О проекте ХайВей

Публикуйте на ХайВей свои статьи, фото, видео.

Получайте рецензии и комментарии от сообщества ХайВей на свои публикации.

Зарабатывайте деньги на публикациях.

Общайтесь с интересными людьми.

 

Жизнь журналиста  4 сентября 2014 21:42:03

Уважна “неуважність”. Замітки на полях

Часом життя влаштовує цікаві експерименти, результати яких можуть привести до несподіваних і не надто приємних висновків.
   Але… реалізм, він такий, — грішить непричесаністю, непригладженістю, недопродуманістю. Тим більш — реалізм непередбачуваності й спонтанності.


Скажімо, маємо змогу посміятися з дотепної гуморески, шаржу, карикатури і т.д. Про якусь особу. Усі хвалять автора і його прозорливість чи просто “випадково натрапили”, “не зрозуміли”, про що це, й “оцінили лише художні якості твору”. Буває, — і “випадково”, і “просто так”, і “не помітили”, й усе інше… Життя, — воно таке, що пояснень завжди знайдеться море. Аби лиш шукати ;))

Та найцікавіше починається наступного дня, коли той же гуморист-дотепник вирішує на хвилі вчорашньої слави й підтримки мас оприлюднити іще один, аналогічний за художніми якостями (це для тих, хто “оцінює лише художній твір”), але відмінний за “об’єктом натхнення” опус. 

І тут вже спостерігаємо зовсім іншу картинку, коли захоплені фанати “прозорливого автора” не верещать, що він “жжот” і т.д., а якось тихенько-сором’язливо оминають те, чим іще вчора захоплювалися. 

Звісно, є очевидна “кліка”, яка й не приховує у подібних випадках свої симпатії й антипатії. Змушує замислитися інша група, — тих, хто “не помітив” вчора конкретну адресну спрямованість там, де вона була відкрито зазначена, а сьогодні нарешті став чи то уважним, чи то вже перехотів сміятися… Хтозна )))

…як сказали б у подібних випадках гумористам-дотепникам, — “Бреши, та не забріхуйся. Затям собі, — на хазяїв не лають”.

Отака вона — “спонтанна” й “неуважна” публіка…

...Так чим же керуються люди у подібних ситуаціях? Чому -- аналогічне -- вчора смішило, було влучним і дотепним, а сьогодні вже -- ні? Хіба ж це "раки, які вчора по три, а сьогодні -- по чотири, але великі"(с)? 

Звісно, автор-гуморист у одному з випадків міг бути й неправим. Зазвичай у такій ситуації і "фанати", й "любі друзі, щиро поважаючи людину, намагаються вказати на її помилки. Але буває й таке, що, прикро засмучені й розчаровані помилкою "оракула", впадають у прикрість, розчаровуються і взагалі втрачають до нього інтерес. Цілковито ймовірний варіант. Але час (і активність автора-дотепника) зазвичай демонструють остаточну вибірку, на основі якої можна робити глибші висновки.

Наразі можна лише зафіксувати ту картинку, що складається за результатами дводенного "експерименту". І поставити під сумнів такі якості, як "неуважність", "оцінювання виключно художніх якостей твору", "неупередженість і незаангажованість" читачів. А також, звісно, -- і їх "дружнє ставлення" до автора як самодостатньої особистості. Адже людині, яку поважають, до думки якої дослухаються (!) обов'язково скажуть про свої сумніви у її позиції, яка, менш, ніж за добу, припинила вкладатися у звичне сприйняття захоплених реципієнтів.

 

 http://agataargentum.hostenko.com/uvazhna-neuvazhnist-zamitki-na-polyah/

Уважна “неуважність”. Замітки на полях

Публикацию прочитали

Количество просмотров: 5909
Отредактировано: 05-09-2014 [14:22]
delete
Агата Аргентум
Агата Аргентум, Житомир, свободный журналист "ХайВей" 
Для того, чтобы оценить статью, Вас необходимо войти в систему
Право оценивать рецензии на ХайВей можно получить от редакции сайта по рекомендации одного из журналистов ХайВей
Рекомендаций: +10
Всего комментариев: 67, Всего рецензий: 6
Укажите свой e-mail адрес, если Вы хотите получать комментарии к этому материалу
Подписаться

Для того, чтобы опубликовать сообщение в этой теме, Вам нужно ввойти в систему.

