О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Международная политика  22 декабря 2016 10:36:15

Автор: viktor trigub

Срібники Київських князів знову на торгах в США

Все фото Показать все 5 фото
Срібники Київських князів знову на торгах в США Срібники Київських князів знову на торгах в США Срібники Київських князів знову на торгах в США Срібники Київських князів знову на торгах в США

 

images3-cdn-auctionmobility-com3311В наших музеях десь сорок оригінальних князівських срібників. Лише за тиждень ми знайшли ще три. На торгах в Америці!

Американські антиквари активізуються наприкінці року. А українські журналісти починають вивчати оприлюднені лоти. Знаходимо чимало цікавого. Знову вигулькнули гривні і срібники Київської Русі!

Для біржевих бариг – то просто шматочки металу, які можна вигідно продати, для українців – то символічні речі нашої стародавньої історії, які потребують детального вивчення, опису та почесного місця в музеях, підручниках, фільмах.

Шлях, яким ті експонати потрапили до США добре відомий. Щось було викрадено чи підмінено в державних музеях, щось розкопали чорні археологи. Вивозили в основному через Москву та Польщу. У переважній кількості випадків незаконно. Інакше, були б дозволи про легальний перетин митного кордону України, прізвища власників, експертів. Згідно чинного законодавства, археологічні розкопки робляться лише державними структурами, всі знахідки вважаються державною власністю. Офіційний вивіз подібних речей приватними особами практично заборонено.

Отже, маємо черговий  випадок публічної торгівлі краденими артефактами, вивезеними контрабандно. Кілька серйозних статей Кримінального кодексу.

Єдина структура яка реально бореться з міжнародними баригами – маленький сайт “Музеї України”. Лише силою слова і максимальної гласності. Ні МЗС, ні Мінкульт, ні СБУ, ні Служба зовнішньої розвідки так і не змогли зібратися, створити якусь експертну групу, яка б дієво реагувала на факти незаконного розпродажу наших скарбів! Що важко офіційно звернутися через наші посольства до Інтерполу, місцевої поліції, спецслужб, аби зупинити торги до представлення законності виставлених лотів!? Довели факт контрабанди – арешт, конфіскація, повернення в Україну. Вивчить подібний досвід Італії нарешті!

Після наших чисельних публікацій про торги незаконно переміщеними культурними цінностями, аукціони і їх власники несуть значні репутаційні втрати і нині стараються обмежувати продаж українських лотів. Хоча б у публічній площині. Відповідно, падає ціна, вивіз скарбів стає нерентабельним. Бариги оптом щось скуповують і повертають цінності до України! Знову таки, незаконно, тихо продаючи предмети олігархам і різноманітним скоробагатькам. Історичні символи поповнюють приватні колекції, осідаючи на крутих дачах.

Невже так важко викупити десяток гривень, срібників і подарувати якомусь державному музею? Хоча, говорити на ці теми з баригами, що з пусткою.

Як правило, після наших виступів залишаються лише фотографії, які історики спрагло включають до дисертацій, книг, розвідок. А ми виступаємо “першоджерелом” – не на аукціонні ж каталоги посилатися вченим…

Даруємо нові світлини!

images3-cdn-auctionmobility-com

Київ. Гривня Злиток, ND (близько 11-го по 13-е століття). ДУЖЕ ДОБРЕ.
62.80 х 30.53 мм; 151.50 СБМ. cf.Spassky-рис. 43; cf.Kaim-32; cf.Petrov-347. Виготовлено під час так званого «монетного періоду”, коли звернення карбування із Західної Європи було призупинено, злитки, такі як цей стали основною формою платежів. Цікава частина російської і української історії. Від помірної до важкої корозії з незначною інкрустацією. Похмуро тоноване.
Естімейт: $ 1000 – $ 1500.

