О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Жизнь журналиста  4 сентября 2014 21:42:03

Уважна “неуважність”. Замітки на полях

Часом життя влаштовує цікаві експерименти, результати яких можуть привести до несподіваних і не надто приємних висновків.
   Але… реалізм, він такий, — грішить непричесаністю, непригладженістю, недопродуманістю. Тим більш — реалізм непередбачуваності й спонтанності.


Скажімо, маємо змогу посміятися з дотепної гуморески, шаржу, карикатури і т.д. Про якусь особу. Усі хвалять автора і його прозорливість чи просто “випадково натрапили”, “не зрозуміли”, про що це, й “оцінили лише художні якості твору”. Буває, — і “випадково”, і “просто так”, і “не помітили”, й усе інше… Життя, — воно таке, що пояснень завжди знайдеться море. Аби лиш шукати ;))

Та найцікавіше починається наступного дня, коли той же гуморист-дотепник вирішує на хвилі вчорашньої слави й підтримки мас оприлюднити іще один, аналогічний за художніми якостями (це для тих, хто “оцінює лише художній твір”), але відмінний за “об’єктом натхнення” опус. 

І тут вже спостерігаємо зовсім іншу картинку, коли захоплені фанати “прозорливого автора” не верещать, що він “жжот” і т.д., а якось тихенько-сором’язливо оминають те, чим іще вчора захоплювалися. 

Звісно, є очевидна “кліка”, яка й не приховує у подібних випадках свої симпатії й антипатії. Змушує замислитися інша група, — тих, хто “не помітив” вчора конкретну адресну спрямованість там, де вона була відкрито зазначена, а сьогодні нарешті став чи то уважним, чи то вже перехотів сміятися… Хтозна )))

…як сказали б у подібних випадках гумористам-дотепникам, — “Бреши, та не забріхуйся. Затям собі, — на хазяїв не лають”.

Отака вона — “спонтанна” й “неуважна” публіка…

...Так чим же керуються люди у подібних ситуаціях? Чому -- аналогічне -- вчора смішило, було влучним і дотепним, а сьогодні вже -- ні? Хіба ж це "раки, які вчора по три, а сьогодні -- по чотири, але великі"(с)? 

Звісно, автор-гуморист у одному з випадків міг бути й неправим. Зазвичай у такій ситуації і "фанати", й "любі друзі, щиро поважаючи людину, намагаються вказати на її помилки. Але буває й таке, що, прикро засмучені й розчаровані помилкою "оракула", впадають у прикрість, розчаровуються і взагалі втрачають до нього інтерес. Цілковито ймовірний варіант. Але час (і активність автора-дотепника) зазвичай демонструють остаточну вибірку, на основі якої можна робити глибші висновки.

Наразі можна лише зафіксувати ту картинку, що складається за результатами дводенного "експерименту". І поставити під сумнів такі якості, як "неуважність", "оцінювання виключно художніх якостей твору", "неупередженість і незаангажованість" читачів. А також, звісно, -- і їх "дружнє ставлення" до автора як самодостатньої особистості. Адже людині, яку поважають, до думки якої дослухаються (!) обов'язково скажуть про свої сумніви у її позиції, яка, менш, ніж за добу, припинила вкладатися у звичне сприйняття захоплених реципієнтів.

 

 http://agataargentum.hostenko.com/uvazhna-neuvazhnist-zamitki-na-polyah/

Уважна “неуважність”. Замітки на полях

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 6009
Отредактировано: 05-09-2014 [14:22]
delete
Агата Аргентум
Агата Аргентум, Житомир, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +10
Всего комментариев: 67, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

22:01 04/09/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Александр1979 Харьков
Цілком слушна репліка. Життя Хайвею складається з різних фрагментів, з різних осіб, Особистостей, людей і "прочих" особливостей... але питання Уважності чи Неуважності - до Людини, до її поглядів на Життя та Світ - є важливим... саме тому що це творчий сайт - де Людям є що сказати Місту та Світу... але прикро коли читачі чують тебе - лише у тому випадку - коли ти кажеш їм лише те що вони хочуть чути... проте - справжній розпач настає тоді - коли читачі є чи були твоїми друзями... саме тоді - коли виявляється, цікаво їм чути Тебе, твій особистий погляд чи ні... і те що ти пишеш - потрібно їм як твій погляд, чи щось з чого можна видобути корисне у суто егоїстичному плані для себе...