Рецензии

22:01 04/09/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Александр1979 Харьков
Цілком слушна репліка. Життя Хайвею складається з різних фрагментів, з різних осіб, Особистостей, людей і "прочих" особливостей... але питання Уважності чи Неуважності - до Людини, до її поглядів на Життя та Світ - є важливим... саме тому що це творчий сайт - де Людям є що сказати Місту та Світу... але прикро коли читачі чують тебе - лише у тому випадку - коли ти кажеш їм лише те що вони хочуть чути... проте - справжній розпач настає тоді - коли читачі є чи були твоїми друзями... саме тоді - коли виявляється, цікаво їм чути Тебе, твій особистий погляд чи ні... і те що ти пишеш - потрібно їм як твій погляд, чи щось з чого можна видобути корисне у суто егоїстичному плані для себе...

Думаю, що "той" експеримент був наочним не лише для автора, а найбільш корисним був для сторонніх спостерігачів (ну, майже сторонніх)...

І що "той" автор буде з цим робити - не знаю...

Приємно бачити об'єктивний погляд на проблеми міжособового спілкування у творчій тусовці - це щодо рецензованої репліки... Гарно, по ділу та доброю українською мовою...
22:46 04/09/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Юрий Пелих Запорожье
Правдиво... та дуже схоже на людей)
07:55 05/09/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Согласна с автором!
14:11 05/09/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Написано гарно, але, на мою думку, потрібно додати конкретики, або пояснити що спричинило такі не дуже веселі роздуми. І, до речі, у четвертому абзаці закралася помилочка слово "якостями" вартувало б поправити
20:10 05/09/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
1. Майстерно.
2. Дотепно.
3. Глибоко.
4. Корисно та цікаво.
08:49 24/10/14
Журналистское мастерство
Язык и стиль
Форма подачи
Общее впечатление
Леся Одинець Тернополь
Молодець. Гарний виклад. Шкода, не читала раніше.

“спонтанна” й “неуважна” публіка…
да, є таке. і я себе до неї відношу. Ти повністю права. ......АЛЕ, якщо жити цим. бути не спонтанним і уважним, проживати цей світ текстами з сайту. Воно ж то не завжди так виходить, а інколи навіть спеціально "не виходить", тому я думаю не варто робити висновків з простих собі коментів до абсолютно простих жартів. Це лише секунда життя. І більш нічого.

Комментарии

Александр1979 Харьков
Рекомендует этот материал. Почему? Актуальна репліка
22:05 04/09/14
Щиро дякую, пане Олександре, за відгук на публікацію та за озвучені міркування.

Так, у взаємодії усі мають бути рівноцінними й рівно цікавими суб'єктами, і коли хтось дослухається до нашої думки, -- мав би дослухатися й у тих випадках, коли вона не настільки сприятлива і зручна, як була вчора чи знову буде завтра. бо інакше це нагадуватиме "свободу" на короткому повідку, коли "у той бік гавкай", а у протилежний -- "зась!".

Звісно, від егоїзму людині буває не так просто звільнитися, тут ми усі грішні, але слід прагнути до об'єктивності...
22:23 04/09/14
Александр1979 Харьков
так отож... бо, є об'єктивна реальність - а є лише уявна лінія... то реальність - має право на висловлення... тим більше коли щиро прагнути позбутись егоїзму та прагнути об'єктивності...
22:39 04/09/14
Чомусь людям до вподоби, коли "об'єктивність" стосується лише інших ;)
Але ж це вже інакше називається )
23:06 04/09/14
От тільки не дуже вони якось надихають, ці спостереження...

