О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Милитари  27 июня 2015 13:29:29

Автор: viktor trigub

Плакат-оберіг виставки "Герої АТО"


11650585_776734029114689_605161060_n_1.jpg Легенди цієї війни створюються на наших очах. Реальні бійці і волонтери зони АТО перетворюються на якісь символи, а звичайні фотографії в знамениті плакати... Переконалися, готуючи виставку плакату Юрія Неросліка "Герої АТО".
Арт-директор Музею плакату при журналі "Музеї України", сержант 92 бригади ЗСУ Юрій Нерослік - рік на фронті. Доброволець. Підрозділ саперів. Бойове хрещення отримав поруч з моїми рідними селами під Іловайськом.
DSC04243.jpgЇх колона, з 280 смертників була свідомо послана зрадниками з штабів просто в гарно пристріляну артилерійську засідку під Старобешевим. Село Новокатеринівка. Це мій райцентр, а приблизно на місці трагедії ми в дитинстві грали в футбол...
В Іловайськ ми з рідного села Осикове, їздили за хлібом - там його пекли найкраще. Нині - то дорога смерті виходу з котла. А раніше ми на тому тихому шосе вчилися їздити на автівці...
В тих мальовничих місцях і розгорнулася найбільша трагедія цієї війни.
Лише завдяки толковим офіцерам середньої ланки, колона, в якій був Юрій Нерослік, врятувалася від повного знищення. Втратили майже всю техніку, Юру вибуховою хвилею скинуло з броні - травмувався - хлопці витягли... Більше тижня, через містечко Комсомольське, де був наш райвійськомат, степами, пробивалися до своїх. Пощастило - дійшли... Його другу з бату "Дніпро-1" пощастило менше...
Ось як цю історію подала агенція УНН з виставки "Надія Савченко" Музею плакату у Музейно-патріотичному центрі КУН.

"Ще один плакат я робив моєму другу. Ми познайомилися у Фейсбуку до війни. Він пішов до батальйону "Дніпро-1". Я йому зробив плакат "Хай кулі тебе минають". І коли ми потрапили в Іловайськ, мій товариш теж був там, тільки з іншого боку. Коли виходили з котла – він їхав на БТРі. Вбило його командира, що сидів зліва. Справа сидів ще один боєць, якого повністю розірвало, а друг лишився живим. І потім ми списалися у Фейсбуку, і він каже "Юра, ти знаєш, цей плакат став моїм оберегом". Ось такий збіг", - розповів Ю.Нерослік.
Довідка УНН: Народився Ю.Нерослік у Первомайську Луганської області. Проживає у Харкові. Навесні минулого року прийшов до воєнкомату добровольцем. Зараз у чині сержанту служить сапером у 92-гій бригаді. Пройшов Іловайський котел. Почав малювати плакати із зими 2013 року. Створив майже 1000 патріотичних плакатів, зокрема, серії на підтримку "Національної гвардії України", Надії Савченко. На усіх його творах присутні кольори українського прапору."
11650585_776734029114689_605161060_n_1.jpg
Плакат "Хай кулі тебе минають!" було створено буквально перед Іловайською трагедією. Ні Юрій, ні його друг з бату "Дніпро-1", ще навіть не здогадувалися, що на них чекає, через що доведеться пройти, скількох побратимів втратити...
Їм пощастило - вижили...
На війні люди стають забобонними. Ця історія і саме цей плакат, миттєво перетворилися на легенду. Картинка стала оберігом. Я спершу не міг зрозуміти, чому саме це зображення просять роздрукувати на принтері у форматі А-4 і передати у війська.
Фартовий... Як і плакат Каті Крючкової минулого року...
На фронті багато таких історій і таких символів, як білий хрестик, наприклад...
11041661_651679581633317_7357443643292135005_n.jpgНещодавно, Юрій Нерослік був у Києві - відпустка. Мої волонтерські рейди у Станицю і Щастя не співпали з його перебуванням на передку. Зустрічаємося у столиці.
З народним депутатом України, комбатом бату "Айдар" Сергієм Мельничуком і сестрою Героя України Надії Савченко - Вірою, відкрили виставку плакату у Музейно-патріотичному центрі КУН.
Комплект патріотичного плакату Ю.Неросліка подарували народному депутату, Голові парламентського комітету Ользі Богомолець, під час візиту до замку Радомисль. Домовилися про співпрацю з Послом Польщі і Президентом банку Райфазен-Аваль. Підготували виставку плакату в Національній академії керівних кадрів культури... Попрацювали гарно!
11698617_874125889290486_2209213540107537870_n.jpgНині музеї, РДА спрагло просять комплекти виставкових плакатів. Деталі -

