О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Международная политика  22 декабря 2016 10:36:15

Автор: viktor trigub

Срібники Київських князів знову на торгах в США

Все фото Показать все 5 фото
Срібники Київських князів знову на торгах в США Срібники Київських князів знову на торгах в США Срібники Київських князів знову на торгах в США Срібники Київських князів знову на торгах в США

 

images3-cdn-auctionmobility-com3311В наших музеях десь сорок оригінальних князівських срібників. Лише за тиждень ми знайшли ще три. На торгах в Америці!

Американські антиквари активізуються наприкінці року. А українські журналісти починають вивчати оприлюднені лоти. Знаходимо чимало цікавого. Знову вигулькнули гривні і срібники Київської Русі!

Для біржевих бариг – то просто шматочки металу, які можна вигідно продати, для українців – то символічні речі нашої стародавньої історії, які потребують детального вивчення, опису та почесного місця в музеях, підручниках, фільмах.

Шлях, яким ті експонати потрапили до США добре відомий. Щось було викрадено чи підмінено в державних музеях, щось розкопали чорні археологи. Вивозили в основному через Москву та Польщу. У переважній кількості випадків незаконно. Інакше, були б дозволи про легальний перетин митного кордону України, прізвища власників, експертів. Згідно чинного законодавства, археологічні розкопки робляться лише державними структурами, всі знахідки вважаються державною власністю. Офіційний вивіз подібних речей приватними особами практично заборонено.

Отже, маємо черговий  випадок публічної торгівлі краденими артефактами, вивезеними контрабандно. Кілька серйозних статей Кримінального кодексу.

Єдина структура яка реально бореться з міжнародними баригами – маленький сайт “Музеї України”. Лише силою слова і максимальної гласності. Ні МЗС, ні Мінкульт, ні СБУ, ні Служба зовнішньої розвідки так і не змогли зібратися, створити якусь експертну групу, яка б дієво реагувала на факти незаконного розпродажу наших скарбів! Що важко офіційно звернутися через наші посольства до Інтерполу, місцевої поліції, спецслужб, аби зупинити торги до представлення законності виставлених лотів!? Довели факт контрабанди – арешт, конфіскація, повернення в Україну. Вивчить подібний досвід Італії нарешті!

Після наших чисельних публікацій про торги незаконно переміщеними культурними цінностями, аукціони і їх власники несуть значні репутаційні втрати і нині стараються обмежувати продаж українських лотів. Хоча б у публічній площині. Відповідно, падає ціна, вивіз скарбів стає нерентабельним. Бариги оптом щось скуповують і повертають цінності до України! Знову таки, незаконно, тихо продаючи предмети олігархам і різноманітним скоробагатькам. Історичні символи поповнюють приватні колекції, осідаючи на крутих дачах.

Невже так важко викупити десяток гривень, срібників і подарувати якомусь державному музею? Хоча, говорити на ці теми з баригами, що з пусткою.

Як правило, після наших виступів залишаються лише фотографії, які історики спрагло включають до дисертацій, книг, розвідок. А ми виступаємо “першоджерелом” – не на аукціонні ж каталоги посилатися вченим…

Даруємо нові світлини!

images3-cdn-auctionmobility-com

Київ. Гривня Злиток, ND (близько 11-го по 13-е століття). ДУЖЕ ДОБРЕ.
62.80 х 30.53 мм; 151.50 СБМ. cf.Spassky-рис. 43; cf.Kaim-32; cf.Petrov-347. Виготовлено під час так званого «монетного періоду”, коли звернення карбування із Західної Європи було призупинено, злитки, такі як цей стали основною формою платежів. Цікава частина російської і української історії. Від помірної до важкої корозії з незначною інкрустацією. Похмуро тоноване.
Естімейт: $ 1000 – $ 1500.