Хоча те, що стало зрозумілим, водночас може стати й банальним, а отже -- несуттєвим.
22:10 04/09/14
Надихають на дослідження ;)

До речі, оце зараз подивилася, у кого що на умі, і вже маю задум іншої статті, більш глобальної, і зовсім у іншому аспекті. Але ідея, -- знову-таки, від реакцій та меседжів, озвучених у мікросоціумі порталу.
23:08 04/09/14
Політпопса, передруки, якісь поради й рецепти з серії "господарочка" та "рецепти лісовичка" чи щось іще подібне... Дивує все більше, куди скочуються інтереси публіки((
Але то їх справа, а я публікую не лише тут, і в основному уникаю писати якісь одноденки, що втрачають будь-який інтерес і ціннність вже через пару днів.
А ідею, імпульс, -- цілковито можна отримати й тут. Бо це і є наше сьогоднішнє українське суспільство в усій його красі... із наклепами і брехнею, що "виправдовують мету", з "критиками", які заплуталися в опрісноках LOL і тому подібними дивацтвами...
23:26 04/09/14
"дивлячись на яку глибину впасти...є й така, з якої нікому буде підійматися"
---------------------

Ну так, не нова ж ідея, -- "до основанья, а затєм"(с).. багато кому намертво втовкмачили у голови з опрісноками впереміжку ;))

В принципі, усі цивілізації колись занепадають. Звісно, тих, хто живе у ці "часи перемін" це абсолютно не тішить...
23:55 04/09/14
Юрий Пелих Запорожье
Рекомендует этот материал.
22:46 04/09/14
Дякую, пане Юрію, за спробу долучитися до аналізу ситуації й проведення паралелей ;)
Вважаю, це корисно кожному з нас.
22:59 04/09/14
Юрий Пелих Запорожье
Так...)
23:10 04/09/14
Рекомендует этот материал.
07:55 05/09/14
Щиро дякую, Еліно, за небайдужість! Рада, що відгукнулися на ці роздуми про специфіку людського спілкування.
13:02 05/09/14
Cristi Neo Киев
Рекомендует этот материал. Почему? Наразі можна лише зафіксувати ту картинку, що складається за результатами дводенного "експерименту". І поставити під сумнів такі якості, як "неуважність", "оцінювання виключно художніх якостей твору", "неупередженість і незаангажованість" читачів. А також, звісно, -- і їх "дружнє ставлення" до автора як самодостатньої особистості. Адже людині, яку поважають, до думки якої дослухаються (!) обов'язково скажуть про свої сумніви у її позиції, яка, менш, ніж за добу, припинила вкладатися у звичне сприйняття захоплених реципієнтів.

Читать полностью: http://h.ua/story/408168/#ixzz3CQfkTZer
11:47 05/09/14
Спасибі, Крісті, за відгук.
Хто не хоче чути критику друзів, -- сам винен, що втрачає їх. А хто не критикує свого друга, але починає "не бачити" його помилки, чи відвертається за першої ж незгоди, -- той ніколи другом і не був.
13:04 05/09/14
Cristi Neo Киев
Вот именно, что кто им доктор! dknown
13:23 05/09/14
Cristi Neo Киев
Все по делу написано. best И дело не столько в юмористе, как в потребителях. read
11:49 05/09/14
Cristi Neo Киев
Если рыбка на это клюет, приманка найдена. dknown И будут рыбку ловить большую и маленькую. cool
13:22 05/09/14
Дякую пані Галині Возній за відгук на публікацію.

Спасибі, хибодрук виправила)

Стосовно того, що саме викликало роздуми й публікацію, -- щойно Ви рекомендували (бачу у стрічці) "твір другого дня" ;)