Думаю, що "той" експеримент був наочним не лише для автора, а найбільш корисним був для сторонніх спостерігачів (ну, майже сторонніх)...

І що "той" автор буде з цим робити - не знаю...

Приємно бачити об'єктивний погляд на проблеми міжособового спілкування у творчій тусовці - це щодо рецензованої репліки... Гарно, по ділу та доброю українською мовою...
22:46 04/09/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юрий Пелих Запорожье
Правдиво... та дуже схоже на людей)
07:55 05/09/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Согласна с автором!
14:11 05/09/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Написано гарно, але, на мою думку, потрібно додати конкретики, або пояснити що спричинило такі не дуже веселі роздуми. І, до речі, у четвертому абзаці закралася помилочка слово "якостями" вартувало б поправити
20:10 05/09/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Майстерно.
2. Дотепно.
3. Глибоко.
4. Корисно та цікаво.
08:49 24/10/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Леся Одинець Тернополь
Молодець. Гарний виклад. Шкода, не читала раніше.

“спонтанна” й “неуважна” публіка…
да, є таке. і я себе до неї відношу. Ти повністю права. ......АЛЕ, якщо жити цим. бути не спонтанним і уважним, проживати цей світ текстами з сайту. Воно ж то не завжди так виходить, а інколи навіть спеціально "не виходить", тому я думаю не варто робити висновків з простих собі коментів до абсолютно простих жартів. Це лише секунда життя. І більш нічого.

Комментарии

Александр1979 Харьков
Рекомендует этот материал. Почему? Актуальна репліка
22:05 04/09/14
Щиро дякую, пане Олександре, за відгук на публікацію та за озвучені міркування.

Так, у взаємодії усі мають бути рівноцінними й рівно цікавими суб'єктами, і коли хтось дослухається до нашої думки, -- мав би дослухатися й у тих випадках, коли вона не настільки сприятлива і зручна, як була вчора чи знову буде завтра. бо інакше це нагадуватиме "свободу" на короткому повідку, коли "у той бік гавкай", а у протилежний -- "зась!".

Звісно, від егоїзму людині буває не так просто звільнитися, тут ми усі грішні, але слід прагнути до об'єктивності...
22:23 04/09/14
Александр1979 Харьков
так отож... бо, є об'єктивна реальність - а є лише уявна лінія... то реальність - має право на висловлення... тим більше коли щиро прагнути позбутись егоїзму та прагнути об'єктивності...
22:39 04/09/14
Чомусь людям до вподоби, коли "об'єктивність" стосується лише інших ;)
Але ж це вже інакше називається )
23:06 04/09/14
От тільки не дуже вони якось надихають, ці спостереження...

Хоча те, що стало зрозумілим, водночас може стати й банальним, а отже -- несуттєвим.
22:10 04/09/14
Надихають на дослідження ;)

До речі, оце зараз подивилася, у кого що на умі, і вже маю задум іншої статті, більш глобальної, і зовсім у іншому аспекті. Але ідея, -- знову-таки, від реакцій та меседжів, озвучених у мікросоціумі порталу.
23:08 04/09/14
Політпопса, передруки, якісь поради й рецепти з серії "господарочка" та "рецепти лісовичка" чи щось іще подібне... Дивує все більше, куди скочуються інтереси публіки((
Але то їх справа, а я публікую не лише тут, і в основному уникаю писати якісь одноденки, що втрачають будь-який інтерес і ціннність вже через пару днів.
А ідею, імпульс, -- цілковито можна отримати й тут. Бо це і є наше сьогоднішнє українське суспільство в усій його красі... із наклепами і брехнею, що "виправдовують мету", з "критиками", які заплуталися в опрісноках LOL і тому подібними дивацтвами...
23:26 04/09/14
"дивлячись на яку глибину впасти...є й така, з якої нікому буде підійматися"
---------------------

