О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  22 марта 2017 20:06:17

Автор: antov

ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ! НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6 (ЗАКІНЧЕННЯ)

ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!  НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6  (ЗАКІНЧЕННЯ)
   
ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!  НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6  (ЗАКІНЧЕННЯ)
   

ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!

НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6

(ЗАКІНЧЕННЯ)

 

Можна було б і закінчити на нотах зовнішних свідків середньовіччя, не додаваючи нічого від себе! Але ні, в умовах коли саме Московія веде тут нахабну і загарбницьку війну проти держави, яка її народила, ніяк не можу. А тут багато чого піднакопилося за минулі вже часи, (де як - мати з нерозумною дитиною, де не як братерські – так сестринські,  а частіше, як злобного пана зі своїм кріпаком,чи "хитрого" барина з недотепою "мужиком"). Скільки всього сховано в надії, що: "за сотні років: відвірта брехня стає схожа на правду",  "нікчемні правителі стають велетнями", "давні центри цивілізації стають окраїною", а якщо переписати історію, то можна самому стати центром всього світу, давнього та сучасного, і відтоді керувати всім світом від Бога. Та чого там – самому ставати БОГОМ. Хіба Вам це нікого не нагадує. А такі в історіі "боги" були, хоч і іменували себе "по-всякому"….

Коротенько по "по віхам брехні", "історичним сумнівам", "історичним перекрученням"  і деяким "маловідомим фактам"…. Вибачаюсь, все не перахуєш, все не згадаєш, десь ще ведуться розкопки і розшукуються джерела, та і автор "далеко не небожитель", і якщо – є "факти  проти", перепрошую!

Історичні факти свідчать:

1.    Велика Могольська імперія «Монголин Езент Гурен, Их Монгол улс» виникла у 1206 р.н.д. під об’єднанням Ченгізхана, розквіту та найбільшу теріторію набула у 1294 році під правлінням потомков – ченгізидів у 1294 році, та у 1368 році розпалася. Не рахуючи Великої Британії початку ХХ століття (яка, як суцільна територія ніколи і не існувала) монгольська держава займала 24 млн.кв.км з населенням › 100 млн.

    Землі Русичів на ті часи були самою могутньою державою Європи…

2.    Галицько-Волинське князівство відокремилося від Києвського, ще у 1097 році. Але його найбільша могутність стала за Ярослава Осмомисла (1153..1187). Кордони вийшли до Дунаю і Чорного моря. Галицьке та Волинське князівство були окремі, але у 1199 Роман Мстиславович приєднав їх, утворивши Галицько-Волинське князівство, Київські князі теж присягли на вірність, тобто Русь знову стала єдина. Після нього з  1205, княжив Данило Галицький і прийняв корону від папи у Римі та став першим королем русичів. Помітьте, що це сталося задовго, аж за 150 років до того, як Іван Каліта отримав ярлик на княжіння від хана Золотої орди і був ще залежний від нього.

3.    Щодо першого зіткнення у 1223..1224 р.р. монгольських військ Ченгизхана з половцями і русичами існують різні погляди…. Напочатку (це була звичайна стратегія монголів) виявляли суперечки сусідніх народів, та всіма засобами залучали одних до союзу з ними, і отримавши клятви у взаємодопомозі, підкоряли других. Так було таке зроблено з половцями і аланами, боярами Котяна з Мстиславом, що був його тестем, а також бродичей з київськими та з галицькими князями.                        

4.    Наступна навала монголів 1237..1240 характерна вторгненням хана Батия на південні князівства русичів, які вийшли на допомогу половців, тоді як північні князівства – Рязань, Муром, Суздаль і деякі інші (треба зауважувати, що Московського князівства ще не було) на допомогу у рішаючий битві, на річці Калка, участі не приймали. Не зважаючи на різні погляди і суперечки історіків, можна констатувати, що рішаючу роль в поразці зіграла нерішучисть в об’єднанні русичів, внутрішні свари і роздробленість князівств, які по черзі були розтрощені!

5.    Після головних поразок, окремі князівства, були підкорені по черзі, за участю тих які були скорені раніше! Так Московський улус у складі Володимиро-Суздальського князівства виник у 1277 році і отримав право збирання данини. Та першим баскаком – збирачем данини і удільним княжичем став син Олександра Невського – Данило! Всі вигадки та фільм «Олександр Невський» треба забути, не в’яжеться….

6.    Ярлик на княжіння (після ритуального поклону, клятви вірності та ритуального цілування сапога хану Узбеку) Іван Каліта отримав у 1363 році після того, як на чопі 50-тисячного війська (більшість татар) розбив Тверьське князівство, і за милості хана Узбека став Великим князем (ханом) Московським.

7.    У 1321 році князь Литви Гедимін у битві біля річки Ірпинь, розбив ослаблені навалами татар війська русичів і взяв Київ, хоча формально данина Золотій Орді була, не менш, ніж до битви під Синіми Водами у 1362 році. Тобто звільнення від влади Золотої Орди, Польщі, Литви і України відбулося раніше битви на Куліковому полі, тим більш васальна залежність Московії та північних князівств продовжувалася.

8.    В умовх боротьби з хрестоносцями, Московським князівством, і інші конфлікти,  Литва, Польша, Білорусь та інші руські князівства почали об’єднуватися у єдину державу, яка протистояла чингизідам, а у 1385 році утворилося Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтійське вступило в союз з Польським королівством, уклавши Кревську унію.

9.    У другій половині XV століття Велике князівство Литовське перетворилося із своєрідної федерації українських, білоруських та власне литовських князівств на централізовану державу. Цікаво, що мовою цієї держави, укладася і була довгий час – мова Київської русі.