Але я на зазначала у своїй публікації автора і його твори, бо питання не в авторові публікацій, а у реакції читачів. А вони вже не раз були аналогічними у подібних випадках. тут просто це проявилося найбільш очевидно, бо автор поставив різновекторні публікації через день. І відмінність в реакції була занадто разючою й очевидною.
14:27 05/09/14
стаття загалом цікава, але для того, хто "не в темі", малозрозуміла.
14:52 05/09/14
Тут простежується загальна тенденція на основі одного факту.
Факт тут має вагу лише "експериментального дослідження".
Думаю, загальні тези висвітлено досить прозоро. Але якщо є питання чи конкретні зауваження до статті, завжди готова вислухати й відповісти )
14:57 05/09/14
Рекомендует этот материал. Почему? Погоджуюсь з автором.
17:50 05/09/14
Дякую за небайдужість та людську позицію, пані Надіє )
Схоже, зараз на вагу золота люди, які не бояться "хто що скаже", а кажуть те, що їм велить сумління.
19:26 07/09/14
Рекомендує цей матеріал. Чому? Рекомедую для роздумів!
20:11 05/09/14
Щиро дякую, пане Антов, за увагу до проблеми та відгук на публікацію )
19:25 07/09/14
Про все і ні про що, ніби автор і зачепив важливу тему, але якось неконкретно, ніби чогось боїться, бути звинуваченим в необєктивності. А страх не кращий помічник для журналіста. Коли у журналіста виробляється відчуття страху він перстає бути обєктивним і цікавим, навіть якщо він талант. Але ж їсти хочеться. І тоді такий журналіст стає шукати господарів, які б замовляли його талант за плату. Але тоді він перетворюється в замовного журналіста і стає ремісником. Ремісництво ж є могилою таланту. А ще зявляються всякі фобії і образи, на себе, друзів. І вже він вчорашніх друзів викреслює з свого життя і...залишається сам один на один з проблемами життя.
20:25 05/09/14
Шинха, ти знову лізеш всюди де тебе не просять. Хто просив твоєї поради, чи твоїх міркуван. Я ні. А ти влізаєш під моїми коментарями. Хочеш коментувати автора чи його статтю, входи самостійним постом і не втручайся в пости інших читачів.
23:28 06/09/14
Звитяжний пан дозволив собі фантазії на вільну тему й особистісні проекції. Звісно ж, цим виставив свої висловлювання на вільний розгляд та коментування усім бажаючим і небайдужим wink Не бачу нічого протиприроднього, окрім його обурення ))
19:21 07/09/14
Мабуть, що так ;) А природа така річ, що її не змінити wink
19:54 07/09/14
Коли до мене звернувася Григір, то я його підтримав у тому, що людина до людини має звертатися на ти. Адже до Бога ми звертаємося на ти, то чому ми маємо людину помножувати, адже ви це коли не один. А те що я до декого звертаюся на ви, це вже сила звички, дуже вже нас змалку до цієї неправильності привчали. Між іншим мені подобаються стосунки в російських родинах, там один до одного звертаються на ти і старий і малий. А на ви зверталися тільки до царських осіб. Хіба ти царська особа?
20:37 07/09/14
Вельми цікаво, Звитяжний пане.
От тільки незрозуміло з вашого комента, -- а про що це ви взагалі, і яку дотичність усі ці сентенції мають до опублікованого матеріалу? ))
Окрім хіба що тези про важливість теми та недостатню конкретику (щодо останнього вже колега справедливо зауважив вам))
19:24 07/09/14
Cristi Neo Киев
Рекомендует этот материал.
21:44 05/09/14
Cristi Neo Киев
Бонус или глюк с рекомендациями. dknown smile
21:45 05/09/14
Буває )
19:19 07/09/14
Рекомендует этот материал. Почему? Часом життя влаштовує цікаві експерименти, результати яких можуть привести до несподіваних і не надто приємних висновків.
Але… реалізм, він такий, — грішить непричесаністю, непригладженістю, недопродуманістю. Тим більш — реалізм непередбачуваності й спонтанності.

Читать полностью: http://h.ua/story/408168/#ixzz3CT7hQT5S
21:55 05/09/14
Спонтанність має велику (часом -- просто величезну) силу ))

Дякую, Люсі, за твій відгук )
19:17 07/09/14
Лилит Киев
Стаття гарна, Агато, як завжди, але я не впевнена, що зрозуміла її вірно. Мені не вистачає конкретики... Я на днях читала неприємну епіграму на сайті, злу, і надто несправедливу. Ви її мали на увазі? Я, мабуть, занадто не в темі того, що тут коїться.
14:17 06/09/14
Я мала на увазі дві епіграми і відмінність у їх сприйнятті публікою.
Дякую за інтерес, Ліліт )
19:16 07/09/14
Лилит Киев
Тепер мені вже все зрозуміло, дякую)
20:15 07/09/14
Рекомендует этот материал. Почему? Ну що ж... буває і таке. Нічого незвичного в цьому не бачу:)
"...прикро засмучені й розчаровані помилкою "оракула", впадають у прикрість, розчаровуються і взагалі втрачають до нього інтерес"
Неможливо усім догодити, а , отже, "оракул" хай собі віщує все, що вважає за потрібне:)
14:36 06/09/14
Йшлося не про "оракула", Жанно ) Питання набагато ширше, але, схоже, щось "не зрослося" з подачею чи сприйняттям ((

