О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  22 марта 2017 20:06:17

Автор: antov

ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ! НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6 (ЗАКІНЧЕННЯ)

ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!  НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6  (ЗАКІНЧЕННЯ)
   
ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!  НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6  (ЗАКІНЧЕННЯ)
   

ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!

НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6

(ЗАКІНЧЕННЯ)

 

Можна було б і закінчити на нотах зовнішних свідків середньовіччя, не додаваючи нічого від себе! Але ні, в умовах коли саме Московія веде тут нахабну і загарбницьку війну проти держави, яка її народила, ніяк не можу. А тут багато чого піднакопилося за минулі вже часи, (де як - мати з нерозумною дитиною, де не як братерські – так сестринські,  а частіше, як злобного пана зі своїм кріпаком,чи "хитрого" барина з недотепою "мужиком"). Скільки всього сховано в надії, що: "за сотні років: відвірта брехня стає схожа на правду",  "нікчемні правителі стають велетнями", "давні центри цивілізації стають окраїною", а якщо переписати історію, то можна самому стати центром всього світу, давнього та сучасного, і відтоді керувати всім світом від Бога. Та чого там – самому ставати БОГОМ. Хіба Вам це нікого не нагадує. А такі в історіі "боги" були, хоч і іменували себе "по-всякому"….

Коротенько по "по віхам брехні", "історичним сумнівам", "історичним перекрученням"  і деяким "маловідомим фактам"…. Вибачаюсь, все не перахуєш, все не згадаєш, десь ще ведуться розкопки і розшукуються джерела, та і автор "далеко не небожитель", і якщо – є "факти  проти", перепрошую!

Історичні факти свідчать:

1.    Велика Могольська імперія «Монголин Езент Гурен, Их Монгол улс» виникла у 1206 р.н.д. під об’єднанням Ченгізхана, розквіту та найбільшу теріторію набула у 1294 році під правлінням потомков – ченгізидів у 1294 році, та у 1368 році розпалася. Не рахуючи Великої Британії початку ХХ століття (яка, як суцільна територія ніколи і не існувала) монгольська держава займала 24 млн.кв.км з населенням › 100 млн.

    Землі Русичів на ті часи були самою могутньою державою Європи…

2.    Галицько-Волинське князівство відокремилося від Києвського, ще у 1097 році. Але його найбільша могутність стала за Ярослава Осмомисла (1153..1187). Кордони вийшли до Дунаю і Чорного моря. Галицьке та Волинське князівство були окремі, але у 1199 Роман Мстиславович приєднав їх, утворивши Галицько-Волинське князівство, Київські князі теж присягли на вірність, тобто Русь знову стала єдина. Після нього з  1205, княжив Данило Галицький і прийняв корону від папи у Римі та став першим королем русичів. Помітьте, що це сталося задовго, аж за 150 років до того, як Іван Каліта отримав ярлик на княжіння від хана Золотої орди і був ще залежний від нього.

3.    Щодо першого зіткнення у 1223..1224 р.р. монгольських військ Ченгизхана з половцями і русичами існують різні погляди…. Напочатку (це була звичайна стратегія монголів) виявляли суперечки сусідніх народів, та всіма засобами залучали одних до союзу з ними, і отримавши клятви у взаємодопомозі, підкоряли других. Так було таке зроблено з половцями і аланами, боярами Котяна з Мстиславом, що був його тестем, а також бродичей з київськими та з галицькими князями.                        

4.    Наступна навала монголів 1237..1240 характерна вторгненням хана Батия на південні князівства русичів, які вийшли на допомогу половців, тоді як північні князівства – Рязань, Муром, Суздаль і деякі інші (треба зауважувати, що Московського князівства ще не було) на допомогу у рішаючий битві, на річці Калка, участі не приймали. Не зважаючи на різні погляди і суперечки історіків, можна констатувати, що рішаючу роль в поразці зіграла нерішучисть в об’єднанні русичів, внутрішні свари і роздробленість князівств, які по черзі були розтрощені!

5.    Після головних поразок, окремі князівства, були підкорені по черзі, за участю тих які були скорені раніше! Так Московський улус у складі Володимиро-Суздальського князівства виник у 1277 році і отримав право збирання данини. Та першим баскаком – збирачем данини і удільним княжичем став син Олександра Невського – Данило! Всі вигадки та фільм «Олександр Невський» треба забути, не в’яжеться….

6.    Ярлик на княжіння (після ритуального поклону, клятви вірності та ритуального цілування сапога хану Узбеку) Іван Каліта отримав у 1363 році після того, як на чопі 50-тисячного війська (більшість татар) розбив Тверьське князівство, і за милості хана Узбека став Великим князем (ханом) Московським.

7.    У 1321 році князь Литви Гедимін у битві біля річки Ірпинь, розбив ослаблені навалами татар війська русичів і взяв Київ, хоча формально данина Золотій Орді була, не менш, ніж до битви під Синіми Водами у 1362 році. Тобто звільнення від влади Золотої Орди, Польщі, Литви і України відбулося раніше битви на Куліковому полі, тим більш васальна залежність Московії та північних князівств продовжувалася.

8.    В умовх боротьби з хрестоносцями, Московським князівством, і інші конфлікти,  Литва, Польша, Білорусь та інші руські князівства почали об’єднуватися у єдину державу, яка протистояла чингизідам, а у 1385 році утворилося Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтійське вступило в союз з Польським королівством, уклавши Кревську унію.

9.    У другій половині XV століття Велике князівство Литовське перетворилося із своєрідної федерації українських, білоруських та власне литовських князівств на централізовану державу. Цікаво, що мовою цієї держави, укладася і була довгий час – мова Київської русі.

