О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  19 марта 2017 13:41:57

Автор: sdv

Навіщо Росії окуповані території Донбасу

Перед Москвою стоїть питання повернення окупованих територій Луганської і Донецької областей в політичне життя України, але на російських умовах. Росії зараз не потрібен широкомасштабний наступ окупаційних військ на Донбасі і ескалація бойових дій. 

Наміри РФ - це створення зони постійної соціальної і військової напруги всередині самої України шляхом повернення цих територій на умовах федералізації України або надання особливого статусу окремим районам Донецької і Луганської областей, який дозволить блокувати будь-які рішення центрального уряду щодо європейського вектора розвитку України та її інтеграції в Європейський Союз. 

Росія йде за сценаріями, які були нею відпрацьовані в Абхазії, Південній Осетії та Придністров'ї: захоплення певної території, створення проросійської адміністрації і "заморожування" конфлікту з метою підтримки постійної напруги всередині цих країн. 

Стосовно оголошення сторонами конфлікту так званого "режиму тиші" - це рішення носить виключно політичний характер, а не військовий. 

Кожна зі сторін конфлікту намагається продемонструвати свою прихильність до виконання Мінських угод і звинуватити іншу сторону в їх порушеннях. Риторика про порушення "режиму тиші" і зриву процесу відведення важкого озброєння бойовиками і ЗС РФ потрібна Україні як аргумент для наших західних партнерів, щоб ті продовжували режим економічних санкцій проти Росії. Відповідно, РФ намагається звинуватити Україну в тому, що Мінські угоди не працюють (більш того, що Україна порушує взяті на себе зобов'язання) з метою виходу з формату цих переговорів і скасування самого режиму санкцій. 

Можна говорити про те, що на сьогоднішній день не працюють не тільки "режим тиші", але і фактично заблокований анонсований процес відведення техніки і живої сили в рамках тристоронньої угоди. Саме бойовики і Російська Федерація який місяць поспіль зривають процес відведення техніки і живої сили в районі Станиці Луганській. 

Як показала практика, ескалація військового протистояння відбувається напередодні зустрічей в "мінському" або "нормандському форматі", де повинні прийматися політичні рішення щодо подальшого розвитку подій. РФ використовує ескалацію військового протистояння як елемент тиску на українське політичне керівництво з метою змусити грати за російськими правилами. Ці правила передбачають загальну амністію, проведення виборів і особливий статус цих територій.
 
 Для широкомасштабного наступу "армії" "республік" не мають людських резервів, ресурсів і потенціалу, який би дозволив говорити про широкомасштабні військові операції і створення "котлів" 

Українські Збройні сили зразка 2017 року кардинально відрізняються від ЗСУ 2014-го: це розуміють і в Луганську, і в Донецьку, і в Москві. Росія ніколи не піде на акт прямої військової агресії проти України, а буде намагатися використовувати окуповані території як дестабілізуючий фактор всередині самої країни. 

З урахуванням того, що прийняття рішень українським військовим керівництвом залежить від політичної складової, а саме - від рішень президента, говорити про самостійний характер їх прийняття неможливо. Військові фактично стали заручниками "мінського процесу", який диктує пошук шляхів врегулювання ситуації саме дипломатичним шляхом і виключає військовий шлях. 

На сьогоднішній день ЗСУ використовують найбільш вдалу тактику "жаб’ячих стрибків"- поступове звільнення окупованих територій, і це вже принесло свої позитивні результати. Ця тактика дає можливість уникнути масових жертв і одночасно створює всі необхідні умови для звільнення захоплених територій. 

Наразі у ЗСУ є тактичні успіхи в районі Дебальцеве, Авдіївської промзони, Докучаєвська і Горлівки. Використання цієї тактики свідчить про те, що ЗСУ змінили саму тактику ведення військових дій, використовуючи досвід армій провідних країн НАТО і США. Ця тактика дозволяє уникнути звинувачень в порушення Мінських угод.
 
