О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Проза  22 ноября 2016 01:46:42

Сповідь Діда Війни

Сповідь Діда Війни

Я – Дід війни. То мене політики нарекли свого часу Дитиною війни, але ж мені уже сімдесят чотири… А бабі моїй – сімдесят три. Пару років тому в нас забрали льготи. ДІТЕЙ ВІЙНИ. Тепер-от хочуть підсадити на с у б с и д і ю…

Ні, ми не жебраки, яким потрібна допомога у злиднях. Ми пережили війну – в дитинстві.  Переживем і цю напасть!

Працюючи усе своє життя, ми придбали такий-сякий д о с т а т о к. Дачу цегляну збудували – ще у вісімдесяті, яку нещодавно спробували продати. Безрезультатно! Через «море», Київське водосховище, від нашого дачного селища – Чорнобиль… І хоча у нас відносно чисто, «круті» сюди не навідуються. А прості покупці спроможні купити нерухомість лише за безцінь.

…Навесні вісімдесят шостого ми як раз відпочивали на дачі. Двадцять шостого була чудова погода, сонячна і тепла. Повівав легенький вітерець – з півдня. Наша родина, пам’ятаю, обідала на подвір’ї, біля будиночку. Хіба могли ми тоді знати, що за кілька десятків кілометрів уже палахкотіла Зоря Полинь?! Почався новий відлік Часу: до і після…

Так, ми ще не знали, як драпали тодішні компартійні очільнички наші – на вантажівках, з радіоактивними меблями та килимами. Своїх дітей вони уже встигли на той момент вивезти. Про це ми дізналися лише після повернення до Києва. Ніякої офіційної інформації – лише чутки. Розмови бабусь під «парадними», миття підлоги, змінне взуття.

І – «велопробіг під каштанами». З рясним травневим дощем. І – «демонстрація трудящих». На Хрещатику та по телевізору. Всі – щасливі, радісні…  Усі – радянські.

Повертаючись до новітнього часу, скажу: то за що ж я маю, панове можновладці, сплачувати податки?.. За свій напіврозвалений сарай? За квадратні метри, зведені більш ніж тридцять років тому? За машину, придбану ще в радянські часи? За гараж – на відгородженому шматку болота, засипаному ледь не власноруч?

От і все. Яка там субсидія, кажете? Мізерна, копійчана…

Виявляється, її видають не на всю площу, на якій проживає родина, а лише на певну її частину. Моя баба жаліється: забрали пенсію... Бо ж ми твердо вирішили: платити за квартиру. А коли так, то як раз бабиної пенсії і вистачить, особливо взимку – в опалювальний сезон. Жити будемо лише на мою пенсію – удвох. Зате – нехай тільки сунуться до нас. Охоронятиму своє майно – разом із сараєм дачним – з «двостволкою». Зареєстрованою, між іншим. Нехай спробують порахувати, скільки я їм винен!

«Дітям війни» свого часу видавали посвідчення, в метро могли їздити безкоштовно. Тепер – аби  п о д о в ж и т и оте посвідчення – потрібно вистояти у довжелезній черзі. Через те, що  б а н к  л о п н у в. Там, де вони були зареєстровані.

Подейкують люди, пограбували той банк, що наше місто обслуговував. Заощадження простих громадян поцупили. Закрили рахунки підприємств комунальної власності – з багатотисячними активами.

Тож я нині став Дідом війни. Я – на фронті. Хоч і мовчазливому, але – на ФРОНТІ. Не потрібно, панове, перетворювати мене на жебрака. Я – достойна людина. Нехай про те пам’ятають сьогоднішні можновладці. У них, кажете, мільйони долярів під матрасами?..

А наді мною – мій Рід. Мої предки, які усе те бачать. Ви, турботливі наші, зібралися драпати звідси? До Європи?

Е, ні… Зупиніться, поки не пізно. Бо ж будете оті свої годинники швейцарські у пеклі ковтати! У смолі варитися – разом з ланцюжками золотими та каблучками діамантовими... Нагадають вам чорти у с е – і льготи наші,  і субсидії, од яких ми готові відмовитися. Аби не чорнити ними душу, не загиджувати її стоянням багатогодинним по  чергах. Ви – раби отих своїх нечесних статків. Ми – вільні. Ви продалися нечистому і тепер трясетеся над горами антикваріату, раритетів усіляких… Ми ж – спимо спокійно. У нас немає ані золотих унітазів, ані батонів позолочених!

А вас панна Історія – рано чи пізно – в ті унітази спустить… у вигляді лайна. Попливете відтак до Європи… НА ЧУЖИНУ.

Ми ж, господарі славні, нащадки отців та дідів наших, жили на цій землі десятки, сотні років – і далі житимемо. І підемо звідси – ДОСТОЙНО. У призначений Всевишнім час.

І будемо з небес за всім, що тут коїться, спостерігати. Як потрібно буде, то й по руках дамо – усім ордам татаро-монгольським наступним!

Чом же не боїтеся ви тієї Волі, панове? Згадайте хоча б своїх синів, дочок. Онуків і правнуків. Не накликайте на голови їхні кару Божу – за сподіяні вами гріхи. Будьте Людьми – хоча б в останню мить свого земного існування… І – пам’ятайте:

СЛОВО моє – міцне.

ТВЕРДЕ, мов криця.

Гостре, мов сталь.

Влучне, мов стріла.

Бо СЛОВО – то ЗБРОЯ.

І я – Дід війни. Мені – сімдесят чотири!