http://www.novasich.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=10417

Пишіть, телефонуйте - допоможемо відкрити, підтримаємо інформаційно!
А сержант Юрій Нерослік вже на фронті. Сектор А. Розміновують нерозірвані Гради, снаряди... Місяць до дембеля. Переживаємо... Нині там неспокійно. Знову щоденні обстріли...
Ось такий епізод з процесу підготовки виставки патріотичного плакату "Герої АТО".
Музейники просять підверстати цю розповідь під "фартовий" плакат.
Легенда.
Для нас просто рядова історія цієї війни, кінця якої поки що не видно. І це тривожить.
Україна повинна перемогти!
Віктор Тригуб, директор Музею плакату при журналі "Музеї України"

Плакат-оберіг виставки
Плакат-оберіг виставки

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 2609
delete
viktor trigub
viktor trigub, Киев, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +4
Всего комментариев: 12, Всего рецензий: 4
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

14:03 27/06/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
красива історія
19:14 27/06/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Майстерно.
2. Гаряча тема.
3. Неформальне викладення.
4. І корисно, і цікаво, і необхідно.
19:53 27/06/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
outsider Винница
Україна повинна перемогти!
23:17 27/06/15
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
ivp_paster Тернополь
Майстерно, потрібне суспільству ! Актуально!

