О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  4 марта 2017 17:27:18

ВОЛОДИМИР ІВАСЮК : НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

ВОЛОДИМИР ІВАСЮК:  

НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ  

 

ВОЛОДИМИР ІВАСЮК : НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
Геніальний український композитор Володимир Івасюк народився 4 березня 1949 року у місті Кіцмані Чернівецької області в родині вчителів Михайла Івасюка та Софії Карякіної. Батько – буковинець, мати родом із Запорізької області.

3 березня 2017 року, на Будинку звукозапису у Печерському районі міста Києва було встановлено меморіальний знак українському генію. Тут було записано значну кількість його творів, які увійшли у спадщину і вітчизняного, і світового мистецтва.

У Львові за життя Володимра Івасюка не відбулось жодного його авторського концерту, при тому, що пісні українського генія лунали на всьому обширі СРСР. За життя Володимира Івасюка у Львові його пісні прозвучали лише у листопаді 1972 р. — на запрошення Володимира Івасюка у Львівському театрі ім. Марії Заньковецької його пісні виконує ансамбль «Смерічка» під керівництвом Левка Дутківського (Івасюк ще навчався у Львівському медичному інституті). 19 березня 1975 р. у Львівському театрі ім. Заньковецької відбулась прем'єра вистави «Прапороносці» за романом Олеся Гончара, постановка Сергія Данченка, музика Володимира Івасюка. Львів’яни мали можливість слухати музику Івасюка під час спектаклів вистави «Прапороносці», інших можливостей (крім, звичайно, передач Всесоюзного  та республіканського телебачення і радіо) вони не мали. Втім, через недовгий час після прем’єри у театрі сталася пожежа, декорації до вистави «Прапороносці» згоріли, виставу більше не показували. Режисера і автора музики планувалось представити на здобуття Державної премії ім. Тараса Шевченка. У зв’язку з пожежею цього зроблено не було.

1974 року Івасюк стає делегатом ХХІІ-го з'їзду ВЛКСМ. Цього ж року у складі радянської делегації він взяв участь у міжнародному пісенному конкурсі «Сопот-74», на якому Софія Ротару перемогла з його піснею «Водограй». У вересні розпочав навчання на композиторському відділенні Львівської консерваторії у класі Анатолія Кос-Анатольського. У липні 1976 року Володимра Івасюка було відраховано із Львівської консерваторії за пропуски занять – кілька днів він змушений був пропустити, оскільки брав участь у зйомках фільму «Пісня завжди з нами», у якому Софія Ротару виконала шість його пісень (зйомки відбувались у с. Розтоки на Буковині), а також працював над музикою до вистави «Прапороносці». Підстава для виключення була явно надуманою і тенденційною, воно стало результатом розпочатого ще з перших днів навчання Івасюка його цькування.

1977 року він  відновлює навчання у Львівській консерваторії у класі Лєшека Мазепи. Софія Ротару з піснею Івасюка «У долі своя весна» перемогла на фестивалі «Сопот-77». Вийшли платівка-гігант «Пісні Володимира Івасюка виконує Софія Ротару» і збірка його пісень «Моя пісня». Цькування тим часом продовжується. Право на видання платівки-гіганту мали лише члени Спілки композиторів. Тільки авторитет Софії Ротару зупинив намагання заздрісників не допустити її з’яви.

1978 р. Івасюк перемагає на всесоюзному конкурсі молодих композиторів у Москві і отримує дипломи за "Сюїту-варіації для камерного оркестру" та "Баладу про Віктора Хара". Львівський ОК ЛКСМУ готує документи для висунення Івасюка на здобуття премії ім. Миколи Островського за музику до спектаклю «Прапороносці» та «Баладу про Віктора Хара». Викладачі Львівської консерваторії виступили категорично проти. На тому все й закінчилось. 

24 квітня 1979 року Івасюк, повернувшись із Хмельницького, де перебував у складі журі республіканського конкурсу молодих виконавців, і захопивши свої останні композиторські роботи, зайшов до Львівської консерваторії, де мав розмову з приводу подальшого навчання. Як показали свідки, Івасюк вийшов із консерваторії знервованим. Де він перебував після того, як вийшов із консерваторії, невідомо.

