О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Общество  20 сентября 2015 00:53:48

Декомунізація: Чи перейменують Кіровоград на Єлисаветград?

Чим ближче день, коли назва Кіровоград стане протизаконною, - тим більше городян починають розуміти, що перейменування міста - це їхня справа, і, хочеш не хочеш, про це доведеться задуматися.

Єлисаветград чи Інгульськ: цифри - в студію!

По-перше, Центрально-українська соціологічна лабораторія оприлюднила результати дослідження, проведеного на початку серпня. За даними соціологів, більшість городян, понад 40%, - за Єлисаветград.

При цьому Златопіль набрав всього 5% голосів, а Інгульськ - і того менше - 3,3%. Результати решти версій нового імені обласного центру з числа обговорюваних сьогодні на всіляких майданчиках - нижче 1%. Зокрема, варіант Новокозачин взагалі не підтримав жоден з учасників опитування.

При цьому назва Єлисаветград, за підрахунками соціологів, підтримує більше жінок, ніж чоловіків. Цікавий і інший аспект: згідно з даними дослідження, більшість серед підтримали Єлисаветград складають городяни у віці від 18 до 35 років, трохи менше - в середній і ще менше - у старшій віковій категоріях. Златопіль і Інгульськ - з точністю до навпаки.

Примітно, що почесні друге та третє місця в «іменному» заліку після Єлисаветграда зайняли варіанти «не пішов би на референдум» (більше 30% опитаних) і старе звична назва - Кіровоград, яке більше 10% учасників дослідження наполегливо пропонували в якості свого варіанту, незважаючи на офіційну заборону.

Дослідження, про яке йде мова, стало, по суті, першим і поки єдиним на тему, проведеним за всіма правилами соціологічної науки, а не опитування представників тих чи інших «вузьких кіл». Збір даних проводився з 1 по 10 серпня методом індивідуального інтерв'ю з вибіркою, репрезентативною для дорослого населення Кіровограда за статтю, віком та адміністративно-територіальним поділом. Стандартна похибка становить +/- 4,2%.

Почесне зібрання за Єлисаветград

У п'ятницю обговорити майбутнє назва міста зібралися почесні громадяни Кіровограда. Треба сказати, це безпрецедентний випадок, всі разом почесні зібралися вперше. Дискусії не вийшло: виявилося, що всі присутні - музикант Юрій Любович та архітектор Віталій Кривенко, священнослужитель Петро Сидора і спортсмен Олександр Симоненко, ректор вузу Сергій Неділько та лікар Володимир Яриніч, бізнесмен і промисловець Євген Бахмач, минулого директори великих підприємств Володимир Курбатов, Віктор Желтобрюх і Олександр Саінсус - за повернення місту споконвічної назви. А Віктор Желтобрюх на початку зборів навіть уточнив: «А є взагалі якась іншеа думка?»

Відкриваючи збори, Євген Бахмач процитував висновки Інституту історії України Національної академії наук 2009, 2010, і 2011 рр., Підписані директором інституту Валерієм Смолієм та його заступником Геннадієм Боряком: «Фортеці Було Надано Назву Святої Єлисавети 1752 р. Імператріця Єлисавета Петрівна у жалуваній грамоті генерал-майору І.Хорвату, віданяй 11 січня тисяча сімсот п'ятьдесят два року (повне зібрання законом Російської імперії. - Т. ХІІІ. - 1749-1753. - №9924) покарала «... зробити в нинішньому році земляну фортецю, яку іменувати крепостию Святої Єлисавети ... » Це неспростовній і загальновідомій факт».

- Ім'я - це сакральна річ, - сказав Євген Степанович. - Бог сьогодні дав нам шанс повернути місту ім'я його святої покровительки. І ми зобов'язані це зробити. Подивіться, що відбувається на нашій землі. За 24 роки ми привели себе до такого стану, тому що Бога в душі не мали, а тільки думали, як вкрасти. Повернення святого сакрального імені місту - це перший крок на шляху повернення до Бога.

Говорячи про те, що не всі кіровоградці підтримують повернення місту християнського імені, Євген Бахмач зазначив: «У демократичному суспільстві думка більшості - це закон. Меншість зобов'язана прийняти цю думку, а Верховна Рада зобов'язана підтвердити наш вибір. »

Архітектор Віталій Кривенко вважає, що сьогодні наше завдання - не переконувати один одного, а донести до Верховної Ради думку кіровоградців:

- Перед нами стоїть питання: повернути місту ім'я або придумати кличку. Для нас відповідь очевидна. Але Верховній Раді це може виявитися по барабану. Дюди можуть послухати виступ псевдовченого, який красиво їм розповість, що придумана їм кличка краще імені (Єлисаветград), і прийняти рішення. Не треба ні з ким сперечатися, треба просто донести нашу позицію.

До речі, Юрій Любович зазначив абсолютно дивовижну річ: позицією почесних влада ніколи не цікавилася. Це дійсно дивно, тому що кожен з цих людей - авторитет для тисяч кіровоградців, і коли ми говоримо про «еліту суспільства», то першими в списках повинні бути якраз вони. Те, що вони обертаються в різних колах і працюють у різних сферах, робить думку таких експертів ще більш цінним.