Д. Снєгирьов

 

Навіщо Росії окуповані території Донбасу

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2339
delete
sdv, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +4
Всего комментариев: 9, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

17:04 19/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Таня Бідзіля Тернополь
ЗСУ змінили тактику ведення військових дій, використовуючи досвід армій провідних країн НАТО і США.
00:01 20/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Фактаж і тема бездоганні!
2. Слушні думки.
3. Факти і доводи на висоті!
4. Як завжди і корисно і цікаво!!!
01:10 20/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Влочега Львов
 

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал.
15:23 19/03/17
Таня Бідзіля Тернополь
Рекомендує цей матеріал. Чому? тактичні успіхи
17:05 19/03/17
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую ознайомитись всім!
00:02 20/03/17
Рекомендует этот материал.
04:59 20/03/17
Автор не совсем верно представляет себе внутрироссийские расклады. Дело в том, что внутри РФ есть силы, заинтересованные в продлении как минимум , части санкций, для продления контрсанкций. В первую очередь это, конечно же, сельхозпроизводители. Реально за время контрсанкций сельское хозяйство весьма приподнялось. Кстати, по валютной выручке обогнало производство оружия. При том что благодаря рекламе в Сирии там тоже неплохой рост . особенно на перспективу. Последнее время и цены упали и поля больше засеваются, в том числе и там, где не сеяли много лет.
Но есть и другие заинтересованные в санкциях, кроме селян. Впрочем, это требует целой статьи, которую я написать не могу, пока всем не станет ясно, что крайнюю статью Алиски и большинство моих статей писали разные люди. Дело в том, что немецкий знает её троюродная сестра "фройляйн Эльза". а она отказалась переводить мне всякие там шпигели и ди вельты на время БАНа сестры.
05:50 20/03/17
Кстати, не понял,а кто автор? И не ошибся ли разместивший с рубрикой? Может. надо было "Интересное в интернете"?
05:54 20/03/17
Сергей Власов Луганск
Автор не понимает, что тактика "жаб’ячих стрибків", которую он здесь нахваливает - это прямое нарушение Минских договорённостей. Может последовать и "обратка"...
06:35 20/03/17
Кстати, кроме всего прочего, это самая тупая тактика , какая только может быть. Да ещё и с неправильным названием.
Наступление на хорошо окопавшегося противника дорого обходится и в снарядах и в жизнях. Окупаются эти расходы только в случае прорыва фронта, рейда по тылам , окружения противника с массовой сдачей в плен. Если этого нет, то наступающий постоянно находится в затратной фазе боя и стачивает свои войска о вражескую оборону. Правильно было бы сказать так -с помощью новой тактики утилизируются добробаты и часть ВСУ. И далее развить тему - по указке откуда это делается, кто автор зрады.
А неправильность названия -это ВМВ на Тихом океане. Сначала американцы захватывали ближайший к ним остров в архипелаге, потом следующий, потом следующий. При этом несли большие потери, взламывая японскую оборону. А потом стали атаковать не ближайший укреплённый, а чуть более дальний слабо укреплённый. И сразу потерии упали. Причём, японцы на ближайшем потом не атаковывались. Их оставляли "усыхать на корню". Ибо попав в "стратегическую тень" у них появлялись проблемы в снабжении. И японцы не могли ни толком снабжать гарнизоны ни эвакуировать их. Первая тупая тактика называлась "шаг за шагом" а вторая -"лягушачьи прыжки". Так вот, то что на У. пытаются называть "лягушачьими прыжками" на самом деле -"шаг за шагом". Тупо и затратно. Американцы это поняли ещё в 1942году. КОгда дойдёт до остальных -не ясно.
08:47 20/03/17
Сергей Власов Луганск
Очень добросовестный коммент. Но не услышат тебя и не поймут, уважаемый Топал-паша. Здесь собрался народ сугубо гражданский, этакие диванные воители. Судя по всему, они даже в армии не служили. Все со справками, так сказать...
09:01 20/03/17

Live

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

1 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

11 час. назад

Віктор Марініч рекомендует материал ТЕ що Є: «САТАНА ЧИНИТЬ РОЗВОД УСІМ» (що останні, що сучасні події: розвод для всіх)

11 час. назад

Віктор Марініч пишет рецензию на публикацию ТЕ що Є: «САТАНА ЧИНИТЬ РОЗВОД УСІМ» (що останні, що сучасні події: розвод для всіх)

12 час. назад

Александр Шмыго рекомендует материал «Твої рани кохання загоїть»

12 час. назад

Александр Шмыго рекомендует материал Летний дождь

12 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал «Твої рани кохання загоїть»

12 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал «Твої рани кохання загоїть»

14 час. назад

Анатолий Литвиненко удаляет комментарий к материалу "Очень хочется ударить такое существо, но не хочу уподобляться этим скотам" от Анатолий Литвиненко

14 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Летний дождь

14 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал Летний дождь

14 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал Олигархи – убийцы Украины

15 час. назад

Вікторія Івченко пишет рецензию на публикацию Олигархи – убийцы Украины

15 час. назад

Вікторія Івченко рекомендует материал Олигархи – убийцы Украины

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Летний дождь

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Летний дождь