Спасибі за відгук.
19:15 07/09/14
Мова йде про реакцію читачів, чи не так? Тоді я пас. Тому що тут пояснень може бути "море". Скільки людей - стільки й думок:) Хтось просто не побачив, хтось побачив, але ліньки було коментувати, хтось мовчки виявив такий собі своєрідний протест, а хтось навпаки - підтримку... хтозна, що насправді у них було на думці clever dknown smile
20:33 07/09/14
Так и я о том же... ано мине нада? smile
21:06 07/09/14
Та мабуть, що й мені ні до чого clever dknown
21:11 07/09/14
Дійсно, було таке.
Мені набрид флуд Звитяжого пана, отже повидаляла його. Зачепила і цей комент, перепрошую.

Можете йому, звісно, тут відповісти, але він вже не матиме змоги флудити на моїх сторінках )
Я -- за чистоту спілкування smile
14:24 09/09/14
От і добре )

Сайт великий, -- знайде, де відповісти smile
15:01 09/09/14
В ведах сказано - делай что должно и будь, что будет...а дальше - дело совести.
best
19:31 11/09/14
Дякую за нагадування про цю істину )) best
Це правда ) smile
00:29 14/09/14
Геннадий Москаль Днепропетровск
Рекомендует этот материал. Почему? Я давно не был на ХВ, но, в конце -концов понял о чём речь. Всё верно, Агата - "+"
22:15 14/09/14
дякую, Геннадію )

Проблема є, страусяча політика дає результат, вигідний зовсім не порталові і активним творчим авторам... Але... маємо те, що маємо (с))
22:24 14/09/14
До Лесі Одинець на рецензію:

"АЛЕ, якщо жити цим. бути не спонтанним і уважним, проживати цей світ текстами з сайту. Воно ж то не завжди так виходить, а інколи навіть спеціально "не виходить", тому я думаю не варто робити висновків з простих собі коментів до абсолютно простих жартів. Це лише секунда життя. І більш нічого"
--------------

Ти абсолютно права, Лесю, що життя не вимірюється сайтом. І те, що тут відбувається, -- дрібниці у порівнянні із подіями в реалі.
так воно і є.

Проте, я завжди кажу, що усі ці сайти, -- малесенький зріз суспільства й відносин у ньому.
Як люди звикли діяти у житті. так діють і тут. Матриця поведінки лишається тією ж.

Тому питання не стільки у самому інциденті, а у ТЕНДЕНЦІЇ людини діяти так чи інакше. У будь-яких інших ситуаціях і контекстах.

Якщо відволіктися від конкретики, то йдеться просто про механізм.

..
Так, саме тут є іще один аспект, -- не усі коментатори були "втягнуті" у ситуацію, і хтось був ну дійсно неуважним без "лапок", бо заглядав на сайт лише час від часу ;)
Але загальна тенденція виявилася саме такою, як і висвітлено у публікації... На жаль.

Спасибі, Лесю, за відгук, і за нагоду точніше прояснити свої думки з цього приводу.
12:28 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
маленький зріз суспільства, кажеш? А як же його пізнати, живучи не повноцінно в ньому. Не порпаючись у віхах, не замислюючись про стосунки, ходити,як ти кажеш "час від часу".
Якщо так усе близько сприймати до серця, то воно ж не витримає... Як так?
Я з тобою не згодна щодо матриці поведінки - часто бачу ролі. При чому зіграні погано. Скажу про себе відверто, бо розумію, що ти взяла для статті цитати з моєї мови зокрема, що я не переношу своє життя в проекцію сайту. І інколи навіть не дивлюсь хто автор тієї чи іншої публікації. А це тому, що не виходить приділяти цьому багато часу. Особливо останні пів року з гаком. Читаю, щоб розслабитись, а не зміряти чиїсь відносини, влізти в якусь напругу.
Зрештою, люди, БУКВИ - вони ж просто букви. Ми граємось ними, даваййте просто не ображати один одного. І, Агато, це ніякий не МЕХАНІЗМ для мене. Усвідомлюю, що для когось - так, а я свідомо протестую проти цього.
13:59 24/10/14
"ти взяла для статті цитати з моєї мови зокрема, що я не переношу своє життя в проекцію сайту" (с)
--------------

