О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Политика  9 октября 2015 20:05:04

Незмивна ганьба вітчизняної юстиції. Комбатанти

Незмивна ганьба вітчизняної юстиції. Комбатанти

 

Під час Перебудови прочитав «Дорогу до рабства» доктора Хайєка. Вражений був розділом «До влади приходять найгірші». Ось тоді мені стало зрозуміло, чому від мене дуже часто люди просто сахались, як від прокаженого, коли просто так, від чистого серця пропонував їм нові, ексклюзивні фахові знання щодо їх роботи. Роботи, котра годує!

Виявляється, показувати свою обізнаність у ті часи було дуже небезпечно! Бо заздрість «найгірших» створювала несприятливі умови для роботи і життя. І люди це добре розуміли. Тому свої знання, свою обізнаність приховували. А протилежне вважали неприродним.

І у ті ж часи перед очима стояв зовсім протилежний приклад «справжньої рейганоміки». Мається на увазі зовсім не економічна політика Р. Рейгана , котру називають «рейганомікою», «консервативною революцією». Останні якраз були наслідком «справжньої рейганоміки» (термін авторський).

Справжня рейганоміка – це робота страшенно зайнятого лідера країни із апаратом своєї адміністрації. Систематичні планові зустрічі Рейгана із відповідальними працівниками апарату підживлювали його цінною інформацією, сприяли підготовці колективних рішень, підвищували авторитет лідера країни. Інший чинник справжньої рейганоміки – залучення до своєї команди кращих фахівців у відповідних галузях. Це була дійсно творча атмосфера, у котрій видатні фахівці із радістю ділилися своїми знаннями та досвідом.

На жаль, те, що вважаю першоджерелом вказаної інформації – щотижневик закордонної інформації ТАРС «Атлас» із грифом «Для службового користування» так і не був розсекречений. Хоча за чутками така спроба паралельно із його переведенням у електронний вигляд (оцифровка) була. Суворов-Різун десь вказував про 3 версії такого чи аналогічного щотижневика: відкриту, для службового користування і секретну. Він їх називав «тассовками». Бо, як треба розуміти, посвідчення кореспонденту ТАРС було прикриттям у більшості випадків для професійних розвідників.

Приблизно у ті ж часи набула поширення інформація про гуртки якості у Японії із тією ж творчою атмосферою обміну знаннями та досвідом для вирішення «вузьких проблем». Що вражало? Якщо пам'ять не підводить, то число таких гуртків досягало більш 2 мільйонів!

Гуртки якості - це 3-8 чоловік (до 25) робітників та керівників нижчої ланки. Третина гуртків якості обговорює проблеми в позаурочний час, на третину членів гуртків якості не поширюється матеріальне заохочення, широко розвинені форми морального заохочення. У систематичних засіданнях гуртків якості беруть участь керівники компаній аж до президента. Гуртки якості створені на усіх етапах розробки і виробництва продукції і є елементом тотальної системи якості практично у всіх корпораціях Японії.

Принципи організації гуртків на думку засновника і теоретика управління якості в Японії Ісикави Каору наступні:

1) Добровільність

2) Саморозвиток

3) Групова діяльність

4) Участь усіх службовців в роботі гуртків

5) Застосування методів управління якістю

6) Взаємозв'язок з робочим місцем

7) Ділова активність і безперервність функціонування

8) Взаєморозвиток

9) Атмосфера новаторства і творчого пошуку

10) Усвідомлення важливості підвищення якості продукції і необхідності рішення завдань в цій у цій області.

У Західній Європі і США, навіть у СРСР часів Перебудови, гуртки якості в помітній кількості не прижилися. Пояснюють вказане особливостями менталітету японців.

Але час повернутися від ліричного відступу від теми до власно неї. Зв'язок нашої теми про ганьбу і комбатантів із тим відступом про щире, безкоштовне, від усієї душі бажання і життєва практика ділитися знаннями, досвідом, навичками фахових, високоосвічених людей із оточенням, чи навіть суспільством – дуже простий. Ніхто із високо посадовців, взагалі можновладців не вбачають рації і користі у вказаній співпраці, спілкуванні, отриманні цінної інформації та знань від підлеглих.

І вони мають рацію! І весь мій життєвий досвід підтверджує вказане!

Раби, холопи, бидло (мабуть, більш точним терміном вказаного є широко вживане слово-характеристика – «совок») при застосуванні «справжньої рейганоміки» у нас просто сідають на шию своїх «освітян». Запанібратство, падіння дисципліни, відверте презирство «слабаком» – це далеко не повний перелік наслідків того, «що від душі».

Певно, Ви, читачу, пам’ятаєте вислів про рабську психологію. Відлуння тієї психології має у 2-х категоріях рабів. Перша категорія рабів, яка прагнула до свободи і незалежності, насправді прагнули позбавитися від зовнішнього рабства і надалі зайняти позицію хазяїна. Дід мого товариша казав: «Немає гірше за того пана, що вийшов із холопа!»

