О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

История  11 августа 2015 08:05:22

Автор: Victor B

Віктор Березяк. До витоків нашої віри ( розвідки у галузі прадавньої української історії )

    Бога Гора (Хора, Григора, Григорія, Єгорія, Єгора, Ехора ) наші пращури завжди зображували на коні, адже він був богом «антів» (воїнів) – «атлантів» (вершників).

Перші християни – послідовники віри у Ісуса Христа, псували такі зображення, а перші іконописці – християни нищили справжні (канонічні) зображення Гора. Російське прислів’я зберегло для нас факт такої боротьби. Читаємо: «Воля иконника Пятницу на коне, а Егорья пешим писать».

Отже, іконописці псували зображення Гора (Григора, Григорія, Єгорія, Єгора, Хора, Хорія, Хорса).

Та все ж дослідники відзначають: «Кое-где Егорьев день включал и обряды, вызванные заботой о лошадях.»

Таким чином, християнська церква з образа Гора - героя – «вершника», героя – «захисника» –  героя – «козака»  прагнула зробити образ звичайного «землероба» – «Георгія» (з грецької «гео» - земля), передавши функції воїна-вершника іншому християнському святому – Миколі.

Козаки з цього факту втручання християнської церкви у давні народні традиції та свята вочевидь кепкували. Про це свідчить наступне козацьке прислів’я:

«Не козакувати Миколі, бо не буде у його коня ніколи».

Російським дослідникам, цей факт залишається невідомий, тому сьогодні їм залишається лише констатувати :

«Отмечался Никола Вешний 22 мая и считался мужским праздником. Издавна почитали Николу как покровителя лошадей. Поэтому в этот день парни в первый раз ехали в ночное.»

Та все ж у цій боротьбі остаточної перемоги християнство досягти не змогло, бо ж Гора (Григора, Григорія, Єгорія, Єгора, Святогора…) та врешті – решт - «Георгія» (землероба) продовжували зображувати на коні, як воїна – вершника, воїна-козака - «атланта».

Чи мають якесь справжнє відношення до народних дохристиянських традицій дні вшанування сьогодні християнською церквою Єгора

( Єгорія ) саме 6 травня та 9 грудня, нам невідомо! Як невідомо і про причини вшанування ще одного Гора (Григорія), який ніби-то був просвятителем Арменії у 4 ст. н.е. - 13 жовтня !

Автор впевнений лише у тому, що саме 14 жовтня ми - українці маємо святкувати День Народження свого Бога – Гора !

Цю впевненість дає віра та знання, а «Віра – це знання Божі» !!!

Образ християнської святої - «Параскеви» (визначення грецьке) чи «Параскеви-П’ятниці» мав замінити образ єдиної (!!!) жінки, яка згадується у давньому пантеоні дохристиянських богів наших пращурів – образ «Макоші» ( «матері» (Ма) «роду» (кіш); звідси укр. «кошовий», «кошара» ) – жінки, яка народила Гора, і яку ми знаємо за іншим її іменем -  «Богородиця».

Прошу звернути увагу, що День Параскеви Церква вшановує 27 жовтня, а Богородиці (Макоші) – 14 жовтня. Образи Параскеви та Богородиці (Макоші) тотожні і мають спільні витоки утворення, що підтверджується народними традиціями.

Так, російські дослідники зазначають: «Древний праздник посвящённый Макоше – Параскеве - Пятнице. В этот день женщинам запрещалось прясть и стирать. Днём поминовения Макоши считалась Пятница.»

(  http://www.kakras.ru/interesn/folk-calendar.htm  Народный календарь и Месяцеслов на 2015 год, приметы и поговорки на каждый сезон )

Задамось питанням, чому забороняється жінкам раз у рік  (27 жовтня) шити, прясти, прати ?

Насправді, ця подія відбулась у вечір, з 13 на 14 січня, за сучасним календарем, тобто, на «Старий Новий Рік» !

Пригадайте, чим займалась Богордиця (Макош), коли ангел сповістив їй про майбутнє народження сина божого? Вона вишивала, і коли почула слова ангела: «Бог Гор родиться, Діво радуйся!», вона вколола собі палця голкою. Можливо, цей день був насправді «п’ятницею», тому у пізніші часи виникло народне повір’я, що по всім п’ятницям не можна брати жінкам та дівчатам голку у руки, а ще й прясти, прати, тощо.

Таким чином п’ятниці зробились для жіноцтва «легкими» днями.