ні, Лесю, то не про тебе було, я точно пам'ятаю, хоча таки перегукується )) Відмінність у тому, що, наскільки я можу судити, ти це кажеш щиро, а у тому випадку слова не в'язалися із очевидними фактами)


"БУКВИ - вони ж просто букви"
-------------
"Спочатку було СЛОВО" (с) як тоді бути із цим? ;))
Тут ми маємо лише такий спосіб висловити свої почуття. ставлення, сприйняття...

"даваййте просто не ображати один одного" (с)
--------
Цілковито згодна. І давайте не підтримувати, коли хтось цілеспрямовано ображає інших ;)

.....
Щодо іншого, Лесю.
Тут не було емоційного сприйняття з мого боку. Це звичка до співставлення явищ і проведення аналогій, відпрацьована роками. Тому, коли я побачила настільки неоднакову реакцію на два явища одного ряду, звісно, й виникли ці думки.

Стосовно матриці поведінки і гри, ролей. Знаєш, є така думка. що про людину можна набагато більше дізнатися не за тим. що вона каже. а за тим. що намагається приховувати ;) Отак і з ролями. Які б вони не були, матриця дається взнаки ))

А от особистий спротив механізації власного життя різними законами, бодай і психологічними, -- це добре. І добре, коли так і виходить ))
14:11 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
Намагаюсь Тебе зрозуміти. Певно, тре ще читати. Бо Твої тези вищі за буденне сприйняття.
Я перечитаю ще, згодом відпишу щось серйозніше. Рада, що не сперечаємось, бо я тут не для цього.

"знаєш, є така думка. що про людину можна набагато більше дізнатися не за тим. що вона каже. а за тим. що намагається приховувати ;)" кажеш Ти.

а як же ж Ти тут дізнаєшся про людину? невже вона Тобі відкриється аж так? Треба бути психологом. А вас тут таких одиниці. Тому і висновки робити з миттєвостей не можна. :) Я до сайтів творчих ставлюсь типу: взула і забула. А Ти аналізуєш все. Через себе пропускаєш. Добре це чи ні? Кожному - своє.
Заставила ти мене, Лєро, задуматись і думати в подальшому, але змінити свій погляд - ні. МЕні не цікаві механізми "підсайтного" життя. Навіть не намагаюсь влазити в те.

Щодо "неадекватної реації"...
Мені навіть важко щось сказати, бо може з позиції Твоєї реакція такі видається неадекватною. Але я нічорта не розумію що там хто і кого хтів образити, чесно. Навіть автора я не знаю ні особисто, ні за нетом. Грубість не сприймаю категорично, а гумор - так склалось, що сприймаю.І отут мені не зрозуміло, що саме Ти хотіла сказати у публікації: треба широко мислити? треба оцінювати глобально? треба розбиратися в підтекстах?

чи нє?:)))
14:23 24/10/14
Почнімо з останнього ;)

(ти цікаві запитання задаєш, і цікаво разом розбиратися))

Що я хотіла сказати у тому конкретному випадку?
..так виходить, що "під роздачу потрапили" й дійсно непричетні, як от ти. Але основний меседж стосується поведінки й реакції тих, хто постійно більш-менш активно вертівся у цьому середовищі, а тому був чудово обізнаний з підтекстами обох згаданих гуморесок.
І от для тих персоналій не проходять пояснення на кшталт "не зрозуміли, про що", "не розібралися" і т.д. Бо це не так. І, до речі, час довів, що вони дуже уважні стосовно будь-чого, що навіть приблизно могло б стосуватися їх самих.

Тому -- на прикладі реакції й поведінки саме такої групи осіб у конкретній ситуації -- я й намагаюся простежити схему поведінки певного психотипу.

