О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  20 марта 2017 22:26:57

Від великого задуму до великого пшику

 

  Деякий час тому багато хто радів, що для підвищення бренду та авторитету нашого перейменованого міста вирішили створити мистецький диво-фестиваль. Першою радісною звісткою було виділення окремим рядком у державному бюджеті пристойних коштів на його організацію в цілих 7 000 000 гривень. У декого, здається, аж в голові запаморочилося від тієї суми, потекла слина, і…

  Та слід згадати про первісний задум. Місту з новою назвою, якому присвоїли ім’я корифея українського професійного театру на часі стати  визначним мистецьким центром і навіть мистецькою столицею держави. Фестиваль мистецтв, туристичні шляхи, розбудова музеїв та інфраструктури міста, підвищена екскурсійна активність, виставки, наукові конференції. Але чи всі це зрозуміли? Дехто  в обласному центрі зрозумів це як шанс докластися різними місцями до бюджетного пирога нового фестивалю. Але найбридкіше полягає тому, що до ласої діжки з медом рушили певні особи нелише з порожніми черпаками, але і з наповненими дьогтем, щоб перетворити гарну величну ідею у черговий пшик.

 Слід окремо і детально згадати історичні заслуги краю та нинішню фестивальну діяльність. Крім театрального сплеску, що дав Україні професійний театр було і багато іншого. Край  крім акторів та режисерів і драматургів народжував безліч мистецьких талантів: співаків, композиторів, музикантів, художників, хореографів, поетів, прозаїків, майстрів народних ремесел, музичних педагогів і дарував це диво всьому світові.

  Перейшовши до фестивалів, слід назвати кілька найпомітніших - театральний «Вересневі самоцвіти», співочий «Калиновий спів», музичні присвячені Каролю Шимановському та Генріху Нейгаузу. Але ж цим не обмежується, бо є фольклорні, дитячі та інші. Був фестиваль української новели, безліч поетичних та співочих, мистецьких виставок. А ще варто згадати хореографічні та танцювальні традиції. Серед них і перемога в першому «Майдансі», і зниклий всесвітньовідомий ансамбль танцю «Ятрань», а також  ще живі ансамблі «Конвалія», «Пролісок та інші.

  Маємо ситуацію, коли в області з різним успіхом проводиться ціла низка аматорських фестивалів, про які мало хто, що знає в даному випадку мова зайшла про «велике, світле і вагоме». Про такий фестиваль, кий би помітила, і в сторону якого повернула б голову вся Україна і навіть зарубіжжя. Народний депутат України Олександр Горбунов, який доклав багато зусиль у перейменування міста на український лад замість повернення до російської імперської назви, мав на меті завдяки новому фестивалю «проштовхувати бренд міста з новою назвою».

 Стосовно організації фестивалів та фестивальчиків, що вже має область, то з ними трапляються і конфузи. Варто пригадати «Калиновий спів» 2014 року та відбори «Червоної рути» 2014 і 2016 років. Навколо фестивалю згаданого першим здійнявся фінансовий скандал навколо його кошторису. Не варто ворушити той бруд, але кошторис та його складачі викликали, м’яко кажучи, подив, але все вляглося. А от з «Червоною рутою» область привернула увагу навіть  Києва. В 2014 році з тодішнього Кіровограда до оргкомітету фестивалю надійшов дивний лист  наших чиновників від культури про те, що область немає можливості провести відбірковий конкурс через брак коштів. Подібних листів нніколи не надсила ще жодна область. Чи хотіли через кілька місяців складати «новий кошторис»  чи ні, але проведення відбору поставили під велику загрозу. Учасники вже були готові хто як приїхати до обласного центру, а тут на тобі таке. «Ініціатива відмови»,  як з’ясувалося виходила від ображеного обласного будинку народної творчості, що кількома місяцями раніше проводив «Калиновий спів» . Що спрацювало невідомо: чи образи «заслужених діячів»,чи обмаль коштів, чи їх не закладення у бюджет закладу, який більше двадцяти років був куратором  відбору «Червоної рути» в області. Дійшли до тої межі, за якою ентузіасти самі  шукали приміщення, апаратуру для озвучення, спонсорів, які до речі знайшлися, і дали ту апаратуру в оренду безкоштовно. А члени журі, на чолі з виконавчим директором фестивалю «Червона рута» Мирославом Мельником займалися власноруч погруз кою і розгрузкою апаратури. Отака  була «вправна гостинність» місцевих чиновників від культури! Далі були проблеми і з від’їздом фіналістів до Маріуполя. Туди доїхали не всі, а хто і доїхав, то виключно за власний кошт.

 В 2014 році відбірковий конкурс «Червоної рути» вже в Кропивницькому пройшов вже без згаданих ексцесів та незрозумілого листування. Але цікавою деталлю, за словами виконавчого директора Мирослава Мельника було те, що майже на 90% учасники відбору в Кропивницькому дізналися з сайту фестивалю, а не від обласного будинку народної творчості, як то було  раніше.