Ну так, не нова ж ідея, -- "до основанья, а затєм"(с).. багато кому намертво втовкмачили у голови з опрісноками впереміжку ;))

В принципі, усі цивілізації колись занепадають. Звісно, тих, хто живе у ці "часи перемін" це абсолютно не тішить...
23:55 04/09/14
Юрий Пелих Запорожье
Рекомендует этот материал.
22:46 04/09/14
Дякую, пане Юрію, за спробу долучитися до аналізу ситуації й проведення паралелей ;)
Вважаю, це корисно кожному з нас.
22:59 04/09/14
Юрий Пелих Запорожье
Так...)
23:10 04/09/14
Рекомендует этот материал.
07:55 05/09/14
Щиро дякую, Еліно, за небайдужість! Рада, що відгукнулися на ці роздуми про специфіку людського спілкування.
13:02 05/09/14
Cristi Neo Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Наразі можна лише зафіксувати ту картинку, що складається за результатами дводенного "експерименту". І поставити під сумнів такі якості, як "неуважність", "оцінювання виключно художніх якостей твору", "неупередженість і незаангажованість" читачів. А також, звісно, -- і їх "дружнє ставлення" до автора як самодостатньої особистості. Адже людині, яку поважають, до думки якої дослухаються (!) обов'язково скажуть про свої сумніви у її позиції, яка, менш, ніж за добу, припинила вкладатися у звичне сприйняття захоплених реципієнтів.

Читать полностью: http://h.ua/story/408168/#ixzz3CQfkTZer
11:47 05/09/14
Спасибі, Крісті, за відгук.
Хто не хоче чути критику друзів, -- сам винен, що втрачає їх. А хто не критикує свого друга, але починає "не бачити" його помилки, чи відвертається за першої ж незгоди, -- той ніколи другом і не був.
13:04 05/09/14
Cristi Neo Киев
Вот именно, что кто им доктор! dknown
13:23 05/09/14
Cristi Neo Киев
Все по делу написано. best И дело не столько в юмористе, как в потребителях. read
11:49 05/09/14
Cristi Neo Киев
Если рыбка на это клюет, приманка найдена. dknown И будут рыбку ловить большую и маленькую. cool
13:22 05/09/14
Дякую пані Галині Возній за відгук на публікацію.

Спасибі, хибодрук виправила)

Стосовно того, що саме викликало роздуми й публікацію, -- щойно Ви рекомендували (бачу у стрічці) "твір другого дня" ;)