Так, наприклад, Володимир Курбатов і Віктор Желтобрюх, посилаючись на свій нинішній статус пенсіонерів, відзначали, що ця частина суспільства вважає перейменування несвоєчасним.

- У нас в ходу помилкові гасла типу: «Буде хліб - і буде пісня», - заперечує Юрій Любович. - Хліб з'являється, а пісня чомусь зникає. Ми завжди чекаємо, що ось все стане добре, а тоді ми, нарешті, займемося культурою. І в результаті приходимо до суспільства, для якого духовність і культура - порожнє місце. Реформувати медицину, піднімати економіку і розвивати культуру потрібно паралельно.

У результаті круглого столу почесні громадяни міста підписали звернення до кіровоградців, яке також вирішили направити у Верховну Раду і до Кіровоградської міської ради. «Нашому місту 261 рік, - йдеться у зверненні. - Майже 200 воно носило им’я Святої праведної Єлисавети, и під її покровом стало тією «золотою провінцією», де толерантно уживаються представники  різніх культур и віросповідань. (...) Висновок один: місту необхідно повернути історичну назву  - Єлисаветград!

Переконані, що маємо право на таку позицию, бо знаємо думку більшості наших трудових колектівів (на опитування, проведені в колективах, посилалися Володимир Яриніч та Євген Бахмач. - Авт.), бо упродовж десятиліть розбудовувалі місто, долучайтесь до створення його величних храмів, пам 'ятніків, парків, площ, які стали окрасою обласного центру. Ми бажаємо щасливої долі рідному місту. Ми прагнемо його розвитку і зміцнення. Нехай заступництво Святої праведної Єлисавети збереже наше місто у мирі, загоді та послужить, як і раніше, його розквіту».

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2676
Отредактировано: 02-02-2016 [09:51]
delete
Демьян Карпов, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +0
Всего комментариев: 1, Всего рецензий: 1
Читайте также

Бойовики ІДІЛ захопили сирійську ПальміруБойовики ІДІЛ захопили сирійську Пальміру

Бойовики терористичного угрупування "Ісламська держава" (ІДІЛ) сьогодні, 11 грудня 2016 року, зайняли сирійське історичне місто Пальміру. Про це повід ...

Объявлена новая дата боя Владимира Кличко и Энтони ДжошуаОбъявлена новая дата боя Владимира Кличко и Энтони Джошуа

На кону будут стоять вакантные титулы WBA Super и IBO в супертяжелом весе. Кроме того, Джошуа может выставить на кон свой пояс IBF ...

Трамп может припомнить Киеву поддержку Клинтон на выборахТрамп может припомнить Киеву поддержку Клинтон на выборах

Украинцы пытаются выяснить, чего им ждать от Дональда Трампа, и не станет ли его президентство проблемой для Киева ...

Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

17:37 20/09/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Демьян на імя ... Олена чи ще якось...

Ідуть по місту два школярі, і один одному каже, що місто треба перйменувати, бо Кіров ніколи в нього не заїздив. А други йому каже, що Єлисавета якась та теж...
А стосовно того, що свята... то вона і християнкою не була... така собі свята брехня!!!
Єлисаветградцям по часу виставлення матеріалу і вночі не спиться... "Рускій мір" не дрімає і Новоросією марить... На часі складати списки... на депортацію в справжній "ркскій мір" за кордони України, щоб не будували Росіяю на чужих територіях, а жили на широки просторах російського Сибіру на все своє здоров'я і задоволення.

Комментарии

Petro Boriwiter Запорожье
Ваш город никакого отношения к Святой Елисавете не имеет. Так что не передергивайте. Украинцы все равно не разрешат вам назвать город именем российской царицы.
20:02 20/09/15

Live

10 мин. назад

Ярослав Костышин рекомендует материал В Запорожье воровали совместно с липовыми преселенцами ДНР

1 час. назад

Юрий Ермоленко публикует статью Нитубал и Ленкоремо

2 час. назад

Виктор Чиянов публикует статью Ты моя звездочка.

2 час. назад

Леонид Жмурко комментирует материал Какого цвета ветер...

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Не трапилася ще Україні доленька...

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Новий двотомник Валерія Шевчука

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Маєстат слова

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Карен Блюменталь «Стів Джобс: Людина яка мислила по-іншому»

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Славетні земляки – не модна тема?

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Золота пектораль

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Как я занимался контрабандой оружия

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал НОВАЯ "ТЕОРИЯ ИСТОРИЧЕСКИХ ЦИКЛОВ" ч.5-2

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Артур Конан Дойл «Пригоди Шерлока Холмса»

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Кладбище лошадей

5 час. назад

Виктор Лихой публикует статью Как Роман Насиров хотел опустить украинцев на 22 евро

5 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Сколько стоит украденное Азаровым у ... Репина ?

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Зламаний солдатик

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Что важно в жизни.

5 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью В декабре 2016 исполняется 500 лет "УТОПИИ" !

5 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Россия - агрессор вооружает агрессоров - террористов !

5 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Россия бежит из Сирии или только из Пальмиры ?

5 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Каких "детей войны" обокрали и когда ?

5 час. назад

Петруха Гивчик рекомендует материал Хору "Вдохновение",К
алининского района 40 лет!!!