О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  12 июля 2016 15:33:55

Велич, «мєлоч», викрутаси…

 

фото Українського кризового медіа центру

На топонімічному фронті в Кіровограді, як і в зоні АТО, ні затишшя , ні перемир’я насправді не буває. Візит до Кіровограда екс-земляка професора Володимира Панченка, як і очікувалося завершився черговим майже пшиком. Певні кола українських патріотів, яких цілий рік цькували затяті русофіли-єлисаветградці повернулися туди де вони і були  рік тому – до назви « Златопіль», але вже  у різних філологічних варіаціях. Змарнований патріотами рік нічому їх не навчив, хіба що нарешті остаточно відкинути все єлисаветградське при обговоренні проблеми і не гратися в дипломатію з «підступним і добре оплачуваним Кремлем ворогом»  та безкоштовно завербованим або розумово обмеженим зомбованим  напівхохляцьким контингентом.

За рік дебатів група згуртованих «златопільців» сходила у табір прихильників Інгульську, а після їх поразки від місцевих се парів та їх лобі у Києві у табір кропівничан. А коли і у тих запахло смаженим, а вірніше вдало збунтували місцевий дипкорпус, то під прапором миротворця професора Панченка знову взялися за своє погано забуте, за ідею українського Златополя. За цим візитом було ще пару демаршів від «протиборчої сторони» – галас після візиту Артема Стрижакова до Вільнюса з роликом за участю Леоніда Кравчука, що так була ж така цариця, та візит чергового  «нейтрального спецкора з Києва». Останній працював по шаблону – викласти точки зору всіх сторін. Але цього разу ще й перли підібрав з долівки. Знайшла столична душа в Кіровограді і місцевого Олеся Бузину. Ним виявився лікар Барков, який  назвав прізвище  корифея  та засновника українського професійного театру Марка Кропивницького «клічкою». Отаке воно культурологічне обличчя «руского міра» єлисаветградського пошиву чи розливу. Все що не московське обвішується ярликами, обливається помиями, фарбується в замовний з Москви колір. І от з цим оговтілим непотребом вирішили домовлятися патріотичні професори та доценти… Як ще краще здати ворогові Україну-неньку?

І що ми маємо? Ті хто вважає себе патріотами рік ходили по колу окресленому місцевим апологетами «руского міра» та запроданцями різних мастей, яких вже розплодилося на пару тисяч  «особєй». Нечисть плодиться, а свої воюють з своїми, і кожний за своє. Одні за Ексампей, другі за Козачий, треті за Інгульськ, четверті за Кропівницький,  п’яті  за нібито «українського мужика» з дивним ім’ям  Єлисавет, шості, як справжні шістки в чиїсь чужій колоді «за рибу гроші», пардон,  за Златопіль. Останнє оголошується нейтральним і нейтралітетом. А чи буває нейтралітет у боротьбі з ворогом, що на тебе напав, обібрав та збиткується нам цілою нацією?

фото Українського кризового медіа центру

З Златополем вже були «прогоди», а нині доводячи рух по спіралі хтось нібито не сподівається на чергову порцію помиїв на все українське і на власну «розумну макітру». Це вже проходили – і байку про «злу тополю», і тезу про «золотого тільця», і чули про назви сіл на придніпров’ї та їх дубляж.  А ще було адміністративно стерте з мапи України місто Златопіль, і відроджувати мертво знищене в іншому місці якась неблаговидна прикмета. А ще куди правду подіти – той зниклий в нетрях Новомиргорода  Златопіль був… імперською назвою. Його присвоїли містечку Гулійпіль прішлі москалі, що загарбали козацький край! То що відроджуємо, і що пропагандуємо, панове? Знову Новоросію, бо це тоді було саме так!!! Допрофесорилися панове  «українські сільсько-містечкові науковці»!  Невже ваші вчені ступені походять не від наукових знань та здобутків, а від звичайного українського слова «ступа», що ви берете в оренду у Баби Яги?