Друга категорія рабів, в силу власних страхів, невпевненості і небажання нести відповідальність за свою долю, за перетворення в ній, в якості компенсації, вимушена була прийняти рабство не як гніт і приниження, а як громадську цінність, навіть мету – сумлінно служити хазяїну, бути виконавчим, відданим, і саме в цьому бачився ними сенс життя, їх доброчесність. Існує схоже на легенду оповідання про отамана І. Сірка, котрий вирубав до коліна декілька сотень земляків, звільнених із полону турків чи татар, за їх бажання знов повернутися у рабство.

Не дарма руський поет М. Некрасов писав: «Люди холопского звания – сущие псы иногда: чем тяжелей наказание, тем им милей господа». Та й у Шевченка було: «Гірше ляха свої люди її розпинають». А ось свіжий коментар (не правлений) до статті «Павло Жебрівський: Спроба зробити Придністров'я-2 – це ключова позиція Росії по Донбасу», Оксана Коваленко, УП _ Четвер, 01 жовтня 2015»:

«sensor+2 _ 01.10.2015 15:20

Огромная ошибка считать что доверие вот той половины на неокупированной территории, которая продолжает винить "хунту" и смотреть русТВ можно завоевать каким-то восстановлением чего-то. Они только ещё больше будут считать нас лохами и ненавидеть. Они реально уважают только силу. И мы будем действительно лохами, если будем продолжать заигрывать с ними как заигрывали 20 лет. Сила и уверенность - вот залог успеха в обращении с ними».

Оця рабська психологія створювала і створює таку собі стіну поміж підлеглими і їх керівниками.

Це такий висновок, така думка автора щодо розумних пропозицій, раціональних ідей знизу до «верхів», котрі останніми не приймаються і не враховуються. Про таке стверджую вже не вперше. Нагадаю про відносно недавню, постмайданну публікацію «Лист Міністру, залишений без відповіді».

Така ж доля спіткала і пропозиції автора щодо комбатантів у багатьох коментарях, особистих посланнях відомим і впливовим особам у соцмережі.

Що мається на увазі?

Є відповідні міжнародні Конвенції про закони і звичаї війни, котрі ВР ратифіковані і є реально нашим вітчизняним законодавством. Згідно із ними до комбатантів, тобто захищених міжнародним законодавством військовослужбовців, зараховуються партизани ті інші добровольці. Вертикаль командирів, відповідна форма, відкрите носіння зброї і таке інше. Ось відоме визначення із Вікіпедії:

«Комбатанти (фр. combattant) — у міжнародному праві особи, які входять до складу збройних сил воюючої країни, беруть участь безпосередньо у воєнних діях. Відтак комбатанство — безпосередня участь вояків у воєнних діях.

Комбатант — особа, яка входить до складу збройних сил країн, які перебувають у стані військового конфлікту, і має право безпосередньо брати участь у військових діях.

Комбатантами є:

•          особовий склад сухопутних, військово-морських і військово-повітряних сил;

•          партизани, особовий склад полків та добровільних загонів, якщо вони мають на чолі особу, відповідальну за своїх підлеглих; мають визначений, добре видимий здалеку відмітний знак; дотримуються у своїх діях правил ведення війни; відкрито носять зброю під час кожного військового зіткнення, а також в час, коли перебувають на очах у противника в ході розгортання в бойові порядки, яке передує нападу в якому вони будуть брати безпосередню участь;

•          екіпажі торгових морських суден, та екіпажі літаків цивільної авіації сторін задіяних у військовому конфлікті, при умові що судна та літаки переобладнані у військові.

Теперішнє військове право як комбатантів розглядає вояків, які беруть участь у національно-визвольних війнах, які ведуться народами для отримання свого права на самовизначення. У разі якщо населення неокупованих територій при наближенні ворога, не встигнувши сформувати регулярні частини, береться за зброю з метою боротьби з військами, що здійснили вторгнення, воно також визначається як воююча сторона конфлікту, за умови, що відкрито носить зброю та дотримується законів і звичаїв війни.

Застосування насильницьких військових заходів до комбатантів (аж до знищення) вважається законним. Комбатант, який потрапив до ворогуючої сторони, користується статусом військовополоненого».

Має сенс надати і наступні визначення.

«Розвідники — особи, які входять до складу збройних сил воюючих сторін, що носять воєнну форму і проникають у розташування супротивника з метою збору відомостей про нього для свого командування. Захоплені в полон розвідники користуються статусом військовополонених.

Лазутчики (шпигуни) — особи, які, діючи таємним способом або під фальшивими приводами, збирають відомості в районі воєнних дій. На цих осіб режим воєнного полону не поширюється, вони можуть бути покарані воєнним судом і навіть засуджені до смерті.

Іноземні воєнні радники й інструктори — це особи, які входять у збройні сили іншої держави, котрі відповідно до міжнародних угод знаходяться в іншій державі для надання допомоги в освоєнні бойової техніки і навчанні особового складу збройних сил. Радники й інструктори не беруть участь у воєнних діях. Радники навчають веденню бойових дій. Інструктори допомагають в освоєнні бойової техніки. Проте, якщо ці особи беруть участь у бойових діях, вони прирівнюються до комбатантів.