Сповідь Діда Війни

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 407
delete
Вікторія Івченко
Вікторія Івченко, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 10, Всего рецензий: 0
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

Комментарии

Рекомендует этот материал. Почему? Так воно і є!
06:42 22/11/16
Ми ж, господарі славні, нащадки отців та дідів наших, жили на цій землі десятки, сотні років – і далі житимемо. І підемо звідси – ДОСТОЙНО. У призначений Всевишнім час.
Читать полностью: http://h.ua/story/433939/#ixzz4Qi3lUaMa

Лет 20 тому назад, на самом пике лихих 90-х, волею случая оказался я на дне рождения одного человека, бывшего руководителя, который не стал участвовать в дерибане собственного предприятия, а ушёл на пенсию. Пошёл работать простым слесарем на котельную, благо это дело он знал и любил. А спустя год, все его начальники уже находились под следствием за тот дерибан, на котором они обогатились несказанно. Дело было громкое, сидели они в СИЗО соседней области в тогда ещё неизвестных нам VIP-камерах, с телевизором, джакузи и пр.
И вот мы поднимаем тосты на дне рождения, закусываем, ведём разговоры всякие. И тут я, ранее наслышавшись о "телевизорах в тюрьме", сдуру ляпнул о том, что бывшие начальники нашего именинника сидят в камерах с телевизорами и всеми удобствами, а еду им приносят из ресторана.
Ответ этого, убелённого сединами человека, до сих пор помню почти дословно:
"Говоришь, Серёжа: с японским телевизором и душем? Да, с телевизором и с итальянским санузлом, НО В ТЮРЬМЕ! А мы сидим и пьём чарку. А после стола пойдём гулять в парк, а они останутся в тюрьме. А когда вернёмся домой, будем спать спокойно, а они, даже если откупятся и выйдут на свободу, всё равно спать спокойно не будут "
07:10 22/11/16
Тема, достойная романа или повести. Я была знакома с одной семьей "дерибанщика". Тоже на именинах встречались. Они ныне - очень пожилые люди, сын - в Америке. Но ехать туда не хотят. Тут свой век доживают. Соседи, ближайшее окружение знает о ЛИХОМ прошлом главы семьи. Некоторые плюют ему в след... В глаза говорят, что думают о нем.

Еще одну КОМАНДУ приходилось лицезреть ВБЛИЗИ несколько лет назад. Бравые-удалые бывшие комсомольцы и компартийцы награбили себе ИЗ АКТИВОВ распадавшегося некогда СССР. Ихний предводитель, который говорил скороговоркой, все, помню повторял:"Я ничего не брал... Я ЦЕРКОВЬ СТРОИЛ". Так-то.

А потом вся братва сделалась дворянского роду-племени - в одночасье. В роскошных хоромах жили, ордена себе нацепили. ДВОРЯНЕ. Друг дуга посвящали в ВЫСШУЮ знать - в той церкви. При Януковиче - первыми прихвостнями были. Выпросить у них снега зимой - и то было нереально! Не то что какую-то там спонсорскую помощь. На издание книги.

От них всех реально НЕСЕТ. Сами понимаете, чем. Потому что в глубине души, которую они давно продали, сидит нечистый... Последней каплей в моей истории с "ЗАЩИТНИКАМИ РОДИНЫ" был пир, на который они созвали всех НУЖНЫХ людей. Я вблизи посмотрела на этот люд - и больше знать их не хочу.
10:55 22/11/16
Виктория, когда-то в сети мне попался стих Михаила Малкова " Последний парад". Более пронзительного стихотворения я не встречаю уже много лет. Вот оно:

Последний парад

Михаил МалковСобирался солдат
на последний парад,
сердце стиснула горечь тупая -
в День Победы
отчетливо понял - пора,
знать Последний Парад наступает.
Бог с ним, не генерал, даже не капитан,
две контузии, восемь медалей...
Две далеких войны
шли за ним по-пятам,
да похоже, пока не догнали.

Никому не сказал, просто понял - пора
воротиться назад в Сорок Пятый.
Выпил водки чуток...
(Не велят доктора,
только как же без водки солдату?..)
Усмехнувшись, сказал - выпей, друг боевой,
поминая братка-одногодка.
Столько лет не дрожавшие
губы его
обжигала холодная водка.

Собирался солдат, вспоминая как жил,
плен короткий, бараки под Мценском,
как бежал, и как быстро
тупились ножи
перед взятием города Энска.
А собравшись - из дома солдат выходил,
будто перед атакой спокойный
и гремели медали на старой груди,
заглушая набат колокольный.

На последний парад... Остальное - мура,
ерунда - демократы, валюта...
Лихо выпятил грудь,
чтобы крикнуть - Ура-а!!!
под победные залпы салюта.
Разорвался в ночи ярко-огненный шар,
рассыпая багровые пятна...
И в холодное небо
рванулась Душа,
и забыла
вернуться обратно.

1991 год
22:50 22/11/16
Да... Сильное стихотворение!
"И в холодное небо
рванулась Душа,и забыла
вернуться обратно".

Читать полностью: http://h.ua/story/433939/#3329495#ixzz4Qm81NAxE
23:26 22/11/16
Petro Boriwiter Запорожье
Рекомендует этот материал. Почему? Слава Дідам війні і бабам також! Слава Україні! А ворогам їх - погибель!Благослови Господи!
20:53 22/11/16
Боже, зніми прокляття, що тяжіє над нашою землею...
Дякую Вам, Петре!
21:24 22/11/16
Petro Boriwiter Запорожье
Нема ніякого прокляття над нашою землею, Вікторіє. Просто не всі ще люди щиро увірували у Господа, тому він і попускає часто в тих місцях де віри мало в людей.
21:50 22/11/16
Правда Ваша! Чим менше Віри, тим більше бід...
22:44 22/11/16
Petro Boriwiter Запорожье
smile best best
19:46 23/11/16

Live