10.    Золота орда за своєю суттю була укладена кочовими племенами і стабільності у неї було мало. У 1449 році від неї відокремилося Кримське ханство, куди ввійшли степові народи південного схода України. А у 1475 році, розширили свій вплив, але при цьому стали залежними від потужної Османської імперії – на частини імперії тимуридів.

 

Можливо цей екскурс, що  до цього, і де прихована та неприхована брехня в історії, слід було б продовжити на часи козацтва та далі на Російску імперії, та автор не ставив таку мету. Інтерес до істориї у рамках ХВ невеликий тому оголошую про закінчення.

 

 

Кінець

 

ДЖЕРЕЛА:

1.    М.Костомаров «Руська історія в життєописах її головних діячів»

2.    В.Антонович «Вибрані історичні та публіцистичні твори», К:Либідь, 1995 (пам’ятки історичної думки)

3.    Георгій Кониській «Історія Русів», М, 1848

4.    «Історія Русів» (у перекладі Івана Драча)

5.    «Енциклопедія історії України» п/р Смолія, Інститут історії України, у 6т.т., К.«Наукова думка»,

 

ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!  НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6  (ЗАКІНЧЕННЯ)
  
ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!  НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6  (ЗАКІНЧЕННЯ)
   
ОБРАЖЕНІ МОСКАЛІ – ЇХ НЕ ЦІНУЮТЬ!  НЕ ТІЛЬКИ МИ, ПІВ – СВІТУ…ч.6  (ЗАКІНЧЕННЯ)

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2685
delete
antov
antov, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

20:24 22/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Влочега Львов
Гарна, корисна, кропітка (шість частин) робота. Хоча для того, щоб переконатись у ординському походженні кацапні не треба заглядати у давню історію. Розумній людині досить прочитати тут дебільні тексти кацапа-літвінєнки, щоб переконатись: пращури цього дебіла не здатні були і не здатні й нині до державотворення. Стадо - так, а до суспільства ті тварі недоросли.
17:04 23/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Таня Бідзіля Тернополь
Землі Русичів були могутньою державою Європи
19:09 23/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікавий погляд на стару історичну проблему!

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? Чудове завершення. З українських хайвеївців, що тут, в останній час, щось публікують залишилися ви та Тригуб.
21:14 22/03/17

 Дякую, друже Петре! 


Але це писемістична оцінка, насправді більше. ЗНАЙДУТЬСЯ ЩЕ! Та завдяки нам всім, їх стане більше і більше.... Не буде ворожині тут свята!


 

21:31 22/03/17
Petro Boriwiter Запорожье
Маю на це сумніви. Хіба що через рік Росія розвалиться, бо більше ніж рік сайт не витримає.
16:37 23/03/17

Дякую, друже Влочего!


Писав, звичайно, не для литвиненків, хоча його пращури литвини, мабуть його розіп'януть не готуючи хреста, бо він і на дерев'яний не заслуговує....


Копав всю ту історію, звичайно, не для моксельних кацапюг, бо тим правда не потрібна, а тільки дратує і провокує на мерзотні лайки!


ПИСАВ для українців, та таких розумних людей, які спроможні сприймати слушні думки, правду, перевірити факти, переконатися, ще раз ЩО РОСІЙСЬКА БРЕХНЯ і споплюжана історія "НЕ КОШТУЮТЬ ПАПІРЦЮ НА ЯКОМУ ПИСАНО" та переконатися вкотре - ВІРИТИ їхнім твердженням НЕ МОЖНА! 


 

21:14 22/03/17
Таня Бідзіля Тернополь
Рекомендує цей матеріал. Чому? До витоків
17:39 23/03/17

Від всієї душі дякую, вельмишановна Тетяночко, за увагу, Рецензію та Рекомендацію!

19:26 23/03/17
Рекомендует этот материал.
19:09 23/03/17

 Від всієї душі дякую, вельмишановний пане Володимире, за увагу, Рецензію та Рекомендацію!

19:28 23/03/17

Live

3 мин. назад

Koshka публикует статью Летний дождь

1 час. назад

Koshka публикует статью Я-браслет

1 час. назад

antov рекомендует материал На воре Путине и кокошник горит!

2 час. назад

Ксенія Гірна публикует статью «Твої рани кохання загоїть»

3 час. назад

Олександр Франчук комментирует материал Українсько-поль
ський діалог в московському контексті

3 час. назад

Олександр Франчук комментирует материал Українсько-поль
ський діалог в московському контексті

4 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

4 час. назад

Олександр Франчук комментирует материал Українсько-поль
ський діалог в московському контексті

4 час. назад

Олександр Франчук комментирует материал Українсько-поль
ський діалог в московському контексті

4 час. назад

Олександр Франчук удаляет комментарий к материалу Українсько-польський діалог в московському контексті от Олександр Франчук

4 час. назад

Khomiaklit комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

5 час. назад

Марина Шамсутдинова комментирует материал Интервью с шариком

6 час. назад

Андрей Андрей комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

16 час. назад

Koshka комментирует материал Интервью с шариком

16 час. назад

Koshka удаляет комментарий к материалу Интервью с шариком от Koshka

16 час. назад

Сергей Геращенко публикует статью Сон пирамид

16 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

16 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал ПІШОВ ХАЗЯЇН – МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ

16 час. назад

Наталія Безсонова пишет рецензию на публикацию В Запорожье восьмиклассник намерен на заводе деда стать главным инженером

16 час. назад

Наталія Безсонова пишет рецензию на публикацию День металлурга в лицах: в Запорожье внуки продолжили династию кочегара паровоза

17 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию День металлурга в лицах: в Запорожье внуки продолжили династию кочегара паровоза