О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  12 января 2016 12:08:39

Місто у вирі «рускага міра»

Все фото Показать все 7 фото
Місто у вирі «рускага міра» Місто у вирі «рускага міра» Місто у вирі «рускага міра» Місто у вирі «рускага міра»

 

  Як це на прикро, але це так, і дуже прикро, що влада  «не чинить опір», а навіть часом цьому сприяє. Круговерті в топоніміці Кіровограда більше двадцяти п’яти років, але останнім поштовхом в її активізації став закон про декомунізації. Саме коли перейменування стало практично неминучим, тоді знову і поперла у наступ нечисть «рускага міра», яка сиділа затаївшись у засідці. Найшовши шпаринку в законі, де нібито необачно забули згадати про деколонізацію, на поверхню знову для щоденного програвання  витягли заїзжену платівку про «історичну назву Єлисаветград» та її походження від імені якоїсь нібито «святої Єлисавети», яку родинними вузами повязализ самим сином Божим Ісусом.. Правда зробили це дуже примітивно, забувши, що та тітка Ісуса і християнкою небула, аранг праведної отримала за народження Іоанна Христителя.

 Ще п’ять років тому було очевидним, що цю назву підтримують лише дві організації – УПЦ МП та партія  «Русскій блок». Всі інші партії, а серед них навіть партія регіонів на громадських слуханнях привселюдно від назви «Єлисаветград» відмовилися. Але потім пішла за командою ймовірно з білокам’яної повзуча русифікація  у вуличній топоніміці та черговий виток агітації за імперську «історичну» назву. Пять років інтенсивного нахабного промивання мізків не минулися непоміченими.  Кількість прихильників, як то зафіксувало недолуге зфальсифіковане опитування досягла майже тридцяти тисяч. Хоча це всього майже десята частина мешканців міста, але це вже занадто… В агітації за проросійську назву, як це не прикро брало участь  державна телерадіокомпанія, попутно організоване цкування української частини  не помалоросійщених громадян з навішування ярлика «єлисаветофобів». І найбільшу активну роль тут відігравала московська церква, що вкрай нахабно почала діяти за часів Януковича. Московські попи пішли у школи, бібліотеки, військові частини, почали шукати прихильників серед вчорашніх непримиримих ворогів – баптистів, адвентистів, п’ятидесятників  та інших  євангельських сект. І походу до військових, яких бувало у разі загибелі московські попи навіть відмовлялися відспівувати, не минулися даром. Знайшлися під впливом попівської агітації такі, які почали  привселюдно демонструвати та висловлювати проросійські настрої та агітувати за «історичну назву  Єлисаветргад». А хіба інші назви міста в історії не були історичними? І хто іде вирішив що залишати в історії, а що викинути з  неї?

 Якось поблажливо до ФСБ-шної конфесії, як і більшість місцевого бізнесу та місцева влада віднеслося військове командування 3-го полку спецназа. А потім помітивши в своїх лавах паростки «рускага міра»,  що проклюнулися у російськомовної і не до кінця  державницьки умотивованої частини військових, навіть вдалося до зйомок та виробництва рекламного ролика проти Єлисаветграда. Та ролик роликом, а Чорну справу попи та їх співчуваючи зробили. Серед військових стався розкол, а їх російська частина пішла на мітинги ,слухання та обговорення з  своїми проросійськими закидами на радість московських попів та їх кремлівських господарів. Отака вона гібридна війна!  Дивлячись записи з виступами та читаючи у проросіських “Акулах»  на «особливі думки офіцерів Єгорових, Почерняєвих розумієш чому не до кінця боєздатна українська армія. Бійцям-патріотам  на перешкоді такі «хоробрі офіцери з Єлисавтею на язиці».

 Спостерігаючи шабаш п’ятої колони 27 грудня 2015 року, один з місцевих аналітиків висловив думку, що здається Гіркін помилився з вибором Словянська для початку бунту, і що можливо Кіровоград для цього підійшов би більше. Така думка не така вже далека від істини. А на шабаш прийшли не лише кілька «сміливих організаторів», таких як Євген Бахмач з десятком своїх улюблених московських попів, нардеп Костянтин Яринич, що будує та віддає тим же попам, а не українським храми,і навіть новий міський голова Андрій Райкович.

  Останній, поплутавши грішне з праведним, забувши про свій високий державний офіційний статус, виклав «тимчасову особисту антиукраїнську  думку» за Єлисаветград. Але на відміну від мера Вільнюса пляшки «Путінки» від російського посла не дочекався… Той її отримав, як глузливий жест за патріотизм, а мерові Кіровограда не надіслали не повіривши у його «російську історичну прихильність». На останок слід звернути увагу нового міського голови на діюче законодавство, що місто нічого за нову назву не вирішує та про відсутність закону про референдуми в Україні взагалі. То поки такого нічого у нас в державі немає, тоне гоже державному посадовцю займатися «збудженням проплачених з Москви народних мас». Це не входить в його посадові обов’язки і суперечить духові державної політики, неговорючі вже про дотичні ознаки сепаратизму.