Але я на зазначала у своїй публікації автора і його твори, бо питання не в авторові публікацій, а у реакції читачів. А вони вже не раз були аналогічними у подібних випадках. тут просто це проявилося найбільш очевидно, бо автор поставив різновекторні публікації через день. І відмінність в реакції була занадто разючою й очевидною.
14:27 05/09/14
стаття загалом цікава, але для того, хто "не в темі", малозрозуміла.
14:52 05/09/14
Тут простежується загальна тенденція на основі одного факту.
Факт тут має вагу лише "експериментального дослідження".
Думаю, загальні тези висвітлено досить прозоро. Але якщо є питання чи конкретні зауваження до статті, завжди готова вислухати й відповісти )
14:57 05/09/14
Рекомендует этот материал. Почему? Погоджуюсь з автором.
17:50 05/09/14
Дякую за небайдужість та людську позицію, пані Надіє )
Схоже, зараз на вагу золота люди, які не бояться "хто що скаже", а кажуть те, що їм велить сумління.
19:26 07/09/14
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомедую для роздумів!
20:11 05/09/14
Щиро дякую, пане Антов, за увагу до проблеми та відгук на публікацію )
19:25 07/09/14
Про все і ні про що, ніби автор і зачепив важливу тему, але якось неконкретно, ніби чогось боїться, бути звинуваченим в необєктивності. А страх не кращий помічник для журналіста. Коли у журналіста виробляється відчуття страху він перстає бути обєктивним і цікавим, навіть якщо він талант. Але ж їсти хочеться. І тоді такий журналіст стає шукати господарів, які б замовляли його талант за плату. Але тоді він перетворюється в замовного журналіста і стає ремісником. Ремісництво ж є могилою таланту. А ще зявляються всякі фобії і образи, на себе, друзів. І вже він вчорашніх друзів викреслює з свого життя і...залишається сам один на один з проблемами життя.
20:25 05/09/14
Шинха, ти знову лізеш всюди де тебе не просять. Хто просив твоєї поради, чи твоїх міркуван. Я ні. А ти влізаєш під моїми коментарями. Хочеш коментувати автора чи його статтю, входи самостійним постом і не втручайся в пости інших читачів.
23:28 06/09/14
Звитяжний пан дозволив собі фантазії на вільну тему й особистісні проекції. Звісно ж, цим виставив свої висловлювання на вільний розгляд та коментування усім бажаючим і небайдужим wink Не бачу нічого протиприроднього, окрім його обурення ))
19:21 07/09/14
Мабуть, що так ;) А природа така річ, що її не змінити wink
19:54 07/09/14
Коли до мене звернувася Григір, то я його підтримав у тому, що людина до людини має звертатися на ти. Адже до Бога ми звертаємося на ти, то чому ми маємо людину помножувати, адже ви це коли не один. А те що я до декого звертаюся на ви, це вже сила звички, дуже вже нас змалку до цієї неправильності привчали. Між іншим мені подобаються стосунки в російських родинах, там один до одного звертаються на ти і старий і малий. А на ви зверталися тільки до царських осіб. Хіба ти царська особа?
20:37 07/09/14
Вельми цікаво, Звитяжний пане.
От тільки незрозуміло з вашого комента, -- а про що це ви взагалі, і яку дотичність усі ці сентенції мають до опублікованого матеріалу? ))
Окрім хіба що тези про важливість теми та недостатню конкретику (щодо останнього вже колега справедливо зауважив вам))
19:24 07/09/14
Cristi Neo Киев
Рекомендует этот материал.
21:44 05/09/14
Cristi Neo Киев
Бонус или глюк с рекомендациями. dknown smile
21:45 05/09/14
Буває )
19:19 07/09/14
Рекомендует этот материал. Почему? Часом життя влаштовує цікаві експерименти, результати яких можуть привести до несподіваних і не надто приємних висновків.
Але… реалізм, він такий, — грішить непричесаністю, непригладженістю, недопродуманістю. Тим більш — реалізм непередбачуваності й спонтанності.

Читать полностью: http://h.ua/story/408168/#ixzz3CT7hQT5S
21:55 05/09/14
Спонтанність має велику (часом -- просто величезну) силу ))

Дякую, Люсі, за твій відгук )
19:17 07/09/14
Лилит Киев
Стаття гарна, Агато, як завжди, але я не впевнена, що зрозуміла її вірно. Мені не вистачає конкретики... Я на днях читала неприємну епіграму на сайті, злу, і надто несправедливу. Ви її мали на увазі? Я, мабуть, занадто не в темі того, що тут коїться.
14:17 06/09/14
Я мала на увазі дві епіграми і відмінність у їх сприйнятті публікою.
Дякую за інтерес, Ліліт )
19:16 07/09/14
Лилит Киев
Тепер мені вже все зрозуміло, дякую)
20:15 07/09/14
Рекомендует этот материал. Почему? Ну що ж... буває і таке. Нічого незвичного в цьому не бачу:)
"...прикро засмучені й розчаровані помилкою "оракула", впадають у прикрість, розчаровуються і взагалі втрачають до нього інтерес"
Неможливо усім догодити, а , отже, "оракул" хай собі віщує все, що вважає за потрібне:)
14:36 06/09/14
Йшлося не про "оракула", Жанно ) Питання набагато ширше, але, схоже, щось "не зрослося" з подачею чи сприйняттям ((