Не є комбатантами найманці. Визначення ознак найманства і його правового статусу в останні роки набуло гострої практичної необхідності через поширення цього явища, що продовжує ширитися. Воно викликає з боку міжнародного співтовариства осуд.

Ознаки найманця:

— він спеціально завербований на місці або за кордоном для того, щоб воювати в збройному конфлікті;

— він фактично приймає безпосередню участь у воєнних діях;

— він бере участь у воєнних діях, керуючись головним чином бажанням одержати особисту вигоду, і йому дійсно обіцяна стороною або з доручення сторони, що знаходиться в конфлікті, матеріальна винагорода, що істотно перевищує винагороду, обіцяну або виплачувану комбатантам такого ж рангу, і функцій, які входять в особовий склад збройних сил даної сторони;

— він не є ні громадянином сторони, що знаходиться в конфлікті, ні особою, яка постійно мешкає на території, контрольованою стороною, що знаходиться в конфлікті;

— не входить в особовий склад збройних сил сторони, що знаходиться в конфлікті;

— не посланий державою, котра не є стороною, що знаходиться в конфлікті, для виконання офіційних обов'язків у якості особи, яка входить до складу її збройних сил.

ООН неодноразово висловлювалася проти найманства, оголосивши його міжнародним злочином і призвавши всі держави прийняти закони, що карають найманців як кримінальних злочинців.

Згідно із нашим Кримінальним Кодексом (КК):

1. Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання найманців з метою використання у збройних конфліктах інших держав або насильницьких діях, спрямованих на повалення державної влади чи порушення територіальної цілісності, а також використання найманців у військових конфліктах чи діях -

караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

2. Участь без дозволу відповідних органів державної влади у збройних конфліктах інших держав з метою одержання матеріальної винагороди -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Не відносяться до найманців добровольці.

Добровольці (волонтери) — іноземні громадяни, які у силу політичних або інших переконань (а не з матеріальних міркувань) поступають на службу в армію якої-небудь воюючої сторони і включаються в особовий склад збройних сил».

Відповідно до того, що весь цивілізований світ визнав незаконною окупацію Крима Росією (наприклад, більшістю країн в ООН), до відновлення над ним суверенітету кожне збройне формування у нашій країні, котре бореться за той суверенітет та відповідає вказаним вище вимогам Є ЗАКОННИМ!!! БІЛЬШ ТОГО, ЗАХИЩЕННИМ МІЖНАРОДНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ. НЕ ДУМАЮ, ЩО У НАЙБЛИЖЧІ 100 РОКІВ ООН ВИЗНАЄ ОКУПАЦІЮ КРИМУ РОСІЄЮ ЗАКОННОЮ. От і робіть висновки.

У публікації «Непереможені» наводив приклад китайсько-в’єтнамської війни 1979-го.

Нагадаю, що наша ситуація минулого року була дуже схожа із тією війною. Відразу після агресії СРСР зробив недвозначну заяву, фактично заборонивши Китаю застосувати проти в’єтнамців ядерну зброю!

Під час окупації «зеленими чоловічками» Криму керівництво України отримало недвозначні погрози Путіна! Припускаю, що була пряма погроза Турчинову телефоном (була вона, чи ні – це на совісті Турчинова), а не пряма – повідомлення інформагентств про озброєння 30 стратегічних бомбардирувальників під Воронежем крилатими ракетами із ядерними (термоядерними) зарядами. До котрих, як Ви розумієте, дроту (проводу) до «червоної кнопки» ядерної валізи Путіна не має!

На противагу вищенаведеному на початку березня у Середземне море ввійшов авіаносець «Джордж Буш» із кораблями супроводу та 3 ракетними підводними човнами. Як казав дехто, на тих ракетоносцях було по 24 пускові шахти із ракетами останнього 7-го покоління. Тобто, невразливими від протиповітряної та космічної оборони Росії, оскільки вони мають системи осліплювання ППО І ПКО. Кожна ракета має 10 ядерних (термоядерних) зарядів у частинах, що розділяються. Швидкість доставки заряду до Уралу – декілька хвилин. Остання інформація із декількох джерел. Можливо, вона не повна, не точна і не збалансована.

8 березня у своїй заяві на прес-конференції американський головнокомандуючий генерал Демпсі, як це можна зрозуміти із повідомлень світових інформагентств, заборонив Росії застосовувати ядерну зброю, теж недвозначно вказуючи на 72 пускові шахти із крилатими ракетами 7-го покоління у Середземному морі, здатними за декілька хвилин спалити Росію до Уралу. Отаке застереження щодо тотожності подій.

Повернемось до прикладу В’єтнаму. Трьохсоттисячна армія Китаю (тоді було приблизно 1,2 млрд. чол. населення) вдерлася у В’єтнам (у той час у ньому налічувалося біля 80 мільйонів населення).