фото Українського кризового медіа центру

Читаєш слововиливи на вигляд розумних людей, що знову хочуть пошити себе у дурні і дивуєшся… Скільки можна наступати на одні і ті ж самі «топонімічні граблі». «Мудрий підмоскалок» Кость Шляховий вже писав про «злу тополю», а Вам цього знову замало. А ще в нього є і інші «перли».  Другий про «помилкове джерело» де згадується топонім Новокозачин, а то все ж історичне джерело не вподобане москалями, а третій про походження Кучмані від прізвища  Президента України Леоніда Даниловича Кучми! Але таке на віру сприймають лише дурні чи по сучасному лохи, Кучманський шлях, назва якого походить від місцини, де він брав початок так існував. Він залишив жирний відбиток на десятках середньовічних мап, про які замовчує російський філолог і проросійський псевдо науковець Кость Шляховий. Ну, робота така у покруча… То чия ідея знову підставитися під його «наукові кпини»? Хто візьме на себе сміливість наукового першовідкривача-двічі златопільця? Нечиста водить Вас по колу «поважне наукове панство»! Тож сходіть до українського храму, сповідуйтесь і покайтесь. Перл «Златопіль» вже бляклий і потертий за двадцять з гаком років, а от імена українських героїв та світочів нації не померкнуть ніколи! Чи ви флюгерно працюєте, і чекаєте на новий прихід москалів, що заговорили за політичну заангажованність ? Імена Марка Кропивницького, Петра Калнишеського, Івана Богуна, Івана Мазепи та інших ніколи не покриються морюхою часу, наприклад як ваші, або низки іншим підросійщених пристосуванців. В про це, мабуть,  ще не думали… А дарма, бо час всіх розсудить і засудить без посилання на політичні кон’юктури . Все українське на українській землі, то є одвічна константа, що не підлягає сумнівам сумнівних та тих, хто сумнівається та сіє сумнів навколо. Отака вона різниця між величчю, дріб’язком та викрутасами.

 

Велич, «мєлоч», викрутаси…

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 425
delete
Василь Чорний, Винница, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +2
Всего комментариев: 4, Всего рецензий: 2
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

15:36 12/07/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Сумно, але все це має місце...беззубі українці проти зубатих московитів
23:19 12/07/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Отака вона різниця між величчю, дріб'язком та викрутасами.
Ось так.

Комментарии

Рекомендует этот материал.
15:36 12/07/16
Гелена Вербіцка Ивано-Франковск
Рекомендує цей матеріал. Чому? Все українське на українській землі, то є одвічна константа, що не підлягає сумнівам

Читать полностью: http://h.ua/story/430694/#ixzz4ECeQhgXV
17:02 12/07/16
Гелена Вербіцка Ивано-Франковск
Мені подобається Ваш журналістський стиль, особливо метафоричність аргументів у викладі. Мені б такого навчитися)
17:05 12/07/16
Petro Boriwiter Запорожье
Я не хочу больше давать никаких советов на счет переименования. Но закон есть закон и переименовывать необходимо. Власти следует отбросить все неприемлемые предложения по переименованию, а приемлемые поставить на рейтинговое голосование. Какое название приглянется больше горожанам, то и должно официально быть закреплено. Верховная Рада должна дать срок в три месяца местной власти для завершения процедуры переименования.
18:36 12/07/16

Live

3 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию Чекала все життя

5 час. назад

Вікторія Івченко рекомендует материал Микола Сядристий: Між Леніним, Муссоліні та Гітлером − жодної різниці немає!

5 час. назад

Вікторія Івченко пишет рецензию на публикацию Микола Сядристий: Між Леніним, Муссоліні та Гітлером − жодної різниці немає!

5 час. назад

Феликс Пресман Москаль комментирует материал "Я не поэт..." но лезу в ЛитСалон

6 час. назад

Феликс Пресман Москаль рекомендует материал Чекала все життя

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал "Народний голос" - нова премія для журналістів з'явиться в Україні

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Языковые квоты в СМИ – это вопиющее нарушение свободы слова! - считают европейские журналисты

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал В Украине нужно спасать остатки свободы слова

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Савченко поддержала создание журналисткой премии «Народный голос»

8 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Чекала все життя

8 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Чекала все життя

8 час. назад

Гануся публикует статью Представники ЄС урочисто відкрили Європейський тиждень сталої енергії 2018 у Чернівцях

8 час. назад

Жиго публикует статью Під променями давньої звізди...

10 час. назад

Виченд Тутс комментирует материал Чекала все життя

10 час. назад

Олександра Адамчук публикует новость Савченко поддержала создание журналисткой премии «Народный голос»

10 час. назад

Олександра Адамчук публикует новость В Украине нужно спасать остатки свободы слова

11 час. назад

Олександра Адамчук публикует новость Языковые квоты в СМИ – это вопиющее нарушение свободы слова! - считают европейские журналисты

11 час. назад

Олександра Адамчук публикует статью "Народний голос" - нова премія для журналістів з'явиться в Україні

12 час. назад

Дмитрий Соловьев публикует статью ИСПОВЕДЬ БЫВШЕГО «ВАТНИКА» . Предисловие. Часть первая.

13 час. назад

Геннадий Балашов публикует статью Зачем нужны парады ЛГБТ

13 час. назад

amareestlex2505 рекомендует материал Чекала все життя

13 час. назад

amareestlex2505 рекомендует материал "Я не поэт..." но лезу в ЛитСалон