  Детально, і по поличкам  розіклав всі рівні змови п’ятої колони          місцевий журналіст Дмитро Сінченко. А місцеві військові, не з тих хто поодиноко «волає за проімперський Єлисаветград» навіть звернулися до голови СБУ з вимогою розібратися та поставити на місце всіх палких прихильників країни-агресора та спільної з нею історії. Далі  буде, а що незабаром побачимо. Але прикро, що влада мляво спостерігає за процесом «чия візьме верх»… А взяти повинанна наша… і тільки!!! І для цього не треба сидіти склавши руки, а діяти у відповідь ворогові, бо така вона гібридна війна. «Гібрида» не видно, але він всюди і під кожним кущем…

В історичному плані, пригадується, що ні в1924, ні в 1934 чи 1939 році проти перейменування міста ніхто не протестував… Навпаки виходили на площу з «загальним одобрямсом». А нині загальний протест!!!  То чи не здається, що за методикою «організації загального шухера» маємо справу з одним і тим же нахабним ляльководом з білокам’яної? Лише кощунствено вийшли під українським прапорами, а не під своїми триколорами чи червоними… Одне слово  - до вжитку залучені «гібриди».

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 1068
delete
Василь Чорний, Винница, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +6
Всего комментариев: 17, Всего рецензий: 5
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

12:14 12/01/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Дуже змістовна стаття. За владу прикро, що немає зубів і не вставляє протези...
12:57 12/01/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
viktor trigub Киев
мдя...
20:30 12/01/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
outsider Винница
Інформативно та варто до уваги
22:31 12/01/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
 
23:09 12/01/16
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Але прикро, що влада мляво спостерігає за процесом «чия візьме верх»… А взяти повинна наша… і тільки!!!

Комментарии

Рекомендует этот материал. Почему? Цікаві факти і цікаво написано
12:15 12/01/16
viktor trigub Киев
Рекомендует этот материал.
12:57 12/01/16
А почему бы не назвать город так, как хочет основная масса жителей.
Мне кажется, они имеют на это полное право.
14:12 12/01/16
Cидоренко!!! Оснеовна маса - це 200 000 які не за те що ви хочете!!!
15:26 12/01/16
Знаете, Авдеев с Трегубом, для того, что бы прояснить ситуацию, я поступил очень просто - набрал в инете "Кровоград, опрос населения" и вот такой результат получил.

"Жители Кировограда за переименование города в Елисаветград

В воскресенье в Кировограде параллельно с выборами проводили опрос по переименованию города. Опрос проводила мэрия города за пределами избирательных участков с 8.00 до 17.00.


В воскресенье в Кировограде параллельно с выборами проводили опрос по переименованию города. Опрос проводила мэрия города за пределами избирательных участков с 8.00 до 17.00. На рассмотрение выносились семь вариантов будущего названия областного центра: Благомир, Эксампей, Елисаветград, Козачин, Златополь, Кропивницкий и Ингульськ.

Как сообщил заммэра Кировограда Сергей Колодяжный, в опросе приняли участие 45 863 человек (население города – 200 тыс. человек), из них более 35 тысяч проголосовало за Елисаветград.

Результаты опроса будут переданы на рассмотрение Верховной Рады. Именно парламент будет принимать окончательное решение о новом названии Кировограда. При этом переименование Кировограда потребует внесения изменений в Конституцию, поскольку город является областным центром.

Елисаветград – историческое название Кировограда, происходит от названия крепости, которая была заложена в 1754 году. Сама крепость была названа в честь святой Елисаветы.
Источник: LB.ua"
---------------------------------------------------------------------------------Так что, уважаемые, или я что-то не понимаю, или вы что-то не договариваете.
16:24 12/01/16
Василь Чорний Винница
Колодяжний вже не зам мера... В, мабуть , наступний... Це не Ви часом на виборах 2014 були впыйманы КРУ з фальшивою довыдкою про зарплату?
17:44 12/01/16
Конечно же я, а то кто же ещё.
19:17 12/01/16
Василь Чорний Винница
мало було підписання фіктивних актів у себе на роботі...
21:59 12/01/16
Ну и чудак вы, Чорний.
22:03 12/01/16
Василь Чорний Винница
Чудак - не мудак, как ты.. две большие разницы!!!
00:18 13/01/16
Ми только не договорили что кого-то и вас в том числе пора бы привлнчь...
Мимо того опроса прошло бальше половины голосовавших... Поинтересовались бы еще фамилией Авдеев в выборах ... почитали бы законы, а потом бы писали анонимно...
\ По тексту - " все названия что были исторические" .. До вас Что-то не дошло...
17:34 12/01/16
outsider Винница
Рекомендует этот материал.
20:30 12/01/16
Рекомендует этот материал.
22:31 12/01/16
yarina Киев
Рекомендує цей матеріал.
06:56 13/01/16
Название городам дают созидатели, основатели. Переименовывают обычно оккупанты.
11:31 18/01/16
Танин, як я зрозумів , Ви вже оговтались після подій 2 травня і вилізли на світ божий погавкати?
В буду! москалюка, в буду!
12:36 18/01/16
Александр1979 Харьков
Рекомендует этот материал.
16:31 18/01/16

Live

12 мин. назад

Харламов Виктор Георгиевич комментирует материал Научит ли жить в мире ПокровА

1 час. назад

Алексей Лупоносов публикует статью Скандальный олигарх Бахматюк, обокрав вкладчиков, хочет растянуть возврат долгов Нацбанку еще на 10-12 лет?

3 час. назад

Андрей Андрей рекомендует материал Украина на приёме у психолога

4 час. назад

Геннадий Балашов публикует статью Украина на приёме у психолога

6 час. назад

Сологуб публикует статью Незаконне призначення на посаду в.о. глави ФДМУ В. Трубарова підриває довіру до приватизації - Ігор Луценко

13 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Песня про мамин рушник

13 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Две дыры

14 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал рассказ из жизни "Последний разговор с Олей в Храме"

19 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

19 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

19 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

19 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от

19 час. назад

Белка Белкина удаляет комментарий к материалу от