80% армії В’єтнаму було у Лаосі та Камбоджі. Війська територіальної оборони завдали агресору таких нищівних ударів іще до об’явлення загальної мобілізації, що той вирішив за краще вивести війська.

Їх досвід, на жаль, не всюди можна застосувати. Наприклад, у Запорізькій області умовно за «партію політики Путіна» (хоча й була така, але не про неї мова) проголосувала більшість населення. Чому? Бо влада Турчинова-Яценюка-Порошенко вчисту програла інформаційну війну Росії. «Колорадам» роздати зброю?

І все ж до того часу, поки цивілізований світ визнаЄ окупацію Росією Криму, кожен учасник збройного військового формування, яке заявить про звільнення Криму (та й того ж Донбасу) як мету свого озброєння, буде вважатися комбатантом. Не бажалася б така самодіяльність. Краще формувати територіальну оборону із вивченням досвіду міської герильї (партизанки із досвіду латиноамериканців).

Як би владі не бажалося, на сьогодення Правий Сектор - комбатанти!!! Захищені міжнародним правом, імплементованим після ратифікацій у наше законодавство! І організовані злочинні угруповування (ОЗУ), перевдягнуті у ПС, Азов, Айдар, Донбас чи щось подібне - теж законні!!! Укупі бездарна прокуратура, Мінюст, МВС, СБУ та юридична спільнота в цілому за півтора року не спромоглися розробити, а Верховна Рада – не долучилася до вказаного та не прийняла відповідний закон, щоб відділити патріотів від ОЗУ.

Не сумніваюсь, що у ЄСПЛ ПС виграє у нашої держави практично любий процес щодо їх утиску.

Юрій Бутусов іще 13.07.15 у статті «ТРАГЕДИЯ МУКАЧЕВО - ВОПРОСЫ И РЕШЕНИЯ» теж вимагає відрегулювати добровольчий рух відповідним законом:

«Немедленно определить статус добровольческого движения в Украине, легализовать отряды патриотов в составе структур местной самообороны, и поставить в законные рамки вопросы хранения и применения боевого оружия. Отделить, таким образом, тех, кто хочет защищать Родину, от бандитов, которым оружие и форма нужны только для личной наживы».

Значно пізніше, майже на рік від появи моїх перших коментарів щодо «узаконювання» добровольчого руху з’явилися наступні законопроекти:

  • від 14.01.2015 «Про Українську військову організацію»;
  • від 14.05.2015 «Про Добровольчий Український Корпус»;
  •  від 17.03.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства».

Останній вже прийнятий парламентом і ще не підписаний президентом.

Вказане – далеко не те, що нам потрібно! На критику вказаних законопроектів автор не налаштований. Вони всі вирішують проблему тільки частково. Звичайно, мають чимало недоліків. Цілісного законопроекту до цього часу не з’явилося.

Оце вже і є незмивною ганьбою вітчизняної юстиції. Зокрема, ані слова про партизанський рух, котрий треба було вже із 23 лютого 2014-го створювати по всій країні із відданих патріотів. Нічого не сказано про зброю, боєприпаси, службу в теробороні та накладках із військовим обов’язком (тобто, мова йде про мобілізацію добровольців тер оборонців до діючого війська).

Відчувається, що у законопроектах повністю відсутній досвід інших держав. Не зрозуміло, що за «туристичний вояж» здійснював у місцеву самооборону Естонії народний депутат Геращенко. Та, взагалі, за цей час фахівці із досвідом військової служби у кількості 10 чоловік могли б побувати у різних країнах, привезти їх законодавство, обговорити їх досвід і доцільність застосування у нас його і таке інше. Звичайно, разом із вказаними юридичними інституціями держави. Щоб отримати якісний закон (чи закони).

І ми б з Вами знали, коли, у яких випадках, із якою метою, чи із якої нагоди у населених пунктах поза межами навчальних таборів, полігонів, місць постійної дислокації у населених пунктах можуть з’являтися озброєні добровольчі загони чи з’єднання. Бо в іншому випадку таке буде вважатися тяжким злочином.

Не менш важливим є чітке законодавче окреслення, жорстку, недвозначну регламентацію поводження із зброєю, взагалі озброєння добровольців, забезпечення їх боєприпасами, зберігання зброї і боєприпасів та набоїв, і таке інше.

Загроза широкомасштабної війни нікуди не ділась, не зникла під камлання «нормандської четвірки». Іще раз нагадаю, що наша нація (а це і ви: наші, українські руські, вірмени, греки, роми, татари і інші етноси) протистоїть новітньому, найдосконалішому, майже ідеальному ільїно-путінському фашизмові із найбільшим у світі арсеналом ядерної і термоядерної зброї.