Погодься, що у реалі подібне трапляється. Коли, скажімо, на роботі комусь "забувають" щось вчасно повідомити... і т.д. Ситуацій і прикладів багато, і йдеться тут в основному про подвійні стандарти, -- коли у подібних ситуаціях одна людина діє по-різному, але при цьому знаходить собі якісь фарисейські виправдання.

....Дійсно, ти маєш рацію. Тут йдеться навіть не про загальні психологічні принципи, а про психоаналіз. Так. фахівців чи людей більш-менш добе обізнаних із його принципами менше. аніж "карнегізнавців", зате той. хто побачив якесь явище, -- може спробувати донести це спостереження до розуміння інших )

..В принципі, сама ситуація давно забулася. І я вкотре рада з того, що не зациклюю подібні публікації на персоналіях, а більш уваги приділяю явищу. От про нього й цікаво поговорити й поміркувати.
Твої зауваження і мені дали додатковий напрямок думок, дякую ))

..ну а про те. що обізнаність у "підсайтових механізмах" заважає сприйняттю чистої творчості, -- я тобі щойно написала.. Що є, те є...

Проте, -- у цій статті ці механізми стали приводом для спроби осягнути механізми більш глобальні.

Чи можна жити у соціумі. не знаючи про подібні механізми?
14:41 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
О. Я Тобі відповідь дам - можна жити. Так. І не замислюватись навіть про їх існування. Навіть більше скажу - ті, хто так живе, вони щасливіші. Я це помічаю. :)
16:09 24/10/14
Якщо зможуть обходитися без дууже багатьох чинників, які нам нав'язує суспільство))
16:40 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
знаєш, що я щойно згадала, як Ти мені про Крісті казала колись, як вони тільки-но на сайті з"явились і почали писати "бозна-що" що ніби виливалось з "нашого" місцевого контексту? (Крісті, не ображайся :)
А Ти мені сказала, що просто я їх не розумію, вони мають таке ж право писати якісь там привітання з днем народженні і т д...У них, нібито, свій світ. Я ж,зрештою, не власниця сайту! Так, ага, пам"ятаєш ту нашу розмову?
Я добре замислилась і стала ще простіше ставитись до людських угрупувань, поступатися їм. Адже на що я тут в мережі дійсно маю право?
Право аналізу?
Так.
Право засудження -ні.
І нічого не заважає сприйняттю творчості - якщо це розумієш. Мене тут не мало хто ображав, але це не стосується потім моїх коментарів до творів. От саме тут у нас розбіжність - ти глибоко аналізуєш. Я просто читаю.
16:22 24/10/14
на що я тут в мережі дійсно маю право?
Право аналізу?
Так.
Право засудження -ні. (с)
---------------

Ти права у цьому. Певно, у мене таки звучить нотка засудження, і це не зовсім вірно ;)

А щодо того, що кожен має право самореалізуватися тут як вважає за потрібне, -- еге ж )) поки це не зачіпає чиюсь свободу й гідність.
І тут особисто я звертаю увагу не лише на те, чи людина непорядно поставилася особисто до мене, а чи до інших.
Бо якщо це є "моральним" принципом людини, то рано чи пізно може зачепити й будь-кого іншого.

Виходить так, що проблема на сайті у поступовому змішанні особистого й творчого.
Лесю, а згадай літтусівки у реалі ;)
Багато відмінностей, коли те чи інше не дуже велике літоб'єднання довго спілкується у своєму замкненому колі?..
16:38 24/10/14
про людину можна набагато більше дізнатися не за тим. що вона каже. а за тим. що намагається приховувати ---
-- До речі. це один з наріжних принципів психоаналізу. Власне, усі оті "тайники" й виливаються у людські комплекси та хвороби.
Тому, певно, варто зрозуміти, що подібні описаному тут фарисейські способи поведінки у суспільстві свідчать про хворобу суспільства. І це навіть не провина окремих суб'єктів.

Коли якась перверсія починає бути загальноприйнятною, -- це симптом хвороби суспільства.

Наприклад, коли виправдовують злочинців через якісь ідеологічні чи політичні принципи.