Івасюк не був психічно хворою людиною. Івасюк – геній, з погляду обивателя будь-який геній є психічно хворою людиною. Психічний стан Івасюка був не простий, на нього впливало і постійне цькування, не визнання у Львові та вплив Тетяни Жукової. Але до психіатрів йому не варто було звертатися. Варто було полишити Львів. І все б владналося.

Кримінальна справа за фактом смерті Івасюка кілька разів поновлювалась, у провадженні вона перебуває і тепер, минуло два роки роботи нових слідчих. Крім геть нічим не підтверджених версій з боку слідчих та їхніх обіцянок все оприлюднити. А також шизофренічних заяв колишнього заступника генпрокурора, який під час роботи в ГПУ, з його слів, піддавався впливу парів ртуті, яку нібито якимись зловмисниками (так і не встановленими) було розлито у його службовому кабінеті. http://www.segodnya.ua/life/stories/tayny-specsluzhb-s-ivasyukom-raspravilsya-kgb-641179.html

Не зустрічав жодної інформації про те, куди поділись гонорари Івасюка по його смерті, що були на рахунках українського відділення ВААП (гонорари фантастичні). Відомо лише, що на ощадкнижці він мав 35 тис. рублів (на порядок менше, ніж грошей на рахунках ВААП).

Чи може бути чинною версія про те, що самовбивство Івасюка було інсценізовано з метою заволодіння його грошима? Звичайно, як версія - так. Але з самого початку поновлення справи слідчими розглядається (як можна зрозуміти з їхніх виступів та заяв колишнього заступника генпрокурора, який піддавався впливу випарів ртуті) єдина версія – Івасюка вбили працівники КГБ. Єдина версія – це нонсенс з погляду криміналістики, єдина версія - це гіпотеза, у криміналістиці гіпотезами не користуються. Версія на те й версія, що їх повинно бути кілька, - перевіряючи об’єктивні і суб’єктивні ознаки скоєння злочину за кожною версією, слідчі зупиняються на останньому варіанті, який дає підстави висунути підозру у вчиненні злочину конкретним його суб’єктам, затим обвинувачення.

Чи може бути висунута версія щодо причетності КГБ до вбивства Івасюка?

Безумовно, так.

Але як версія, а не гіпотеза.

ВОЛОДИМИР ІВАСЮК : НА ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 7270
Отредактировано: 05-08-2017 [13:08]
delete
Іван Котовенко
Іван Котовенко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 

Теги

Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 8, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

20:49 04/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Влочега Львов
 
22:36 04/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Геннадий Москаль Днепропетровск
 
22:58 04/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Так трагічно обірвалося його життя.
12:17 05/03/17
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сергей Власов Луганск
Владимир Ивасюк и его творчество сегодня почти забыто. Новое поколение, к сожалению, сегодня выбирает иные песни.
"Ты целуй меня везде,
я ведь взрослая уже...".
Жуть!
Я признателен автору за искреннее желание сохранить память о прекрасном композиторе - Володе Ивасюке.
К сожалению, я не был знаком с этим человеком - слишком молод был, но я прекрасно помню, как во всё горло под расстроенную гитару распевал его песни под окнами общаги, где жила моя единственная и несравненная.
Наверное, это было зрелище не для слабонервных...
Иван, если Вам действительно дорога память о Владимире Ивасюке, соберите воспоминания о нём и его песнях абсолютно незнакомых Вам людей и, на основе их воспоминаний, напишите светлый и благодарный материал об этом дорогом для всех нас человеке...
Успехов!

Комментарии

Влочега Львов
Рекомендує цей матеріал.
20:49 04/03/17
Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал.
21:15 04/03/17
Сергей Власов Луганск
Иван!
Ну почему в день рождения прекрасного человека, замечательно композитора Вы нашли так немного хороших слов о нём?
Да, его тридцатилетняя жизнь оборвалась, как до хруста колков натянутая струна. Но "Червона рута" и "Водограй", написанные им, стали родными для нашего народа, их слова мы знаем наизусть.
В этот день негоже поминать плохое.
Владимир Ивасюк, при встрече в Крыму с певцом Юрием Богатиковым сказал: "Я хочу, чтобы Вы, дорогой Юрий Иосифович, тоже пели мои песни. Но пока я ещё не подобрал нужных слов...".
Не получилось.
На могиле Юрия Богатикова надпись - "Остаюсь с обманутым народом", на могиле Ивасюка - Володимир Iвасюк 1949/1979.
Не спели, а жаль.
Что-то и меня зацепила грусть. От того и комментарий получился грустным. Но я же не автор материала...
"...І не треба нести
Мені квітку надії,
Бо давно уже ти
Увійшла в мої мрії..."
22:24 04/03/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Ханжество и лицемерие коммунистов не имеет предела.