Протистояти йому виявилось не готовим відносно молоде громадянське суспільство високорозвинених держав світу. Гірше того, владні еліти тих держав, отримавши БЕЗПЛАТНО (за відносно невеликий проміжок часу у півтора десятиліття) російських національних багатств на ФАНТАСТИЧНУ СУМУ У 2,5 ТРИЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ, заграє із фашистським монстром. Бо той ріг достатку із Росії виявився гіпнотизуючим. І забулася тією елітою мета фашизму, відверто сказана його «батьком» Муссоліні:

«Фашизм не вірить в можливість і користь постійного миру, оскільки  загалом  справа  стосується  майбутнього   розвитку   людства,   і залишаються осторонь міркування поточної  політики.  Тому  він  відкидає пацифізм, що прикриває відмову від боротьби і боязнь жертви…

Тільки війна напружує  до  вищої  міри  усі  людські  сили  і накладає  печатку благородства  на  народи,  що мають  сміливість підприйняти таку. Усі інші випробування є другорядними, оскільки  не  ставлять людину перед самим собою у виборі  життя  або  смерті.  Тому  доктрина, що виходить з передумови миру, чужа фашизму…».

І наша правляча еліта робить вигляд, а, можливо, і справді не розуміє із ким має справу. Тому ми тільки через півтора року війни отримали Воєнну Доктрину України, а цілісного законопроекту про добровольчий рух не маємо до сьогодення. Тому будимо мати поширення масштабу у ширину та глибину, за чисельністю та нахабством, того руху, котрий спостерігаємо та котрий замовчує влада. А статистика злочинності … не дуже гарна (поцікавтеся). Нижче приклади того поширення та замовчування:

«Озброєні в балаклавах на Миколаївщині. У міліції не бачать підстав для втручання», Бойко. 08.09.2015.

Після того, як бойовики обстріляли начальника Первомайського МВ та співробітників СБУ, на місце подій прибула рота Нацгвардії. Але при спробі нацгвардійців наблизитись до блокпостів, бойовики, відкривають вогонь.

Бойко: «Озброєні люди в балаклавах від Пшонки-молодшого захоплюють землю на Миколаївщині», 08.09.2015.

Скоєно замах на вбивство начальника Первомайського міськвідділу УМВС України в Миколаївській області Олександра Бадери, а також обстріляні співробітники СБУ, які його супроводжували. Як пояснив заступник начальника УМВС України Валерій Коба, який зараз перебуває на місце події, стріляли невідомі в «балаклавах», але ніхто не постраждав».

«Матіос: Затримано найнебезпечнішого бійця роти "Торнадо" на прізвисько "Моджахед", 10.09.2015».

«Пресс-служба ГУ МВД Украины в Ровенской области: «Вісім представників ДУК Правий сектор намагалися налагодити незаконний видобуток бурштину у Рівненській області».

Наступне мене повергло у шок.

«Право на захист. Експерт: «Україна — єдина європейська країна без зброярського законодавства», Дмитро Кривцун, 24 вересня, 2015.

Георгій УЧАЙКIН, голова Наглядової ради ВГО «Українська асоціація власників зброї», автор петиції (мається на увазі петиція щодо володіння зброєю – автор):

«… владі не вдасться уникнути цього питання, бо ситуація дедалі погіршуватиметься — за рік рівень злочинності збільшився в три рази. ЮРІЙ ЛУЦЕНКО СПОКІЙНО ОГОЛОШУЄ, ЩО В КОЖНОМУ РЕГІОНІ ДІЮТЬ ОЗБРОЄНІ БАНДИ ДО 1000 ОСІБ, але після цього наступний крок представників влади — підняття питання легалізації проституції. Потрібно зрозуміти, що Путін надсилає в Україну своїх людей не сексом займатися, а вбивати українців…

… людина як громадянин має право вільно володіти вогнепальною зброєю. Але щоб це право було реалізовано, потрібен закон, який це регламентуватиме: з якого віку, яка зброя, після якого навчання, необхідних процедур, ліцензії — вся деталізація цього питання. Тому другим пунктом ми говоримо про необхідність закону про цивільну зброю і боєприпаси».

Микола ПАЛАМАРЧУК, народний депутат України, «Блок Петра Порошенка»:

«… як голова ТСК по Мукачевому, хочу зазначити, що у нас є багато самозванців, які зараховують себе нібито до «Правого сектору», їздять із нелегальною зброєю, що призводить до серйозних конфліктів у суспільстві, й ми не знаємо, до чого могла дійти ситуація на Закарпатті. Брязкання зброєю в суспільстві недопустиме, тому потрібно ввести володіння зброєю в законні рамки, а парламент має визначитися щодо документу, який це має регулювати. Потрібно розробити та продумати такий закон, який дозволить володіти зброєю тим особам, які попередньо пройшли медобстеження, здали відповідні заліки тощо, а також встановити рамки щодо джерел придбання зброї».

«На Дніпропетровщині затримали членів "Правого сектору", 07 жовтня 2015.

У місті Павлоград у рамках розслідування кримінальних справ затримали декількох осіб, які представилися членами "Правого сектору".

У них вилучено вогнепальну зброю. За словами деяких затриманих, вони є членами "Правого сектору". Наразі міліція перевіряє цю інформацію».

