О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Интересно в интернете  28 ноября 2015 12:30:46

Автор: Anatolij Avdeev

Голодомор вбивав і "притягував"...

Про голодомор написано багато. Всі пригадані і непригадані жахи чиста правда. Мабуть немає в Україні щасливців, чиєї родини не торкнулася це лихо. Моїх батьків голодомор торкнувся по-різному. Мій батько з бабусею пережив його в Кіровограді та вцілів завдяки хлібним пайкам, та з жахом згадував ті дні свого дитинства. В долі моєї матері все склалося по-іншому. Вона могла не бачити цих жахів, бо проживала в діаспорі, але не так сталося. В 1931 році родина мого діда Андрющенка Дмитра Івановича через безробіття, в пошуках заробітків та кращої долі переїхала до далекої Грузії. На новому місці моєму дідові і бабусі знайшлася важка фізична праця, дах над головою у вигляді бараків та їжа, здобута важкою працею. Мамин старший брат, дядько Микола, якому йшов одинадцятий рік, вивчив грузинську мову і навіть нею читав вірші на пам’ять , що приводило у велике захоплення грузинів. В селищі де жили мої рідні добували гірську породу баріт, яка йшла на виготовлення скла, жило багато українців з різних областей. Грузини ставилися до них дуже гостинно і з великою повагою. В Грузії родина дідуся прожила до 1936 року.

152916_1.jpg

У ті часи, як і зараз люди у час відпустки їздили відпочивати на море. А от моя бабуся в 1933 році цього не зробила, і взявши мою маму, якій тоді ще виповнилося і семи років, поїхала в Україну провідати родичів. Про те, що діялося в Україні та що коїли на нашій землі з українцями комуністи в Грузії ніхто і гадки не мав. Інформація про організований голодомор ні в які шпаринки до не такої вже далекої Грузії не потрапила. І от у травні 1933-го моя бабуся з мамою побачили рідну Україну…

Про жахи голодомору говорили мама і бабуся багато. На Україні пробули трохи більше двох тижнів. Весь цей час моя бабуся витратила на ходіння по «конторах», щоб отримати дозвіл на виїзд з України. Це їй вдалося, бо мала паспорт та грузинську прописку. В цей час моя мама жила в родині бабусиного молодшого брата діда Тихона, що мешкав у селі Пічугіне під Кривим Рогом. Разом з п’ятьма братами та сестрами моя семерічна мама нишпорила в бур’янах, збираючи істивні трави. Про їх, як рятівників розповідала мені ще з дитинства. В раціоні були лобода, яку підмішували у коржики, в яких були ще і висівки. Їли кульбабки, калачики, конюшину, квіти акації, подорожник та інші рослини. Раціон з буряків, макухи та іншого в розповідях бабусі мене малого просто вражав.

Через два тижні «українського гостювання» бабуся мала дозвіл на від’їзд з України та квітки на потяг. Найбільше враження від цієї поїздки у моїх, був прикордонний контроль на кордоні між Росією та Україною перед Таганрогом. З дахів баграми енкаведисти стягували напівживих безбілетників і тих хто не мав дозволів на виїзд з України та кидали їх у кювети помирати. Кордон був «на замку». В такий спосіб радянська влада «по-братерські турбувалася» про Україну в 1933 році.

Моя бабуся тоді в Грузії вже мала паспорт і її дуже обурило те, що грузини в графі «національність» написали – «росіянка». Ці грузинські документи дуже стали у нагоді в 1933 році.

В голодомор у Новій Празі помер мій прадід Іван, а коли мої повернулися з Грузії на Україну, то виявили, що дідова хата у Новій Празі зайнята переселенцями з Білорусі. Після 1933 року всі вільні хати заселяли переселенцями з Росії та згаданої Білорусі, розбавляючт етнічний склад України та виконуючи задумку Сталіна про створення "радянського народу". Повернувшись додому родина стала ще й бездомною. Жили по родичах поки через деякий час толокою не збудували нову хату, в якій і пройшло моє дитинство.

Голодомор в душі і долі

Тему голодомору моя бабуся ніколи від мене не приховувала. В дитинстві її розповіді мене трохи дивували, але з часом коли додалися інші свідчення цей жах став для мене достовірним та вражаючим. Спасіння від голодомору в Грузії було щасливим випадком для родини і сформувало дружнє ставлення до грузинів, про яких я чув з дитинства багато добрих слів. Грузія стала для родини мого діда країною рятівницею завдяки якій моливо появився на світ божий і я.

Передивляючись сімейні реліквії тридцятих років знайшов дозвільну перепустку ОГПУ для в’їзду з Грузії до Вірменії у липні 1933 року, коли родина знову зібралася в повному складі у Грузії після пригод в Україні.

 Дуже дивують люди, що не бажають сприймати жахи минулого та заперечуюють голодомор. Для мене їїх поведінка просто особиста образа. Вірю в те, що родини організаторів тих подій цих жахів не переживали, але їх доля і доля цілого українського народу різні речі.

   Тож вивчивши долі рідних можна зробити висновок, що голодомор не лише вбивав, але і "притягував"...