images3-cdn-auctionmobility-com22

images3-cdn-auctionmobility-com2211

Срібник, ND. Святополк I, великий князь київський (1015-19). ДУЖЕ ДОБРЕ.
Спаський-рис. 35. Дуже рідкісний шматок від короткого і насильницького правління старшого сина Володимира I в Святослава, який знають з такими барвистими прізвиськами, як “анафема”, “Окаянного” і “Проклятий принц”. Тримаючи владу в Києві тільки чотири роки, після його звільнення після того, поміщений у в’язницю за спробу повалити свого батька.  Намагався зміцнити свою владу і ліквідація інших суперників, конкретно його трьох братів, які всі померли незабаром після його приходу до влади. Шматок пропонується тут,  частина зовнішнього краю відсутня. Сидить Христос на лицьовій стороні. Деякі невеликі ділянки легких поверхневих мідянкою присутні, але не нав’язливий і згадується виключно для точності. Історичне значення і рідкість не може бути занижена, а можливості для отримання такої монети приходять все рідше. Dark тоноване.
Естімейт: $ 7000 – $ 9000..

images3-cdn-auctionmobility-com333

images3-cdn-auctionmobility-com3311

Срібник, ND. Володимир Святославич, як великий князь київський (980-1015). ВИБІР ДУЖЕ ДРІБНИЙ.
Спаський-Рис.32 Аверс. 2 / Rev. 2. В альтернативному випадку описано як батько Русі і засновника християнства в Київській Русі, Володимир Великий вже давно є джерелом натхнення, і все навіть віддалено пов’язане з ним високо цінується. Частина пропонованих тут є прямий зв’язок з його правління, і має велике історичне значення. У той час він був вражений, велика частина Європи, нарешті, виходить з темних віків і знову відкрили важливість пропаганди в якості інструменту в управлінні справами держави. Частина пропонованих тут не є винятком, з великим князем зображений на престолі, і з першими проявами національної емблеми київської використовуваної на зворотному боці. Кілька сирої, як можна було б очікувати майже будь-який монети цього врожаю  пропонованих тут знаходиться в дивно прекрасному стані лише невеликий 11 мм неглибокої чіпом з одного боку, яка не впливає на розбірливість або легенди. Чи слід вважати одним з кращих прикладів, доступних сьогодні більшість частин буквально бути на шматки або менша частина монети, ніж видно тут. Дуже рідкісна і історично значущих монет. Досить привабливим з красивим, навіть темно-сірий тон.
Естімейт: $ 5000 – $ 7000.

Більше тут -

https://auctions.stacksbowers.com/lots?view=list&sort=auction_date_lot_number&categories=1-11EX3&lots_range=upcoming&is_mixed_lot=sometimes&parent_category=1-11EIV&limit=36https://auctions.stacksbowers.com/lots/view/3-69SLDhttps://auctions.stacksbowers.com/lots/view/3-69U6Lhttps://auctions.stacksbowers.com/lots/view/3-69U6Shttp://www.nyinc.info/

Поки що все. Традиційно напишемо відкритого листа чиновникам, які можливо надішлють чергову відписку. Сподіваємося, співробітники Посольства України в США максимально публічно, гучно навідаються до зазначеного аукціонного закладу, офіційно поцікавляться історією гривні і срібників, а якщо пояснення їх не задовільнить, напишуть заяви до поліції і ФБР. З баригами тільки так – жорстко! А в день торгів варто перефотографувати всіх покупців з України і Росії. Цікаві фізіономії побачите!

Ще раз підкреслю – в державних музеях Національного статусу лише 39 срібників подібного класу! Протягом тижня на двох аукціонах США виставляється аж три! Таке враження, що крім журналістів то нікого не цікавить!

Продовжуємо відслідковувати ситуацію!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

 

До МЗС України, Посольства України в США, Мінкульту України

Журнал «Музеї України» звертає Вашу увагу на появу на двох антикварних торгах у США кількох унікальних лотів часів Київської Русі, що є безцінними скарбами української історії – гривні і трьох срібників.

У науковому обігу України  описано лише 39 срібників подібних типів, які зберігаються у музеях.

За всіма ознаками, скарби незаконно знайшли під час злочинних розкопок чорні копачі, які контрабандно переправили культурні цінності в США. Що є порушенням законодавства.

Торги у січні 2017 у Нью-Йорку.

Просимо НЕГАЙНО створити мобільну міжвідомчу експертну групу, доручити співробітникам Посольства в США отримати офіційне пояснення від власників аукціонів (там майже всі наші колишні громадяни), про легальність лотів. Якщо культурні цінності переміщені незаконно – звернутися до поліції, ФБР, заарештувати лоти і після відповідних процедур переправити національне надбання до Києва – як це роблять італійці.