images3-cdn-auctionmobility-com22

images3-cdn-auctionmobility-com2211

Срібник, ND. Святополк I, великий князь київський (1015-19). ДУЖЕ ДОБРЕ.
Спаський-рис. 35. Дуже рідкісний шматок від короткого і насильницького правління старшого сина Володимира I в Святослава, який знають з такими барвистими прізвиськами, як “анафема”, “Окаянного” і “Проклятий принц”. Тримаючи владу в Києві тільки чотири роки, після його звільнення після того, поміщений у в’язницю за спробу повалити свого батька.  Намагався зміцнити свою владу і ліквідація інших суперників, конкретно його трьох братів, які всі померли незабаром після його приходу до влади. Шматок пропонується тут,  частина зовнішнього краю відсутня. Сидить Христос на лицьовій стороні. Деякі невеликі ділянки легких поверхневих мідянкою присутні, але не нав’язливий і згадується виключно для точності. Історичне значення і рідкість не може бути занижена, а можливості для отримання такої монети приходять все рідше. Dark тоноване.
Естімейт: $ 7000 – $ 9000..

images3-cdn-auctionmobility-com333

images3-cdn-auctionmobility-com3311

Срібник, ND. Володимир Святославич, як великий князь київський (980-1015). ВИБІР ДУЖЕ ДРІБНИЙ.
Спаський-Рис.32 Аверс. 2 / Rev. 2. В альтернативному випадку описано як батько Русі і засновника християнства в Київській Русі, Володимир Великий вже давно є джерелом натхнення, і все навіть віддалено пов’язане з ним високо цінується. Частина пропонованих тут є прямий зв’язок з його правління, і має велике історичне значення. У той час він був вражений, велика частина Європи, нарешті, виходить з темних віків і знову відкрили важливість пропаганди в якості інструменту в управлінні справами держави. Частина пропонованих тут не є винятком, з великим князем зображений на престолі, і з першими проявами національної емблеми київської використовуваної на зворотному боці. Кілька сирої, як можна було б очікувати майже будь-який монети цього врожаю  пропонованих тут знаходиться в дивно прекрасному стані лише невеликий 11 мм неглибокої чіпом з одного боку, яка не впливає на розбірливість або легенди. Чи слід вважати одним з кращих прикладів, доступних сьогодні більшість частин буквально бути на шматки або менша частина монети, ніж видно тут. Дуже рідкісна і історично значущих монет. Досить привабливим з красивим, навіть темно-сірий тон.
Естімейт: $ 5000 – $ 7000.

Більше тут -

https://auctions.stacksbowers.com/lots?view=list&sort=auction_date_lot_number&categories=1-11EX3&lots_range=upcoming&is_mixed_lot=sometimes&parent_category=1-11EIV&limit=36https://auctions.stacksbowers.com/lots/view/3-69SLDhttps://auctions.stacksbowers.com/lots/view/3-69U6Lhttps://auctions.stacksbowers.com/lots/view/3-69U6Shttp://www.nyinc.info/

Поки що все. Традиційно напишемо відкритого листа чиновникам, які можливо надішлють чергову відписку. Сподіваємося, співробітники Посольства України в США максимально публічно, гучно навідаються до зазначеного аукціонного закладу, офіційно поцікавляться історією гривні і срібників, а якщо пояснення їх не задовільнить, напишуть заяви до поліції і ФБР. З баригами тільки так – жорстко! А в день торгів варто перефотографувати всіх покупців з України і Росії. Цікаві фізіономії побачите!

Ще раз підкреслю – в державних музеях Національного статусу лише 39 срібників подібного класу! Протягом тижня на двох аукціонах США виставляється аж три! Таке враження, що крім журналістів то нікого не цікавить!

Продовжуємо відслідковувати ситуацію!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

 

До МЗС України, Посольства України в США, Мінкульту України

Журнал «Музеї України» звертає Вашу увагу на появу на двох антикварних торгах у США кількох унікальних лотів часів Київської Русі, що є безцінними скарбами української історії – гривні і трьох срібників.

У науковому обігу України  описано лише 39 срібників подібних типів, які зберігаються у музеях.

За всіма ознаками, скарби незаконно знайшли під час злочинних розкопок чорні копачі, які контрабандно переправили культурні цінності в США. Що є порушенням законодавства.

Торги у січні 2017 у Нью-Йорку.