О - так все переплуталось у сучасному календарі та житті українців, завдячуючи християнській церкві та її чільникам, які зіпсували наш народний календар своїми вигаданими датами, житієм своїх вигаданих християнських святих.

 

Українці завжди повинні памятати, що 14 жовтня ми маємо вшановувати не лише Богородицю – Макош, яка народила сина божого Гора, але й саму дитину – нашого Бога – Гора, який у цей день народився.

Так само, ми маємо вшановувати той вечір, з 13 на 14 січня, коли ангел сповістив жінку: «Бог Гор родиться, Діво радуйся!»

 img-2

   Змістовніше про це дивіться:

Віктор Березяк « Історія людства протягом … 58 тисяч років» // http://www.ex.ua/79497450  та  Березяк В. Атлантида: сторінки прадавньої української історії //  http://www.history.org.ua/?libid=9650

 

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2165
delete
Victor B, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +3
Всего комментариев: 4, Всего рецензий: 3
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

17:10 11/08/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Оригінальна думки автора.
2. Наведено цікаві факти.
3. Між фактами логічний зв'язок потребуючий додаткових досліджень!
4. Оригінальні, корисні і цікаві думки.
21:47 11/08/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Обовязково прочитаю усю роботу!
22:58 11/08/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster 'Тернополь'
Цікавий, абсолютно обґрунтований і грамотно донесений читачеві матеріал.

Комментарии

Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомендую цікаве бачення...
17:10 11/08/15
На жаль чи на щастя, але коріння нашої істинної релігії лежить зовсім у іншій площині і, я б сказав, у "истоков" істинної релігійної доктрини, єдиної доктрини, символи якої збережені нашими пращурами на протязі тисячоліть - це Сварга, восьмикутна зірка та інші. До речі і наша мова зберігає її в небагатьох словах теж, як от - мара, примарність, марення, тьма, химера. Навіть наш тризуб може бути стилізованим відображенням цього знання, і язичницькі боги і вірування - це вже наслідок її втрати.
21:01 11/08/15
Рекомендует этот материал.
21:47 11/08/15
Victor B Киев
Вітаючи всіх українців з Старим Новим Роком, Днем Благовісті, про майбутнє народження Сина Божого - Гора, бажаю всім миру, здоров'я і добра.
Українському воїнству бажаю повернутись з війни здоровими. Перемога буде за нащадками славних українських козаків!

Коротко розповім про думки, які навіває це прадавнє українське свято.

1. Ми славимо Бога-Отця, Бога-Сина та Святий Дух. І це істинно так !
Згадайте, що приходили чоловіки - Боги і вступали у статеві зв’язки з жінками людського роду. Народжувались від такого шлюбу хлопчики (Сини Божі) та дівчатка (діва з санскриту «Богиня»). Таким чином, є Бог-Батько, Бог – Син. Хто є Святим Духом? Це РОЗУМНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ, представниками якої і були Батьки- Боги, які навідують періодично нас – Землян.

2. Брешуть, лукавлять ті, хто говорить: «Яка різниця в яку церкву ходити чи в якого Бога вірити? Бог один !»
Насправді, кожний народ має свого генетичного Батька- Бога ! І це науковий ФАКТ ! Кожний народ має свого Бога-Батька, свого Сина Божого – першого хлопчика, який народився від жінки людського роду і першим отримав генетичний маркер від Батька-Бога, який визначив цього хлопчика, як першого носія генетичної ознаки, яка визначає нову чоловічу гаплогрупу (Y-ДНК), як окремішню.
Виникнення чоловічих (Y-ДНК) та жіночих (mt-ДНК) гаплогруп має часову циклічність у 4000 земних роки, що свідчить про періодичність відвідувань нашої планети нашими Творцями та дає можливість приблизно вирахувати відстань від Землі до планети наших Творців.

3. Попередній факт є кращим науковим доказом того, що християнська церква лукавить і бреше вже протягом 2 тисячоліть, закликаючи всі народи Світу ( при цьому різні народи за генетичними ознаками ! ) вшановувати іудея Ісуса Христа. Нагадаю, що іудеї є носіями гаплогрупи (Y-ДНК) – J.

4. Ісус Христос не є Богом, він був звичайним Месією (вчителем) певної частини іудеїв. Таким його вважали мусульмани та переважна частина самих іудеїв.

5. Отже, ми маємо вшановувати своїх Богів – Гора, Рода, Велеса, Макош (Матір Божу)- єдину жінку в пантеоні Богів наших пращурів, та інших, про яких ми ще мало знаємо. МА + Кіш (матір роду – коша) – пізніша «Богородиця», жінка, яка народила козака-воїна - Гора.