Ну, чому ми такі ниці? Невже це справді робиться свідомо для встановлення пропутінської авторитарної диктатури? Щоб дискредитувати добровольчий рух? Щоб всі ми зраділи такій перспективі? Бо, за Жалакявічусом «ніхто не хотів помирати»!

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 1852
Отредактировано: 18-08-2018 [11:17]
delete
Віктор Марініч, Энергодар, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +5
Всего комментариев: 30, Всего рецензий: 5
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

09:37 10/10/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Цікавий і обгрунтований матеріал...
20:21 10/10/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
outsider Винница
Піднята сила-силенна питань
Дивує широка обізнаність автора
Краще не сказати ніж сам автор оцінює в своїх рецензіях:
Добре підібрані цікаві факти. Тема добре освітлена, новими є опубліковані деякі факти і думки, які добре обґрунтовані. Написано грамотно, мова багата, "читабельний" і цікавий матеріал. Структура публікації вдала. Загальне враження - добре! Вимагає замислитись.

Читать полностью: http://h.ua/profile/75256/#ixzz3oBd4qq6U
23:12 10/10/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Стаття рекомендована для загального ознайомлення.
05:19 14/10/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Автор дуже гарно володіє пером, масштабно мислить, уміє збирати докупи і систематизувати розрізненні факти. Проте уся ця робота виконана, на мій огляд, даремно. Дана стаття схожа на красиве, гарне, червонобоке стигле яблуко, котре висить високо-високо на верхівці яблуні, і його неможливо зірвати та з'їсти. І лише коли його поточать хробаки і воно зігниє та впаде гнилим на землю, - лише тоді воно стане досяжним для людей. Але хто з нормальних людей їсть гнилі яблукаjQuery1710736157354537563_1444787769788
15:50 14/10/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Александр1979 Харьков
 