Спасибі за відгук.
19:15 07/09/14
Мова йде про реакцію читачів, чи не так? Тоді я пас. Тому що тут пояснень може бути "море". Скільки людей - стільки й думок:) Хтось просто не побачив, хтось побачив, але ліньки було коментувати, хтось мовчки виявив такий собі своєрідний протест, а хтось навпаки - підтримку... хтозна, що насправді у них було на думці clever dknown smile
20:33 07/09/14
Так и я о том же... ано мине нада? smile
21:06 07/09/14
Та мабуть, що й мені ні до чого clever dknown
21:11 07/09/14
Дійсно, було таке.
Мені набрид флуд Звитяжого пана, отже повидаляла його. Зачепила і цей комент, перепрошую.

Можете йому, звісно, тут відповісти, але він вже не матиме змоги флудити на моїх сторінках )
Я -- за чистоту спілкування smile
14:24 09/09/14
От і добре )

Сайт великий, -- знайде, де відповісти smile
15:01 09/09/14
В ведах сказано - делай что должно и будь, что будет...а дальше - дело совести.
best
19:31 11/09/14
Дякую за нагадування про цю істину )) best
Це правда ) smile
00:29 14/09/14
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал. Почему? Я давно не был на ХВ, но, в конце -концов понял о чём речь. Всё верно, Агата - "+"
22:15 14/09/14
дякую, Геннадію )

Проблема є, страусяча політика дає результат, вигідний зовсім не порталові і активним творчим авторам... Але... маємо те, що маємо (с))
22:24 14/09/14
До Лесі Одинець на рецензію:

"АЛЕ, якщо жити цим. бути не спонтанним і уважним, проживати цей світ текстами з сайту. Воно ж то не завжди так виходить, а інколи навіть спеціально "не виходить", тому я думаю не варто робити висновків з простих собі коментів до абсолютно простих жартів. Це лише секунда життя. І більш нічого"
--------------

Ти абсолютно права, Лесю, що життя не вимірюється сайтом. І те, що тут відбувається, -- дрібниці у порівнянні із подіями в реалі.
так воно і є.

Проте, я завжди кажу, що усі ці сайти, -- малесенький зріз суспільства й відносин у ньому.
Як люди звикли діяти у житті. так діють і тут. Матриця поведінки лишається тією ж.

Тому питання не стільки у самому інциденті, а у ТЕНДЕНЦІЇ людини діяти так чи інакше. У будь-яких інших ситуаціях і контекстах.

Якщо відволіктися від конкретики, то йдеться просто про механізм.

..
Так, саме тут є іще один аспект, -- не усі коментатори були "втягнуті" у ситуацію, і хтось був ну дійсно неуважним без "лапок", бо заглядав на сайт лише час від часу ;)
Але загальна тенденція виявилася саме такою, як і висвітлено у публікації... На жаль.

Спасибі, Лесю, за відгук, і за нагоду точніше прояснити свої думки з цього приводу.
12:28 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
маленький зріз суспільства, кажеш? А як же його пізнати, живучи не повноцінно в ньому. Не порпаючись у віхах, не замислюючись про стосунки, ходити,як ти кажеш "час від часу".
Якщо так усе близько сприймати до серця, то воно ж не витримає... Як так?
Я з тобою не згодна щодо матриці поведінки - часто бачу ролі. При чому зіграні погано. Скажу про себе відверто, бо розумію, що ти взяла для статті цитати з моєї мови зокрема, що я не переношу своє життя в проекцію сайту. І інколи навіть не дивлюсь хто автор тієї чи іншої публікації. А це тому, що не виходить приділяти цьому багато часу. Особливо останні пів року з гаком. Читаю, щоб розслабитись, а не зміряти чиїсь відносини, влізти в якусь напругу.
Зрештою, люди, БУКВИ - вони ж просто букви. Ми граємось ними, даваййте просто не ображати один одного. І, Агато, це ніякий не МЕХАНІЗМ для мене. Усвідомлюю, що для когось - так, а я свідомо протестую проти цього.
13:59 24/10/14
"ти взяла для статті цитати з моєї мови зокрема, що я не переношу своє життя в проекцію сайту" (с)
--------------

ні, Лесю, то не про тебе було, я точно пам'ятаю, хоча таки перегукується )) Відмінність у тому, що, наскільки я можу судити, ти це кажеш щиро, а у тому випадку слова не в'язалися із очевидними фактами)


"БУКВИ - вони ж просто букви"
-------------
"Спочатку було СЛОВО" (с) як тоді бути із цим? ;))
Тут ми маємо лише такий спосіб висловити свої почуття. ставлення, сприйняття...