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 998
delete
Anatolij Avdeev
Anatolij Avdeev, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 7, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

13:11 28/11/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Василь Чорний Винница
Страшна сторінка історії... не треба забувати!!!
14:34 28/11/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Слова скорби по невинно убиенным в мирное время будут звучать еще долго...
Не понятно... материал помещен в раздел "Политика и экономика", помещен правильно, но почему-то написано "Интересно в интернете"?
Да, нынче много людей больше заняты не воспоминаниями о том, что было, а тем горем, что есть. Но я уверен, пройдет какое-то время и уже о нашем времени будут писать примерно так:

Сегодня я зажег свечу,
Слабого легко обидеть…
Я о тех, кому свою мечту
Не дано было увидеть.
.
Сколько слез пролилось тогда,
Сколько люди испытали горя!
Это была не просто беда,
Это было мучений море!

Читать полностью: http://h.ua/story/152953/#ixzz3smwA3kvS
19:33 28/11/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Леся Одинець Тернополь
Запалила свчку. Помолилась. В домы темно ы моторошно. Прочитала статтю Автора - поплакала щиро від душі. Відлягло.
Дуже дивують люди, що не бажають сприймати жахи минулого та заперечуюють голодомор. Для мене їїх поведінка просто особиста образа.

Читать полностью: http://h.ua/story/424517/#ixzz3soC7irFM
20:18 28/11/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Александр1979 Харьков
НЕ МОЖНА ЗАБУВАТИ... це - частина нас...
22:35 28/11/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
outsider Винница
 
06:48 29/11/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
yarina Киев
ПРАВДА

Комментарии

" Пілоти збитого Су-24 судилися з Росією через зарплату
28.11.2015, 12:18, 48
Журналісти виявили матеріали справи, які свідчать, що пілотам не виплачували надбавку до зарплати.

Читайте також
Китай назвав збиття Су-24 нещасним випадком
Суд випустив під заставу затриманих під час пожежі в Одесі 2 травня
У Держдумі заговорили про право РФ на військову відповідь після атаки Су-24
Російські пілоти Олег Пєшков і Костянтин Мурахтін, які керували збитим турками бомбардувальником Су-24, судилися з військовим відомством через невиплати надбавок до заробітної плати.

Так, за даними Тамбовського гарнізонного військового суду, в квітні 2013 року підполковник Олег Пєшков подавав позов про визнання незаконними дій міністра оборони РФ і керівника Федерального казенної установи «Єдиний розрахунковий центр Міністерства оборони РФ».

Як випливає з матеріалів справи, Пєшков вважав, що наказом міністра оборони (рішення суду, дата та номер наказу відсутні) він був незаконно позбавлений щомісячної надбавки до зарплати в розмірі 60% окладу військової посади за виконання завдань, безпосередньо пов'язаних з ризиком для життя і здоров'я у мирний час."

Джерело: Газета.Ru.

Читать полностью: http://h.ua/story/424505/#ixzz3smVFJ3TB
12:37 28/11/15
" Украина готова заместить российские поставки зерна на рынке Турции


143220[1]

Украинские поставки зерновых в Турцию могут вырасти в случае прекращения поставок со стороны российских трейдеров.
“Если Россия прекращает поставлять, то традиционным поставщиком туда является Украина. Нам есть что туда везти. Не только пшеницу и кукурузу, но и подсолнечное масло”, – сказал агентству “Интерфакс-Украина” президент Украинской зерновой ассоциации Владимир Клименко.
Как уточнила ведущий эксперт зернового рынка консалтингового агентства “УкрАгроКонсалт” Елизавета Малышко, Турция очень требовательна к качеству зерновых и обычно закупает небольшие корабельные партии на 3-10 тыс. тонн.
“За четыре месяца 2015/2016 МГ Украина поставила в Турцию 0,4 тыс. тонн кукурузы и 105 тыс. тонн пшеницы, в целом за 2014/2015 МГ наши поставки в эту страну составляли по зерну 329 тыс. тонн, но увеличить их в этом году не составит проблемы”, – сказала она.
По данным руководителя аналитического отдела консалтинговой компании “ААА” Марии Колесник, за 2014/2015 МГ Россия поставила в Турцию 5,5 млн тонн зерновых, что составляет 18% общего российского экспорта зерна.
“Украинская пшеница может частично занять нишу, которая освобождается. Качество нашего продовольственного зерна на высоком уровне, поэтому в случае такой необходимости, думаю, наши трейдеры быстро сориентируются”, – добавила эксперт.
По ее словам, Турция также является крупнейшим экспортером российского подсолнечного масла. В случае приостановки поставок украинские компании также нарастят поставки в этом направлении, поскольку урожай подсолнечника этом году в Украине высокий – около 11 млн тонн.

andreistp

Читать полностью: http://h.ua/story/424534/#ixzz3srHXU1rO
08:15 29/11/15
Василь Чорний Винница
Рекомендует этот материал. Почему? Жива і жахлива історія.
13:12 28/11/15
Рекомендует этот материал. Почему? Когда вспоминают о голодоморе, то тут же "незлим тихим" словом вспоминают и коммунистов, как виновников. Между тем, уже давно открыты все архивы, и настоящими виновниками тех ужасов были жиды! Как, впрочем, и сегодняшних бед.
14:40 28/11/15
Александр1979 Харьков
Рекомендует этот материал.
20:18 28/11/15
outsider Винница
Рекомендует этот материал.
22:35 28/11/15
yarina Киев
Рекомендує цей матеріал.
06:48 29/11/15

Live

9 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

9 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал Перундень

9 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Перундень

9 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

10 час. назад

Саня Коренев комментирует материал Перундень

10 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

10 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

10 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Перундень

10 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Родослав Корченюк комментирует материал Перундень

11 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Перундень