10.    Золота орда за своєю суттю була укладена кочовими племенами і стабільності у неї було мало. У 1449 році від неї відокремилося Кримське ханство, куди ввійшли степові народи південного схода України. А у 1475 році, розширили свій вплив, але при цьому стали залежними від потужної Османської імперії – на частини імперії тимуридів.

 

Можливо цей екскурс, що  до цього, і де прихована та неприхована брехня в історії, слід було б продовжити на часи козацтва та далі на Російску імперії, та автор не ставив таку мету. Інтерес до істориї у рамках ХВ невеликий тому оголошую про закінчення.

 

 

Кінець

 

ДЖЕРЕЛА:

1.    М.Костомаров «Руська історія в життєописах її головних діячів»

2.    В.Антонович «Вибрані історичні та публіцистичні твори», К:Либідь, 1995 (пам’ятки історичної думки)

3.    Георгій Кониській «Історія Русів», М, 1848

4.    «Історія Русів» (у перекладі Івана Драча)

5.    «Енциклопедія історії України» п/р Смолія, Інститут історії України, у 6т.т., К.«Наукова думка»,

 

ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!  НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6  (ЗАКІНЧЕННЯ)
  
ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!  НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6  (ЗАКІНЧЕННЯ)
   
ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!  НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6  (ЗАКІНЧЕННЯ)

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2598
delete
antov
antov, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

20:24 22/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Влочега Львов
Гарна, корисна, кропітка (шість частин) робота. Хоча для того, щоб переконатись у ординському походженні кацапні не треба заглядати у давню історію. Розумній людині досить прочитати тут дебільні тексти кацапа-літвінєнки, щоб переконатись: пращури цього дебіла не здатні були і не здатні й нині до державотворення. Стадо - так, а до суспільства ті тварі недоросли.
17:04 23/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Таня Бідзіля Тернополь
Землі Русичів були могутньою державою Європи
19:09 23/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікавий погляд на стару історичну проблему!

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? Чудове завершення. З українських хайвеївців, що тут, в останній час, щось публікують залишилися ви та Тригуб.
21:14 22/03/17

 Дякую, друже Петре! 


Але це писемістична оцінка, насправді більше. ЗНАЙДУТЬСЯ ЩЕ! Та завдяки нам всім, їх стане більше і більше.... Не буде ворожині тут свята!


 

21:31 22/03/17
Petro Boriwiter Запорожье
Маю на це сумніви. Хіба що через рік Росія розвалиться, бо більше ніж рік сайт не витримає.
16:37 23/03/17

Дякую, друже Влочего!


Писав, звичайно, не для литвиненків, хоча його пращури литвини, мабуть його розіп'януть не готуючи хреста, бо він і на дерев'яний не заслуговує....


Копав всю ту історію, звичайно, не для моксельних кацапюг, бо тим правда не потрібна, а тільки дратує і провокує на мерзотні лайки!


ПИСАВ для українців, та таких розумних людей, які спроможні сприймати слушні думки, правду, перевірити факти, переконатися, ще раз ЩО РОСІЙСЬКА БРЕХНЯ і споплюжана історія "НЕ КОШТУЮТЬ ПАПІРЦЮ НА ЯКОМУ ПИСАНО" та переконатися вкотре - ВІРИТИ їхнім твердженням НЕ МОЖНА! 


 

21:14 22/03/17
Таня Бідзіля Тернополь
Рекомендує цей матеріал. Чому? До витоків
17:39 23/03/17

Від всієї душі дякую, вельмишановна Тетяночко, за увагу, Рецензію та Рекомендацію!

19:26 23/03/17
Рекомендует этот материал.
19:09 23/03/17

 Від всієї душі дякую, вельмишановний пане Володимире, за увагу, Рецензію та Рекомендацію!

19:28 23/03/17

Live

1 час. назад

Ltna Prikolova комментирует материал Яду мне! Яду!

10 час. назад

Элина Данилина рекомендует материал Яду мне! Яду!

10 час. назад

Элина Данилина пишет рецензию на публикацию Яду мне! Яду!

11 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Яду мне! Яду!

11 час. назад

Серж Павлюченко рекомендует материал Ніч. Замети і площа

11 час. назад

Серж Павлюченко рекомендует материал Возвращение на Родину

11 час. назад

Самохвалов Анатолий рекомендует материал Возвращение на Родину

11 час. назад

Дуров Вадим рекомендует материал Ніч. Замети і площа

11 час. назад

Дуров Вадим рекомендует материал Возвращение на Родину

11 час. назад

latgal публикует статью Возвращение на Родину

11 час. назад

Самохвалов Анатолий рекомендует материал Ніч. Замети і площа

11 час. назад

Самохвалов Анатолий рекомендует материал Возвращение на Родину

12 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Яду мне! Яду!

12 час. назад

latgal публикует статью Возвращение на Родину

12 час. назад

Жиго публикует статью Ніч. Замети і площа

12 час. назад

жабон Мойша Литвиненко рекомендует материал Я смогу...!

12 час. назад

жабон Мойша Литвиненко рекомендует материал Март - распутник увязнет в грязи

12 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Триумвират Порошенко-Авако
в-Турчинов

12 час. назад

жабон Мойша Литвиненко рекомендует материал Яду мне! Яду!

12 час. назад

жабон Мойша Литвиненко рекомендует материал Росія перекидає на Схід України новітні комплекси РЕБ Інфауна

12 час. назад

Серж Павлюченко рекомендует материал Росія перекидає на Схід України новітні комплекси РЕБ Інфауна

12 час. назад

Серж Павлюченко рекомендует материал Яду мне! Яду!

12 час. назад

Серж Павлюченко рекомендует материал Март - распутник увязнет в грязи