"даваййте просто не ображати один одного" (с)
--------
Цілковито згодна. І давайте не підтримувати, коли хтось цілеспрямовано ображає інших ;)

.....
Щодо іншого, Лесю.
Тут не було емоційного сприйняття з мого боку. Це звичка до співставлення явищ і проведення аналогій, відпрацьована роками. Тому, коли я побачила настільки неоднакову реакцію на два явища одного ряду, звісно, й виникли ці думки.

Стосовно матриці поведінки і гри, ролей. Знаєш, є така думка. що про людину можна набагато більше дізнатися не за тим. що вона каже. а за тим. що намагається приховувати ;) Отак і з ролями. Які б вони не були, матриця дається взнаки ))

А от особистий спротив механізації власного життя різними законами, бодай і психологічними, -- це добре. І добре, коли так і виходить ))
14:11 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
Намагаюсь Тебе зрозуміти. Певно, тре ще читати. Бо Твої тези вищі за буденне сприйняття.
Я перечитаю ще, згодом відпишу щось серйозніше. Рада, що не сперечаємось, бо я тут не для цього.

"знаєш, є така думка. що про людину можна набагато більше дізнатися не за тим. що вона каже. а за тим. що намагається приховувати ;)" кажеш Ти.

а як же ж Ти тут дізнаєшся про людину? невже вона Тобі відкриється аж так? Треба бути психологом. А вас тут таких одиниці. Тому і висновки робити з миттєвостей не можна. :) Я до сайтів творчих ставлюсь типу: взула і забула. А Ти аналізуєш все. Через себе пропускаєш. Добре це чи ні? Кожному - своє.
Заставила ти мене, Лєро, задуматись і думати в подальшому, але змінити свій погляд - ні. МЕні не цікаві механізми "підсайтного" життя. Навіть не намагаюсь влазити в те.

Щодо "неадекватної реації"...
Мені навіть важко щось сказати, бо може з позиції Твоєї реакція такі видається неадекватною. Але я нічорта не розумію що там хто і кого хтів образити, чесно. Навіть автора я не знаю ні особисто, ні за нетом. Грубість не сприймаю категорично, а гумор - так склалось, що сприймаю.І отут мені не зрозуміло, що саме Ти хотіла сказати у публікації: треба широко мислити? треба оцінювати глобально? треба розбиратися в підтекстах?

чи нє?:)))
14:23 24/10/14
Почнімо з останнього ;)

(ти цікаві запитання задаєш, і цікаво разом розбиратися))

Що я хотіла сказати у тому конкретному випадку?
..так виходить, що "під роздачу потрапили" й дійсно непричетні, як от ти. Але основний меседж стосується поведінки й реакції тих, хто постійно більш-менш активно вертівся у цьому середовищі, а тому був чудово обізнаний з підтекстами обох згаданих гуморесок.
І от для тих персоналій не проходять пояснення на кшталт "не зрозуміли, про що", "не розібралися" і т.д. Бо це не так. І, до речі, час довів, що вони дуже уважні стосовно будь-чого, що навіть приблизно могло б стосуватися їх самих.

Тому -- на прикладі реакції й поведінки саме такої групи осіб у конкретній ситуації -- я й намагаюся простежити схему поведінки певного психотипу.

Погодься, що у реалі подібне трапляється. Коли, скажімо, на роботі комусь "забувають" щось вчасно повідомити... і т.д. Ситуацій і прикладів багато, і йдеться тут в основному про подвійні стандарти, -- коли у подібних ситуаціях одна людина діє по-різному, але при цьому знаходить собі якісь фарисейські виправдання.