Коли об'єднуються зі злом "тимчасово" заради досягнення добра. Та неможливо це, і треба дивитися правді у вічі.
14:51 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
якщо ми з Тобою аж так узагальнимось, то розмова зійде нанівець, бо так можна говорити вічно без результату.
Цікаво говориш про тайники, що потім стають хворобами або комплексами. Помічала таке. Суспільство у нас дійсно хворобливе. ще більш воно хворе мережево, отут і є всі найбільші прояви збочень, деградацій і комплексів - широке поле для досліджень. Одне лише "але": ци вони правдиві, ті досліди - тут жеж можна зіграти будь-якуу роль (повторююсь), а в житті бути не тим. Це сітка, в тенетах якої є різні риби.
16:13 24/10/14
Повторюю, що будь-яку роль людина грає сама, -- зі своєї голови, своїх уявлень, фантазій, страхів і упереджень ;) Але це таки царина психоаналітичних трактувань.

В принципі, як усе це лудиння "знімати" з людини... у мене була тут одна літературознавчо-психоаналітична публікація. не знаю, чи ти бачила. Зараз дам як приклад того, як за вдаваним приховується равльне. яке й сама людина може не знати до кінця.
16:46 24/10/14
http://h.ua/story/407410/ -- ось воно. Як "ловить рибу" психоаналіз wink Це щоб ти вловила суть )
16:47 24/10/14
До речі, щодо відносин.
Вони таки заважають чистому сприйняттю творчості, і з часом через це стає непросто переступати. Важко знайти золоту середину, певно, через сталість середовища і зв'язків у ньому. А це великий мінус.
14:17 24/10/14
Леся Одинець Тернополь
ну так. погоджуюсь. Ти своєю публікацією це ще раз довела. Я старалась раніше не думати про це.
16:15 24/10/14
Так отож...
І це повертає до питання. -- чи можна знати про закони діяльності соціуму й геть не зважати на них... Можливо, але складно доведеться.

А знаючи про наявність цих законів та принципи їх дії. маємо вибір, -- підпорядковуватися їм, чинити опір чи обходити, намагатися запроваджувати свої закони бодай у найменшому масштабі...

Нещодавно прочитала приблизно таке, -- Життя варто сприймати таким як є, але не знімати з себе відповідальність за те, що воно саме таке wink

А от відповідальність часом саме за такі дрібниці, як неуважність))
16:32 24/10/14

Live

45 мин. назад

Petro Boriwiter рекомендует материал Тітушкін День, або Погром як імплементація стратегії

48 мин. назад

Petro Boriwiter комментирует материал Загадка Трампа и уход Путина

59 мин. назад

Petro Boriwiter комментирует материал ПІШОВ ХАЗЯЇН – МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ

1 час. назад

Petro Boriwiter комментирует материал ПІШОВ ХАЗЯЇН – МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ

1 час. назад

Вікторія Івченко комментирует материал Про «Свободу слова проти страха і приниження»: ЗУСТРІЧ У МУЗЕЇ

1 час. назад

Вікторія Івченко комментирует материал Про «Свободу слова проти страха і приниження»: ЗУСТРІЧ У МУЗЕЇ

1 час. назад

Олег Оранжевый рекомендует материал Агрессивные планы России на Каспии

1 час. назад

Koshka комментирует материал Интервью с шариком

1 час. назад

Koshka комментирует материал Интервью с шариком

1 час. назад

Koshka комментирует материал Интервью с шариком

1 час. назад

Koshka комментирует материал Интервью с шариком

1 час. назад

Геннадий Балашов публикует статью Загадка Трампа и уход Путина

2 час. назад

Александр Шмыго комментирует материал Нас учат ненавидеть Родину

3 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал Интервью с шариком

3 час. назад

Khomiaklit рекомендует материал ПІШОВ ХАЗЯЇН – МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ

3 час. назад

Khomiaklit пишет рецензию на публикацию ПІШОВ ХАЗЯЇН – МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ

3 час. назад

Великий писатель рекомендует материал Нас учат ненавидеть Родину

3 час. назад

Великий писатель комментирует материал Нас учат ненавидеть Родину

3 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал Нас учат ненавидеть Родину

3 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал ЮДО

3 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Компостер

3 час. назад

Сергей Павлюченко рекомендует материал Компостер

3 час. назад

Сергей Павлюченко комментирует материал Интервью с шариком