Такі дії можливі лише на офіційному рівні МЗС і Мінкульту. І саме оперативності і рішучості від співробітників Міністерств і дипломатів, очікує громадськість.

Незаконний розпродаж наших культурних цінностей на закордонних аукціонах варто негайно припинити!

З повагою,

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

 

Деталі – http://museum-ukraine.org.ua/?p=9422

http://museum-ukraine.org.ua/?p=9326

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 828
Отредактировано: 22-12-2016 [14:53]
delete
viktor trigub
viktor trigub, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 2, Всего рецензий: 4
Читайте также

Оксане Сыроид на пятый день голодовки стало плохоОксане Сыроид на пятый день голодовки стало плохо

Заместителя председателя Верховной Рады Оксану Сыроид, которая пятые сутки голодала под зданием Администрации президента, забрала скорая медицинская п ...

Луценко пообещал больше денег местным прокурорамЛуценко пообещал больше денег местным прокурорам

Генеральный прокурор Украины Юрий Луценко на совещании в Житомире пообещал повышение зарплат местным прокурорам на 20-40%, передает "112 Украина". "Об ...

Фанат сделал тату с изображением плачущего Леброна ДжеймсаФанат сделал тату с изображением плачущего Леброна Джеймса

Кален Гиллис считает баскетболиста плаксой ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

16:44 22/12/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Жагуча тема
16:53 22/12/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
реальна сенсація
20:31 22/12/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Є про що подумати
22:54 22/12/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Цікаво.

Комментарии

Рекомендует этот материал. Почему? сенсаційно
16:53 22/12/16
Рекомендует этот материал. Почему? Цікаво
20:32 22/12/16

Live

1 мин. назад

Александра Треффер комментирует материал Помни

46 мин. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Знай наших!

47 мин. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Знай наших!

1 час. назад

Жанна Жабкина комментирует материал Знай наших!

1 час. назад

Жанна Жабкина рекомендует материал Знай наших!

1 час. назад

Геннадий Москаль рекомендует материал Помни

1 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Ублюдоки у власти 2. Матиос и его подельники. Дело Журавлева и не только: созданное на песке в песок и обратится.

2 час. назад

Геннадий Москаль комментирует материал Знай наших!

2 час. назад

Влочега комментирует материал Ублюдоки у власти 2. Матиос и его подельники. Дело Журавлева и не только: созданное на песке в песок и обратится.

2 час. назад

Элина Данилина рекомендует материал Знай наших!

2 час. назад

Элина Данилина рекомендует материал Голосять про пустку відстані...

2 час. назад

Элина Данилина рекомендует материал Похоже, я — из свежих роз!..

2 час. назад

sdv публикует статью Луганська ахінея, або Як авіація НАТО впливає на екологію Донбасу

2 час. назад

Элина Данилина рекомендует материал Всепожирающая страсть!

2 час. назад

Элина Данилина рекомендует материал Имя Твое.

3 час. назад

Влочега комментирует материал Ублюдоки у власти 2. Матиос и его подельники. Дело Журавлева и не только: созданное на песке в песок и обратится.

3 час. назад

Элина Данилина рекомендует материал Помни

3 час. назад

Марк Львович комментирует материал Ублюдоки у власти 2. Матиос и его подельники. Дело Журавлева и не только: созданное на песке в песок и обратится.

3 час. назад

Марк Львович комментирует материал Ублюдоки у власти 2. Матиос и его подельники. Дело Журавлева и не только: созданное на песке в песок и обратится.

3 час. назад

Марк Львович комментирует материал Ублюдоки у власти 2. Матиос и его подельники. Дело Журавлева и не только: созданное на песке в песок и обратится.

3 час. назад

Влочега пишет рецензию на публикацию Тільки патріоти здатні перемагати

3 час. назад

Володимир Бровко публикует статью ОНИ БОРОЛИСЬ С КОММУНИЗМОМ Кн.2 гл.5 ч.4-2

3 час. назад

Евгений Татьянов комментирует материал Тільки патріоти здатні перемагати