союза, когда атеистическая империя СССР сама себя развалила своим безбожием, гнилой атеистической ленинско-сталинской идеологией, наконец-то стала наша Ненька-Украина независимым ни от кого государством.

Но скучно было нам быть таким, спровоцировали мы в Киеве Вашем русофобными кричалками на Майдане, попыткой в Раде воевать с русским языком раскол Украины на русскоговорящую и украиноговорящую половинки, желание не только русскоговорящего, но и этнически русского Крыма уйти из такой Украины.

Ну, благодаря подлости Путина с аннексией Крыма и с попыткой оружием оттяпать у Украины после Крыма и весь говорящий на русском языке в областных Центрах Юго-Восток Украины, снова подружились обе половинки Украины в единой ненависти к Путину за эти подлости.
И поют они вместе, обнявшись, веселую песенку про Путина, которую болельщики футбольные моего Харькова русскоязычного сочинили.
Да и весь мир теперь её поет.

Хотя, как живой Классик, я это и не одобряю, нехорошо это, когда песенка с матюками.
Можно их заменить на слова культурные о том, что Путин "подлец", "бессовестный челоаек нехороший", или, на худой конец, "редиска" по фильму "Джентельмены удачи".

Парародс, Яорина, но получается то, что своими подлостями этими двумя Путин спас Украину от распада на украиноговорящую и русскоговорящую половины, что чуть не прозошло из-за кучки наших придурков-радикалов, типа Тягнибока и Фарион с их бандерской русофобией к русскому языку, чего я в живую в Украине не встречал, и чего даже во Львове нет.

Всего доброго, с теплом души из Моего Харькова в Ваш Киев.
Всегда Ваш Юрий Мельник.
09:25 08/05/17
рада smile
09:44 08/05/17
Ирочка, дорогая сестричка из Киева, и я рад видеть Вас, как и Киевляночку нашу Яринку!
Да ну её на фиг ту политику, вы посмотрите какие красивые полевые цветы в руках у Яринки на фото её аватарки!
О! Она прямо с этим фото красивой Киевляночки с букетом полевых цветов Музой моей стала сегодня!

Пишу тогда прямо на этом Вашем блоге, Ирочка рассказик о своём походе пешком от своей хрущевки на Холодной горе Харькова в библиотеку Короленко в Ценре нашего города.
Денег уже нет совсем в моём странничестве нищим Иноком, монахом, поэтому пешком хожу и в библиотеку Короленко утром, и обратно вечером.

Так вот, иду я, иду по проспекту Любови Малой, бывший проспект Постышева, прохожу мимо Ментовки (Октябрьское отделение Полиции) и вижу, как работники коммунальных служб Харькова садят семена цветов на клумбах возле обычной многоэтажки дома номер 28.

Особенность нашего Харькова такая, что весь город всё лето утопает в живых цветах на клумбах.
В Центре города так там вообще целые картины, нарисованные живыми цветами.
Но и возле частных домой люди садят очень красивые клумбы живых цветов.
И возле обычных многоэтажек, как эта.

Прошлым летом познакомился я с одной учительницей украинского из Ровно, Ирой, к слову, которая привозила в Харьков сына поступать в училище военное наше (поступил благополучно).
Так она мне сказала, что просто ходит по нашему Харькову и любуется клумбами живых цветов, которые она назвала "просто произведения искусства", сказав, что такого в её Ровно нет.

Ладно, не будем отвлекаться от рассказа, достаю я свой смартфон, чтобы пощёлкать фотки с цветами.

- Тат тут ещё фотографировать нечего,- удивилась работник коммунальных служб, мы только семена садим цветов, есть на клумбах лишь многолетние цветы, которые сами выросли.
Приходите позже фотографировать, вот тогда настоящая красота будет, когда все цветы вырастут.

- Ничего,- говорю я ей,- как по мне, и уже есть что фоткать.

Ну, сфоткал я вначале номер дома, возле которого это фотографирую, 28, там прямо возле номера цветы возле стены растут многолетние фиолетовые:

ФОТО 1

Потом сфоткал рядом лужайку с зеленной травой и желтыми одуванчиками:
Фото 2

Потом два ряда этих же многолетних цветов уже на клумбах:

фото 3

Потом вижу, что среди жёлтых одуванчиков есть уже и распустившиеся белые парашюты одуванчиков:

фото 4

Потом пошёл под садик деревьев возле дома, где увидел красные тюльпаны:

фото 5

Потом увидел, как на кустик молодой ромашек пчёлка прилетела, счелкнул ромашки желтые вместе с пчёлкой:

фото 6

Потом счёлкнул ещё на одной клумбе много многолетних этих цветов фиолетовых:

фото 7

И напоследок сфоткал желтые тюльпанчики на клумбе:

фото 8

Ирочка, как Вы думаете, хоть такой материал мой с этими фотками пропустит модератор "ХайВея" через модерацию?
Или снова удалит его из Беседки, даже без объяснения мне причин, почему он это делает?
10:20 08/05/17
yarina Киев
Рекомендує цей матеріал.
07:01 08/05/17

Live