Просимо НЕГАЙНО створити мобільну міжвідомчу експертну групу, доручити співробітникам Посольства в США отримати офіційне пояснення від власників аукціонів (там майже всі наші колишні громадяни), про легальність лотів. Якщо культурні цінності переміщені незаконно – звернутися до поліції, ФБР, заарештувати лоти і після відповідних процедур переправити національне надбання до Києва – як це роблять італійці.

Такі дії можливі лише на офіційному рівні МЗС і Мінкульту. І саме оперативності і рішучості від співробітників Міністерств і дипломатів, очікує громадськість.

Незаконний розпродаж наших культурних цінностей на закордонних аукціонах варто негайно припинити!

З повагою,

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

 

Деталі – http://museum-ukraine.org.ua/?p=9422

http://museum-ukraine.org.ua/?p=9326

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2157
Отредактировано: 22-12-2016 [14:53]
delete
viktor trigub
viktor trigub, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 4
Читайте также

В ФИФА назвали претендентов на звание лучшего тренера годаВ ФИФА назвали претендентов на звание лучшего тренера года

В ФИФА назвал двенадцать претендентов, которые поспорят за звание лучшего тренера года. Больше информации на странице - http://www.novostimira.com.ua/ ...

Акціями українських енергокомпаній зацікавилася MitsubishiАкціями українських енергокомпаній зацікавилася Mitsubishi

Компанія має намір розширити бізнес у сфері енергетики ...

В Индонезии разрабатывают скоростной самолет для полетов в горахВ Индонезии разрабатывают скоростной самолет для полетов в горах

Прототип индонезийского регионального турбовинтового самолета Aerospace N-219 приступил к летным испытаниям. Первый полет воздушное судно совершило 16 ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

16:44 22/12/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Василь Чорний Винница
Жагуча тема
16:53 22/12/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
реальна сенсація
20:31 22/12/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Є про що подумати
22:54 22/12/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Цікаво.

Комментарии

Рекомендует этот материал. Почему? сенсаційно
16:53 22/12/16
Рекомендует этот материал. Почему? Цікаво
20:32 22/12/16

Live

1 час. назад

Виктор Чиянов публикует статью Жизни легкие были недели…

2 час. назад

Myhail Antonyshyn публикует статью Новини про вічність....

2 час. назад

Жиго публикует статью Щастячко

4 час. назад

sdv публикует статью Незрозуміле функціональне призначення проекту "Стіна". Як рів урятує від бронетанкової групи ворога?

4 час. назад

Андрей Марин комментирует материал Ченстохов. Раздумья

5 час. назад

Литвиненко Анатолий пишет рецензию на публикацию Ченстохов. Раздумья

5 час. назад

Карина Вильнштейн комментирует материал Із дерева злітав пожовклий лист...

5 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал Светлые Силы против Сил Тьмы. Игра по правилам и без...

5 час. назад

Василь Чорний пишет рецензию на публикацию Трамп опасается жертв, а не Ким Чем Ына

5 час. назад

Игорь публикует статью 8 ключевых вопросов, которые помогут вам правильно купить посуду

5 час. назад

Геннадий Балашов публикует статью Трамп опасается жертв, а не Ким Чем Ына

7 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал К. Марло (В.Шекспир) Сонет 38

7 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Ахматова, Цветаева, - их Киев

8 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Не їдьте , братчики, у Крим

8 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Не їдьте , братчики, у Крим

8 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Светлые Силы против Сил Тьмы. Игра по правилам и без...

8 час. назад

_Надежда_ комментирует материал ВСЁ...

8 час. назад

_Надежда_ комментирует материал Із дерева злітав пожовклий лист...

15 час. назад

Василькевич Евгений публикует статью Национальный Корпус вступился за предпринимателе
й промрынка "7КМ"

15 час. назад

Василькевич Евгений публикует статью Национальный Корпус вступился за предпринимателе
й промрынка "7КМ"

15 час. назад

Карина Вильнштейн публикует статью ПРЕМ'ЄРИ ПРИ ВЛАДІ

16 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал Светлые Силы против Сил Тьмы. Игра по правилам и без...

17 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Не їдьте , братчики, у Крим