 Нещодавно до нас, мабуть, для творчого поштовху нового фестивалю завітав міністр культури України Євген Нищук. Походив по кабінетах місцевих чиновників та зібрав неформальну нараду «творчих сил» обласного центру. Радилися більше години, і прикро, що намагалися «тягнути ковдру кожний  на себе». Було багато пропозицій, але  не визначилися ні з форматом проведення, ні з датою проведення фестивалю. На заваді того визначення дати виставили ряд аргументів. На вересень  припадає день міста(який чомусь і досі святкують у вересні), несподіване перенесення з початку жовтня масштабної промислової виставки «АгроЕкспо» та наявність в кінці місяця фестивалю «Вересневі самоцвіти». А ще бідкалися про брак потрібної кількості місць в готелях для гостей.

 Найцікавіший перебіг може статися через кошти фестивалю, які будуть у розпорядженні лише новоствореної дирекції фестивалю, що буде державним підприємством. Немає ще й досі фестиваль і власної назви… Але в соціальній мережі Інтернет Фейсбук  один з «майбутніх організаторів фестивалю»  оприлюднив свою назву… «Єлисаветградський меридіан»! Приїхали!!! Не «Кропивницька мистецька осінь», не «Кропивницька ліра», а просто меридіан, і просто «єлисаветградський». То ж для початку і вийшло - від великого задуму до великого пшику. Про гроші і згадувати не варто, бо може вийти ще цікавіше – їх дуже цікаво «розподілять». Але варто відверто зазначити, що їх малувато, а тому потрібні ще реальні спонсори з реальними внесками. На останок можна нагадати значення слова спонсор. Це той що вкладає гроші в захід , який буде його рекламувати, а все інше зветься вже іншими словами. То що побачимо у вересні покаже час.

  Cклалася така ситуація, що шановний міністр ще не до кінця збагнув яким проросійським болотом є нинішня «вдавана мистецька еліта» кропивницького краю. Роботи з українізації та окультурення совкових динозаврів непочатий край. Список «»динозаврів», що нині жваво підтримують «руській мір» очікуючи на «бонусну кісточку» від «старшого брата». Але в місті є багато здорових українських сил здатних те все перебороти, і дарма не беруть того до уваги проросійські опоненти.

Від великого задуму до великого пшику

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 236
delete
Василь Чорний, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 2
Читайте также

В Украину едет делегация постоянных представителей ОБСЕВ Украину едет делегация постоянных представителей ОБСЕ

В воскресенье 28 мая в Украину прибудет делегация постоянных представителей государств-участников ОБСЕ в Вене. Во время пребывания в стране (до 31 мая ...

Американські дослідники створили новий тип акумуляторівАмериканські дослідники створили новий тип акумуляторів

Розробка нового різновиду літієвих акумуляторів велася в Університеті Райса в Техасі. ...

Кого в украинском бизнесе больше: женщин или мужчинКого в украинском бизнесе больше: женщин или мужчин

В рамках проекта Программы развития ООН в Украине «Укрепление бизнес-объединений малых и средних предприятий», эксперты Украинского центра общественны ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

09:58 21/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Проблема "русского міра" нікуди сама по собі не зникає
22:50 21/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Багатенько є роботи, щоб те все перебороти.

Комментарии

Рекомендует этот материал. Почему? Актуальна тема
09:59 21/03/17
Влочега Львов
Рекомендує цей матеріал.
08:55 22/03/17

Live

28 мин. назад

Юрий Ермоленко публикует статью Шутливая песенка про кошку

1 час. назад

Myhail Antonyshyn публикует статью Вбивство крові

1 час. назад

Григор Новохатько публикует статью Народе мій!

2 час. назад

Лукьянов Александр комментирует материал КОНСТАНТИНОВКА,
- ЭТО НЕ УКРАИНА...

2 час. назад

viktor trigub публикует новость Донецький художній - в Фейсбуці!

11 час. назад

Житель из Харькова рекомендует материал НАРОД

11 час. назад

Житель из Харькова комментирует материал НАРОД

11 час. назад

Житель из Харькова комментирует материал НАРОД

14 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Марині Порошенко час зробити зарядку з Петром!

15 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Марині Порошенко час зробити зарядку з Петром!

15 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Марині Порошенко час зробити зарядку з Петром!

17 час. назад

I.Htoz`ivsalo рекомендует материал ЕРЕТИК

18 час. назад

Julie Trini рекомендует материал ЛЮБИ МЕНЯ

19 час. назад

Жиго публикует статью Запахи літа

20 час. назад

Володимир Бровко публикует статью ОНИ БОРОЛИСЬ С КОММУНИЗМОМ Кн.2 Гл.1 ч.5-5

20 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал

20 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал КОНСТАНТИНОВКА,
- ЭТО НЕ УКРАИНА...

20 час. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Суд обязал НАБУ расследовать дело об $800 млн в офшорах Турчинова. Документ

20 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Марині Порошенко час зробити зарядку з Петром!

20 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Марині Порошенко час зробити зарядку з Петром!

20 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Марині Порошенко час зробити зарядку з Петром!

20 час. назад

Дмитрий Старицев комментирует материал Як витік інформації змусив бойовиків назвати імена полонених українських розвідників

21 час. назад

Дмитрий Старицев рекомендует материал Одноповерхова Новомиколаївка не забута