....Дійсно, ти маєш рацію. Тут йдеться навіть не про загальні психологічні принципи, а про психоаналіз. Так. фахівців чи людей більш-менш добе обізнаних із його принципами менше. аніж "карнегізнавців", зате той. хто побачив якесь явище, -- може спробувати донести це спостереження до розуміння інших )

..В принципі, сама ситуація давно забулася. І я вкотре рада з того, що не зациклюю подібні публікації на персоналіях, а більш уваги приділяю явищу. От про нього й цікаво поговорити й поміркувати.
Твої зауваження і мені дали додатковий напрямок думок, дякую ))

..ну а про те. що обізнаність у "підсайтових механізмах" заважає сприйняттю чистої творчості, -- я тобі щойно написала.. Що є, те є...

Проте, -- у цій статті ці механізми стали приводом для спроби осягнути механізми більш глобальні.

Чи можна жити у соціумі. не знаючи про подібні механізми?
14:41 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
О. Я Тобі відповідь дам - можна жити. Так. І не замислюватись навіть про їх існування. Навіть більше скажу - ті, хто так живе, вони щасливіші. Я це помічаю. :)
16:09 24/10/14
Якщо зможуть обходитися без дууже багатьох чинників, які нам нав'язує суспільство))
16:40 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
знаєш, що я щойно згадала, як Ти мені про Крісті казала колись, як вони тільки-но на сайті з"явились і почали писати "бозна-що" що ніби виливалось з "нашого" місцевого контексту? (Крісті, не ображайся :)
А Ти мені сказала, що просто я їх не розумію, вони мають таке ж право писати якісь там привітання з днем народженні і т д...У них, нібито, свій світ. Я ж,зрештою, не власниця сайту! Так, ага, пам"ятаєш ту нашу розмову?
Я добре замислилась і стала ще простіше ставитись до людських угрупувань, поступатися їм. Адже на що я тут в мережі дійсно маю право?
Право аналізу?
Так.
Право засудження -ні.
І нічого не заважає сприйняттю творчості - якщо це розумієш. Мене тут не мало хто ображав, але це не стосується потім моїх коментарів до творів. От саме тут у нас розбіжність - ти глибоко аналізуєш. Я просто читаю.
16:22 24/10/14
на що я тут в мережі дійсно маю право?
Право аналізу?
Так.
Право засудження -ні. (с)
---------------

Ти права у цьому. Певно, у мене таки звучить нотка засудження, і це не зовсім вірно ;)

А щодо того, що кожен має право самореалізуватися тут як вважає за потрібне, -- еге ж )) поки це не зачіпає чиюсь свободу й гідність.
І тут особисто я звертаю увагу не лише на те, чи людина непорядно поставилася особисто до мене, а чи до інших.
Бо якщо це є "моральним" принципом людини, то рано чи пізно може зачепити й будь-кого іншого.

Виходить так, що проблема на сайті у поступовому змішанні особистого й творчого.
Лесю, а згадай літтусівки у реалі ;)
Багато відмінностей, коли те чи інше не дуже велике літоб'єднання довго спілкується у своєму замкненому колі?..
16:38 24/10/14
про людину можна набагато більше дізнатися не за тим. що вона каже. а за тим. що намагається приховувати ---
-- До речі. це один з наріжних принципів психоаналізу. Власне, усі оті "тайники" й виливаються у людські комплекси та хвороби.
Тому, певно, варто зрозуміти, що подібні описаному тут фарисейські способи поведінки у суспільстві свідчать про хворобу суспільства. І це навіть не провина окремих суб'єктів.

Коли якась перверсія починає бути загальноприйнятною, -- це симптом хвороби суспільства.

Наприклад, коли виправдовують злочинців через якісь ідеологічні чи політичні принципи.