6. На наше переконання ми українці маємо вшановувати такі три найбільші дні нашого духовного календаря:

ДЕНЬ БЛАГОВІСТІ, коли ангел сповістив жінці «Бог Гор Родиться, діво, радуйся!», за Григоріанським календарем, припадає на ніч з 13 НА 14 СІЧНЯ, тобто, на СТАРИЙ НОВИЙ РІК. За старим Юліанським календарем це було в ніч з 31 грудня на 1 січня. Наші пращури носили восьмикутну зірку, яка є календарним символом наших пращурів, яка засвідчує, що у 8-й місяць десятимісячного календаря наших пращурів народиться син Божий – Гор. «Окто» з латині «вісім», рахуємо: 1-березень, 2-квітень, 3-травень, 4-червень, 5-липень, 6-серпень, 7-вересень, 8-жовтень, 9-грудень, 10-січень. Таким чином жовтень ( октябрь ) колись був восьмим за рахунком місяцем, а не – десятим, як у наш час. Не існувало на той час місяців з назвами «лютий» і «листопад». Їхні дні були поділені між місяцями першого і другого півріччя. Пізніше християнські пастирі спрямовано міняли календарі, щоб заплутати наших пращурів.

14 ХОВТНЯ – День Різдва (народження) Гора (за Григоріанським календарем, або 1 жовтня – за Юліанським календарем). Сьогодні християнська церква вшановує лише Богородицю, замовчуючи справжнє значення цього Великого Дня для українців. Зображення чубатого Гора з Матір’ю Божою зустрічаємо в Давньому Єгипті (ізіда з Гором), у пізніших коптів-християн Єгипту (ікони коптів), такі ікони були на Запоріжжі. Це історичний і етнографічний факт !
Знаменно, що саме цей день вшановувався як особливий українськими козаками.
Саме цей день воїни УПА визнали його за День Створення УПА.
На якомусь генетичному відчутті Президент України Петро Порошенко своїм Указом визначив 14 ЖОВТНЯ - ДНЕМ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ. Адже, наш Бог - Гор є нашим захисником, українські воїни є його славними нащадками ! Саме в лиху годину, в часи лихоліть наші пращури звертались до нього про допомогу: "Горе, допоможи нам !", що і визначело врешті-решт будь-яку біду словом - горе (Горе!), яке має завжди писатись з великої літери (Г).

23 КВІТНЯ – День Смерті (?) день Поховання Гора, Його Вознесіння та Його Воскресіння. Сучасна християнська Пасха мала приховати справжнє значення цього дня (за Григоріанським календарем), або 9 квітня за Юліанським календарем. Християни брехливо кажуть: «Христос Воскрес!». Відповідають: «Воістину Воскрес!». Наука помилково (посилаючись на Біблію) цей день пов'язує з Виходом іудеїв з Єгипту.
Насправді, попередником цього Поминального Дня був день ПАСХУЛАС, який вшановувався ще у 2 тис. до н.е на теренах Хетської держави, тобто, за дві тисячі років до часів житія Біблійного Месії - Ісуса.
Українці мають знати, що в цей День поховано Сина Божого - Гора, який Вознісся на коні до свого Батька-Бога і Воскрес. Цей день має бути постійним і відзначатись саме 23 квітня. Саме про це я пишу у своїх дослідженнях "Історія людства протягом 58 тисяч років", "До витоків нашої Віри", "Таємниця Старого Нового Року", «Таємниця Святого Христофора»...
Таке враження, що зробивши Пасху «рухливим» святом календаря, християнська церква хотіла знищити з пам’яті наших пращурів цей ВЕЛИКИЙ ПОМИНАЛЬНИЙ ДЕНЬ !!!
Такі думки навіяв мені прихід цієї знаменної ночі, з 13 на 14 січня !
Зі святом, Україно !
Віктор Березяк
20:18 14/01/16

Live

............

7 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Не найшвидший, але найстійкіший

8 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Лучше по-честному

...............

1 дн. назад

Kanareyka публикует статью Сбыть или не сбыть: судьба предприятий ОРДЛО

1 дн. назад

Алекс Скиталец публикует статью Поразмышлял о "томосе" в письме другу Сергею Лебедеву

......

1 дн. назад

Вікторія Івченко публикует статью ВЕЗУВІЙ НАРОДНОГО ГНІВУ

......