array(2) { ["id"]=> int(431285) ["frame"]=> string(1) "1" } /art.php Тротуар імені Олександра Грабенка | ХайВей

О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

Политика  10 августа 2016 09:49:25

Тротуар імені Олександра Грабенка

 

 

Є в містах іменні сквери, бульвари та парки. Вони носять імена їх засновників, поважних людей, героїв, іноді навіть власників. Ліпиться ім’я це до вуличного об’єкту простим народом, або штучно владою за її рішенням. Буває, що не співпадає воля влади з бажанням народу. Таких прикладів навіть нашому Кропивницькому безліч.

Тротуар імені Олександра Грабенка

Є в містах іменні сквери, бульвари та парки. Вони носять імена їх засновників, поважних людей, героїв, іноді навіть власників. Ліпиться ім’я це до вуличного об’єкту простим народом, або штучно владою за її рішенням. Буває, що не співпадає воля влади з бажанням народу. Таких прикладів навіть нашому Кропивницькому безліч. Перше що приходить на пам’ять парк імені Пушкіна завжди називали чомусь Козачим островом, а парк 50-річчя Жовтня дендропарком. Але своїх героїв може мати і смітник, і дитячий майданчик, і навіть тротуар.

Чотири місяці тому, на початку квітня біля готелю “Київ” орендар земельної ділянки з майже закинути клумбами і покритим вибоїнами тротуаром ПП “Балтимор” вирішив зробити добру справу. А саме, відремонтувати тротуар, на якому калічили ноги люди та поставити дві тимчасові споруди у вигляді торгівельних павільйонів. А перед цим навести лад с підземними комунікаціями. Але не так сталося, як планувалося. Після самого початку робіт, коли тільки-но з’явилася передбачена технікою безпеки огорожа, у декого засвербіли руки вчинити скандал. На місце подій прийшла… “громадськість”, прибігли представники ЗМІ, міські депутати і навіть особистою персоною заступник міського голови пан Олександр Грабенко.

Ситуація під готелем “Київ” тимчасово урегульована і нейтральна. Розпочаті роботи через вчинені дії громадськості та влади згорнули. Огорожа декому так не сподобалася, що її довелося прибрати. На водоканалівців, які мали угоду на проведення робіт майже на 40 000 гривен” насварили пальчиком”. А прибулі “активісти” відверто натякали орендарям про “необхідність платити”. До їх числа потрапили “активісти” незрозумілої спрямованості, ветерани АТО з незрозумілими претензіями, а ще до цього долучили депутатів міської ради, і навіть заступника міського голови замість самого. Перша особа міста, кажуть, за сталим звичаєм перебував в Австрії. Ну то таке, майже особисте, якби місто про те посилено не пліткувало.

zg3.jpg?w=590&h=275&crop=1

 

Прибулий заступник міського голови людина у місті нова, що перебуває у своєму кріслі лише завдяки волюнтариській волі нового міського голови пана Андрія Райковича, за особисті заслуги перед ним самим. На жаль, сказане під час конфлікту чиновником про самовільну забудову не було нічим підтверджене. А от у орендаря землі ПП “Балтімор”, як з’ясувалося при журналістському розслідуванні навпаки – все є. І договір оренди, і необхідна прив’язка майбутньої тимчасової споруди, у угода з водоканалом. То що то було? Невже прозорий натяк на відкати для когось з чиновників?

І що ми маємо зараз? Все той же тротуар у вибоїнах, по якому чомусь їздять та паркуються авто. Дехто закидав орендарям на те, що в оренду бралася земля під автостоянку. Але ж через певний час будувати щось подібне на тому втратило сенс, бо парковка у місті стала безкоштовною. І що поганого іншому варіанті благоустрою орендованої землі? А маємо зараз повні підстави присвоїти тротуару ім’я людини, яка зберегла вибоїни в ньому. І ці вибоїни не де небудь, в центрі міста, і на відстані не більше п’ятсот метрів від її робочого кабінету. Хороша робота, панове – зберігати дірки та вибоїни в тротуарах в очікуванні “винагороди” від бажаючих латати вибоїни. Це така турбота про громаду і громадян міста? Звичайно, подорожуючи містом на дорогих авто, ногу чи руку від падіння в тих ямах не пошкодиш. Чи може то така лінія економії у міської? А вибоїни є і ще ближче – у центральному сквері, що під вікнами міської ради.

 
 Хто ж наважиться першим за багато років подати заявку на ремонт тих доріжок? Можливо громаді треба скласти та надіслати якогось листа міському голові Андрію Райковичу чи його славному заступникові Олександру Грабенку та смиренно чекати накладення позитивної резолюції. Тож час милуватися та обходити глибокі калюжі після дощу на тротуарі імені Олександра Грабенка у кропивничан є. А поки що влада займається свіжаком, тими ділянками тротурів, які ремонтувалися цього року, але… були змиті дощем. Виходить, що тротуар імені Грабенка ще почекає не то ремонту, не то хабара за право ремонту. То ж місто затамувало подих в очікуванні подальших подій.

 

Тротуар імені Олександра Грабенка

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 468
delete
Василь Чорний, Винница, свободный журналист "ХайВей"
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +1
Всего комментариев: 1, Всего рецензий: 1
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

20:22 07/11/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
 

Комментарии

Рекомендует этот материал.
20:22 07/11/16

Live

5 час. назад

Вікторія Івченко публикует статью \"Принцесо зачаровна, не бійся...\"

6 час. назад

Myhail Antonyshyn публикует статью Тимошенко - президент, що далі?

.........

9 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Рiзноманiття осенi

...

12 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Відчинивши двері....

...

13 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Досліджуючи власне коріння

13 час. назад

Alex Vahnij публикует статью Досліджуючи власне коріння

......

14 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Карбуючи підле свавілля

...

14 час. назад

Родослав Корченюк рекомендует материал Продовження заробітчанської
теми \"Шибче, курва, шибче!\"

16 час. назад

Горбатюк Микола публикует статью Продовження заробітчанської
теми \"Шибче, курва, шибче!\"

16 час. назад

Іван Парнікоза публикует статью Українська Антарктида. Частина 2. Довгий континент – Південна Америка

.........

17 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Зимня ріка

17 час. назад

Alex Vahnij публикует статью Карбуючи підле свавілля