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Третий Майдан - неизбежен. Но это будет кровавый Майдан.Нынешней власти не позавидуешь - тупая, циничная и провоцирующая народное восстание по всей стране.
21:02 09/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Не зрозумів: Ви схвалюєте матеріал, чи навпаки - не погоджуєтесь із ним?
21:42 09/10/15
Petro Boriwiter Запорожье
Матеріал цікавий, але я не настільки компетентний в цих питаннях щоб їх схвалювати, або, тим більше, засуджувати. Щоб робити висновки по матеріалу слід вивчити додатково ті теми як в ньому висвітлені. Тому на основі вашого матеріалу я висловив свою особливу думку. Справа Майдану гідності не доведена до кінця, але так як завершити її не дає влада, то вона добється нового майдану. Я б його назвав Майданом покарання негідників.
21:51 09/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Дякую!
21:57 09/10/15
Petro Boriwiter Запорожье
smile best
22:48 09/10/15
так-так, госдеп сша профінансує черговий транш у 5 мільярдів, і почнеться Третій Майдан :)
05:07 14/10/15
Petro Boriwiter Запорожье
То что приходит от МВФ до простого гражданина не доходит. Майдан финансируют волонтеры от среднего и даже крупного бизнеса. Ведь умный бизнесмен привык раскладывать яйца в разные корзины.
21:35 14/10/15
Рекомендует этот материал. Почему? Цікаво і корисно почитати...
09:38 10/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Дякую Вам!
10:13 10/10/15
outsider Винница
Рекомендует этот материал.
20:21 10/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Щиро вдячний Вам!
Щодо сили силенної питань. Всі вони пов*язані. поміж собою. Це як та бабочка (це колись я обстоював, хоча в нашій мові і денна бабочка і нічний метелик звуться метеликами) у Рея Бредбері ("І грянув грім").
Чесно зізнаюсь: дуже важко у всьому тому пов*язаному виокремити тільки те, що накреслене у заголовку. Тому матеріал виходить важкуватий для читання. Але й без вступу не можна отримати матеріал, котрий читачеві запам*ятається чимось незвичайним. Без відступів від червоної лінії сюжету у вигляді коментарів можна не достукатися до багатьох читачів. Коротка стаття, але вся у посиланнях. Чи у кожного є можливість їх переглянути. І тому робиться спроба якось стисло комусь нагадати чи когось ознайомити із фактами, судженнями, чи висновками і таке інше.
Іще раз дякую. Радий, що виклав нові цікаві відомості.
20:56 10/10/15
Рекомендует этот материал. Почему? Дякую за грунтовний аналіз! Як безпосередній учасник подій літа 2014 року, зазначу: якби не українські добровольчі батальйони, ми би мали ракову пухлину сепаратизму поширену на пів-України, або щось ще гірше!
21:28 13/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Дякую Вам за оцінку!
Якби до всього дослухалися наші можновладці. І Лугандонію можна було б передбачити. Якщо не помиляюсь, іще у квітні, чи травні 2014-го пропонував розмістити біля Дебальцевого військове містечко у... десятки тисяч військових! Розідрати Лугандонію! Поставити перед вибором повномасштабної війни Росію.
Це до Словянська і Іловайська. Ніхто не зрозумів чи не почув рацію у запропонованому.
Пропоную іще мій коментар до статті у "Дні": "Ще в 1995-му Борис Стругацький передбачив «колорадський» фашизм", Сергій Грабовський. http://www.day.kiev.ua/uk/blog/polityka/shche-v-1995-mu-bo
22:24 13/10/15
Під Іловайськом безпосередньо на собі відчув підступність та брехливість російських вояк. Не пробачу!
22:31 13/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Там, у коментарі, я наводжу приклад, як посилав у 1995-му свого товариша в окоп під Харковим. Це коли відмовилися від ядерної зброї. Той запевняв, що росіяне ніколи у нас не будуть стріляти, а ми у них! У минулому році нагадав йому про передбачення неминучості та невідворотності війни із Росією. Він визнав свою помилку.
Тут, на Хайвеї у 2010-му у жанрі памфлету (Нарешті це станеться!) теж публікував сценарій окупації України Росією.
Ніхто ж не вірив! А тепер у мене до кінця життя навряд чи з*явиться можливість відвідати могили діда і баби, інших родичів та тестя із тещею на Луганщині.
22:56 13/10/15
Я також народився на Луганщині, мешкав там з батьками (батько служив в армії) до 5,5 років.
23:16 13/10/15
Тема важлива, але який конкретний спосіб вийти з такої ситуації - автор про це не говорить
03:13 14/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Ви друга людина, котра звинувачує мене у тому, у чому не винен!
Невже у наступній фразі не можна побачити мету цієї статті? "Тому ми тільки через півтора року війни отримали Воєнну Доктрину України, а цілісного законопроекту про добровольчий рух не маємо до сьогодення".
Я вмію керувати авто, управляти найскладнішою технікою, але я не законодавець!
Закони повинні писати фахівці, щоб вони не суперечили Конституції та іншим, та не мали внутрішніх суперечностей.
Там - зброя, боєприпаси, бази і порядок розміщення із зброєю, переміщення через населенні пункти із зброєю, перевірки добровольців власними службами безпеки чи із залученням державних і сотні інших великих та дрібних деталей існування добровольців у якості комбатантів. Окреслене взагалі, воно повинно отримати несуперечливу форму ЗАКОНУ!
10:30 14/10/15
ТОбто, Вам важливо, щоб закон був якісним, а не В ЧИЇХ ІНТЕРЕСАХ був написаний?
15:34 14/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Якісний закон і є таким, котрий написаний в інтересах суспільства. А останнє - це вже складна філософська дискусія, котрій півтора століття. Я до неї не готовий. Проще кажучи, у всіх країнах, навіть найдемократичніших, закони - інструмент примусу держави, котрий пишеться в інтересах більшості. Кращої демократії не вигадано. Є додаток до вказаного - ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА! Це, своєго роду, запобіжник проти узурпації влади більшістю.
Погодьтеся, що тільки цей початок великої теоретичної дискусії вказує на велдичезну складність питання.
Тепер до нашої ситуації. 2 великих блоки законодавства відразу після появи перших добровольчих загонів вступили у суперечність. Це Конвенції, котрі згідно із Конституції після ратифікації стали нашим законодавством, і Кримінальний та Кримінальний Процесуальний Кодекси. Останні забороняють озброєння не військових (ЗСУ) і воєнизованих (міліція, прикордонники, 3 спецслужби) формувань, носіння зброї, участь у бойових діях! (і навіть це), пересування із зброєю.
Півтора року бути сліпими? А я ж писав коментарі до дописів відомих осіб, кожне слово котрих подібно золотому зливку! Та невже всі вони ідіоти?
17:00 14/10/15
Яке таке суспільство? Воно включає в себе парашників-яценюків-турчинових-авакових-коломойських-фірташів-ахметових і їх послідовувачів?
Якщо так - Ви на їх боці, якщо ні - проти них,але на українському (народному) боці.
Тож, визначтесь і все зрозумієте і нам напишете.
"закони - інструмент примусу держави, котрий пишеться в інтересах більшості. "
Навіщо тут Ви приводите банальні речі? Адже у нас "закони" приймають для інтересів не просто меншості, а саме паразитарної меншості. Невже Ви не бачите реальності?
Навішо Ви приводите вмі ці конвенції, кодекси та інші ПАПЕРОВІ документи? Папір гідний тільки для одного!
Ви навіть не змогли відповісти на моє ПРОСТЕ запитання. Прошу Вас - подумайте над ним.
00:17 15/10/15
Автор наперед заангажований певною картиною світу, і протягом усієї статті підтасовує факти під свою схему.

Його схема дуже проста: на глобусі існують усього три країни, Україна, Росія та США. Україна - це уособлення усіх земних чеснот, Росія - це апріорі ворог, а США - апріорі друг України. І все. І далі все підлаштовується під оцю схему.

У такому великому тексті важко було знайти ключове слово, та все ж мені пощастило його знайти. Отже, ключове слово у даній статті - "патріот".