После выхода пластинки Ивасюка секретарь парторганизации консерватории предложил Владимиру написать заявление о вступлении в КПСС, но тот отказался. В 1978 году Владимир победил на всесоюзном конкурсе молодых композиторов в Москве и получил дипломы ІІ степени за «Сюиту-вариации для камерного оркестра» и «Баладу про Віктора Хара». Львовская комсомольская организация собрала документы для выдвижения Ивасюка на присуждение премии имени Островского, его пригласили участвовать в работе жюри республиканского конкурса молодых исполнителей. Он давал интервью, о нем писала пресса, его песни звучали на радио. Однако Ивасюк не попал в число претендентов на премию Островского. Он узнал об этом в Хмельницком, 24 апреля вернулся во Львов, ушел из дома после вызова в консерваторию, и больше не вернулся. А 18 мая 1979 года тело Владимира Ивасюка было найдено в Брюховицком лесу недалеко от Львова.

22 мая дубовый украшенный веточками калины и вышитым рушником гроб с телом Владимира Ивасюка люди отказались класть на автомобиль и на плечах несли от квартиры до Лычаковского кладбища. Про место и время похорон в прессе не сообщалось, некролог появился лишь в газете «Львовский железнодорожник». В ВУЗах на этот день были назначены комсомольские собрания с обязательной явкой, и были даны указания не идти на похороны композитора.
22:34 04/03/17
Сергей Власов Луганск
Да, я это знаю.
Но Вы опять о грустном...
Лучше постараемся найти светлые слова об этом человеке. Давайте поможем автору...
22:49 04/03/17
Львів. Інтермеццо
http://h.ua/story/429497/
11:25 05/03/17
Сергей Власов Луганск
Очень интересный материал.
Спасибо Вам за него.
12:02 05/03/17
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
22:36 04/03/17

Live

9 мин. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Донецк до и после выборов ест свёклу.?

33 мин. назад

Khomiaklit рекомендует материал Шахраї з «КиївТрансПаркс
ервісу» вчиняють замах на Свободу слова!

1 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Захурделив...

2 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал ХТО МАЛЮЄ РЕЙТИНГИ?

2 час. назад

Khomiaklit пишет рецензию на публикацию ХТО МАЛЮЄ РЕЙТИНГИ?

4 час. назад

antov рекомендует материал БИТВА ЗА БРЕСЛАУ ч.2

4 час. назад

antov пишет рецензию на публикацию БИТВА ЗА БРЕСЛАУ ч.2

4 час. назад

antov рекомендует материал БИТВА ЗА БРЕСЛАУ ч.1

4 час. назад

antov пишет рецензию на публикацию БИТВА ЗА БРЕСЛАУ ч.1

4 час. назад

antov публикует статью ХТО МАЛЮЄ РЕЙТИНГИ?

14 час. назад

Вікторія Івченко рекомендует материал ЧТО ВО ВЛАСТИ НА УМЕ, У ДЕПУТАТОВ И ЧИНОВНИКОВ НА ЯЗЫКЕ, ГРАЖДАНЕ?

14 час. назад

Вікторія Івченко пишет рецензию на публикацию ЧТО ВО ВЛАСТИ НА УМЕ, У ДЕПУТАТОВ И ЧИНОВНИКОВ НА ЯЗЫКЕ, ГРАЖДАНЕ?

14 час. назад

Владимир Некрасов публикует статью ЧТО ВО ВЛАСТИ НА УМЕ, У ДЕПУТАТОВ И ЧИНОВНИКОВ НА ЯЗЫКЕ, ГРАЖДАНЕ?

16 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Садюга

16 час. назад

Наталія Безсонова комментирует материал Листопад

16 час. назад

Наталія Безсонова рекомендует материал Листопад

17 час. назад

Ганка Гличка публикует статью Захурделив...

17 час. назад

Ишак Мельник рекомендует материал Шахраї з «КиївТрансПаркс
ервісу» вчиняють замах на Свободу слова!

17 час. назад

Володимир Бровко публикует статью БИТВА ЗА БРЕСЛАУ ч.2