Коли об'єднуються зі злом "тимчасово" заради досягнення добра. Та неможливо це, і треба дивитися правді у вічі.
14:51 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
якщо ми з Тобою аж так узагальнимось, то розмова зійде нанівець, бо так можна говорити вічно без результату.
Цікаво говориш про тайники, що потім стають хворобами або комплексами. Помічала таке. Суспільство у нас дійсно хворобливе. ще більш воно хворе мережево, отут і є всі найбільші прояви збочень, деградацій і комплексів - широке поле для досліджень. Одне лише "але": ци вони правдиві, ті досліди - тут жеж можна зіграти будь-якуу роль (повторююсь), а в житті бути не тим. Це сітка, в тенетах якої є різні риби.
16:13 24/10/14
Повторюю, що будь-яку роль людина грає сама, -- зі своєї голови, своїх уявлень, фантазій, страхів і упереджень ;) Але це таки царина психоаналітичних трактувань.

В принципі, як усе це лудиння "знімати" з людини... у мене була тут одна літературознавчо-психоаналітична публікація. не знаю, чи ти бачила. Зараз дам як приклад того, як за вдаваним приховується равльне. яке й сама людина може не знати до кінця.
16:46 24/10/14
http://h.ua/story/407410/ -- ось воно. Як "ловить рибу" психоаналіз wink Це щоб ти вловила суть )
16:47 24/10/14
До речі, щодо відносин.
Вони таки заважають чистому сприйняттю творчості, і з часом через це стає непросто переступати. Важко знайти золоту середину, певно, через сталість середовища і зв'язків у ньому. А це великий мінус.
14:17 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
ну так. погоджуюсь. Ти своєю публікацією це ще раз довела. Я старалась раніше не думати про це.
16:15 24/10/14
Так отож...
І це повертає до питання. -- чи можна знати про закони діяльності соціуму й геть не зважати на них... Можливо, але складно доведеться.

А знаючи про наявність цих законів та принципи їх дії. маємо вибір, -- підпорядковуватися їм, чинити опір чи обходити, намагатися запроваджувати свої закони бодай у найменшому масштабі...

Нещодавно прочитала приблизно таке, -- Життя варто сприймати таким як є, але не знімати з себе відповідальність за те, що воно саме таке wink

А от відповідальність часом саме за такі дрібниці, як неуважність))
16:32 24/10/14

Live

11 мин. назад

Чачанидзе Владимир публикует статью Всё прошло,не спрашивай меня...

19 мин. назад

Галина Шевченко публикует статью ТАМ, ДЕ ГОРИ, ПОЛОНИНИ…

1 час. назад

Чачанидзе Владимир публикует статью Тот,кто думает вверх взлетать...

2 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Запрещённые в СССР военные фото

4 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Запрещённые в СССР военные фото

6 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

14 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал Запрещённые в СССР военные фото

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Патриотичные коррупционеры налогового ада

16 час. назад

Сергей Кувалда комментирует материал Запрещённые в СССР военные фото

16 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

16 час. назад

Белка Белкина комментирует материал Патриотичные коррупционеры налогового ада

16 час. назад

Алекс Скиталец рекомендует материал Запрещённые в СССР военные фото

16 час. назад

Белка Белкина рекомендует материал Патриотичные коррупционеры налогового ада

17 час. назад

Харламов Виктор Георгиевич публикует статью Ах, сколько дураков на свете этом

17 час. назад

Иленов публикует статью Почему искусственный интеллект невозможен, ч.1

17 час. назад

Сергей Кувалда публикует статью Запрещённые в СССР военные фото

18 час. назад

Владимир Некрасов публикует статью ПУТИНСКИЕ ДО САМОГО СВЯТОГО «СОВЕТСКОГО НАРОДА» ДОБРАЛИСЬ, ГРАЖДАНЕ?

18 час. назад

Myhail Antonyshyn публикует статью Чому серед нас немає птиць...

19 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

19 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

19 час. назад

Литвиненко Анатолий комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ

21 час. назад

Наша Версия публикует статью Хто в Україні хазяїн таких «скромних» конячок контрабандного бізнесу як Гліб Липський?

21 час. назад

Алекс Скиталец комментирует материал ВИР БРЕХНІ В УКРАЇНІ