"Як би владі не бажалося, на сьогодення Правий Сектор - комбатанти!!! Захищені міжнародним правом, імплементованим після ратифікацій у наше законодавство! І організовані злочинні угруповування (ОЗУ), перевдягнуті у ПС, Азов, Айдар, Донбас чи щось подібне - теж законні!!! Укупі бездарна прокуратура, Мінюст, МВС, СБУ та юридична спільнота в цілому за півтора року не спромоглися розробити, а Верховна Рада – не долучилася до вказаного та не прийняла відповідний закон, щоб відділити патріотів від ОЗУ"

І понеслося. Якщо ти "патріот" - то ти апріорі, за думкою автора, маєш право робити, що захочеш. У першу чергу - вирішувати стосовно інших людей, чи вони є патріоти, чи непатріоти, а звідси - і вершити їхню подальшу долю.

На мою думку, так не можна. Не можна якимось ефемерним "патріотизмом" виправдовувати будь-які зазіхання на чуже життя, майно, честь та гідність.

В Україні діє Конституція України, вірно?? Так звані "патріоти" ще не відмінили дію Конституції, сподіваюся???

А у Конституції України існує Стаття 3, де чорним по білому написано, що:

"Стаття 3. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави."

І ні слова за якийсь "патріотизм". Для тих, хто на бронепотязі, ще раз підкреслюю: кожна людина за Конституцією України є найвищою соціальною цінністю, незалежно від того, чи ця людина є "патріотом", чи ні.

Поняття "патріот" є юридично невизначеним, а також ніде в Українському законодавстві не записано, що типу "кожна людина зобов'язана бути патріотом" :)

Будь-який покидьок може сьогодні сам себе проголосити "патріотом". Для цього не потрібно ніяких документів та особливих знань чи якихось видатних людських якостей. І багато покидьків вже так і зробили. І прикриваються цим своїм "патріотизмом", як індульгенцією від покарання за кримінальні злочини.

Мало того, що будь-який покидьок у сьогоднішній Україні може проголосити себе патріотом, то на додачу цей самопроголошений "патріот" бере на себе сміливість і узурпує право розвішувати ярлики "непатріотів", "зрадників", "вати" на інших людей, зазіхаючи на їхню честь та гідність, і, відповідно, порушуючи права людини, закладені у ст. 3 Конституції України.
05:40 14/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Шановний пане! Ви мені приписуєте те, про що ані слова не сказано! Зовсім навпаки!
Ви не зрозуміли мету написання цієї статті, народженої із багатьох коментарів на одну й ту ж тему.
Невже Ви не зрозуміли, що у випадку добровольчого руху наша держава втрапила у своєрідну законодавчу пастку? Це коли комбатантами реально стали майже всі організовані злочинні угруповування, легалізувавши при цьому зброю! Невже Ви не читали історію і долю Мішки Япончика у Громадянську війну?
Невже Вас не лякає застереження Луценка про 1000 озброєних бандитів у кожній області? Невже не лякають до цього часу замовчувані події на Миколаївщині?
То про що мова?
Якщо чогось не зрозуміли, то спитайте у автора, а не звинувачуйте у ритті тунелю від Лондона до Бомбея!
Україні потрібен ЗАКОН про комбатантів, про добровольчий рух, котрий до деталей регламентує повністю діяльність їх від створення до саморозпуску, чи примусового розпуску державою у випадку справді протизаконної діяльності. Оце і вся мета написання статті.
Все інше – тропи (якщо чули про такі прикраси тексту). Тобто, те, що приковує увагу, зацікавлює читача, відкладається краще у пам’яті.
10:12 14/10/15
Ваша відовідь краща за Вашу ж статтю.
Я ж оцінюю статтю, а не Ваші потаємні думки :)
14:38 14/10/15
а що там на Миколаївщині?
14:39 14/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Я ж написав: "Після того, як бойовики обстріляли начальника Первомайського МВ та співробітників СБУ...".
Що далі - замовчується. Я не знаходжу відповіді! Невже це не резонансне повідомлення?
Восени 2000-го Путін запровадив Доктрину інформаційної безпеки і за пару років у Росії втратили роботу більше 30 000 журналістів, тисячі ЗМІ були закриті, пішло будівництво ільїнського фашизму. Так то у Росії! Невже Мінстець для того, щоб у ЗМІ була цензура?
Спробуйте самі докопатися до миколаївської теми. Можливо Вам допоможе надеп, чиї інтереси були таким цинічним чином "колишніми" у зв*язці із "нинішними" розіп*яті.
17:07 14/10/15
Александр1979 Харьков
Рекомендует этот материал.
15:50 14/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Щиро вдячний Вам!
16:46 14/10/15
Рекомендует этот материал. Почему? висловненi думки ще довго будуть актуальнi.
Вiтаю Вас, пане Вiкторе, зi святом захисникiв України!
15:59 14/10/15
Віктор Марініч Энергодар
Красно дякую Вам, пані Яна!
16:46 14/10/15

Live