Комментарии

Рекомендует этот материал. Почему? плакат-легенда
14:03 27/06/15
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал.
16:26 27/06/15
Рекомендует этот материал. Почему? Рекомендую для широкого знайомства....
19:32 27/06/15
Рекомендует этот материал. Почему? ХАЙ КУЛІ ТЕБЕ МИНАЮТЬ! ХАЙ ПОДОХНУТЬ ТВАРІ, ЯКІ ЗАРОБЛЯЮТЬ НА ЦІЙ ВІЙНІ!
21:32 27/06/15
глядач цирку Винница
Влучно і точно пані Вікторія.Гидко дивитись до якого рівня деградація дійшла жидо-влада...блок жидів та піджидків...фронт жидів та хахложидомутантів .Відчуваю як важко бійцям цю гидоту - захищати????
17:11 01/07/15
глядач цирку Винница
я думав що Ви пропали ??? Вас що викидали і за що??? відносно жидів ...
Наполеон Бонапарт... Они (евреи )- как гусеницы или саранча, которые поедают
Францию. Евреи являются нацией, способной к самым ужас­
ным преступлениям».
як Вам Наполєон ...чи може він не наполєон???
23:28 01/07/15
глядач цирку Винница
Белочка Наивная ...користолюбство жадібністьлицемірство - з часом -якщо не відрубати руки по я...й...ця - тільки збільшується та росте. Апетит приходить під час їжі. Час тут не при чому. Жидів як презирали при імператорі Юлії Цезарі так і презирають через 2000 років.
Ви кажете -Наполєон старий - а скажіть це французу - він скаже що Ви просто тупа куриця.
Добре через 100 років після Наполєона жив Генрі Форд -один із основоположників промислової революції...так от -отой американський мільярдер - який любив свої фабрики -конвейери який любив своїх працівників і вони дісно разом робили прогрес і чудеса - НЕНАВИДІВ ЖИДІВ.
...."Подвергни­те контролю 50 самых богатых еврейских финансистов, кото­рые творят войны для собственных прибылей, и войны будут упразднены» він прямо обвинувачував жидів у ескалації воєн -результатом яких стало десятки мільйонів убитих...це як перша так і друга світова!!!вчить історію Бєлочка - не тільки по алкашах ганяти та "орєшки" їм гризти. Удачі.
07:18 02/07/15
глядач цирку Винница
Пані Бєлочка - Ви натуральна чи "пріобрєтьонна"...я не ховаюсь ...я юдофоб ...як і Бісмарк Наполеон Петро 1 Бунін Нєкрасов Пушкін Шевченко Гоголь Черчіль Золя Бальзак Сенека та багато інших шанованих світом людей. Розумієте Бєлочка -потрібно робити правильні висновки - і завдяки діям таких як вальцман яцьман грицьман - я став краще розуміти дії Гітлера .
Эмиль Золя -"эта проклятая раса, не имеющая более своей родины, сво­его правителя, живущая паразитом среди наций...
09:29 02/07/15
глядач цирку Винница
Невже Бэллочка Ви думаєте що я пишу для Вас ...просто у полеміці з Вами інші читачі зрозуміють швидше актуальність питання і виберуть правильний рецепт для оздоровлення. За Ваш лозунг -" Бий жидів, спасай горіхи" - я Вам вдячний - навіть гризунів ??? - жиди обікрали!!!!...хоча чому тут дивуватись??? І серйозніше пані Бєлочка - якісь цитати там із Талмуда -бо таке примітивне -"сам дурак" -така примітивна Ваша риторика інтелігентними людьми не сприймається ...чи Ви для них і не пишете????
10:23 02/07/15
ВОНИ ЗАХИЩАЮТЬ УКРАЇНУ, ЯКА ВІЧНА.
20:23 01/07/15
глядач цирку Винница
Ну пані Білочка -"-Бий жидів спасай планету!" якщо Вам так ваша інтерпретація подобається??? ...я до такого радикалізму не прагну!!!
Друге - я навів Вам приклади - цитати світових лідерів - а Ви пропонуєте спілкуватись на рівні сам дурень ...мені це абсолютно не цікаво ...мало того нудно...вчіться читайте - я Вам чого наводив цитати - як нема власної думки адекватної можливості мати - то потрібно просто цитувати корифеїв і будете виглядати мудрою і досконалою...бажаю удачі.
22:12 02/07/15
Elinor Altman Тель- Авив
Украина должна выстоять в борьбе с русскими оккупантами.
11:29 01/08/15

Live

8 час. назад

Koshka комментирует материал Интервью с шариком

8 час. назад

Koshka удаляет комментарий к материалу Интервью с шариком от Koshka

8 час. назад

Сергей Геращенко публикует статью Сон пирамид

8 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал На воре Путине и кокошник горит!

8 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал ПІШОВ ХАЗЯЇН – МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ

8 час. назад

Наталія Безсонова пишет рецензию на публикацию В Запорожье восьмиклассник намерен на заводе деда стать главным инженером

8 час. назад

Наталія Безсонова пишет рецензию на публикацию День металлурга в лицах: в Запорожье внуки продолжили династию кочегара паровоза

9 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию День металлурга в лицах: в Запорожье внуки продолжили династию кочегара паровоза

9 час. назад

ivp_paster пишет рецензию на публикацию В Запорожье восьмиклассник намерен на заводе деда стать главным инженером

9 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

9 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

9 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

9 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

9 час. назад

Khomiaklit комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

9 час. назад

Khomiaklit комментирует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

10 час. назад

antov рекомендует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

10 час. назад

antov пишет рецензию на публикацию Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

10 час. назад

antov комментирует материал ПІШОВ ХАЗЯЇН – МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ

11 час. назад

Альпас рекомендует материал Загадка Трампа и уход Путина

12 час. назад

Наталія Безсонова публикует статью Від роду до роду. Стрільці

12 час. назад

Марина Шамсутдинова рекомендует материал Интервью с шариком

12 час. назад

Марина Шамсутдинова комментирует материал Интервью с шариком